חוות דעת נוספות למודעות מכירת פטפונים יד 2

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
הודעות: 1092
הצטרף: ינואר 2014
נתן תודות: 515 פעמים
קיבל תודות: 599 פעמים

הודעה שלא נקראה #46 

הי,
אולי לא הבנתי אותך נכון. למחיר של 400-500 ש"ח הוא אכן נותן תמורה לא רעה. צריך להוציא הרבה יותר כסף כדי לשפר. העניין הוא שמדובר די ב"סוף הדרך" בשעה שפטיפונים כמו טורנס, והאידלרים של לנקו גם ישמעו טוב יותר מלכתחילה (בהנחה שהם במצב טוב...) והם בעיקר בסיס להרפתקאה גדולה, ולאיכות צליל מדהימה. הם גם יקרים יותר (800-1200 למכשיר במצב טוב?)
תסכים איתי של- L62 אין את זה?

דרך אגב, זה מה שאני אוהב בטורנסים הפשוטים. כמה מאות שקלים וידיים טובות, וכבר הוא יכול להשמע אחר לגמרי.

(f)


לגבי הפרוייקט - תודה!
אני עוד בשלב שאני שואל את עצמי אם אני אצליח לגרום לו להראות (ולהשמע!) כמו התמונה שיש לי בראש.

החלק הקשה באמת, של לפרק את הפטיפון, לשפץ את כל החלקים, לשדרג כמה, ולהרכיב הכל + זרוע שניה, עוד לפני...

:)

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

Thorens TD-170 מודעת יד 2 מיום 19/09/2014

הודעה שלא נקראה #47 

פטפון Thorens TD-170 מודעה מיום 19/09/2014
 • תוכן: Thorend TD 170 מצב 10 מבקש 1000 שח רק הראש לבד עלה 400 שח' הקונה מקבל גם 10 תקליטים מתנה
 • אזור מכירה: תל אביב
 • איש קשר: tomi
 • חוות דעת: ה-TD-170 הוא פטפון מודרני, מונע רצועה, אוטומטי המיוצר בגרמניה ע"י המפעל של 'Fehrenbacher' ביער השחור. המפעל מייצר גם דגמים מודרניים של Dual וחלק מהדגמים של שני המותגים דומים מאוד. הדגם המדובר נמכר גם כ-Dual CS-435. מדובר במוצר שהוא לא רחוק מהתואר 'מדבקה'. הקשר לדגמים הוותיקים של טורנס מנהלתי בלבד. טורנס היא כיום חברת אחזקות, מותג עובר לסוחר.

  בניגוד לאייקונים של טורנס משנות ה-70', כמו ה-TD-160, הפטפון המדובר אינו בעל מערכת שיכוך קפיצית ונשען, לצורך בידודו מהעולם האכזר עמוס הוויברציות, על רגלי גומי (אפקטיביות יחסית). כמובן שייצוב הפטפון על משטח ייעודי היא כמעט חובה בפטפונים מסוג זה.


  Thorens TD-170


  תמונה

  Dual CS-435... הבדלים קטנים...

  תמונה

  הפטפון שנמכר חדש במחיר של בין $550 ל-$699 ב-eBay ו-Amazon מגיע עם ראש מסוג OMB-10 של Ortofon. זהו פטפון מודרני ברמת כניסה, המעוצב כמו פטפון מודרני ומתפקד כמו פטפון מודרני ברמת המחיר הזו. סביר מינוס. הפטפון מגיע עם מכסה אקרילי בעל צירים, לטובת מי שרואים בכך יתרון, והוא משדר מראה של מכשיר אלקט' צרכני עכשווי.

  הביקורת המרכזית על ה-TD-170 היא שהראש שמגיע עמו, ה-OMB-10, לא עושה חסד עם הזרוע הקלילה של הפטפון. גם משקל ה-VTF המומלץ ע"י היצרן (1.25 - 1.5 גרם) 'קל' מידי כדי שהראש הזה יתפקד כמו שצריך. משקל של 2.25 גרם יפיק ביצועים טובים יותר והחלפת הראש בכלל, תועיל עוד יותר.

  בעיה נוספת שעלולה להופיע בפטפונים בדגם הזה, היא בעיה של מהירות סיבוב איטית של הפלטה. בד"כ זה נובע מרצועה בלויה או רופסת אבל בדגם הנ"ל קיימים גם דיווחים על מנוע DC פחות מאיכותי שמהווה את מקור הבעיה. זהו אינו בדיוק מחווה של כבוד למותג ההיסטורי 'טורנס'.

  ל-170, כאמור אין מערכת שיכוך משלו. הוא מבודד מהסביבה ברגלי גומי. הראש שמגיע עמו לא מתאים לו והביצועים שלו בינוניים. עם זאת, הראש המותקן עליו קל מאוד לכיוון ותפעול. ראשים אחרים ידרשו, מחמת הבדלי הגובה, מתאמים למיניהם. אחד היתרונות של הפטפון המדובר הוא שקל מאוד לתפעל אותו. פטפון plug & play קלסי נטול צרות הקשורות בכיוונים דקדקניים. גימיק נוסף הוא, שהוא מאפשר מעבר מתפעול אוטומטי לתפעול ידני מלא. זה נוח מאוד למי שמעוניין בכך.

  בהתחשב בעובדה שהמון מבקשי פטפונים עומדים על הדרישה לפטפון 'מעוצב -' ה-170 הוא בהחלט מועמד נוסף. הוא ראוי במעט יותר מהפטפונים הסיניים המחרידים שנמכרים במחירים כפולים משווים האמתי בארה"ב ובמחירים הזויים בישראל, אבל לא ממש בהרבה. המחיר המבוקש מתייחס למחיר המקור. אין לי ספק שהסוחרים בישראל לקחו את המחיר בחו"ל צעד קדימה, אבל את רוכשי יד 2 זה לא אמור לעניין. מדובר בפטפון משומש, בעל ביצועים בינוניים וראש פחות ממתאים. המחיר של 1000 ש"ח אינו מציאותי.

  TD-170 למכירה


  תמונה

  למרות הכל, מדובר בפטפון מתוצרת גרמנית בעל איכות בנייה סבירה ביחס למתחרים מאותה רמת מחיר, וישנם פטפונים גרועים בהרבה. עד מחיר של 500 ש"ח, זהו פטפון ראשון, ברמת כניסה, מיד שנייה - סביר. בהנחה שיימצא לו ראש הולם (400 ש"ח נוספים) הוא יכול להיות נחמד מאוד ומראהו עשוי לצמצם מחלוקות 'עיצוביות' בין בני הבית. ממילא עדיף שהראש המקורי יישאר אצל tomi. אולי הוא יצליח להפוך אותו ל-400 ש"ח שהוא חושב שהראש הזה שווה.
 • הערות נוספות: יש לשים לב למהירות הסיבוב ולוודא שהיא תקינה. הראש מסוג OMB-10 בעל התאמה שנויה במחלוקת לזרוע (למרות שזהו הראש עמו הגיע הפטפון). ההומור של המוכר כפי שבא לביטוי במחיר המבוקש של 1001 ש"ח לא מובן לי. המחיר הנקוב מגוחך ממילא גם ללא השקל הבלתי מובן.
 • מחיר נקוב: 1001 ש"ח :?
 • מחיר הולם : 500 ש"ח
 • מדד הלימות: 0.5

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

CEC BA-300 מודעת יד 2 מיום 19/09/2014

הודעה שלא נקראה #48 

פטפון CEC BA-300 מודעה מיום 19/09/2014
 • תוכן: cec ba-300 japan. כולל 100 תקלטים מוזיקה כלאסית !!! חלק הגדול מהתקלטים כפולים עם תמונות וחוברת
 • אזור מכירה: חולון - בת ים
 • איש קשר: דמיטרי
 • חוות דעת: CEC בשמם הבינלאומי או Chuo Denki בשמם היפני, ביחד עם Fujiya Audio היפניים, היו יצרני הפטפונים הגדולים ביותר ביפן. CEC התמחתה בתכנון וייצור פטפונים עבור חברות אחרות ולמעשה, המותג CEC מוכר פחות מלקוחות החברה. ל-CEC היתה סדרת לקוחות גדולה מאוד שביניהם Marantz Sanyo, Fisher, Scott, Pacific Stereo, Radio Shack, Harksound, Taya ורבים אחרים.

  רוב, רובם הגדול של הפטפונים של CEC משנות ה-80', היו פטפונים ברמה נמוכה עד נמוכה מאוד המכונים כאן בפורום בשם הלעג 'מחרשות פלסטיק'. בשנות ה-70' CEC ייצרה פטפונים בהתאם לרמה שקבע הלקוח. עיקר הלקוחות של CEC התמחו בסוגים מסוימים של מוצרים אלקט' כמו למשל רסיברים וטיונרים. כדי להשלים את הרפרטואר שלהם גם בתחום הפטפונים, פנו יצרנים רבים לצד שלישי ומיקרו את ייצור הפטפונים לחברה חיצונית. זה היה נוהג מקובל מאוד ולמעשה, חברות רבות לא ראו טעם בהשקעה בתחום הפטפונים, משום שלמתחרים היו בדיוק את אותם דגמים שיוצרו ע"י CEC. דובר בעיקר על פטפונים ברמת כניסה מאיכות בינונית ומטה, ששמו את הלקוח על מפת המכירות גם בתחום הפטפונים. כך השתרשו להם פטפונים ברמה בינונית כמוצרי צריכה המוניים, הרבה לפני גל 'מחרשות הפלסטיק' של שנות ה-80'.

  CEC נהגו, מטעמי עלויות, לשתף את אותם דגמים גנריים מתוצרתם בין לקוחותיהם בתהליך שנקרא rebadge, או, בשמו המוכר יותר 'מוצר מדבקה'. דגמים זהים, או שונים חיצונית וקוסמטית, אך במעט, סופקו ללקוחות החברה שהלוגו שלה הוטבע על המוצר. זה הוזיל את עלויות הייצור עבור CEC וכמובן עבור לקוחותיה ולבסוף גם עבור הצרכנים.

  מדי פעם קם לו לקוח, כ-Marantz לדוגמה, שקיבל החלטה ותקציב להזמין מ-CEC פטפונים ברמה גבוהה יותר. אחד הדגמים המוצלחים של CEC הוא פטפון שיוצר עבור Marantz וכונה דגם 6300 בעל ההינע הישיר:

  Marantz 6300 בעל הינע ישיר. פטפון ברמה גבוהה מאוד מתוצרת CEC


  תמונה

  ל-Marantz היה דגם 'הי-אנד' נוסף, מונע רצועה, שהחברה הזמינה מ-CEC כפטפון ברמה גבוהה:


  Marantz 6200 מונע רצועה ברמה גבוהה מתוצרת CEC


  תמונה

  מכאן, הרמה הולכת ויורדת. רוב הפטפונים של CEC היו פטפונים ברמת כניסה, כמו למשל הדגם שיוצר עבור Marantz ברמה בסיסית יותר (נמכר חדש בסביבות ה-$125) שכונה 6100


  Marantz 6100 ברמת כניסה מתוצרת CEC


  תמונה

  מכיוון שפטפונים ברמת כניסה היו ה'לחם והחמאה' של CEC, הפטפון הזה עבר שינוי קוסמטי קל ונמכר גם ללקוח נוסף, Yamaha (ויתכן שגם לאחרים).


  Yamaha YPB4 - פטפון 'מדבקה' ברמת כניסה מתוצרת CEC - זהה כמעט לחלוטין ל-6100 של Marantz


  תמונה

  כש-Toshiba השיקה את ליין הפטפונים של TAYA, הם פנו, כמובן ל... CEC

  פרסומת של רשת A&B Sound הקנדית למוצרי שנות ה-70'. גם פטפון של Taya מתוצרת CEC, ליד Thorens TD-160b עם זרוע SME 3009. המחירים בדולרים קנדיים.


  [imgbig]https://lh3.googleusercontent.com/-IK2O ... icture.jpg[/imgbig]

  אפשר לראות בפרסום מאמצע שנות ה-70' את ההפרש במחירים בין הטורנס המבוקש לפטפון החדש שטושיבה ביקשו לשווק. הפטפון של טושיבה, שכונה Taya LP-100 היה דגם ייצוגי מאוד של CEC. פטפון ברמה בנייה נמוכה בעל רכיבים מאיכות נמוכה ופלט מאיכות נמוכה. כן! גם המחיר היה נמוך יחסית.

  ל-CEC היו שתי סדרות מפורסמות. סדרת BD שבה היו פטפונים מונעי רצועה וסדרת BA שבה היו פטפונים 'אוטומטיים'. היו גם סדרות נוספות כמו סדרת DISCO... :? הדגמים הנמוכים בשתי סדרות ה-'B', היו מאוד נפוצים והם למעשה הפטפונים הכי מוכרים של CEC. הפטפון במודעה, מדגם BA-300 הוא דגם שממוקם נמוך יחסית בסדרה (שכוללת, לדוגמה, את ה-BA-600 המעט יותר איכותי):

  BA-300 של CEC


  תמונה

  מדובר בפטפון מונע רצועה, אוטומטי, עם פלטה במשקל 1 ק"ג לערך ברמה בינונית מאוד. פטפונים של CEC מהסדרה הזו, יכולים בתאוריה, ובפועל, לפעול במשך עשורים בדריזשות תחזוקתיות מינימליות של שימון מזדמן. עם זאת, הם אינם נחשבים לפטפונים טובים ואינם מבוקשים. מחיריהם ב-eBay נעים בין כמה עשרות בודדות של דולרים עד $100 לפטפון שמור במיוחד.

  הפטפון במודעה נמכר, ע"פ הפרסום, ביחד עם כ-100 תקליטים של מוזיקה קלסית. קצת קשה להעריך את שווי הפטפון לאור המחיר הנקוב שכולל עשרות תקליטים מאיכות לא מוכרת. הפטפון בוודאי אינו שווה 1200 ש"ח. למעשה, הוא אינו שווה להערכתי גם שליש מזה. חובבי פטפונים מנוסים ואנשי DIY, עשויים למצוא דרכים לשפר את התוצרת היפנית הזולה וההמונית ברובה. רובם הגדול, אני מניח, יודעים גם שאין טעם להתחיל. נקודת הפתיחה - מצויה אי-שם נמוך מידי.
 • הערות נוספות: ביחד עם תקליטים, 100 במספר... עדיין לא! מצד שני... איך אפשר להפריד את הפטפון מהתקליטים. המחיר ההולם מתייחס לפטפון בלבד. אגב, 100 תקליטים מתוצרת סובייטית הייתי מוכן לרכוש במאה שקלים של אותה תקופה.
 • מחיר נקוב: 1200 ש"ח
 • מחיר הולם : 400 ש"ח
 • מדד הלימות: 0

farkash7
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 228
הצטרף: דצמבר 2007
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

הודעה שלא נקראה #49 

אני מקווה שימשיכו לפרסם פטיפונים במחירים הזויים. ככה אני אמשיך לקבל שיעור הסטוריה יומי על דגמי פטיפונים שונים :D. מאוד מעניין ומועיל. אולי בעוד כמה חודשים לאחר שאסיים סימסטר ראשון בתולדות הפטיפונים אני אוכל להעלות כמה סקירות בעצמי.

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

Sony PS-212 מודעת יד 2 מיום 19/09/2014

הודעה שלא נקראה #50 

פטפון Sony PS-212 מודעה מיום 19/09/2014
 • תוכן: פטיפון SONY PS-212 שמור במצב טוב. מחט חדשה! הנעה ישירה, ובקרת מהירות אוטומטית.
 • אזור מכירה: רמת השרון - הרצליה
 • איש קשר: אלון
 • חוות דעת: פטפון הינע ישיר שאינו מבוסס קוורץ, אוטומטי מ-1978, שתי מהירויות. מחרשת פלסטיק מוכרת. מכיוון שמתחיל להימאס לי לראות מחרשות כאלה נמכרות ב-$200 ביד 2, בתוספת תמונות שגנבו אותן מ-Vinyl Engine החלטתי להתעלם. יש גבול כמה אני יכול לבזבז את הזמן שלי על מודעות שאפילו המוכר לא בזבז עליהן את הזמן שלו. במקום זאת אני אנצל זמן של אחרים. לא את שלכם חלילה, את הזמן שהשקיעו כותבי שרשורים אחרים בעולם. נתחיל בסיכום שרשור AudioKarma מ-2008 שפתח חבר מקרואטיה. זה הולך ככה:

  דוגמה א'

  פתיחת שרשור: "הי אני מקווה לרכוש Sony PS-211 (מציג תמונה). זהו פטפון DD חצי אוטומטי עם בקרת פיץ' אנטיסקייט וסטרוב. המחיר $80 (מסביר: בקרואטיה השוק קטן והמחירים יקרים יותר מאשר בקנדה וארה"ב). השאלה: מישהו שמע על הפטפון הזה? הוא טוב? יש בעיות מוכרות?"

  תשובה ראשונה: "זה נראה כמו פטפון יפני סטנדרטי משנות ה-70'. הם בדרך כלל מהימנים אבל המחיר נראה גבוה מידי בעיני (גר בארה"ב)..."

  תשובה שנייה: "נראה כמו מחיר הולם במזרח אירופה - בתנאי שהפטפון במצב הולם"

  סיכום שרשור: הקונה נמנע מלקנות את הפטפון ב-$50 בקרואטיה. המשקולת לא מצאה חן בעיניו, משהו בה היה מוזר. :מבולבל:

  סיפור אמיתי.


  דוגמה ב'


  פתיחת שרשור: "אספתי אתמול (2009) סוני PS-212 ב-$10 במכירת חצר אבל אני לא מוצא מידע. הזרוע קצת מזגזגת ואני חושב שהפילו את הפטפון. לא מבין איך להדק או לתקן..."

  תשובה שנייה: "אני חושב שזה פטפון ברמת כניסה בעל הנע ישיר. לא אחד הטובים של סוני אבל עדיין מסוגל לביצועים טובים אם הזרוע ברת-תיקון..."

  תשובה נוספת: "השתמשתי ב-PS-212 כתורם אברים לפרוייקט עשה זאת בעצמך שלי. זהו פטפון בעל הינע ישיר שאינו מבוסס נעילת קוורץ... הראש קולט פידבק מהפלטה... מנוע ה-DD הוא אחד הראשונים של סוני בעלי התכנון השקט. כוח מנוע... ככה ככה ביחס לפטפונים אחרים שלי - אבל לא רע. הבסיס הוא פלסטיק. שם סוני 'התקמצנו'. אין קפיצים ברגליים. בסך הכל הפטפון קל משקל".

  הודעה נוספת: "הרגע קיבלתי אחד בחינם. יש לו בעיות מהירות. למישהו יש רעיון"?

  הודעה נוספת: "אה כן... יש לי אחד. הוא היה די בסדר, חוץ מזה שאני די בטוח שהוא מעולם לא עבד כמו שצריך. המשקולת התפרקה במשלוח והדבקתי אותה למקום עם אפוקסי ואני לא בטוח שעשיתי את זה כמו שצריך. שמעתי בו תקליטים 33 וגם 45 ואני חושב שהוא בסדר למי שאינו 'אודיופיל'. לא היו לי בעיות עם הפטפון מעולם והסטרוב די הגון"

  סיכום שרשור: "אם מישהו גר ביוסטון (טקסס) או בסביבה ורוצה את הפטפון, שיודיע לי. אחרת הוא הולך לפח. מעבר לכוחותי לתקן אותו".

  שרשור אמיתי לגמרי.

  Sony PS-212 (זה לא הפטפון הנמכר. המוכר התבייש להראות לנו - או שלא היתה לו מצלמה)

  תמונה

  זה נשמע כמו הבדיחות האלה... לקרואטי, $80 היה יקר והוא לא קנה גם ב-$50. האמריקאי קנה ב-$10 ורצה לזרוק לפח. והישראלי? הישראלי רוצה 700 שקל. אם זה לא היה עצוב... טוב נו, זה בעצם לא מצחיק איך שלא מסובבים את זה.
 • הערות נוספות: הי אלון. אני מניח שאת התמונה ביד 2 'השאלת' מ-Vinyl Engine בגלל שאין לך מצלמה ולא חלילה בגלל שהפטפון שאתה מוכר סדוק/שבור/מטונף/מעפן אפילו יותר ממה שאפשר לסבול בעין בקטגוריה של מחרשות פלסטיק ביד 2. תן לי לנחש... המחט של 'אודיו טכניקה' ו... חדש עולה 400 שקל?
 • הערות נוספות נוספות: לפחות יש אור בקצה המנהרה. סוף סוף לא מדובר בפטפון ל'מבינים', 'אספנים', 'הספנים' ו'רציניים בלבד'. מצד שני, עדיין לא בטוח אם האור שרואים זה פתח היציאה או הקטר שבא ממול.
 • מחיר נקוב: 700 ש"ח
 • מחיר הולם : 200 ש"ח
 • מדד הלימות: 0

yairf
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
הודעות: 9363
הצטרף: נובמבר 2004
מיקום: בנימינה
נתן תודות: 43 פעמים
קיבל תודות: 211 פעמים

הודעה שלא נקראה #51 

אני מתמוגג מנחת, השרשור הזה ראוי להיות נעוץ כמאמר המוביל בפורום הזה ובכלל.

zxaura
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 126
הצטרף: אוקטובר 2013
מיקום: כרכור
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

הודעה שלא נקראה #52 

תענוג אמיתי לקרא את הכתוב כאן.
בעקבות הסקירה, כמעט קניתי את הSL1200 , אבל ההנהלה לא אישרה
בינתיים נסתפק במה שיש (דיגיטלי), ונקווה שטכניקס ה"חדשה" יחזרו לייצר פטיפונים...

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

Lenco L-43 מודעת יד 2 מיום 20/09/2014

הודעה שלא נקראה #53 

פטפון Lenco L-43 מודעה מיום 20/09/2014
 • תוכן: Lenco L-43 פטיפון מהסידרה הגבוהה עובד ותקין לחלוטין יפייפה ושמור ראש ומחט חדשה תקינה עובד מדוייק....נמכר עקב חוסר שימוש מגיע עם תיבת עץ שחורה.רק לחבר ולשמוע.
 • אזור מכירה: עכו - נהריה
 • איש קשר: אלמוג
 • חוות דעת: ה-L-43 הוא אחד מאותם דגמי לנקו מאוחרים שהצליחו להישאר אנונימיים באופן יחסי. כבר דיברתי כאן בעבר על דגמי לנקו פחות מפורסמים וציינתי שלקראת סוף תקופת הזוהר של החברה השוויצרית היא נכנעה לדרישות השוק וייצרה מספר רב של דגמים זולים יותר, מונעי רצועה.

  הדגמים האלה היו שונים מהדגמים הקלסיים, מונעי הגלגל ('איידלרים') שהיו ספינות הדגל של החברה ושרידים לשנות ה-50'. החברה הטילה את כל יהבה על דגמים כמו ה-Lenco L-75 המפורסם, והשקיעה מאמץ איכותי בתכנון וביצוע. התוצאות מדברות בעד עצמן עד היום. למעשה, ה-L-75 מבוקש ע"י אנשי DIY ואספנים המעריכים את האיכות הבסיסית שלו ואת פוטנציאל השיפור הכמעט אין סופי של הדגם המיתולוגי. ה-L-75 שייך לקטגוריית 'כבדי המשקל' של לנקו, בעיקר בגלל הפלטה המסיבית ומשקלו הכולל (משקל רב מזוהה בתחום זה, לטוב או לרע, עם איכות בנייה).

  בניגוד לפטפונים 'כבדי המשקל' ללנקו היו מספר רב של דגמים 'קלילי משקל'. אלה היו בד"כ דגמים שעוצבו בצורה מודרנית יותר והונעו ברצועה. חלקם גם כללו מערכת שיכוך תלויה (קפיצית) ובחלקם נשמרה האיכות המפורסמת של לנקו השוויצרית הדקדקנית, גם כאשר המוצר יועד להיות פטפון זול ופופולרי. זהו, ככל הנראה ייעודו של ה-L-43. הדגם יוצר במספר גרסאות, כולל גרסת Transcription - שעיקרה פטפון ללא בסיס שהלקוח יכול ל'טמון' אותו באיזה בסיס שיבחר.

  Lenco L-43 בגרסת Transcription

  תמונה

  גרסת Transcription מוצגת ע"י היצרן פעמים רבות כאופציה עבור יצרנים אחרים שבאפשרותם לשלב את הדגם במוצרים שלהם, כמו למשל מערכת הסטראו הזו (מייצור שאיני מזהה), הכוללת L-43 מדגם CH:

  Lenco L-43 במערכת סטראו משולבת

  תמונה

  תמונה

  הפטפון עצמו אינו יוצא דופן. מדובר בפטפון סטנדרטי מונע רצועה שנראה באיכות סבירה וכולל זרוע קונבנציונלית מאיכות שנראית סבירה, ברמת בניה שנראית משביעת רצון ומעלה. איני מכיר את הדגם המדובר. הוא אינו נפוץ במיוחד. ממידע שאספתי ברשת (בעיקר מאתרי אודיו שוויצרים וגרמנים) עולה, שקיימים שני דגמים של ה-L-43. דגם ה-GA הסטנדרטי של Lenco השוויצרית ודגם ה-CH. הייתי מצפה שדגם ה-CH יסמל תוצרת שוויצרית, אך על-פי מקור הולנדי, אחד לפחות, מדובר דווקא בדגם צ'כו-סלובקי שיוצר, באופן מפתיע, ע"י Tesla. שרידי המפעל של Tesla בצ'כיה מייצרים היום את דגמי ה-Project הנפוצים. הקשר בין Tesla ו-Lenco אינו ברור לי אך המקור טוען שמצא דמיון בין הזרוע של ה-L-43 לזרועות דומות של Tesla ובין המנועים...

  Lenco L-43 הנעת רצועה - איכות סבירה

  תמונה

  בכל מקרה, ה-L-43 נראה כפטפון רגיל מאיכות סבירה שיכול להוות פטפון ראשון מוצלח במיוחד. את דגמי ה-Trascription אפשר למעשה לטמון בכל סוגי הבסיסים. כמו למשל בדוגמה הבאה:

  L-43 בבסיס אפשרי

  תמונה

  אך אפשר לעשות גם יותר מכך. ל-L-43 יש, ככל הנראה, יותר פוטנציאל מזה הנראה לעין במבט ראשון. סימנים מבשרי טובות לכך, אפשר למצוא באתרים כמו Vinyl Engine שחושפים פרויקטים בסגנון DIY ושיפורים בדגמים נפוצים של פטפונים מהשוק הצרכני. אחד הפרויקטים האלה כולל L-43 שנראה עתה כבונבוניירה חביבה מאוד:

  פרוייקט L-43 בסגנון DIY

  תמונה

  תמונה

  פרוייקט נוסף של L-43 בסגנון DIY

  תמונה

  בשורה התחתונה מדובר בעוד דגם עלום יחסית של יצרן שוויצרי הידוע בתשומת לב לפרטים והקפדה על איכות גם בדגמי הביניים שנועדו לשוק הרחב. אם זה לא היה Lenco, לא הייתי מתייחס למודעה ברצינות. איני מכיר את הדגם כך שאיני יכול להתייחס לאיכות הפלט. אני מעריך שהוא סביר ואני בטוח שהוא בר שיפור לרמות די גבוהות.

  עם זאת, המחיר הנקוב, אינו מוצא חן בעיני. גבוה מידי לטעמי. את המוכר 'אלמוג' הכרנו ממודעה קודמת שעסקה ב-Dual CS-505 שנרכש בשבוע שעבר ע"י אחד החברים. טרנזקציה נחמדה מאוד במחיר סביר לשביעות רצונם של כל הצדדים. לכן, אני מתייחס בסלחנות יחסית לתמונה המופיעה במודעה שאינה מציגה את הפטפון הנמכר.

  המוכר מציין במודעה שהפטפון יסופק עם בסיס עץ בצבע שחור, שהוא תקין לחלוטין והוא כולל מחט חדשה. על סמך ניסיון העבר, דברי המוכר אמינים ואפשר לסמוך על המידע שנמסר. למרות שאיני מכיר את הדגם המדובר באופן אישי, המחיר הנקוב, לפטפון עלום יחסית, שאינו בראש טבלאות הביקוש ומתאים ממילא כפטפון ראשון או כפטפון למטרות שיפוץ ושדרוג - גבוה במעט. אני, בכל אופן, לא הייתי רוכש פטפון שכזה במחיר העולה על 450 ש"ח אלא אם כן הייתי נוכח בהדגמת יכולות שהייתה מרשימה אותי באופן מיוחד...
 • הערות נוספות: פטפון עלום יחסית שאינו מוצג במודעה בבסיס העץ שלו. עשוי להתאים כפטפון ראשון למי שיבדוק והפטפון ימצא חן בעיניו, או למי שבא לו פרוייקט DIY למטרות שדרוג. מודעות קודמות של המוכר הוכחו כראויות ואמינות ולדעתי שווה ליצור עמו קשר ולהתקדם... במקרה והפטפון כולל ראש איכותי (מידע לא נמסר) ומחט במצב משביע רצון, אפשר להתפשר על מעט יותר מהמחיר ההולם. ייתכן והבסיס המוצע ישנה את התמונה וההערכה. שווה, לכל הפחות, לבדוק.
 • מחיר נקוב: 700 ש"ח
 • מחיר הולם : 450 ש"ח (בסיס איכותי וראש סביר עשויים לשנות את ההערכה כלפי מעלה)
 • מדד הלימות: 6

  עריכה: נכון ל-3/11/2014 המחיר הנקוב ירד ל-500 ש"ח. זה הופך את הפטפון לאטרקטיבי מאוד. מדד הלימות 9
נערך לאחרונה על ידי tnsilver ב 03/11/2014 18:46, נערך פעם 1 בסך הכל.

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

BIC 960 מודעת יד 2 מיום 20/09/2014

הודעה שלא נקראה #54 

פטפון BIC 960 מודעה מיום 20/09/2014
 • תוכן: פטיפון איכותי שעבר החלפת רצועה ,כיוון, שימון,במצב עבודה, תוצרת B.I.C דגם 960 חברה אמרקאית, ראש SHURE וגם מחט של אותה חברה,חדשה בקופסה, הפטיפון עובד מאוד שקט,ומאוד אמין,לשים תקליט ולהנות, בהזדמנות.
 • אזור מכירה: רמת השרון - הרצליה
 • איש קשר: ציון
 • חוות דעת: ה-BIC 960 הוא פטפון מעניין מבחינה היסטורית. BIC, או בשמה המלא:British Industry Company, היתה חברה בתאגיד של Avnet שישבה במישיגן עם משרדים בניו-יורק. לא ברור לי כיצד, אך BIC ירשה המון ידע, וככל הנראה גם מפעלים של ענק פטפונים אמריקאי אחר שנקרא "Voice of Music" או בקיצור V-M. לא רבים זוכרים זאת אבל V-M היו יצרני הפטפונים (צ'יינג'רים בעיקר) הגדולים ביותר בעולם, עד ש-BSR הבריטית גזלה מידיהם את התואר בשנות ה-70'.

  V-M סיפקו פטפונים לחברות אחרות ובין שנות ה-50' עד תחילת שנות ה-70', היוותה בארה"ב את מה ש-CEC היו ביפן - יצרן של פטפונים עבור לקוחות OEM צד שלישי. בין הלקוחות של V-M היו גם מוטורלה ו-Zenieth ועשרות יצרנים אחרים. אפילו חברת Telefunken הגרמנית לדוגמה, ייצרה בסוף שנות ה-60' דגמי פטפונים ע"פ חוזה ותכנון של V-M. בתקופת הפריחה שלה, V-M ייצרה יותר צ'יינג'רים מאשר כל היצרנים האחרים בעולם - יחדיו. מיליוני צ'יינג'רים.

  V-M משנות ה-50'

  [imgbig]https://lh6.googleusercontent.com/-8T2U ... s%2Bvm.jpg[/imgbig]

  מותגי הפטפונים של V-M היו מוכרים בכל בית בארה"ב ובכל זאת, מעטים הכירו את יצרן הפטפונים הענק ממישיגן בשמו. תלמידי בתי הספר משנות ה-60', עשויים לזכור את ציוד ההדרכה שסיפקה V-M למערכת החינוך הפדרלית. ציוד זה כלל טייפים, ופטפונים אנטי-וונדליים שנישאו במסדרונות במזוודות קשיחות. אך באופן די מצחיק, הזיכרון הקולקטיבי האמריקאי מטושטש למדי בהקשר של V-M שנשכחה מזמן.

  פטפון של V-M שנושא, באופן נדיר, את לוגו החברה (שנות ה-50')

  תמונה

  ועוד אחד... מ-1960

  [imgbig]https://lh4.googleusercontent.com/-NgCi ... c-1960.jpg[/imgbig]

  החברה החלה להתדרדר בשנות ה-70' והיא נרשמה בזיכרון הקולקטיבי האמריקאי בשל אירוע קטסטרופלי מתחום אחר לחלוטין. ביולי 1977 בעקבות הפסקת חשמל בעיר ניו-יורק, נכשלה העברה בנקאית מקוונת גדולה של מימון שהיה נחוץ לחברה כדי להשאיר את ראשה הפיננסי מעל המים. ל-V-M לא היתה ברירה והיא הכריזה על פשיטת רגל באותו יום. זה היה סופה. תמוה הוא שיותר אמריקאים זוכרים את אירוע הפסקת החשמל - מאשר את V-M.

  BIC 960

  [imgbig]https://lh5.googleusercontent.com/-eugD ... estore.jpg[/imgbig]

  BIC היא ככל הנראה חברה שיורית של V-M המיתולוגית. בשנות ה-70' הם ישבו במישיגן והיתה להם סדרה של פטפונים מדגמים 920\940\960\980 שיוצרו ככל הנראה על בסיס ידע של V-M. חברות צד שלישי, כמו Maestro Corp ממישיגן, סיפקו רכיבים לפטפונים של BIC שהתמחתה, כמו קודמתה, בייצור של צ'יינג'רים. שני הפטפונים בדגמים הנמוכים, אינם ראויים להתייחסות. הם נקראים בלעג junk-fi בפי מעט האזרחים הוותיקים שעוד זוכרים את הפטפונים האלה. הם נמכרו, בין השאר, ברשת J.C.Penny בתחילת שנות ה-70'.

  שני הפטפונים (מ-1974) בדגמים העליונים - שווים מעט יותר התייחסות. ה-960 וה-980 נקראו BIC" Programmed Changer". לא היה בהם שום דבר הקשור לתכנות. הכל היה מכני. מאות, אם לא אלפי, שייבות, ברגים, קפיצים, מוטות, טבעות, מקשרים, גלגלי שיניים וחלקים מכניים נעים הרכיבו את אחד הפטפונים המסובכים ביותר שידעה האנושות.

  הפטפונים כללו אופציית תפעול אוטומטית מלאה, וגם אופציה ידנית. הם כללו כיוון אוטומטי (מכוון מראש) של אנטי-סקייט שיועד למחטים קוניות, וכיוון יעודי גם עבור מחטים אליפטיות. כמובן שהם גם אפשרו כיוון ידני למי שרצה בכך. הכיוון הידני בוצע באמצעות מכניזם טבעתי מעל צירה של זרוע מגוחכת למראה, בעלת מסה אפקטיבית גבוהה להחריד של 18 גרם מאיכות שנויה במחלוקת. השלה האיומה למראה בקצה הזרוע היתה עשויה סוג של פלסטיק גמיש מידי שעלול היה להתקפל יתר על המידה.

  BIC - הזרוע הייחודית והכבדה משהו

  תמונה

  שני הדגמים יכלו גם להפוך לצ'יינג'רים תוך החלפת הספינדל, לציר ארוך יותר וייעודי, והרכבת תמוכה נוספת שתמכה בערימת התקליטים להחלפה. BIC התגאו במכניזם הזה שהיה שונה לחלוטין משיטת המטרייה הנתמכת בזרוע אחת ארוכה, כפי שהיה נהוג אז אצל המתחרים. סיבוב של התמוכה אפשר תמיכה בערימת תקליטים שהונחה על הספינדל הייעודי כמחסנית, והפטפון 'ידע' לשחרר אותם, אחד אחר השני. הזרוע היתה מסיימת צד אחד, נעה למקומה מחוץ לקוטר התקליט, והתקליט הבא היה נופל למקומו.

  BIC ניתן ל'תכנות'

  תמונה

  הגימיק ה'תכנותי' היה האפשרות לבחור את מספר הפעמים (עד 6 פעמים) שצידו של תקליט יחזור וינוגן ע"י המכניזם האוטומטי. מי שחפץ בכך יכול היה לשמוע את אותו צד, של אותו תקליט, עד שש פעמים ברציפות. דגם ה-980 הגבוה בסדרה גם כלל סטרוב מואר ובקרת מהירות משתנה (פיץ'). שני הדגמים העליונים, כללו בתוכם גם שקעי RCA ואפשרו, למי שחפץ בכך, להחליף את הכבילה הסטנדרטית שהגיעה עם הפטפון - די בקלות. זה לא היה מקובל אז וזו בהחלט אופציה מתקדמת יחסית לזמנה. הפטפון היה כאמור, עמוס לעייפה בפלסטיקים מקרקשים וחלקים נעים במאות ואפילו החלפת הרצועה בדגמים האלה היא פרק מכני מעייף שמצריך עיון דקדקני במדריך.

  חלק קטן ממדריך השרות של ה-BIC 960 שמתאר את חלקי המע' האוטומטית

  [imgbig]https://lh4.googleusercontent.com/-h0FV ... e-960.jpeg[/imgbig]

  הבעיה המוכרת בפטפונים של BIC היא כמות ואיכות השמנים הדרושים לתחזוקתם. הפטפונים של BIC דרשו שלושה סוגים של שמנים. סוג נפרד עבור הזרוע, הציר, ועבור הגיר של המכניזם האוטומטי. הגריז המשמש לשימון הציר המרכזי, ידוע לשמצה בקרישתו והתמצקותו לכדי עיסה בוצית שתוקעת את כל המכלולים עד שדרוש מלחם כדי לחמם את הציר ולחלץ משם את הפלטה לצורכי תחזוקה. השמנים האלה, מתפזרים בכל מקום, ותוקעים גם את המכניזם האוטומטי. בדרך כלל זה גורם לכך שהפטפון תקוע במצב תפעול ידני בלבד באופן קבוע.

  יש דבר אחד יותר גרוע מהגריז המתמצק. השטיחון של BIC עשוי דוגמת גומי קשיח בתכנון אווילי שכזה, שאם הזרוע יורדת, בטעות, על השטיחון ללא תקליט, פסי הגומי הרוחביים 'משספים' מיידית את קצה המחט ושוברים אותה. זהו כשל תכנוני מטופש למדי וברור שנולד מתוך שיקולי עיצוב.

  BIC 980/960 - תולשי המחטים האימתניים

  [imgbig]https://lh4.googleusercontent.com/-vksW ... BIC980.JPG[/imgbig]

  דומה שהמהנדסים שתכננו את ה-BIC 960 הכירו את כל רזי המקצוע. מכונה כזו מסובכת ונימוקים טכניים כל כך עמוקים, מהסוג שמסופק במדריך השירות, אי אפשר להציג ללא ידע טכנולוגי שנרכש במשך עשורים רבים. אבל הביצוע הסופי... מחריד במורכבותו. במדריך השירות קיים פרק שלם, ארוך במיוחד (ארבעה עמודים שלמים), שעוסק בפתרונות לבעיות נפוצות. כל כך הרבה בעיות מתוארות שם שקשה להאמין שמדובר בפטפון.

  השורה התחתונה היא שלפנינו יצור מעניין מאוד ופיסת היסטוריה אמריקאית נשכחת. בכמויות שהפטפונים האלה יוצרו, קשה למצוא פנסיונר אמריקאי בעל חיבה לתחום שאינו מכיר את הדגם המדובר. השיח על פטפונים של BIC הוא נוסטלגי בעיקרו. הפטפונים האלה עמדו בסלונים של כל כך הרבה משפחות בארה"ב שכמעט לכל אחד יש דעה משל עצמו על הפטפונים האלה. BIC מתוחזק היטב יכול להישמע כמו Dual מהסדרות הבינוניות. הפלטה שלהם קצת קלילה מדי כדי לייצר איזשהו פלט כריזמטי שראוי לציון.

  BIC מתוחזק היטב הוא פטפון שקט שמציע אופציות תפעוליות נוחות מאוד למשתמש. אבל איפה יש BIC מתוחזק היטב? הדברים האלה הם לא ברי תחזוקה. הם כל כך מסובכים שאני מוכן להמר שה-800 ש"ח ש'ציון' מבקש בעבור הפטפון כוללים לפחות 300 ש"ח שנגבו ממנו רק בעבור החלפת הרצועה. הסיבוכיות של הפטפון הזה פשוט לא נתפשת.

  והנה עוד דבר שלא נתפש.... 800 ש"ח? לא, ברצינות... $200 בעבור BIC 960? בארה"ב, מי שרוכש BIC 960 ב-$20 ושואל את החבר'ה אם עשה עסקה טובה, מתוך נימוס אומרים לו שב-$20 יכול היה להשיג Pioneer ישן שמתפקד יותר טוב. $20 זה המון כסף בעבור BIC שמוצאים בד"כ במכירות של צבא הישועה ב-$7.60. או, אם ממש מתעקשים, ב-eBay ב-$40.
 • הערות נוספות: הסיפור שלא נגמר. מכונה מורכבת ומסובכת מדי... מתאים למכנופילים עם עודף זמן. הכל בסדר - עד שמשהו לא בסדר!

  מחט חדשה ומקורית של Shure, בייחוד מסדרת stereo dynetic (כמו N95ED), היא בעלת ערך רב יותר מהפטפון כולו. כמובן שזה שהיא שוכבת בקופסה המקורית שלה, עדיין לא הופך אותה לחדשה.
 • מחיר נקוב: 800 ש"ח
 • מחיר הולם : 200 ש"ח
 • מדד הלימות: 0

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

Marantz 6100 מודעת יד 2 מיום 21/09/2014

הודעה שלא נקראה #55 

פטפון Marantz 6100 מודעה מיום 21/09/2014
 • תוכן: פטיפון מרנץ דגם 6100.עובד מצויין,צריך קצת כיוון(כנראה גם להחליף מחט).שמור מאוד.
  VINTAGE MARANTZ MODEL 6100 TURNTABLE WITH DUST COVER
 • אזור מכירה: בקעת אונו
 • איש קשר: dex
 • חוות דעת: מתישהו בין 76' ל-78' מרנץ פנו ל-CEC והזמינו סדרת פטפונים שחרגה מעט ברמתה מהתוצרת של יצרן ה'מדבקות' היפני. יש אומרים שהאפיון לפטפונים החדשים נעשה ע"י מטה החברה האמריקאי בקליפורניה שהתערב בתהליך שבדרך כלל נוהל ע"י Superscope ביפן. המטרה היתה להכניס לרפרטואר של מרנץ' מספר דגמי פטפון ברמה גבוהה מהמקובל אצל המתחרים.

  יצרני ציוד אודיו אמריקאים ויפנים רבים הסתלקו באמצע שנות ה-70', לאחר משבר הנפט של 1973 שזעזע את המערב, מייצור עצמי, והם פנו ליצרנים חיצוניים כדי להשלים ליין של מוצרים שחרגו מתחום התמחותם. בתחום הפטפונים CEC היפנית סיפקה בד"כ את הדרישה הזו. לרובם הגדול של היצרנים המובילים - היו בעצם את אותם פטפונים מתוצרתה של CEC. מרנץ רצתה לחרוג מהדפוס המקובל ולהציב עצמה בחזית הקדמה כאלטרנטיבה רצינית למתחרים.

  ה-6300 בעל ההינע הישיר היה פטפון הי-אנד אמיתי שהיווה תחרות אמיתית לדגמי ה-DD המובילים של טכניקס, דנון וקנווד. אחריו הגיע פטפון מונע רצועה 'חתיך' אמיתי שנקרא ה-6200 שהיה פטפון ברמה סבירה מאוד ונכנס לנישה ה'אודיופילית' ולבסוף הגיע גם ה-6100, מונע הרצועה החצי אוטומטי ש'רכב' על המוניטין של שני אחיו הגדולים.

  Marantz 6300

  תמונה

  Marantz 6200

  תמונה

  Marantz 6100

  [imgbig]https://lh4.googleusercontent.com/-fZX3 ... ntable.jpg[/imgbig]

  לסדרת הפטפונים המושכת של מרנץ היה אפיל משלה ואין ספק שעיצובה המודרני, הנקי, והטכנולוגי משהו היה מתקדם לזמנו. ה-6100 הגיע בגוון שחור ובגוון אלון והיה פטפון נוח מאוד לתפעול, תוך פעולה חצי אוטומטית של auto-return ו-auto-shutoff. הפטפון יכול לנגן בשתי מהירויות, 33.3 סל"ד וגם 45 (באמצעות מתאם). הפטפון כלל מנוע AC סינכרוני (בעל ארבע קטבים בלבד) אך כלל בורר מתחים כדי להתאימו גם לשוק האירופאי.

  בניגוד לשני אחיו בסדרות הגבוהות - ה-6100 היה סוג של 'בלוף' שיווקי. הוא עוצב כמו אחיו הגדולים בסדרות ה'אודיופיליות', הוא שווק כמו פטפון 'הי-אנד' ושקל כמו אחד (6.6 ק"ג) אך כלל פלטה קלילה במשקל של 720 גרם ואופיין בנתוני ייצוב מהירות מאוד לא מחמיאים (1.3%+-) שהובילו לנתוני Wow & Flutter של בערך 0.08%. בסך הכל, דובר במקרה הזה על פטפון של CEC והיצרן היפני התמחה בייצור של פטפונים בינוניים בכסות מהודרת של פטפונים יוקרתיים.

  עם זאת, למרנץ היו סטנדרטים גבוהים יחסית וה-6100 עולה ברמת הבנייה שלו על דגמי CEC מסדרות BD ו-BA הנפוצות. את מה שחסר ל-6100 באיכות מנוע נמוכה ואינרציה חסרה של הפלטה, הוא משלים בבנייה מסיבית יחסית שמחפה בצורה הולמת על חסרון בולט במערכת שיכוך זעזועים אמתית. זו נשענת, לצורכי בידוד מהעולם, על רגלי גומי.

  הזרוע של ה-6100 היא זרוע יפנית ממוצעת, ולמרות שאינה כוללת מכניזם אנטי-סקייט יוצא דופן, אלא מסתפקת במנגנון ה'משקולת על חוט', היא עשויה לתפקד כהלכה. הזרוע תוכננה לראשים הסטנדרטיים של התקופה, Shure, Stanton, ADC ודומיהם ועם ראש הולם היא בהחלט מתפקדת סביר.

  זהו פטפון ראשון נחמד מאוד המעוצב בצורה אטרקטיבית יוצאת דופן. בניגוד לפרסומים הרבים זהו אינו פטפון 'אודיופילי' או 'הי-אנד'. הוא חסר את האינרציה, השיכוך והדיוק המפורסם של הציר המרכזי בכדי לספק פלט כריזמטי וריתמי איכותי. מערכת פעולה חצי אוטומטית שכוללת 'גיר' המורכב מגלגלי שיניים המחובר לזרוע ופועל מכוח המנוע, אינה, אף היא, סממן של פטפון איכותי. למרות זאת, ה-6100 בהחלט מסוגל לשחזר תקליטים בצורה קלילה ונעימה.

  מי שמחפש פטפון 'הי-אנד' נחשב - זו אינה הבחירה עבורו. מצד שני, זהו פטפון נחמד מאוד שאיכות בנייתו חורגת מהנורמה שהיתה מקובלת בתקופתו בפטפונים יפנים מתחרים. הפטפון הנמכר יפיפה ולדעתי מהווה בחירה מצוינת כפטפון ראשון.

  אבל - המוכר מציין (לזכותו יאמר) שהוא דורש כיוון, ושהמחט, ככל הנראה, זקוקה להחלפה. איני בטוח אם הוא מתכוון למחט או לראש - אך רצוי לשריין 400 ש"ח לטובת ראש חדש (Shure M97xE הוא בחירה הולמת במקרה הזה) ולבדוק היטב מה הכוונה ב'כיוון'.

  בעיות ייצוב מהירות ב-6100 הן סממן מוכר של רצועה רופסת (שיתכן שהתפוררה לגורמים) אך ייתכן וגם דרוש טיפול באלקט'. 6100 תקין לחלוטין לא אמור, לדעתי לעלות יותר מ-500 ש"ח ובמקרה הזה מדובר בסימני שאלה שיש לברר!

  הפטפון המוצע למכירה

  תמונה
 • הערות נוספות: 6100 תקין לא אמור לעבור את ה-500 ש"ח שאת רובם הגדול מכסה ה'אפיל' העיצובי שלו ולאו דווקא ביצועים מרשימים. 6100 שדורש 'כיוון' יש לבדוק. חסרונה של מחט אינו תורם להערכת המחיר במקרה הזה. וחבל. זהו יופי של פטפון ראשון והגילוי הנאות של המוכר בהחלט מרמז על עסקה משתלמת ונעימה לשני הצדדים.
 • מחיר נקוב: 600 ש"ח
 • מחיר הולם : 500 ש"ח
 • מדד הלימות: 8

BronzeR
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 151
הצטרף: אפריל 2014
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

הודעה שלא נקראה #56 

אני מצטער אבל מוכרח לציין כאחד שכבר עבר + האזין + חקר בין היתר את הטורנס, טכניקס, והמרנץ בנוסף לאחרים...
הת׳רד חביב וחשוב אבל אני גם מעריך שחוות דעת והלימות של אדם אחד שונה משל אחר וכפי שאתה מציין שהמחיר הרלוונטי לפטיפון מרנץ הוא 500 כך גם דעתי על הטורנס 160.. הכל עניין של היצע וביקוש בשורה התחתונה. אם תתרכז באיכות הבניה ובסאונד המועבר, אני מוכרח לחלוק עליך. טורנס 160 שמחייב טיפול של לעיתים מעל 1000 שקל על מנת שיהיה במצב סביר לעבודה ומודה שאינני חסיד של הפטיפון הזה שאתה כל כך מתרשם ממנו לא עולה לדעתי על המרנץ המדובר. לעומת זאת הטכניקס מפיל את שניהם ושוב זאת חוות דעתי האישית לאחר התנסות עם החברה האלו.
לפיכך ולטעמי האישי הטכניקס 1210 במחיר של 3500 רמת הלימות - 10 ולדעתי הוא שווה גם יותר... חוות דעתי האישית.

אתה מציין ״מי שמחפש פטפון 'הי-אנד' נחשב - זו אינה הבחירה עבורו.״ עם זאת לדעתי גם טורנס 160 אינה הבחירה בשבילו.
בנוסף, ברור שפטיפון שעובר שדרוגים יעלה יותר ממחירו ולכן בהחלט יש טורנסים שלאחר טיפול הגיוני שמכירם גם למעלה מ 1000 שקל אבל המרנץ המדובר במידה ועובר שדרוג של ראש ומחט איכותית יעבור את ה 1000 גם כן.

** בכל אופן אני לא בא לומר שאני מתנגד או סולד מהפוסטים שלך ושוב אני חושב שיש המון עניין בת׳רד שפתחת אבל יש כאן המון מקום לחוות דעת נוספות ואני לא כל כך אוהב את הנחרצות למידת ההלימות. אולי תכתוב מדד הלימות בסולם טומי זה גם נחמד וחביב וזה גם מוכיח שמדובר בדעתך האישית.

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

הודעה שלא נקראה #57 

לטעמי האישי הטכניקס 1210 במחיר של 3500 רמת הלימות - 10 ולדעתי הוא שווה גם יותר... חוות דעתי האישית.
...
אם כך אתה יכול לשלם לדימה 3500 ש"ח בעבור אחד ה-SL'ים שלו מתי שאתה רוצה. אני לא חושב שדימה יתנגד, אבל הוא דרש רק 2400 ש"ח. בתמורה לרכישה של שניים, ב-4800 ש"ח, הוא אפילו הציע מיקסר Gemini בחינם. לא הבנתי... הבנת הנקרא או שבאמת יש לך בעיה עם זה? הוא צריך לדרוש יותר לדעתך? תציע לו!

כשתמצא TD-160 ב-500 ש"ח, אנא עדכן את הפורום. כולנו נשמח!

אתה יכול, כמו כולם, לחוות דעות, להעריך מחירים, ולשתף את כולם בתוצאות מחקריך ואפילו להגדיר מחדש באמצעות סולם 'ריכטר' משלך את חוקי הביקוש וההיצע של פטפונים מיד שנייה ע"פ ראות עיניך. רק קח בחשבון שרוב הקונים הפוטנציאליים לא אוהבים, למרות המחווה האבירית שהצגת כאן, לשלם למוכר, מיוזמתם, יותר ממה שדרש במודעה המקורית. יש לי הרגשה שזה לא יתקבל כאן יפה. אבל תנסה... אדרבא - בבקשה! כאן זה לא האקס-קטדרה, אני לא האפיפיור וכל אחד עלול לטעות. אני בעד!

היות ומאשימים אותי כאן בנחרצות יתר - אולי באמת כדאי לראות קצת דוגמאות אחרות. כמו שנאמר... "צדיק - מלאכתו נעשית בידי אחרים":


"חושב על מרנץ 6100" - מתוך Stereophile

תשובה ראשונה: "הפטפונים האלה היו ה'הי-פי' בזמנם ואם הם כשירים, הם בהחלט נותני שירות. אמנם לא בסטנדרטים אודיופיליים עכשוויים, אך בהחלט מסוגלים לשחזר ויניל בצורה הולמת בהתאם לראש המורכב עליהם. הם לא 'נחמדים' כמו ה-6200 שהיו להם פלטות כבדות יותר".

תשובה שנייה: "השאלה היא מהי מטרתך? כפי שנאמר קודם לכן, אף אחד מהפטפונים האלה (בסדרה) אינו ברמה אודיופילית. אם אתה רוצה לשדרג ולשמוע יותר ממה שיש לויניל להציע אז אני חושב ש-Project או Music Hall בתוספת ראש הולם, הם חבילה נחמדה, אבל גם המרנץ הוא אפשרות לשדרוג".

תשובה נוספת: "$100 עבור המרנץ נשמע סביר, בייחוד אם הוא טופל באהבה"


"מרנץ 6100 - כמה זה שווה?" - מתוך AudioKarma


תשובה ראשונה: "לא הייתי משלם יותר מ-$40"

תשובה שנייה: "הם נמכרים ב-eBay בכל מחיר מ-$50 עד $250 אבל זה היה לפני חודש והשוק עשוי היה להשתנות מאז. לי יש אחד שקניתי ב-$5 והוא פטפון נחמד"

תשובה שלישית: "יש לי בלה בלה בלה... הייתי אומר ש-6100 במצב הגון צריך לעלות בין $50 ל-$100 וזה בזכות הפרמיה שהשם 'מרנץ' נותן. יש דוגמה ב-eBay ב-$20"

תשובה נוספת: "מכרתי את ה-6100 שלי בקיץ שעבר ב-$150"

תשובה נוספת: "קניתי את ה-6200 שלי ב-$130"

לפני אחרונה: "הרגע מכרתי את שלי ב-$225. אחד נמכר ב-eBay לפני שלושה שבועות ב-$310 ועוד $75 משלוח"

פותח השרשור מסכם: "בנקודה זו אני מוותר. מרנץ 6100 לא בדוק ב-$63 ב-eBay לא שווה את הסיכון. אמתין לעסקה הבאה"

ואגב, תודה רבה לך באמת שאתה לא 'סולד' מהפוסטים שלי. זו באמת מחמאה נדירה ובחירת מילים מוצלחת במיוחד. כולי נפעם!

BronzeR
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 151
הצטרף: אפריל 2014
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

הודעה שלא נקראה #58 

לא מאשימים אותך בנחרצות יתר. אתה לוקח את הדברים בצורה קשה מידי בכל פעם מחדש וחבל.
אין לי הזמן כעת לבדוק ולאתר לך את אותן המילים על הטורנס אבל אני יכול להבטיח לך שגם בנוגע לפטיפון האהוב עליך ניתן לייבא ציטוטים שלא יהיו חביבים עליך במיוחד. ולגבי עניין ה"תמצא לי ב 500״ זה בדיוק למה שהתכוונתי בכתיבת המילים ״היצע וביקוש״. סתם ככה במאמר מוסגר, מאמין שאפשר למצוא גם את ה-160 ב 500. רק לשאול במקומות הנכונים את האנשים הנכונים ואם אתה מספיק נחמד ועם קצת מזל גם תקבל בחינם.

farkash7
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 228
הצטרף: דצמבר 2007
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

הודעה שלא נקראה #59 

שוק? איזה שוק? השוק בארץ? זה שוק?
מחלת ההיפסטרים מכה גלים, מחרשות פלסטיק נמכרות במאות שקלים, ואתה קורה לסדום ועמורה הזה שוק?
יש פה היצע קטן מאוד עם מחירים הזויים, אנשים קונים פטיפון על סמך "מדד המגניבות" שום קשר בין מחיר לתמורה.
אתה רוצה להסתכל על שוק תבחן את איביי תקבל תמונת מצב של השוק.

לא רוצה להכנס איתך לוויכוח של מה יותר טוב ומה שווה כמה.
רק האיר את עיניך שלא נתת שום טיעון פרט לדעתך הסוביקטיבית, בעוד האדם שאתה מתווכח איתו(לא בפעם הראשונה שמתי לב) מסביר בצורה מפורטת מאוד על סמך מה הוא קובע את המחיר.
הטיעון שלך נשמע כך "שמעתי טורנס ושמעתי מרנץ ולדעתי המרנץ נשמע יותר טוב", עזוב רגע בצד שלא סיפקת שום נתונים נוספים כמו:
איזה ראש היה מורכב על כל אחד מהם? מה מצבם? האם הם כוונו כראוי? לאיזה מגבר ורמקולים הם חוברו? מה הנסיון שלך עם ציוד אודיו?
כל אלה יכולים להשפיע מאוד על ההתרשמות שלך, ועל האופן בו אני ואנשים אחרים יכולים ללמוד מההתרשמות שלך ועד כמה דעתך באמת מקצועית.

בנוסף הטיעון שלך שמזכיר לי וויכוח של ילדים בגן למי אבא יותר חזק לא נראה רציני, מול תגובות סופר מפורטות עמוסות במידע שנכתב על ידי אדם עם "קצת" ידע "וקצת" נסיון עם מגוון רחב של מכשירים. הוא לא קבע את דעתו על סמך "שמעתי את X ושמעתי את Y וY נשמע לי טוב יותר". יש הסברים לקביעות שלו שכול אחד יכול לקרוא להבין ולנתח כראות עיניו.

כמובן שהכל בסופו של דבר עניין של טעם, ויש סיכוי אם כי קלוש לדעתי שאתה צודק, אבל טעם מושפע מהרבה מאוד היבטים שמשנים אותו לפעמים לא מהטעמים הנכונים.


דרך אגב מחירי המרנץ גם באיביי לא מושפעים אך ורק מהיכולות של המכשיר. קראתי כמה דיונים שנכתב בהם שאספנים מחפשים את המכשירים האלה מסיבות שלהם, ולכן המחירים שלהם גבוהים.

בוא ננסה לחזור לנושא הדיון. אתה רוצה שאני אתייחס לדעתך ברצינות תנסה לכתוב ביקורת רצינית על המודעה.

עריכה, ידעתי שזה נרשם איפשהו, זה ציטוט להסבר למדד ההלימות:

"מדד הלימות: ציון מ-1 עד 10 המתאר מהו הפער באחוזים בין המחיר המבוקש למחיר ההולם. זהו חישוב פשוט. הנה ההסבר. נניח פטפון במחיר נקוב של 1,400 ש"ח. לדעתכם המנומקת מחירו ההולם הוא 800 ש"ח בלבד. קיים פער של 600 ש"ח בין המחירים..."
נערך לאחרונה על ידי farkash7 ב 22/09/2014 7:32, נערך פעם 1 בסך הכל.

BronzeR
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 151
הצטרף: אפריל 2014
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

הודעה שלא נקראה #60 

אני לא סנגור של מרנץ, לא מאזין לתקליטים על המרנץ והאמת שלא מזיז לי כהוא זה בסופו של יום מה דעת הקהל. מה שכן, מעניין אותי איך אני מקשיב לתקליטים בבית , עד כמה אני נהנה מהסאונד והאם הרגשתי רמת שקיפות אופטימלית מבלי להרגיש תוספות מיותרות שמפיק אלבום לא חפץ בהם. בדבר אחד צדקת פרקש הדיון מעט סטה ואני לוקח אחריות. לא צריך לנסות, נחזור לנושא הדיון. הבטחתי ומבטיח שוב, לכשתהיה לי הסבלנות שמודה שאין לי כרגע יחד עם חוסר הזמן בימים אלו, אבצע ביקורת נרחבת.

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”