אינטל - סקירה של מעבדים חדשים - חוזרים חזק למשחק
-
Thehobit1
-
- חבר פעיל מאוד

- תגובות: 443
- הצטרף: פברואר 2017
סקירה מעמיקה של המעבדים החדשים מסדרה 12, כולל הבדלים עם בין W10 ל- W11 ו- DDR5.
שורה תחתונה, יתרון ביצועים משמעותי של אינטל על AMD ברוב הישומים, אינטל אף מתומחר זול יותר.
החסרון המשמעותי של אינטל: צריכת אנרגיה נבוהה יותר ב- 50%!, בין יתר הבעיות, הדבר לחלוטין נוגד את המגמה הירוקה שתופסת תאוצה.
מסקרן לראות מה ומתי תהיה התשובה של AMD.
שורה תחתונה, יתרון ביצועים משמעותי של אינטל על AMD ברוב הישומים, אינטל אף מתומחר זול יותר.
החסרון המשמעותי של אינטל: צריכת אנרגיה נבוהה יותר ב- 50%!, בין יתר הבעיות, הדבר לחלוטין נוגד את המגמה הירוקה שתופסת תאוצה.
מסקרן לראות מה ומתי תהיה התשובה של AMD.
- Huber
-
- חבר במועדון HT

- תגובות: 73470
- הצטרף: מאי 2005
- שם מלא: ערן
מתי זה עם שחרור ה RYZEN 4, כנראה לקראת אמצע שנה הבאה. לטובתם כדאי שיקדימו.
ואכן - צריכת החשמל מטורפת ויותר גרוע מזזה פליטת החום. מדובר פה על מינימום קירור מים של 360! ל 12900K למניעת פיקים של התחממות וירידת ביצועים במאמץ מקסימלי (פחות במשחקים).
ואכן - צריכת החשמל מטורפת ויותר גרוע מזזה פליטת החום. מדובר פה על מינימום קירור מים של 360! ל 12900K למניעת פיקים של התחממות וירידת ביצועים במאמץ מקסימלי (פחות במשחקים).
- ag43
-
- חבר ותיק

- תגובות: 2224
- הצטרף: אוגוסט 2008
זה לא רק עניין "ירוק". DATACENTERים כבר מזמן מחשבים ביצועים פר וואט (כי החשמל והקירור יקרים מאוד) ואינטל נופלים כאן בענק.
- Huber
-
- חבר במועדון HT

- תגובות: 73470
- הצטרף: מאי 2005
- שם מלא: ערן
ag43 - זה מעבד לשוק הביתי, לא לשרתים. בנוסף זה לא חדש - אינטל מזמן כבר לא שם בביצועים פר וואט וגם זה לא שינה הרבה - להיפך (כל הגדולים כבר מזמן הכריזו על מעבר למעבדי EPIC בחוות רציניות).
אינטל החזירה פה את כתר הביצועים נטו. עולים הרבה יותר, מתחממים הרבה יותר - אבל את כתר היוקרה/ביצועים הם לקחו. מי שלא מחפש את הכי טוב בכל עלות אלא את מה שמשתלם ה RYZEN 3 עדיין משתלם יותר.
אינטל החזירה פה את כתר הביצועים נטו. עולים הרבה יותר, מתחממים הרבה יותר - אבל את כתר היוקרה/ביצועים הם לקחו. מי שלא מחפש את הכי טוב בכל עלות אלא את מה שמשתלם ה RYZEN 3 עדיין משתלם יותר.
- Huber
-
- חבר במועדון HT

- תגובות: 73470
- הצטרף: מאי 2005
- שם מלא: ערן
- TheCoolest
-
- אחראי תחום מסכים

- תגובות: 20200
- הצטרף: מאי 2007
- שם מלא: ארתור ליברמן
- מיקום: רמת גן
ה-i5 12600K נראה הרבה יותר מעניין.
AMD תשחרר ZEN3 עם יותר קאש בתחילת השנה, כנראה. כך שתהיה להם תשובה חלקית בקרוב יחסית, וללא שדרוג פלטפורמה. ZEN4 אמור להגיע רק לקראת סוף השנה הבאה.
זכרון DDR5 תורם הרבה מאד לביצועים בחלק מהבדיקות.
צריכת החשמל ופליטת החום של 12900K היא הזויה, בהשוואה ל-AMD כמעט פי 2.
כנ"ל ה-12600K בהשוואה ל-5600X, אמנם כאן יש שיפור של 30% בביצועים (לפי LTT).
לסיכום: מי שיש לו כבר מחשב עם ZEN3, לא מפסיד הרבה. וכל מי שיש לו לוח שתומך ב-ZEN3 גם כן לא מפסיד הרבה במידה ולוקחים בחשבון את העלות של הפלטפורמה החדשה של אינטל, והעובדה שכמעט כל לוח מה-3-4 שנים האחרונות מ-AMD תומך ב-ZEN3. בנוסף, אני מקווה שנראה ירידות מחירים למעבדים של AMD, מה שיאפשר שידרוג זול בהרבה ממעבר לאינטל.
AMD תשחרר ZEN3 עם יותר קאש בתחילת השנה, כנראה. כך שתהיה להם תשובה חלקית בקרוב יחסית, וללא שדרוג פלטפורמה. ZEN4 אמור להגיע רק לקראת סוף השנה הבאה.
זכרון DDR5 תורם הרבה מאד לביצועים בחלק מהבדיקות.
צריכת החשמל ופליטת החום של 12900K היא הזויה, בהשוואה ל-AMD כמעט פי 2.
כנ"ל ה-12600K בהשוואה ל-5600X, אמנם כאן יש שיפור של 30% בביצועים (לפי LTT).
לסיכום: מי שיש לו כבר מחשב עם ZEN3, לא מפסיד הרבה. וכל מי שיש לו לוח שתומך ב-ZEN3 גם כן לא מפסיד הרבה במידה ולוקחים בחשבון את העלות של הפלטפורמה החדשה של אינטל, והעובדה שכמעט כל לוח מה-3-4 שנים האחרונות מ-AMD תומך ב-ZEN3. בנוסף, אני מקווה שנראה ירידות מחירים למעבדים של AMD, מה שיאפשר שידרוג זול בהרבה ממעבר לאינטל.
-
Thehobit1
-
- חבר פעיל מאוד

- תגובות: 443
- הצטרף: פברואר 2017
חזית נוספת ל- AMD ואינטל, הממחישה בין היתר את נושא צריכת ההספק.
אפל M1 לעומת AMD 5900HX מיני PC.
שורה תחתונה: M1 מפתיע מאוד בביצועים ועולה על ה- AMD ברובם של המבחנים, ובנוסף..לשם שינוי המחיר של אפל לסטאפ זהה, ללא פרימיום.
החדשות המרתקות באמת, ה- M1 עושה זאת בשליש הספק, 15W לעומת 45W.
כלומר אפל שזהו המעבד הראשון שלה, מכה בעיקר את אינטל ביחס של מאות אחוזים בביצועים/הספק, במחיר תחרותי וביצועים מעולים.
אפל M1 לעומת AMD 5900HX מיני PC.
שורה תחתונה: M1 מפתיע מאוד בביצועים ועולה על ה- AMD ברובם של המבחנים, ובנוסף..לשם שינוי המחיר של אפל לסטאפ זהה, ללא פרימיום.
החדשות המרתקות באמת, ה- M1 עושה זאת בשליש הספק, 15W לעומת 45W.
כלומר אפל שזהו המעבד הראשון שלה, מכה בעיקר את אינטל ביחס של מאות אחוזים בביצועים/הספק, במחיר תחרותי וביצועים מעולים.
- ChinggisKhan
-
- חבר מביא חבר

- תגובות: 4829
- הצטרף: יוני 2011
04/11/2021 16:40TheCoolest כתב: ה-i5 12600K נראה הרבה יותר מעניין.
AMD תשחרר ZEN3 עם יותר קאש בתחילת השנה, כנראה. כך שתהיה להם תשובה חלקית בקרוב יחסית, וללא שדרוג פלטפורמה. ZEN4 אמור להגיע רק לקראת סוף השנה הבאה.
זכרון DDR5 תורם הרבה מאד לביצועים בחלק מהבדיקות.
צריכת החשמל ופליטת החום של 12900K היא הזויה, בהשוואה ל-AMD כמעט פי 2.
כנ"ל ה-12600K בהשוואה ל-5600X, אמנם כאן יש שיפור של 30% בביצועים (לפי LTT).
לסיכום: מי שיש לו כבר מחשב עם ZEN3, לא מפסיד הרבה. וכל מי שיש לו לוח שתומך ב-ZEN3 גם כן לא מפסיד הרבה במידה ולוקחים בחשבון את העלות של הפלטפורמה החדשה של אינטל, והעובדה שכמעט כל לוח מה-3-4 שנים האחרונות מ-AMD תומך ב-ZEN3. בנוסף, אני מקווה שנראה ירידות מחירים למעבדים של AMD, מה שיאפשר שידרוג זול בהרבה ממעבר לאינטל....
גם ה-12700K נראה מעולה מבחינת ביצועים.
- Huber
-
- חבר במועדון HT

- תגובות: 73470
- הצטרף: מאי 2005
- שם מלא: ערן
Here are the games that don't work on Intel Alder Lake, but there is a workaround
https://www.pcgamer.com/intel-alder-lak ... orkaround/
https://www.pcgamer.com/intel-alder-lak ... orkaround/
- Huber
-
- חבר במועדון HT

- תגובות: 73470
- הצטרף: מאי 2005
- שם מלא: ערן
הביצועים בין וונדוס 11 ל 10 עם המעבדים החדשים זהים - למרות ההצהרות של אינטל ש 11 יותר טובה למעבדים הללו. שוב אין עדייין סיבה לעבור עדיין ל 11:
-
Thehobit1
-
- חבר פעיל מאוד

- תגובות: 443
- הצטרף: פברואר 2017
באותו עינין, השוואה כוללת של מחיר למערכת.
המעבד של אינטל אומנם זול יותר, אך לוח האם החדש שנדרש למעבד ו DDR5, הופכים את המערכת של דור 12 ליקרה יותר נכון להיום.
המעבד של אינטל אומנם זול יותר, אך לוח האם החדש שנדרש למעבד ו DDR5, הופכים את המערכת של דור 12 ליקרה יותר נכון להיום.
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור
- ChinggisKhan
-
- חבר מביא חבר

- תגובות: 4829
- הצטרף: יוני 2011
ההשוואה קצת פחות רלוונטית לפי ההסבר שלך כי גם מי שיבחר ב-amd ירצה להשתדרג ל-ddr5
- TheCoolest
-
- אחראי תחום מסכים

- תגובות: 20200
- הצטרף: מאי 2007
- שם מלא: ארתור ליברמן
- מיקום: רמת גן
הכוונה היא של-AMD יש לוחות זולים יותר.
המחיר של DDR4 זול.
גם אם המעבדים יקרים יותר, בסה"כ יוצא ש-AMD משתלמת יותר כרגע.
וגם יש הרבה אנשים שכבר יש להם זכרון או לוח או את שניהם, ורוצים לשדרג רק את המעבד.
הלוח אם + זכרון שלי עברו 3 דורות של מעבדים, ואפילו דילגתי על ZEN2.
התחלתי עם 2700X, מכרתי אותו לפני יציאת ZEN2 לשוק וקניתי Ryzen 3 1200 משומש שישמש אותי עד שאקנה מעבד חדש. בסוף דילגתי על ZEN2 והלכתי על ZEN3 לפני כשנה. כל זה מבלי לגעת בלוח או בזכרון. (רק עדכון ביוס) זה חיסכון גדול מאד שהרבה אנשים יוכלו לנצל.
כש-AMD ישחררו את ZEN4, זכרון DDR5 כבר יהיה כשנה בשוק, והמחיר שלו יירד לרמה יותר ריאלית.
המחיר של DDR4 זול.
גם אם המעבדים יקרים יותר, בסה"כ יוצא ש-AMD משתלמת יותר כרגע.
וגם יש הרבה אנשים שכבר יש להם זכרון או לוח או את שניהם, ורוצים לשדרג רק את המעבד.
הלוח אם + זכרון שלי עברו 3 דורות של מעבדים, ואפילו דילגתי על ZEN2.
התחלתי עם 2700X, מכרתי אותו לפני יציאת ZEN2 לשוק וקניתי Ryzen 3 1200 משומש שישמש אותי עד שאקנה מעבד חדש. בסוף דילגתי על ZEN2 והלכתי על ZEN3 לפני כשנה. כל זה מבלי לגעת בלוח או בזכרון. (רק עדכון ביוס) זה חיסכון גדול מאד שהרבה אנשים יוכלו לנצל.
כש-AMD ישחררו את ZEN4, זכרון DDR5 כבר יהיה כשנה בשוק, והמחיר שלו יירד לרמה יותר ריאלית.
-
Thehobit1
-
- חבר פעיל מאוד

- תגובות: 443
- הצטרף: פברואר 2017
הדור הקיים של AMD לא תומך ב- DDR5.
מה שאומר, שההשוואה נוטה לכיוון אינטל, היות וברוב המבחנים לא בודקים את אינטל עם DDR4. כנ"ל לגבי W11 שמעדיף במעט את אינטל.
בקיצור, לא בדיוק תפוחים לתפוחים, אלא נקודת היחוס היא מקסימום ביצועים של דור 12, גם בהספק מקסימלי.
מעבר למספרים, לא נראה לי שההבדל הביצועים בפועל יורגש ביום יום, אולי בקצוות.
היכן שאין ממש בשורות זה VFM, הכל מרוכז בביצועים, עם פרמיה נכבדה שלא בהכרח מוצדקת.
לסיכום: אם ישנה בשורה במעבדים החדשים, כך לפחות אני מקווה, היא תבוא מכך שנפתח המשחק ותחזור תחרות אמיתית גם על המחירים ושיפור VFM.
מה שאומר, שההשוואה נוטה לכיוון אינטל, היות וברוב המבחנים לא בודקים את אינטל עם DDR4. כנ"ל לגבי W11 שמעדיף במעט את אינטל.
בקיצור, לא בדיוק תפוחים לתפוחים, אלא נקודת היחוס היא מקסימום ביצועים של דור 12, גם בהספק מקסימלי.
מעבר למספרים, לא נראה לי שההבדל הביצועים בפועל יורגש ביום יום, אולי בקצוות.
היכן שאין ממש בשורות זה VFM, הכל מרוכז בביצועים, עם פרמיה נכבדה שלא בהכרח מוצדקת.
לסיכום: אם ישנה בשורה במעבדים החדשים, כך לפחות אני מקווה, היא תבוא מכך שנפתח המשחק ותחזור תחרות אמיתית גם על המחירים ושיפור VFM.
- Huber
-
- חבר במועדון HT

- תגובות: 73470
- הצטרף: מאי 2005
- שם מלא: ערן
מסתבר שכל מי שהשווה/בדק את ההבדל בין DDR4 ל DDR5 על הפלטפורמה הזו פשוט השתמש בזיכרון DDR5 איטי מידי. כשמתמשים ב DDR5 מהיר מספיק - התוצאות משתנות ולא במעט:
- Huber
-
- חבר במועדון HT

- תגובות: 73470
- הצטרף: מאי 2005
- שם מלא: ערן
מתחילים לזלוג ביקורות על גירסת המובייל של אלדר לייק:
https://www.tweaktown.com/reviews/10035 ... Benchmarks
https://www.tweaktown.com/reviews/10035 ... Benchmarks
- Huber
-
- חבר במועדון HT

- תגובות: 73470
- הצטרף: מאי 2005
- שם מלא: ערן