מהירות נמוכה

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.

מנהל: מנהלי HTPC ועיבוד תמונה

שלח תגובה
Regeveg
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

מהירות נמוכה

לינק להודעה #1 

הי,
יש לנו בדירה סיבים אופטיים(500 מגה של פרטנר) שמחוברים מהארון תקשורת לראוטר בסלון, ומשם מחובר לסוויץ' שנמצא בארון תקשורת שמפצל קווים לשאר הבית. כשאני מחבר לפטופ קווית לסוויץ'(TP-Link TL-SG1008D 8) אני מקבל 450 מגה(סבבה לגמרי) אבל כשאני מחבר לכל שאר החדרים עם כבל אני מקבל בגג 90 מגה.
יודעים איפה יכולה להיות הבעיה?

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 692 פעמים

Re: מהירות נמוכה

לינק להודעה #2 

@Regeveg
·

אם אני מבין נכון: בחיבור של לפטופ בכבל קצר ישירות לסוויץ אתה מקבל קצב תקין. בחיבור של אותו הלפטופ ישירות לסוויץ אבל הפעם דרך כבל ארוך שהולך לחדר אחר הקצב באיזור ה-100 מגה מינוס. ליתר ביטחון תנסה להקפיד שהבדיקה תעשה מול בדיוק אותו פורט בסוויץ (פעם אחת עם כבל קצת ללפטופ ופעם שניה עם הכבל הארוך שהולך לחדר). תוודא גם שאין שום שימוש אחר ברשת באותו הזמן.

בהנחה שזה המצב, אז כנראה שהבעיה ב"כבל", כאשר כרגיל "הכבל" כולל גם שקעים. במקרה שיש שקעים יתכן שהשקעים לא לחוצים כמו שצריך או שהחיווט לא נכון. שם לב שבשביל חיבור של 100 מגה מספיקים 4 גידים ואילו בשביל 1 גיגה צריך את כל ה-8, לכן אם יש בעיה באחד מהגידים הנוספים הנדרשים בשביל 1 גיגה החיבור יהיה מוגבל ל-100 מגה.

Regeveg
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

לינק להודעה #3 

אז בעצם כל הכבלים שיוצאים מהסוויץ' לחדרים(חוץ מהכבל לראוטר) לא טובים?(הסוויץ' חדש)

TheCoolest
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
נתן תודות: 153 פעמים
קיבל תודות: 1784 פעמים
יצירת קשר:

לינק להודעה #4 

@Regeveg
·
אתה יכול לבדוק מה מהירות החיבור של כרטיס הרשת בחדרים, סביר להניח שתראה 100Mbit\s בחדרים ו-1Gbit/s בארון.
לא הסברת איך מתבצע החיווט בתוך הקיר, האם יש פאץ' פאנל שממנו יוצאים כבלי רשת שמתחברים לסוויץ, או שפשוט הכבלים שרצים בקיר מחוברים ישירות לסוויץ'. לא הסברת איך הדברים מחוברים בחדרים. יש לך שם שקעים או גם כבל שיוצא מהקיר כבר עם סופית?
בכל אופן, אני מניח שיש שקעים. השקעים צריכים להיות מחוברים בצורה נכונה ע"מ שתוכל לקבל את רוחב הפס המלא.
יכול להיות שהחיבורים בשקעים לא בוצעו נכון או בוצעו לא טוב.
יכול להיות (אבל פחות סביר) שיש בעיה עם הכבל עצמו שרץ בקיר.

Amir64
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 1205 פעמים

לינק להודעה #5 

אם זה עקבי בכל השקעים, כנראה שמי שחיווט את השקעים טעה בסדר החיווט של הגידים.
צריך לבדוק שכל השקעים ומחברי RJ45 מחווטים נכון.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, IT ומחשוב”