מלכודת הטכנאי (מכונת כביסה)

פורום המתעסק בכל מוצר אלקטרוני אחר שלא בהכרח קשור לאודיו וקולנוע ביתי.
מקררים, שואבי אבק, תנורים וכו'

מנהל: מנהלי HT Home

שלח תגובה
karpe
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 137 פעמים

מלכודת הטכנאי (מכונת כביסה)

לינק להודעה #1 

אחרי סקר שוק שעשיתי קניתי להורים שלי השבוע מכונה של קונסטרוקטה CWF12T48IL תוצרת טורקיה, ב-2080 ש"ח פלוס 100 ש"ח הרחבת אחריות ל-5 שנים של BSH.
המכונות של BSH (בוש/סימנס/קונסטרוקטה) סה"כ זה אותו יצרן ואותה מכונה עם שינויים קלים בתכונות/קוסטמטיקה.
קונסטרוקטה זה המותג הזול יותר מביניהם, אז עדיף לקחת אותו ולקבל את אותו מותר תכלס כמו בוש.
יש את תוצרת גרמניה שעולות כ-800-900 ש"ח יותר לדגם דומה מבחינת מפרט, לא מצאתי הצדקה בהתחשב באחריות של 5 שנים. אחרי 5 שנים מבחינתי אם תתקלקל עדיף לקנות חדשה.
הזמנתי מבטר שופ - ממליץ מבחינת שירות ומהירות אספקה - תוך 3 ימים הגיעה. יום אחרי הגיע טכנאי של חברת CSB שנותנת שירות ל-BSH להתקין את המכונה.

https://www.bettershop.co.il/product/%d ... %a7%d7%92/
5 דקות התקנה ועוד חצי שעה של חפירות למה חייבים לקנות (במחירים של פי כמה מהעלות) :

1. מגן ברקים
2. עגלה
3. משטח לשים את המייבש
4. מסנן אבנית

והשוס - אחריות מורחבת לעוד 3 שנים מעבר ל-5, במחיר 'מבצע', שימו לב - 'רק' 119 ש"ח. כפול 12 תשלומים..הזוי.
ואז הוא שאלה אם יש מישהו מעל גיל 60 בבית, כי יש הנחה מיוחדת. כן כן, רק היום. רק 105 ש"ח כפול 12.

והוא מראה קבלות ש'כולם עושים'. אני מאמין שאנשים מבוגרים ופחות מבינים קונים את רוב מה שהוא משכנע אותם לקנות, כי הוא 'טכנאי' ומה אכפת לו, זה לטובתם, הוא לא מרוויח מזה. אהאה.. כמובן שלא ראה שקל מעבר ל-99 ש"ח הרחבת אחריות ל-5 שנים.
אז שימו לב לא ליפול במלכודת הזאת, בייחוד אם מדובר באנשים מבוגרים או כאלה שנוטים להאמין לכל אחד.
אין עדיין רשמים מהמכונה עצמה, אעדכן כשיהיו.

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 875 פעמים
קיבל תודות: 784 פעמים

לינק להודעה #2 

שיטה ידועה - האמת שאני לא מאשים את הטכנאים, כנראה שאלו ההנחיות שלהם. זה קורה גם עם מתקינים אחרים כמו מתקיני טלויזיות שמוכרים לך "כבל 4K" במחיר מופקע

dmitrys
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 96 פעמים
קיבל תודות: 115 פעמים

לינק להודעה #3 

אני מניח שזה לא הרוב. לא זוכר מתי בפעם האחרונה ניסו לדחוף לי משהו.
קניתי לאחרונה 3 טלויזיות, מקרר, 2 מזגנים, מכונת כביסה (סימנס - גם של BSH) , ולא ניסו לדחוף לי מגן ברקים או כבלים.

amitbak
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 61 פעמים
קיבל תודות: 141 פעמים

לינק להודעה #4 

מגן ברקים,מגן אבנית,עגלה.הכל חרטה.
עדיף לתרום תכסף הזה לצדקה.

ag43
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 22 פעמים
קיבל תודות: 142 פעמים

לינק להודעה #5 

הרווח מרוב המכונות הזולות הוא השטויות שמוכרים לך בכח במקביל. בד"כ גם מאיימים שאם לא תקנה מגן ברקים ב200 ש"ח (שעולה 40 בחנות) לא תהיה לך אחריות.
האגרסיביות של הטכנאים עולה ככל שהלקוח מבוגר יותר. אני משתדל להיות לצד אמא שלי כשמגיע אליה מוצר חשמלי חדש כדי למנוע את זה.

אגב - יש הבדל בין מכונות גרמניות לשאר העולם, השאלה אם ההשקעה שווה לך את זה.

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 75 פעמים

לינק להודעה #6 

כל ערימת הז$ל הזה, ניתנת לטכנאים כדי להגדיל את משכורת הרעב שהם מקבלים.
זו שיטה שנתנו להם המעסיקים, כדי שבסוף החודש ישאר להם משהו בכיס.

חבר טוב שלי שעבד בזה לפני שנים רבות, היה מספר לי, שזו היתה תוספת מאוד נכבדה לשכר ובמיוחד לאלו בעלי יכולת מכירתית.

frilingo
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

Re: מלכודת הטכנאי (מכונת כביסה)

לינק להודעה #7 

שאלה קטנה בנושא, אולי למישהו יש תשובה בשבילי,
מה הכוונה משטח לשים את המייבש?
אני מתכנן לקנות בקרוב מכונה ומייבש, האם אין צורך בחיבור בטיחותי של המייבש מעל המכונה?
תודה :)

moco
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 191 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

Re: מלכודת הטכנאי (מכונת כביסה)

לינק להודעה #8 

frilingo כתב:שאלה קטנה בנושא, אולי למישהו יש תשובה בשבילי,
מה הכוונה משטח לשים את המייבש?
אני מתכנן לקנות בקרוב מכונה ומייבש, האם אין צורך בחיבור בטיחותי של המייבש מעל המכונה?
תודה :)
...
·
זה איזה קשקוש.
את המייבש פשוט מניחים על המכונה.

ובלי קשר: איך יודעים אם להתייחס להמלצת קנייה של טכנאי כל שהוא?
אם זה הוא שמוכר את מה שהוא ממליץ לרכוש, אל תקנה, ככה פשוט. אם הוא ממליץ ללכת לקנות בחנות, אז שווה להתייחס למה שהוא אומר.
הטכנאי של המכונה שרכשתי לא מזמן כמובן ניסה לדחוף לי את כל השטויות, אבל דווקא הסבל שהביא יום קודם את המכונה, המליץ לי לרכוש סיפון למכונה בטמבוריה השכונתית - וזה אכן פתר בעיית ריח שהייתה. לא התלוננתי בפניו, הוא פשוט ראה שאין לי.

אגב, יש לי תשובה קבועה להצעה של האחריות הנוספת במחיר השערורייתי: "אז אני מבין שאתם לא מחזיקים כל כך מהאמינות של המכשיר שאתם משווקים". לטכנאים האינטליגנטיים יותר זה סותם את הפה ומונע גם את שאר ההצעות.
משה

gilg7
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 467 פעמים
קיבל תודות: 226 פעמים

לינק להודעה #9 

זה אותו דבר כבר עשרות שנים עם רוב הטכנאים, החל מכבל HDMI "איכותי" לטלוויזיה ב 150 ש"ח, אחריות מורחבת למכונת כביסה/מייבש/טלוויזיה, אביזרים מיותרים, וכו'.
אני חושב שהמילה "מלכודת" קצת קיצונית פה. סה"כ מדובר בעסקה לא משתלמת מגוף גדול שקצת סוטה מדרך הישר אבל לא מפיל קורבנות ברשת.

מלכודת זה למשל כמו בכתבה אתמול בערוץ 13,כשמוכרים מטהר מים בעלות של אלפי ש"ח + עלות חודשית של מאות ש"ח.

אצל היפנים זה לא קורה, בזכות זה הם יכולים להרשות לעצמם לא להוליד ילדים כי כשהם זקנים הם לא צריכים הגנה מנוכלים :)
oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
נתן תודות: 502 פעמים
קיבל תודות: 3877 פעמים

לינק להודעה #10 

הבעיה שהחברה האלה לא מרוויחים הרבה, הם בעיקר מרוויחים מה-upsale, יש חברות שזה ממש המודל העסקי שלהם (חברות ברי המים למינהם).

erire70
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 21 פעמים

לינק להודעה #11 

לצערי בהחלט מדובר בתופעה נרחבת של נסיונות הונאה כלפי אוכלוסיות הנתפסות כתמימות וחסרות אונים.
לאחרונה נתקלתי במקרה של הורה מבוגר של חבר שבמעמד התקנת מקרר סמסונג, טכנאי מטעם היבואן הרשמי הצליח לדחוף לו אחריות מורחבת וכמה פילטרים במעל 3000 שקל (יותר ממחצית עלות המקרר!).
חשוב להיות עם אנשים מבוגרים כשמגיעים ה"טכנאים" האלה.
גם אחרי ביצוע עסקאות ההונאה האלו עדיין ניתן לבטל, היות ועסקאות כאלו מוגדרות כעסקאות רוכלות, ולאנשים מעל גיל 65 יש אפשרות ביטול גם אחרי זמן ממושך (בתנאי שלא נעשה שימוש במוצרים שנקנו).
הבעיה היא שלפעמים אנשים מבוגרים לא מספרים לילדים שלהם על ההונאה מתוך בושה.

movieman
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 346 פעמים

לינק להודעה #12 

oferlaor כתב:הבעיה שהחברה האלה לא מרוויחים הרבה, הם בעיקר מרוויחים מה-upsale, יש חברות שזה ממש המודל העסקי שלהם (חברות ברי המים למינהם).
...
·

ממש ככה ,

האמת עצוב במיוחד על המבוגרים שאינם מבינים בנושא ו"נכנעים" עקב לחץ, פחד וחוסר הבנה .

firebird
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 21 פעמים
קיבל תודות: 28 פעמים

לינק להודעה #13 

בכל קבלת מכשיר חשמלי/ביקור טכנאי אני נמצא בבית של ההורים שלי/ חמתי /סבתא שלי. אחרי שאני גם הזמנתי גם את המוצר או הטכנאי עבורם.

זה חוק שהם מצייתים לו בקפידה, הם מבינים כבר שעדיף ש"מבוגר" אחראי יהיה נוכח :-)
אין מסך מושלם! כן, אני יודע שפעם היה ......
:wink:

moco
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 191 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

לינק להודעה #14 

זה מדהים/מזעזע/מפחיד איך גיל מבוגר משנה את ההתנהגות של אנשים, כך שניתן לנצל אותם.

אבי ז"ל, היה אלוף כל חייו בלזהות תחמנים ושקרנים אינטרסנטיים. הוא גם הבין היטב את כל העבודות בעיניים בעינייני ביטוח ואחריות.
אפילו אחרי גיל 80, הוא עוד עזר לידידה באותו גיל (שכנראה בנה היה חדל אישים) לתבוע ולקבל חזרה כסף תמורת מוצרים ש"מכרו" לה נוכלים בטלפון.

אבל מה, לאחר אירוע מוחי, למרות שעוד נראה שתפקד שכלית לגמרי, הסכים לקנות אחריות נוספת על מקרר חדש :-(
משה

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 124 פעמים
קיבל תודות: 931 פעמים

לינק להודעה #15 

זו אומנות מכירת הדברים שלא צריך לאנשים שלא מבינים.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

שלח תגובה

חזור אל “מוצרי חשמל לבית”