התלבטות בנוגע לרכישת 3 יח' DECO M5

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.

מנהל: מנהלי HTPC ועיבוד תמונה

שלח תגובה
yon1000
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

התלבטות בנוגע לרכישת 3 יח' DECO M5

לינק להודעה #1 

שלום, ברשותי בית פרטי עם 3 קומות ואינטרנט 500 מגה וכיום HOTBOX4 של הוט.
אני מועניין שיהיה רשת אחת אחידה שתצליח להעניק לפחות 200 מגה לחדרים השונים, כיום ההוט בוקס מצליח להעניק זאת לחלק נכבד מהחדרים אבל המרוחקים לא מקבלים אינטרנט כלל. להוטבוקס מחוברים 2 מחשבים בקווי ונדרש שתמיד יהיו מחוברים בקווי, אני שוקל לרכוש איזה ראוטר חזק בהסתמכות על העובדה שההוטבוקס עושה עבודה נחמדה וראוטר קצת יותר טוב עשוי לבצע את העבודה טוב יותר ולהגיע לחדרים המרוחקים. או ללכת לכיוון של DECO M5 עם 3 יח'. הבעיה שלDECO אין מספיק חיבורים קוויים ולכן רציתי לדעת אם ניתן שהDECO ישמש עבור WIFI וההוטבוקס ימשיך לשמש ראוטר עבור לחיבורים הקווים. בנוסף הבנתי שאומנם מדובר ב-3 יח' של ראוטרים אבל הטווח של כל אחד מהם לא גדול וחזק כמו של ראוטר טוב ואתחיל להיות במירוץ לקנות עוד ועוד יח' עד לקליטה מלאה (שזה כנראה האינטרס הנסתר בMESH), רציתי לשמוע דעתכם בנושא ובשאלות הנ"ל.
תודה על העזרה.

shemsha
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 111 פעמים
קיבל תודות: 45 פעמים

לינק להודעה #2 

אם אני מבין נכון, אני חושב שאין בעיה שההוטבוקס יתן חיבור קווי ואליו יחובר ה MESH שיתן WIFI.
עדיף לחכות לעוד תשובות.

מה שכן, אני גם עם בית פרטי, 2 קומות. עברתי מ 2 ראוטרים של ASUS AC68U שאמורים להיות טובים ל 3 יחידות של M4. ההבדל בקליטה מורגש.
אני לא יודע לגבי מהירות כי לצערי אצלי בזק מגיעים עד 40 מגה (זה גם פחות מעניין אותי) אבל הקליטה השתפרה פלאים לעומת ה AIMESH שהיה לי עם 2 ה ASUS.
אני כן הוספתי יחידה נוספת של E4 עבור חדר אחד שבו הקליטה עדיין הייתה חלשה.
בנוסף לקליטה הטובה יותר, המעבר בין היחידות מרגיש לי חלק יותר ממה שהיה לי עם ה ASUS בייחוד אם מפעילים QUICK ROAMING שלצערי לא נתמך בשיומי של אשתי.

PCingAddict
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 160 פעמים
קיבל תודות: 153 פעמים

לינק להודעה #3 

נתחיל מהסוף - אין שום אינטרס נסתר ב mesh, זאת פשוט ארכיטקטורה אחרת ממה שאתה מכיר. הרעיון ב mesh זה לתת כיסוי טוב יותר ע״י שימוש במספר יחידות במקום יחידה אחת חזקה. התקשורת בין היחידות ומול תחנות הקצה מתבצעת בצורה שונה וטובה יותר משימוש בשני ראוטרים עם אותו SSID (לדוגמא).

אתה צריך להבדיל בין AP לבין Router.
ה M5 יודע לשמש כשניהם, במקרה שלך כנראה שתרצה להשתמש בו כ AP.
חיבורים קויים אפשר להרחיב בכל מקרה ע״י switch.
תוסף להצגת המחירים באמאזון במטבע המקומי:
https://www.hometheater.co.il/vt295285.html

yon1000
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #4 

PCingAddict כתב:נתחיל מהסוף - אין שום אינטרס נסתר ב mesh, זאת פשוט ארכיטקטורה אחרת ממה שאתה מכיר. הרעיון ב mesh זה לתת כיסוי טוב יותר ע״י שימוש במספר יחידות במקום יחידה אחת חזקה. התקשורת בין היחידות ומול תחנות הקצה מתבצעת בצורה שונה וטובה יותר משימוש בשני ראוטרים עם אותו SSID (לדוגמא).

אתה צריך להבדיל בין AP לבין Router.
ה M5 יודע לשמש כשניהם, במקרה שלך כנראה שתרצה להשתמש בו כ AP.
חיבורים קויים אפשר להרחיב בכל מקרה ע״י switch.
...
הכוונה היא שכל היחידות ישמשו כAP יחיד, או שכל יחידה מייצרת AP משלה?

PCingAddict
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 160 פעמים
קיבל תודות: 153 פעמים

לינק להודעה #5 

ב mesh כל היחידות פועלות ביחד כ AP אחד ודואגות להעביר את המכשיר שמתחבר אליהן ליחידה שהכי טובה לו מבחינת איכות החיבור (הסבר ״על רגל אחת״).
תוסף להצגת המחירים באמאזון במטבע המקומי:
https://www.hometheater.co.il/vt295285.html

yon1000
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #6 

PCingAddict כתב:ב mesh כל היחידות פועלות ביחד כ AP אחד ודואגות להעביר את המכשיר שמתחבר אליהן ליחידה שהכי טובה לו מבחינת איכות החיבור (הסבר ״על רגל אחת״).
...
·האם יש חסרונות על AP כזה שכדאי לדעת(מהירות, זמן תגובה וכו')?
תודה

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, IT ומחשוב”