ממשק בין Vera ל-IFTTT

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות

מנהל: מנהלי HT Home

שלח תגובה
morgi23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 148 פעמים

ממשק בין Vera ל-IFTTT

לינק להודעה #1 

שלום לכולם,

אני לא בטוח שכולם מכירים את האופציה של ממשק בין IFTTT ל-Vera, אז החלטתי לשתף במדריך קצר.

מה זה (IFTTT – (If This Then That?
IFTTT זו פלטפורמת web שמאפשרת לקשר בין מספר שירותי web שונים ע"י תנאי פשוט: "אם X אז Y".
נכון להיום קיימים 213 "ערוצים" שמקושרים ל-IFTTT, ביניהם NEST, Philips Hue, SmartThings, Sensibo, Wemo ועוד רבים וטובים.

למה בעצם שנרצה לממשק בין IFTTT ו-Vera?
כדי לקשר בין מוצרים שאין להם Plug-ins בחנות של Vera, אבל קיים להם "ערוץ" ב-IFTTT.
אני לדוגמא, עובד עם Sensibo לשליטה על המזגנים בבית. בעזרת הממשק עם IFTTT, אני יכול לשלוט במזגן דרך ה-Vera ולהכניס אותו לתרחישים שנבנים ב-Vera.

איך זה עובד?
ל-IFTTT קיים "ערוץ" שנקרא Maker, שיודע לקבל ולשלוח פקודות web. כשנרשמים ל"ערוץ" ה-Maker, מקבלים קוד משתמש אישי שבו משתמשים בכל פעם ששולחים פקודת web, לצורך זיהוי.

לדוגמא:
אני רוצה להדליק את המזגן בחדר השינה, בכל פעם שהטמפ' בחדר עולה מעל 30 מעלות.

כדי לבצע את זה, יוצרים תרחיש פשוט ב-Vera שהטריגר שלו הוא "מד הטמפ' מעל 30 מעלות" ואז יוצרים Luup code ששולח פקודה לערוץ ה-Maker.

באתר של IFTTT, יוצרים גם כן תרחיש. ברגע ש"ערוץ" ה-Maker שלך מקבל פקודת web בשם שהגדרת מראש (למשל TurnOnAC) הוא מבצע את הפעולה שהוגדרה (למשל להדליק את המזגן דרך ה-Sensibo).

את כל הנ"ל ניתן גם לבצע הפוך, ולשלוח פקודות web ל-Vera (ניתן לקרוא פה איך לבצע)' כדי להפעיל תרחיש מסויימים במידה וטריגר IFTTT הופעל (למשל להדליק את האור בסלון ברגע שהמצלמה הקדמית בטלפון הופעלה, תרחישים מבוססי מיקום – geofence ועוד ועוד ועוד).

cafri
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 121 פעמים
קיבל תודות: 144 פעמים

Re: ממשק בין Vera ל-IFTTT

לינק להודעה #2 

@morgi23

תודה על ההסבר המפורט. הוספתי קישור מהדביק לכאן.
נסו למצוא תשובות לשאלות הקשורות לZ-Wave בשרשור הדביק שבראש הפורום
שתפו את הרעיונות שלכם בשרשור זה

ahiel
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 35 פעמים
קיבל תודות: 97 פעמים

לינק להודעה #3 

@morgi23
·האם הצלחת לעשות את זה עם Ui7?
אם כן אשמח לקבל פירוט אם יש דרך פשוטה לכך.

morgi23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #4 

ahiel כתב:@morgi23
·האם הצלחת לעשות את זה עם Ui7?
אם כן אשמח לקבל פירוט אם יש דרך פשוטה לכך.
...
כן אני עובד עם UI7, אבל לאחר מכירת Sensibo כבר לא ממש משתמש באופציה הזו.
ממה שאני זוכר, אתה צריך להוסיף את ערוץ ה-Maker ב-IFTTT. ברגע שתוסיף את הערוץ תקבל קוד אישי לערוץ שלך ואז תוכל לשלוח פקודות עם הקוד הזה לכתובת http של ערוץ ה-Maker כדי להפעיל תרחיש דרך IFTTT.
השלב הבא זה להוסיף תרחיש ב-IFTTT, שהטריגר שלו זה ערוץ ה-Maker עם שם מסויים של טריגר לבחירתך, ופעולה שאתה מעוניין שתתרחש (לדוגמא: שליחת מייל לכתובת מסויימת).
עכשיו אתה צריך לעבור ל-Vera ולהכניס בתרחיש כלשהו, פקודת luup שקוראת לכתובת ה-http עם הקוד והטריגר שלך:

local status, result = luup.inet.wget("https://maker.ifttt.com/trigger/[b]YOUR IFTTT TRIGGER NAME[/b]/with/key/YOUR MAKER CHANNEL CODE", 5)
...
תנסה לעקוב אחרי המדריך פה . זה אומנם מדבר על בקר של פיבארו אבל התממשקות מאוד דומה.

ahiel
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 35 פעמים
קיבל תודות: 97 פעמים

לינק להודעה #5 

@morgi23
·הבעיה שלי זה לבצע קריאה לVERA מבחוץ... מUI6 הם די ניטרלו את הגישה הפשוטה עד כמה שאני יודע

morgi23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #6 

ahiel כתב:@morgi23
·הבעיה שלי זה לבצע קריאה לVERA מבחוץ... מUI6 הם די ניטרלו את הגישה הפשוטה עד כמה שאני יודע
...
אתה צודק. בעבר היית יכול לבצע קריאות בצורה פשוטה ומאובטחת דרך השרתים של vera, ע"י הכנסת שם משתמש וסיסמא בתחילת פקודת ה-HTTP. ב-UI7 זה כבר לא עובד (אני זוכר שקראתי בזמנו שיש דרך אבל היתה כ"כ מסובכת שעזבתי את זה).
אתה עדיין יכול לבצע קריאה מבחוץ ע"י פתיחת הפורטים בראוטר שלך, אבל הדרך הזו לא מאובטחת.

arnold
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 170 פעמים
קיבל תודות: 33 פעמים

לינק להודעה #7 

morgi23 כתב:
...
...
אתה צודק. בעבר היית יכול לבצע קריאות בצורה פשוטה ומאובטחת דרך השרתים של vera, ע"י הכנסת שם משתמש וסיסמא בתחילת פקודת ה-HTTP. ב-UI7 זה כבר לא עובד (אני זוכר שקראתי בזמנו שיש דרך אבל היתה כ"כ מסובכת שעזבתי את זה).
אתה עדיין יכול לבצע קריאה מבחוץ ע"י פתיחת הפורטים בראוטר שלך, אבל הדרך הזו לא מאובטחת.
...
·

די קל לכתוב service חיצוני שיאפשר את זה, השאלה אם יש לזה הצדקה כלכלית

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”