מחפש תשתית+ספק אינטרנט עם נתב שיתמודד עם הרבה מוצרי WiFi

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
alexmo (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
הודעות: 73
הצטרף: יוני 2005
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

מחפש תשתית+ספק אינטרנט עם נתב שיתמודד עם הרבה מוצרי WiFi

הודעה שלא נקראה #1 

שלום לכולם,

הבית החכם שלי מבוסס על מוצרים ברשת WiFi.

כלומר, יש לי כרגע קצת פחות מ 30 מפסקים או מודולים (Shelly) על רשת ה WiFi.

התקשתית הקיימת היום היא של בזק + ספק של בזק בנלאומי עם ראוטר של Privetbox2 ובמהירות של 100Mb (לפני חיבור רכיבי הבית החכם היה בפועל 50Mb).

כיום הרשת זוחלת !!!

השאלה שלי, איזה ספק אינטרנט יכול לספק לי ראוטר נורמלי, שיכול להתמודד עם כ 30 רכיבי WiFi בו זמנית ?


תודה לעונים,
אלכס.

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
הודעות: 3340
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 337 פעמים
קיבל תודות: 753 פעמים

o

הודעה שלא נקראה #2 

alexmo כתב: איזה ספק אינטרנט יכול לספק לי ראוטר נורמלי ... ?
...
·

לא נראה לי שיש כזה. ספקי תקשורת מחפשים ציוד זול ומרגישים את זה באיכות הציוד, במיוחד עם הדרישות שלך הם מעבר לבסיס של הבסיס.

מומלץ לקחת ציוד תקשורת פרטי לפי הדרישות והתקציב. במיוחד במקרה שלך, אני ממליץ בחום לשקול בחיוב הפרדת ציוד ושימוש בראוטר ללא מודם ולחבר אותו למודם/ראוטר זול כמודם בלבד (מצב bridge). את המודם/ראוטר הזול לשימוש כמודם בלבד אפשר או לקנות בפרטי (לדוגמא 9970) או להפוך את הציוד של הספק למודם בלבד (כרגיל אפשר אבל לא תמיד, אני לא בטוח לגבי ה-PrivateBox2). ראה עוד פרטים לדוגמא בשירשור כאן.

לגבי "ציוד תקשורת פרטי לפי הדרישות והתקציב", במיויחד אם אתה מפריד ציוד ומוכן גם להזמין ציוד מחו"ל, יש היום מבחר עצום ויש לך אופציות שונות בצורה מהותית כמו:

- ציוד רשת "מקצועי" (כמו לדוגמא ER-X או HEX עם APs מתאימים, נגיד UAP AC Lite) - ציוד כזה הוא רמה אחרת אפילו מציוד יקר לשוק הביתי. לדוגמא כל הנושא של הפדרת הרשת של הבית חכם מהרשת הביתית בצורה מאובטחת לא נתמך בציוד ביתי (וכמובן מומלץ במידת האפשר). החסירון העיקרי של ציוד כזה הוא שהגמישות המדהימה בהגדרות באה במחיר של קונפיגורציה יותר מסובכת ולכן עקומת לימוד יותר גדולה, וצריך לקחת בחשבון יותר "התעסקות" בהקמת הרשת בהנחה שאין לך ניסיון אם ציוד כזה.

כהערת אגב אציין, שעל חלק מהראוטרים הביתיים אפשר להתקין קושחות צד שלישי (כגון openwrt) ודרכה לקבל גישה לאופציות קונפיגורציה מתקדמות (כרגיל באותו מחיר של קונפגירוציה יותר מסובכת ו"התעסקות', ולעניות דעתי ציוד כמה זה שציינת לעיל עדיף כמעט מכל הבחינות).

- מערכת mesh - במיוחד בחיבור קווי בין היחידות, זה יכול לעזור במקרה שלך כי החיבורים האלחוטיים יתחלקו בין היחידות. אפילו בחיבור אלחוטי בין היחידות לדעתי פתרון mesh יחסית חכם (לדוגמא ע"י שימוש בערוץ נפרד לתקשורת בין היחידות). מבחינת הקונפיגורציה זו האופציה ההפוכה מציוד "מקצועי" והקונפיגורציה כרגיל מאד פשוטה ומכוונת למשתמש שרוצה כמה שפחות אופציות. במקרה שלך, בהנחה שאתה מוותר על הפרדת הרשת של הבית החכם (דבר שברור שאי אפשר לעשות בציוד כזה), אני מעיקר מודאג לגבי הנושא של QoS שיכול מאד לעזור בחיבורים עם upload נמוך ומספר שימושים במקביל. אני לא מכיר מספיק מערכות mesh להגיד מה מצב ה-QoS בהם (לדוגמא google wifi למיטב הבנתי לא תומך ב-QoS בכלל).

- ראוטר ביתי "רגיל - האופציה באמצע, שלפחות בראוטרים היותר טובים אמורות להיות אופציות סבירות לדברים כמו QoS. ממה שאני מכיר, לפחות בקושחת יצרן, לא תהיה תמיכה בהפרדת הרשת של הבית החכם.

אולי שווה לשקול ראוטר מתאים של asus ולהתקין עליו merlin שמבוססת על הקושחת יצרן של asus ואם זאת תומכת בהגדרות מתקדמות מסויימות כמו לדוגמא הפרדת רשתות אם רוצים. כך בחשבון שלדעתי merlin לא תומך ב-aiMesh (אולי יתמוך בעתיד). בנוסף ראוטרים של asus נחשבים מצויינים.

ראה עוד פרטים לגבי התלבטיות כאלה בשירשורים כגון:
https://www.hometheater.co.il/vt320339.html
https://www.hometheater.co.il/vt319328.html

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”