מה עשיתם עם הZ-Wave שלכם?

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות

מנהל: מנהלי HT Home

שלח תגובה
morgi23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 148 פעמים

לינק להודעה #31 

@cafri
·
נשמע מעניין. אתה עובד עם ZXT120 לשליטה על המזגן?
אני מתכנן לעבוד עם סנסיבו לשליטה על המזגן.
הבנתי מקריאה באחד הפורומים, שבקרוב אמור להיות ממשק בין IFTTT לvera מה שיכול לפתוח עוד הרבה אפשרויות מעניינות בעתיד.

cafri
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 121 פעמים
קיבל תודות: 144 פעמים

לינק להודעה #32 

morgi23 כתב:@cafri
נשמע מעניין. אתה עובד עם ZXT120 לשליטה על המזגן?
...
כן.

cafri
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הפעלה משולשת של מתג

לינק להודעה #33 

משהו שעשיתי מזמן ושכחתי שלא שיתפתי:

מבחינת שליטה על תאורה, יש לי כרגע רק מודול אחד.

מעבר להדלקה וכיבוי אוטומטיים של המנורה במצבים שונים שכבר שיתפתי (פתיחת דלת, הליכה לישון, זריחה בבוקר), הגדרתי שכאשר משנים את מצב המתג 3 פעמים בתוך 5 שניות, מופעל תרחיש של סגירת כל התריסים בבית.

זה מאוד נוח להשתמש בזה אם רוצים לסגור את כל התריסים בעת עזיבת הבית (איו צורך להפעיל אפליקציה וכו'), וגם כאשר הולכים לישון, ורוצים לסגור את התריסים באופן מיידי.

בקרוב אתקין מודול שישלוט לי על מנורה נוספת, ואני מתכנן להגדיר שם משהו דומה:
כאשר מצב המתג ישתנה 3 פעמים בתוך 5 שניות, יופעל תרחיש של פתיחת כל התריסים בבית.

יהיה נוח להשתמש בזה בימים שמתעוררים ב"יקיצה טבעית" (למשל בשבתות וחופשים), כאשר התריסים לא מתוזמנים להפתח אוטומטית).

את הלוגיקה אני מממש עם PLEG.

morgi23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לחצן בכניסה לבית

לינק להודעה #34 

אצלי יש מודול לחצן כזה (מופעל ע"י סוללה) בכניסה לבית.
יש בו ארבעה לחצנים:
1. משמש ליציאה מהבית ומבצע כיבוי של כל האורות, מאווררים, מכשירי חשמל וכו', למעט מנורה בסלון שדולקת על 50%.
2. משמש להגעה לבית ומדליק מספר נורות מרכזיות.
3. משמש לכיבוי לפני שינה (מדובר בדירה קטנה אז הכניסה בדרך לחדר השינה) - מכבה את כל האורות בבית למעט מנורת לילה שנשארת דולקת על 30% למשך 2 דקות ואז נכבית.
4. עדיין ללא שימוש :)

למי שיש בית גדול, אפשר לבצע עם שני מודולים, אחד ימוקם בכניסה לבית והשני ליד המיטה או בסלון.

embedded
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 39 פעמים
קיבל תודות: 15 פעמים

Re: לחצן בכניסה לבית

לינק להודעה #35 

morgi23 כתב:אצלי יש מודול לחצן כזה (מופעל ע"י סוללה) בכניסה לבית.
יש בו ארבעה לחצנים:
1. משמש ליציאה מהבית ומבצע כיבוי של כל האורות, מאווררים, מכשירי חשמל וכו', למעט מנורה בסלון שדולקת על 50%.
3. משמש לכיבוי לפני שינה (מדובר בדירה קטנה אז הכניסה בדרך לחדר השינה) - מכבה את כל האורות בבית למעט מנורת לילה שנשארת דולקת על 30% למשך 2 דקות ואז נכבית.

למי שיש בית גדול, אפשר לבצע עם שני מודולים, אחד ימוקם בכניסה לבית והשני ליד המיטה או בסלון.
...
תגיד רשתת את כל הבית שלך במודולים?

MorHimi
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 98 פעמים
קיבל תודות: 10 פעמים

לינק להודעה #36 

יש בו ארבעה לחצנים:

...
האם המודול הזה כולל לחצנים קפיציים? אם הם לא קפיציים ונשארים לחוצים זה לא מפריע למימוש?

morgi23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #37 

embedded כתב:תגיד רשתת את כל הבית שלך במודולים?
...
כמעט הכל. אני גר בדירה קטנה (3 חדרים) ככה שזה די פשוט

MorHimi כתב:האם המודול הזה כולל לחצנים קפיציים? אם הם לא קפיציים ונשארים לחוצים זה לא מפריע למימוש?
...
כן, מדובר בלחצנים קפיציים. כל לחצן יכול להפעיל תרחיש או לשלוט ישירות על מודולים אחרים (association)

cafri
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #38 

morgi23 כתב:כן, מדובר בלחצנים קפיציים. כל לחצן יכול להפעיל תרחיש או לשלוט ישירות על מודולים אחרים (association)
...
@morgi23
האם ביצעת הגדרות association (לאו דווקא במודול הזה)?
אני מבין שזה אמור לגרום למודול א' להפעיל את מודול ב', בלי להשתמש בקונטרולר (בVera) בתור מתווך.
למשל: חיישן התנועה מתקשר ישירות עם מודול התאורה ומדליק את האור.

תוכל בבקשה להסביר איך מבוצעות ההגדרות?
גם במודול (א') שגורם לtrigger וגם במודול (ב') שמקבל את הפקודה שלא דרך הקונטרולר?

תודה מראש!

morgi23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #39 

cafri כתב:האם ביצעת הגדרות association (לאו דווקא במודול הזה)?
אני מבין שזה אמור לגרום למודול א' להפעיל את מודול ב', בלי להשתמש בקונטרולר (בVera) בתור מתווך.
למשל: חיישן התנועה מתקשר ישירות עם מודול התאורה ומדליק את האור.
...
הבנת נכון.
הדוגמא שנתת טובה וזה באמת הדבר הראשון שביצעתי עם חיישן התנועה (של aeon labs) שיש לי.
היתרון הגדול בשיטה הנ"ל, זה מהירות תגובה מיידית ללא delays, כי הפקודה לא עוברת דרך הבקר.
החיסרון המשמעותי שאני מצאתי ולא הצלחתי לפתור עדיין, זה שניתן לשלוט על on/off בלבד ללא עמעום ושלא ניתן להגדיר טווח שעות לעבודה.
לדוגמא, כאשר חיישן התנועה מזהה תנועה בין השעות 23:00-06:00 אני רציתי שידליק את התאורה בסלון ב-30% (על מנת להאיר את הדרך לשירותים :D ) אבל לא הצלחתי לבצע כמו שרציתי (עם עמעום הסתדרתי בסופו של דבר בדרך עקיפה, אבל להגדרת השעות לא מצאתי פתרון). בסופו של דבר בצעתי דרך תרחיש פשוט ב-vera (הבעיה, כמו שציינתי, היא ה-delay בהדלקת התאורה מרגע זיהוי התזוזה - אני לפעמים מגיע כבר לשירותים והתאורה עדיין לא נדלקה.......)

cafri כתב:תוכל בבקשה להסביר איך מבוצעות ההגדרות?
גם במודול (א') שגורם לtrigger וגם במודול (ב') שמקבל את הפקודה שלא דרך הקונטרולר?

תודה מראש!
...
אני אנסה להסביר, קח בחשבון שאני עובד עם UI7 אבל זה אמור להיות די דומה:
- את ההגדרה של association מגדירים במודול הטריגר.
- בהוראות היצרן של כל מודול רשום מה מספר הקבוצה שדרכה מתבצע התהליך (בדר"כ 1 או 2).
- בכדי להוסיף קבוצה, נכנסים ל-device options של מודול הטריגר. תחת association רושמים את מספר הקבוצה (group id) ואז על add group. לאחר שנוספה הקבוצה, לוחצים על set ובוחרים במודולים שאותם תרצה להדליק.
- הוראות וסרטון הדרכה ל-UI5 מאתר vesternet:
http://www.vesternet.com/resources/appl ... aI_T_kabyg
- הסבר של כל התהליך באנגלית מאתר vesternet:
http://www.vesternet.com/resources/appl ... aJE3fkabyg
- שים לב שאם מדובר על מודול שמופעל ע"י סלולות (כמו חיישן תנועה למשל), צריך "להעיר" אותו בכדי שיקבל את השינויים שבוצעו. בכל מודול זה מתבצע בצורה שונה (בד"כ לחיצה משולשת על לחצן שממוקם על גבי המודול).

morgi23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #40 

cafri כתב: באמצעות האפליקציה VeraMate (לאייפון), מתבצע עדכון של הVera לגבי המיקום של בני הבית.
מכיוון שכל מה שקשור לGeoFencing אינו מדוייק, בין השאר בגלל בעיות קליטת לווינים במקומות סגורים, הגדרתי שלושה מעגלים (אזור 1, אזור 2, אזור 3) ברדיוס גדל מהבית, ובאמצעות PLEG, כאשר יש תנועה מאזור 3 עד ל-1, סימן שבעל הטלפון הגיע הביתה וכאשר יש תנועה מאזור 1 עד 3, סימן שבעל הטלפון עזב את הבית.

באמצעות המידע הנ"ל:
* יש ניהול מתי הבית ריק.
* כאשר הבית ריק יש כיבוי אוטומטי של מכשירים רלוונטיים.
* ההורים מקבלים חיווי כאשר הבת חוזרת הביתה מבי"ס.
* כאשר רק הבת שלי בבית, ההורים יקבלו חיווי על פתיחת דלת הבית (לא אמור לקרות.....)
...
@cafri, ניסית לבצע את כל הבדיקה שתיארת למעלה, ע״י התחברות והתנתקות מהרשת הביתית:
כאשר כל המכשירים הניידים של בני המשפחה לא מחוברים לרשת הביתית אז המערכת תבצע תרחיש כלשהו.
כאשר אחד המכשירים מתחבר לרשת הביתית המערכת תבצע תרחיש אחר.
נראה לי שזה אפשרי ופשוט יותר. אני אחפור קצת בפורומים בחו״ל ואעדכן.

movieman
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 346 פעמים

לינק להודעה #41 

יש בו ארבעה לחצנים:

...
·

האם המודול/לחצן הזה חובר למשהו או שהוא לחצן "וירטואלי" - כלומר משמש להפעלת פונקציות ואינו מחובר פיזית לתאורה או צרכן ?

אני מחפש לרכוש מפסק כזה ווירטואלי שאוכל להגדיר לו כמה תרחישים .

cafri
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #42 

morgi23 כתב:
...
...
@cafri, ניסית לבצע את כל הבדיקה שתיארת למעלה, ע״י התחברות והתנתקות מהרשת הביתית:
כאשר כל המכשירים הניידים של בני המשפחה לא מחוברים לרשת הביתית אז המערכת תבצע תרחיש כלשהו.
כאשר אחד המכשירים מתחבר לרשת הביתית המערכת תבצע תרחיש אחר.
נראה לי שזה אפשרי ופשוט יותר. אני אחפור קצת בפורומים בחו״ל ואעדכן.
...
יש אצלי גם בדיקה לפי התחברות לרשת הביתית.
הוספתי את הבדיקות לפי אזורים מ2 סיבות:
1. בעבר הפלאגין שבדק חיבור לרשת הביתית לא עבד טוב, והיה מראה הרבה ״ניתוקים״ למרות שהטלפון היה בבית. מאז זה תוקן.
2. החיבור לרשת הביתי קורה כדקה לאחר ההגעה הביתה ואילו ה״מעגלים״ מזהים התקרבות לבית עוד כשאנחנו בחוץ (למרות שגם הם ״מפספסים״ לפעמים).

בקיצור - היום אני משתמש בשני המנגנונים יחד: גם GeoFencing וגם חיבור לרשת WiFi, ובסה״כ זה עובד לא רע בכלל.

morgi23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #43 

cafri כתב:
...
...
יש אצלי גם בדיקה לפי התחברות לרשת הביתית.
הוספתי את הבדיקות לפי אזורים מ2 סיבות:
1. בעבר הפלאגין שבדק חיבור לרשת הביתית לא עבד טוב, והיה מראה הרבה ״ניתוקים״ למרות שהטלפון היה בבית. מאז זה תוקן.
2. החיבור לרשת הביתי קורה כדקה לאחר ההגעה הביתה ואילו ה״מעגלים״ מזהים התקרבות לבית עוד כשאנחנו בחוץ (למרות שגם הם ״מפספסים״ לפעמים).

בקיצור - היום אני משתמש בשני המנגנונים יחד: גם GeoFencing וגם חיבור לרשת WiFi, ובסה״כ זה עובד לא רע בכלל.
...
אתה עובד עם הפלאגאין ping sensor?

morgi23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #44 

movieman כתב:
...
...
·

האם המודול/לחצן הזה חובר למשהו או שהוא לחצן "וירטואלי" - כלומר משמש להפעלת פונקציות ואינו מחובר פיזית לתאורה או צרכן ?

אני מחפש לרכוש מפסק כזה ווירטואלי שאוכל להגדיר לו כמה תרחישים .
...
המודול מופעל ע"י סוללה והוא "וירטואלי" לחלוטין

cafri
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #45 

morgi23 כתב:
...
...