מוזיקה חברים, מוזיקה!!

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו.
ציוד "ענתיקה" שכוחו עוד במותניו....

מנהל: מנהל אודיו

שלח תגובה
tomyeshuah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 561 פעמים
קיבל תודות: 404 פעמים

לינק להודעה #166 

זה גם המקום להזכיר שדמיס והלהקה, אחראים לכתיבת וביצוע הקטע שזכה לתואר "השיר היפה בעולם":

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

שלושה אלבומים שימרחו לכם חיוך על הפנים...

לינק להודעה #167 

הפעם חשבתי לשתף בשלוש קלסיקות אותנטיות. אין הרבה יותר טוב מזה וכבר לא עושים דברים כאלה. בחרתי שלושה אלבומים מדור הנפילים ש... איך לומר בעדינות... קצת 'נשכחו'?

[imgbig]https://lh6.googleusercontent.com/-u4hU ... -large.jpg[/imgbig]
  • הראשון נקרא 'Hair of the Dog' של הלהקה הסקוטית 'Nazareth'. אל תתנו לעטיפה להטעות אתכם. לא מדובר בחבורת כסחנים שמטרטרים בפטישי אוויר במקצבים נרווזיים בלתי נסבלים. זוהי קלסיקת רוק מ-1975 שמזכירה לי יותר מהכל, את White Snake מהתקופה הטובה, קצת את Uriah Heep ומעט AC/DC. רוק קלסי משובח, שכולל את הבלדה החותמת את האלבום "Please Don't Judas Me" שאין לי מושג מאיפה הביאו אותה אבל היא בשלוש רמות מעל כל השאר.

מדובר באלבום השישי של הלהקה לאחר רצף אלבומים בינוניים יחסית בהפקתו של Roger Glover מסגול כהה. הוא רק עזב אותם והם מייד מצאו עורק מרכזי ופגעו בזהב. האלבום הזה נמכר בשני מליוני עותקים ונחשב עד היום לאלבום הטוב ביותר של הלהקה.

בפועל, לאלבום רצו לקרוא 'בן-כלבה' או Son of a Bitch (בן של זו**) על שם הטייטל הראשון. חברת התקליטים Mooncrest לא הסכימה לכך בשום אופן ולכן נעשה נסיון לעדן את הכותר ע"י גישה גנאולוגית לצד האב בבחינת 'יורשו של הכלב' או Heir of the Dog באנגלית. זה היה מחוכם מידי ולבסוף נקבע הביטוי Hair of the Dog כשמו הסופי של הטייטל הראשון ושם האלבום.

"בן כלבה"

האזינו וחייכו. שלושה אלבומי כיף צרוף. עד כאן להפעם. לסיום, קצת שרוולים פנימיים של האלבומים המדוברים וטורנסים (וקצת טכניקס) חיצוניים:

[imgbig]https://lh3.googleusercontent.com/-s2np ... iles_6.jpg[/imgbig]

tomyeshuah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #168 

@tnsilver

ZZ Top - ללא ספק חבורת החרדים או בני ה"אמיש" ה"מסלעים" (מלשון "Rocking") בהיסטוריה.

אף ע"פ שעיקר תהילתם הגיעה אחרי ובעקבות האלבום "Eliminator" (ע"ש מכונית הפורד 1932 המשופרת "Hot Rod" של מנהיג הלהקה בילי גיבונס) והקליפים שהביאו לעולם את תנועת ידם של חברי הלהקה, גיטרות מסתובבות ואגדת המכונית הנ"ל, בשנות ה-70 היה מדובר בלהקת בלוז רצינית ביותר, וזהו אחד מאחרוני הקטעים שלהם מאותה סאגה:
(שימו לב שמדובר בהופעת טלויזיה חיה, ולא בפלייבק, כיאה לתכנית ה-OGWT של בוב האריס ב-BBC).

nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 515 פעמים
קיבל תודות: 599 פעמים

לינק להודעה #169 

מסבב נקיון התקליטים של השבוע. לשמחתי - Space odity התגלה כמלוכלך ולא שרוט, כפי שחשבתי :) ,
בשבוע הבא, Tom Waits, mahalia jackson ו- Nina Simone (f)
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לזכרו של Riley B. King

לינק להודעה #170 

16/09/1925 - 14/5/2015 B.B.King

[imgbig]https://lh5.googleusercontent.com/-XXmP ... b_king.jpg[/imgbig]

לאט לאט השרשור הזה שאני כל כך אוהב מתחיל להראות כמו קיר זכרון. אין כאן כמעט עמוד אחד ללא סרט הזיכרון השחור שלנו. הפעם הוא מופיע כאן לזכר אחד מענקי הבלוז ואחד הגיטריסטים הטובים אי-פעם. כואב פעמיים. King מלווה אותי כל ימי חיי. קשה לי לדמיין את אוסף התקליטים ללא תרומתו. אתמול, לגמרי במקרה, ללא קשר למצבו הבריאותי הרופף של King, שלא הייתי מודע לו, הסתובב אצלי על הפטפון התורן במשרד, האלבום שלו B.B.King - In London שהוקלט באולפני Abbey Road המפורסמים. הפטפון נמצא מאחורי וכל מה שדרוש כדי להפוך צד הוא סיבוב של 180° על הכיסא. מצאתי את עצמי מסתובב על הכיסא פעמים רבות אתמול. לא יכולתי להפסיק. זוהי פרידה מכובדת, אם כי בלתי מתוכננת, אך זה עדיין לא מתעכל, טרי וכואב. ב-1969 כאשר אגדת הבלוז, ממובילי המאבק לשוויון זכויות השחורים בארה"ב, Josh White נפטר על שולחן הניתוחים - אבי סיפר לי זאת כשדמעות בעיניו. רק היום אני מבין אותו.

יהי זכרו ברוך.

תמונה

RAMIRAMI68
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 175 פעמים
קיבל תודות: 262 פעמים

לינק להודעה #171 

אלבום משותף שאני אוהב

BBKing & Eric Clapton - Riding With The King

capten
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 104 פעמים
קיבל תודות: 138 פעמים

לינק להודעה #172 

ככה זה : מזדקנים
ראיתי אותו בהופעה חייה בתל אביב בהיכל התרבות בשנות השמונים.
עד היום אני זוכר איך נקרע לו מיתר בגיטרה (לוסיל ?) באמצע ההופעה והוא החליף אותו תוך כדאי המשך נגינה.
נשמע בי.בי.קינג כל הערב.

raniburg
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 761 פעמים
קיבל תודות: 395 פעמים

לינק להודעה #173 

:)
[fb]FM96London/videos/10153030487972221[/fb]/
אני לא זז מכאן עד סוף הצד

ngold7
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 144 פעמים

לינק להודעה #174 

אם כבר..
.He who knows the past controls the future
.He who controls the future conquers the past

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #175 

raniburg ו-ngold7 - שמפו ענק לשניכם! (Y)
שני קטעים אדירים. לא פחות ממדהים! עשה לי חשק ל-Who made who? האמתי
כל מי שאני שולח לו קישור לשני הקטעים האלה - נופל.
תודה רבה. (f)

Keep em coming

tomyeshuah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #176 

@tnsilver
מהו הראשון מבינהם? (נמחק מטעמי תוכן בעייתי?)

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #177 

(כמובן שזה לא ב-WMW אלא ב-The Razors Edge... כמה חלוד אני יכול להיות?!)

משטרת זכויות היוצרים עוד לא עלתה על זה אבל אכן יש משהו מוזר בגישה ישירה ל-URL בפייס. נסה את הכתובת בתמונה למטה או שפשוט עקוב אחר הקישורים בטיוב. תגיע ל-Thunderstruck בביצוע של הלהקה בטיוב. זהה לפייס. בכל מקרה מדובר ב-Steve ‘N’ Seagulls ולמרות שהם עושים Hill Billies אחד לאחד הם להקה פינית. הנה קטע דומה מהטיוב:

נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

דג מחוץ למים

לינק להודעה #178 

שוב בשורות קשות. לזכרו של Chris Squire הבסיסט האגדי של Yes שהלך בדרכו של ג'ק ברוס ונפרד מאתנו הלילה בעקבות לוקמיה קשה וממאירה. תודה לך בעבור הכל.

Christopher Russell Edward Squire 4 March 1948 – 28 June 2015

תמונה

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 82 פעמים
קיבל תודות: 492 פעמים

לינק להודעה #179 

איזו ידיעה קשה ומעציבה :( והידיעות האלה הולכות ותוכפות, לעזאזל. רק לאחרונה נודע שנאלץ לעזוב את הלהקה הגדולה שלה היה נאמן כל חייו עקב מחלתו. כריס סקווייר היה בסיסט גדול, אחד הגדולים שהיו מעולם וכעת הוא מצטרף ללהקת הרוק הגדולה שמנגנת בשמיים, ההולכת ומתרחבת לדאבוננו. אני לא יודע אם יש כיום יותר מוזיקאים גדולים בשמיים או על הארץ. חבל על דאבדין ולא משתכחין. הצלילים שלו יישארו לעד.

tomyeshuah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #180 

מלבד הגאונות המוסיקלית, מדובר היה באדם אדיב ביותר, כך מספרים. נגינתו הייחודית תוך שימוש במפרט ורינקבייקר מסדרת ה-4000, הייתה לקו מנחה עבור מוסיקאים רבים (וחקיינים) שהגיעו אחרי דורו, כשהמפורסם בינהם, הוא גדי לי מלהקת "ראש" הקנדית. הסרטון הבא מאשש את הטענה, לחובבי הבס (והגיטרות בפרט), הנה ראיון מעמיק שנתן, אודות הציוד בו השתמש, בסיבוב ההופעות האחרון שלו (בונוס: סטיב האו, מתראיין אחריו):

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג'”