חוות דעת נוספות למודעות מכירת פטפונים יד 2

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
הודעות: 1092
הצטרף: ינואר 2014
נתן תודות: 515 פעמים
קיבל תודות: 599 פעמים

הודעה שלא נקראה #151 

RAMIRAMI68 כתב:אפשר לקבל סקירה בבקשה על
GOLDRING LENCO GL69
תודה.
...
·אתה מתכוון לזה?

אם כן, אין לצעצוע הזה שום קשר לחברת Lenco שאנחנו (חלקנו :)) מתפעלים ממנה.
סתם פטיפון מדבקה זול.

אני לא מכיר דגם 69 של לנקו השוויצרית, וגם כשחיפשתי, לא מצאתי, אבל היו כל-כך הרבה דגמי OEM שייתכן שיש משהו כזה.

(f)

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 662 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

הודעה שלא נקראה #152 

nkorah כתב:אתה מתכוון לזה?
...
:lol: זו באמת בדיחה. מוזר מאוד וגם די מעניין.
אבל אני חושש שהוא התכוון לדגם אותנטי של לנקו שהוא באמת לא מוכר (יש דגם כזה):

Lenco L-69 מ-1965?

תמונה

nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
הודעות: 1092
הצטרף: ינואר 2014
נתן תודות: 515 פעמים
קיבל תודות: 599 פעמים

הודעה שלא נקראה #153 

אני פחות מכיר את הסדרה של הצלחות הקלות (f)

raniburg
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
הודעות: 1434
הצטרף: אוקטובר 2012
נתן תודות: 761 פעמים
קיבל תודות: 395 פעמים

הודעה שלא נקראה #154 

לגבי לנקו, עם אין לזה פלטה במשקל של מכסה ביוב ומנוע שיכול להסיע אופניים חשמליות ...אז מה זה משאיר לנו?
את הזרוע :roll:
אני לא זז מכאן עד סוף הצד

nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
הודעות: 1092
הצטרף: ינואר 2014
נתן תודות: 515 פעמים
קיבל תודות: 599 פעמים

הודעה שלא נקראה #155 

raniburg כתב:לגבי לנקו, עם אין לזה פלטה במשקל של מכסה ביוב ומנוע שיכול להסיע אופניים חשמליות ...אז מה זה משאיר לנו?
את הזרוע :roll:
...
·כמו שטומי כתב באחת הסקירות פעם - עדיין נותרת איכות הייצור, וגם בפטיפונים הפחות מעניינים, או נחשקים של Lenco - היא עדיין היתה גבוהה ביחס למתחרות.

אבל אתה צודק - אני לא הייתי קונה פטיפון של לנקו שהוא לא אידלר ולא בעל צלחת כבידה.

(f)

RAMIRAMI68
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
הודעות: 2482
הצטרף: יולי 2008
מיקום: פה ושם
נתן תודות: 174 פעמים
קיבל תודות: 262 פעמים

הודעה שלא נקראה #156 

tnsilver כתב:
...
...
:lol: זו באמת בדיחה. מוזר מאוד וגם די מעניין.
אבל אני חושש שהוא התכוון לדגם אותנטי של לנקו שהוא באמת לא מוכר (יש דגם כזה):

Lenco L-69 מ-1965?

תמונה
...
·
אכן זה הפטיפון ששאלתי לגביו,הבנתי שהוא שונה מאחיו הגדולים במשקל הצלחת הקלה שלו ובכך שקונטרול המהירות הועבר משמאל לימין,לצד מתג ההפעלה.

noam3039
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 3421
הצטרף: ינואר 2013
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 486 פעמים

הודעה שלא נקראה #157 

חברים איך הפטפון הזה lenco L-60 המכשיר מתוחזק ומטופל כמו שצריך עם ראש חדש
אשכול לכול חובבי עישון הבשר
http://www.hometheater.co.il/vt215693.html

yairf
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
הודעות: 9363
הצטרף: נובמבר 2004
מיקום: בנימינה
נתן תודות: 43 פעמים
קיבל תודות: 199 פעמים

הודעה שלא נקראה #158 

בקרוב אולי אשים כאן כמה מילים על זוועתון מעצבן בשם Thorens TD-105 ;)

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 662 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

Sony PS-4750 מודעת יד 2 מיום 09/11/2014

הודעה שלא נקראה #159 

פטפון Sony PS-4750 מודעה מיום 09/11/2014
 • תוכן: Sony PS-4750 הפטיפון ב מצב טוב, כולל מכסה. לא כולל ראש . תקין לחלוטין.
 • אזור מכירה:חולון - בת ים
 • איש קשר: ABB
 • חוות דעת: פטפון הינע ישיר של סוני שהיה 'להיט' באמצע שנות ה-70'. גם הפטפון הזה עשוי מהתרכובת הייחודית של סוני שנקראה SBMC והייתה פטנט של סוני. מדובר בפולימר אנטי רזוננטי יעיל למדי ששימש את החברה בפטפונים רבים בשנות ה-70' וה-80'. הפטפון כולל את שתי המהירויות הסטנדרטיות, זרוע סבירה וסטרוב חביב שיושב במאוזן כגימיק במקום התצורה האנכית הרגילה. הטבעות על הפלטה הם ניסוי של סוני לגוון קצת את שטיחוני הגומי הסטנדרטיים שהיו מקובלים בפטפונים שלהם, כמו גם של אחרים. גימיק נוסף שהיה קיים בדגם הזה הוא בודק מרווח Overhang מובנה אל הדק. לא מדובר בטכנולוגיית חלל חיצון - בסך הכל סימן בצידו העליון של הסטרוב, אך עדיין נחמד מאוד - ושימושי.

  הפטפון הנמכר

  תמונה

  הזרוע של ה-PS-4750 אינה יוצאת מגדר הרגיל אך היא בהחלט זרוע סבירה לראשים בעלי קפיציות גבוהה שהיו מקובלים בתחום ה'הי-אנד' בתקופה הרלוונטית. היא מציעה את הכיוונים החשובים ולעומת דגמים מצויים של סוני הפטפון הזה בהחלט סביר. הוא נראה טוב, נמכר בזמנו במחיר סביר ואיכות הבנייה שלו הולמת את מחירו. מנוע ה-DD נשלט בקר DC servo ולא קוורץ PLL ולכן הדגם הזה נחשב ל'מיד-פי' מבין הדגמים שסוני הוציאו ברמה הזו ב-1975 - 1976 כמו למשל ה-PS-8750. זה לא פטפון רע מצד אחד אך לא מצוין מצד שני. בהחלט פטפון ראשון חביב למי שמבקש להיכנס לתחום מבלי לקחת משכנתה מהבנק. בתחום הפטפונים וינטאז'ים עדיף לדעתי פטפון ידני סביר מפטפון אוטו' מתקדם. פחות צרות!

  Sony PS-4750

  [imgbig]https://lh4.googleusercontent.com/-UVRe ... s-4750.jpg[/imgbig]

  ואכן, ה-PS-4750 הוא פטפון ידני. הוא מציע מנגנון Cue להורדה אלגנטית של הזרוע על התקליט אך אינו כולל, לשם שינוי מבורך, מכניזם חצי אוטו' או אוטומטי מקרקש ונוטה לתקלות. זהו יתרון אדיר שמבטיח פעולה שקטה יותר, אורך חיים גדול יותר ואולי אף פוטנציאל שדרוג. מבחינתי בכל אופן - מדובר ביתרון על פני דגמים אחרים של סוני. הנה סרטון קצר שמדגים פטפון ידני, חתיך למדי, שעושה עבודה סבירה ללא פיצ'רים מיותרים:  המחיר בכל הסיפור הזה, הרבה פחות אטרקטיבי. למעשה הוא מגוחך. אף אחד לא הולך לשלם 850 ש"ח בעבור פטפון בסגנון הזה. ב-eBay מנסים ב-750 וגם זה נכשל פעם אחר פעם. הפטפון הזה נמכר מדי פעם בלוחות המקומיים של CL באזור ה-$100 שהוא המחיר הסביר והמומלץ לפטפון מסוג זה שכולל מכסה תקין והוא במצב טוב.

  קשה להתרשם מהתמונה הבודדת במודעה. הפטפון לא נראה רע אך אינו נראה במצב שמצדיק הרבה מעבר למחיר הסטנדרטי שנתגבש כאן כתמחור הולם לפטפונים בסגנון הזה. הפטפון מגיע ללא ראש ונראה גם שללא מכסה תקין (כך על פי התמונה - למרות המוצהר במודעה). מתוך שקלול כל הפרמטרים האלה - יהיה קשה לי לתמחר אותו מעבר ל-400 ש"ח. חבל! מכסה וראש היו משנים קצת את התמונה לכיוון ה-500 ש"ח.
 • מחיר נקוב: 850 ש"ח
 • מחיר הולם :400 ש"ח
 • מדד הלימות: 0

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 662 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

Audio Technica LP-120 USB מודעת יד 2 מיום 09/11/2014

הודעה שלא נקראה #160 

פטפון Audio Technica LP-120 USB מודעה מיום 09/11/2014
 • תוכן: Audio-Technica AT-LP120USBC באריזה
 • אזור מכירה: פתח תקוה והסביבה
 • איש קשר: שי
 • חוות דעת: חיקוי טכניקס מוכר, שום דבר חדש, הפטפון די ותיק, מוכר ודובר עליו כאן כבר לא מעט פעמים. אין חיקוי מודרני של טכניקס שהנתונים הטכניים שלו מתקרבים לזה של המקור או שרמת הבנייה והאמינות שלו מזכירים את זו של ה-SL-12X0 הזקן. מכיוון שרוב החיקויים האלה (אולי כולם) מיוצרים ע"י אותו מפעל ההבדלים ביניהם מטושטשים. היה ראוי להתייחס אליהם ע"פ מספר המודל של היצרן הסיני במקום בשם הדגם שהעניק להם המזמין.

  הרשת מלאה ביקורות. מבין חיקויי הטכניקס ה-LP-120 צבר לו מוניטין של מוצלח יחסית. הדגם נפוץ בקרב צעירים שחפצים להיכנס לתחום התקלוט. הפטפון מציע שלוש מהירויות, כפתור reverse, בקרת פיץ' וכמובן חיבור USB.

  הפטפון הטאיוואני בחסות ענקית האודיו AT, פופולרי מאוד כאמור וישנם לא מעט לקוחות אמזון שמרוצים ממנו. יש גם לא מעט שאינם מרוצים והביקורות שלהם מעניינות מאוד. אחד הדברים המעניינים כאשר עוברים על ביקורות המשתמשים הוא גילם הצעיר, וניסיונם המועט בתחום. רבים מכריזים שזהו להם הפטפון הראשון.

  חלקם של המבקרים (הקטן אך המפתיע) מתלוננים על פטפונים שהגיעו פגומים, עם זרועות שאינן מורכבות כהלכה, פלטות מעוותות, מהירות שאינה נשמרת מעבר לשעת השימוש הראשונה... ביקורות איומות למדי שאני מוצא מצחיקות משהו. ישנם לקוחות שעברו מסכת ייסורים לא קצרה, לפי דבריהם, עם פטפון שהזמינו והחזירו לאמזון כמה וכמה פעמים, עד שאמרו נואש.

  40 מתוך 836 ביקורות באמזון הן ברמת שביעות רצון של נקודה אחת מתוך חמש אפשריות. לדעתי זהו מספר גבוה למדי (כ-5%) שמעיד לכאורה על בעיה בתהליכי בקרת האיכות אצל היצרן. פלטות מעוותות הן הבעיה החוזרת על עצמה. זה מטריד מאוד.

  מצד שני, 565 מתוך 836 ביקורות משתמשים (כ-67%) העניקו ציון מלא של 5 נקודות ל-LP-120USB. עם עובדות קשה להתווכח... אבל אפשר גם 'לחפור' בהן קצת יותר לעומק. למעשה, המגמה הזו לא משתנה בהרבה גם באתר של AT בעצמה.

  למעלה מ-10% (3 מתוך 23) ביקורות של רוכשים דירגו את התוצרת בציון נמוך של נקודה אחת מתוך חמש אפשריות. הטענות המרכזיות? כן. ניחשתם נכונה. בקרת איכות. לעומת זאת, תמיכת הלקוחות של AT עושה עבודה מעולה ומנהלת משברים כאלה בצורה ראויה לציון. כנראה שהם מכירים את הסחורה... באמזון ו-AT לא מתווכחים. מי שלא מרוצה - מחליפים לו את הפטפון בלי שאלות. עושה רושם, ע"פ כמות ההחזרים, שלפעמים מחליפים לו בפטפון של מישהו אחר שלא היה מרוצה, אבל לפחות באים לקראתו.

  טוב, לדעתי הרעיון הכללי די ברור. אם זה מיוצר ע"י חנפין כמו כולם, אם זה נראה כמו טכניקס כמו כולם, אם הנתונים הם בדיוק כמו של כולם, אז לפחות שהטלויזיה תהיה טלוויזיה. במילים אחרות - לפחות שיהיה שירות לקוחות מעולה ו'אבא' פתוח להחזרים ברמה של אמזון. אהה!!! רגע אחד... אנחנו מדברים כאן על יד 2? שכחתי לרגע. לכן זו הולכת להיות חוות דעת נחרצת ביותר שהשורה התחתונה שלה: נמכר ביד 2? זה יד שנייה!

  זה לא מעניין אף אחד שזה באריזה. מי שמוכן להמר בסבירות של 1/20 ליפול על פטפון 'נפל', עדיף לו לדעתי להשתתף במכרז ב-eBay. משלוח לישראל יעלה בסביבות ה-$100 ואפשר לצאת בזול יותר במכרז הולם. סבלנות. מכרז כזה תמיד מגיע. אף מוכר לא אוהב את הפטפונים האלה במלאי שלו.

  הפטפון מופיע ב-eBay גרמניה מדי פעם וגם ב-eBay אנגליה. זה עדיף לישראלים מטעמי רשת החשמל התואמת. המחיר ב-eBay לחדש 948 ש"ח.

  אל תתנו לאף אחד לעשות עליכם את הסיבוב הזה! מי שמוכר משומש שימכור במחיר של משומש ולא מדובר כאן על איזה להיט אנלוגי יוצא דופן. במחשבה שנייה... עם בעיה כל כך אקוטית של בקרת איכות, אולי כדאי לא להסס ולהזמין ישירות מאמזון. שם יש אוזן קשבת והכרה בבעיה.

  סרטון הדגמה AT LP-120USB  באופן אישי, אני חושב שהיקף הבעיות הקשורות בדגם הזה הוא מביש, אבל אני גם חושב שמגיע לאמזון חיזוק חיובי וחיבוק לבבי בעבור השקיפות והמידע הזה שהם מעמידים לרשותנו. במידה מסוימת מגיע גם קרדיט ל-AT בעבור שקיפות דומה, אם כי בקנה מידה מזערי לעומת אמזון. מצד שני הם אלה שלדעתי אחראים לבעיה הזו מלכתחילה, כך שאני לא יודע מהו הערך של כל זה. טוב, לפחות הם לא מטאטאים את הבעיות מתחת לשטיח.

  מחיריהם של הפטפונים האלה נזילים (קפצו בשנתיים האחרונות בכ-100%) והם פונקציה של ביקוש אפנתי ובשום אופן אינם מרמזים על שווי הפטפון הנומינלי. אין בפטפונים האלה שום מכלול רכיבים או הליך תעשייתי שמצדיק רמת מחיר באזור ה-$250. זו אופנה, מיתוג ותמחור. לא יותר מכך.
 • מחיר נקוב: 1300 ש"ח
 • מחיר הולם :950 ש"ח
 • מדד הלימות: 6

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4823
הצטרף: יוני 2006
מיקום: מרכז
נתן תודות: 85 פעמים
קיבל תודות: 503 פעמים

הודעה שלא נקראה #161 

ה-Sony PS-4750 כולל פרטי עיצוב מקוריים ומדליקים - תריסר השטיחונים הקטנים ממש יפים ומהווים שינוי מרענן לעומת השטיחים הסטנדרטיים, אלא שמידת התמיכה שלהם בתקליט וכפועל יוצא מכך היציבות שלו נתונים בסימן שאלה. לסאונד זה בטוח לא עוזר. מזכיר לי קצת דגמים של B&O אשר כללו מספר "נקודות" גומי או "קווי" גומי במקום שטיח סטנדרטי... דוגמא קלאסית של Form before Function. זה לא יהיה מרחיק לכת מדי להמר שסוני קיבלו השראה מהיצרן הדני. גם עיצוב מנוף ה-Lift/On/Off מיוחד ומגניב. מזכיר לי מנוף של תיבת הילוכים אוטומטית במכוניות מסוימות. לא זכור לי שראיתי את הדגם הזה בעבר, אבל לאור עיצובו - הייתי מצרף אותו לאינוונטר אם הייתי מוצא אחד במצב מספיק יפה ובמחיר הנכון.

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 662 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

הודעה שלא נקראה #162 

תגיד אילן... זה יכול להיות שאתה מתאהב ב-Sony לאט לאט? :biggrin:
אם כן, אני לא מאשים אותך. החברה פרטה על המיתרים האלה בדיוק וה-PS-4750 היה רב מכר לתקופה מסוימת באמצע שנות ה-70' משום שהוא קרץ להמון לקוחות. אבל, כמו שציינתי, הוא היה רק 'אמצע' כזה. הוא נראה יותר ממה שהוא. באותה תקופה היו ל-Sony כמה פטפונים שהם בליגה אחרת לגמרי. הנה שלוש דוגמאות:

Sony PS-X7

תמונה

Sony TTS-8000

תמונה

Sony PS-8750

[imgbig]https://lh6.googleusercontent.com/-hVyl ... _8750.jpeg[/imgbig]

ה-PS-8750 שייך לאותה סדרה כמו ה-PS-4750 רק שהוא נחשב לעלית ה'הי-אנד' בסדרה הזו. קנדידט רציני.
ה-TTS-8000 היה פטפון שהיפנים סירבו לייצא הרבה זמן. שמרו אותו לעצמם. בסוף יוצא רק לאנגליה.
ה-PS-X7 הוא אגדה בפני עצמו משום שהוא היה ההפך הגמור לתזה. הוא היה פטפון שלא נשאר ביפן בכלל אלא יועד לייצוא בלבד. ה'דפקט' היחידי שלו היא זרוע קבועה שאינה ברת חילוף. זרוע ברת חילוף קיימת ב-PS-8750 (זרוע לא רעה בכלל ממשפחת ה-PUA הידועה של Sony). בכל מקרה... אם אתה כבר מתאהב, אולי עדיף באחד מאלה? אני לא הייתי מתנגד להוסיף TTS-8000 לאוסף. :D

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4823
הצטרף: יוני 2006
מיקום: מרכז
נתן תודות: 85 פעמים
קיבל תודות: 503 פעמים

הודעה שלא נקראה #163 

בינתיים ראיתי שיש גם PS-6750 שנראה לי די קרוב ל-8750, ויש גם PS-3750 שנראה קרוב ל-4750. דגמי הסידרה הזאת כנראה עברו לידי עד היום, לא ממש שמתי לב אליהם. אולי מפאת נדירותם בארץ. רוב הפטיפונים של סוני שהזדמן לי לפגוש פה היו ממודלים מאוחרים יותר, פלסטיים ו"פושטיים" למדי, או מוקדמים יותר וסתמיים (עם בסיסי עץ). לגבי זרוע קבועה, אני לא רואה בזה חיסרון אם היא עשויה כמו שצריך.

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 662 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

הודעה שלא נקראה #164 

yairf כתב:בקרוב אולי אשים כאן כמה מילים על זוועתון מעצבן בשם Thorens TD-105 ;)
...
:בעצם: מעניין אם זה הפטפון שהוא 'זוועתון' או רק מדריך השירות שלו...

yairf
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
הודעות: 9363
הצטרף: נובמבר 2004
מיקום: בנימינה
נתן תודות: 43 פעמים
קיבל תודות: 199 פעמים

הודעה שלא נקראה #165 

זוועתון זה לא מילה. מסוג הפטיפונים שנולדו בטעות...

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”