סם אלטמן מציע פרויקט מימון להקמת מפעל שבבי AI

האם חברות פיתוח ויצור רכיבי AI צריכות לדאוג? מנכ"ל OpenAI, סם אלטמן, מציע פרויקט ענק להקמת מפעל שבבים לבינה מלאכותית


על פי הדיווחים, מנכ"ל OpenAI, סם אלטמן, מגיש למשקיעים פרויקט בינה מלאכותית בשווי טריליוני דולרים. אלטמן נמצא בדיונים עם תומכים, לרבות ממשלת איחוד האמירויות הערביות, כדי לגייס כספים ליוזמה שתשפר את יכולות בניית השבבים של כדור הארץ ויכולות הפעלת הבינה המלאכותית (AI), על פי דו"ח אחרון של הוול סטריט ג'ורנל (WSJ). מקורות הבקיאים בעניין, שצוטטו על ידי ה-WSJ, מצביעים על כך שהחזון של אלטמן לצמצם את המחסור בשבבי AI המשמשים לאימון מודלים של שפה גדולה (LLMs) עשוי לדרוש גיוס בין 5 טריליון ל-7 טריליון דולר. עם זאת, אלטמן מתמודד עם אתגרים משמעותיים. סכום הכסף המדובר יעלה על שוק המוליכים למחצה העולמי הנוכחי, אשר צפוי להגיע לשווי של טריליון דולר עד סוף העשור.

נתון כזה נחשב ל"גדול בצורה יוצאת דופן" בעולם גיוס התרומות של חברות ועולה על החוב הלאומי של כמה כלכלות מרכזיות. למעשה, גיוס של 7 טריליון דולר יהיה יותר משווי השוק המשולב של אפל ומיקרוסופט. בשיחה לאחרונה עם PYMNTS, אנדי הוק, סגן נשיא בכיר למוצר ואסטרטגיה בחברת מאיצי הבינה המלאכותית Cerebras, דן בביקוש הגובר לכלי בינה מלאכותית גנרטיבית כמו ChatGPT של OpenAI. הוק הדגיש את ההשפעה של ChatGPT בהכנסת בינה מלאכותית ולמידה עמוקה מתקדמת לשיח הציבורי. הוא גם הדגיש את התועלת של מודלים גנרטיביים ביישומים שונים, כולל הדמיית נתוני סדרות זמן, סיווג שפה ומסמכים בתחומים פיננסיים ומשפטיים, וסיוע למחקר פרמצבטי ותחזיות שירותי בריאות.

התוכניות של OpenAI מגיעות כאשר ההכנסות השנתיות של החברה עלו על 2 מיליארד דולר בשנה שעברה, מה שממצב אותה כאחת החברות הצומחות ביותר בהיסטוריה, לצד ענקיות טכנולוגיה כמו גוגל ומטה.

לסיכום, עם כמויות כסף כאלה במשחק מעורר כמה שאלות כגון: כיצד ישפיע גיוס כזה על עולם העבודה. האם נראה יצירת מקומות עבודה חדשים, או שמא תהיה דחיפה לאוטומציה ולחדשנות שתשנה את מבנה העבודה?
ועוד יותר חשוב
כיצד יכולה המערכת המשפטית להתמודד עם עסקה כה גדולה ומה יהיו ההשלכות על הרגולציה הפיננסית? למשל, המטרה של גיוס זה היא לשמור על המובילות הטכנולוגית של ארצות הברית מול שאר העולם.

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


23:52
  /  
12.02.2024
  
צבי וורובל

1