פינת הסטארט אפ הישראלי -Blazepod כשגאונות, ספורט וטכנולוגיה נפגשים.

אתחיל מהסוף: עפתי על המוצר, עפתי על הדרך שעשתה החברה, עפתי על האנשים ובמיוחד עפתי על המוטיבציה שהמוצר הכניס לי ...

11:30
  /  
04.03.2021
  


פינת הסטארט-אפ הישראלי
היא טור טכנולוגי בו נסקור סטארט-אפים ישראלים בהתפתחות. בכל פעם, נבחר חברת סטארט-אפ מתחום שונה, נסקור את החברה ונביא סקירה מלאה של מוצריה.

בפינת הסטארט-אם הישראלי נסקור חברות אשר מציגות מוצר (B2C) חדשני ופורץ דרך שיש בו מרכיב טכנולוגי, זאת במגוון תחומים רחבים. הרצון הוא להגדיל את חשיפת החברה לקהל הישראלי ובמקביל להציג כאן חידושים טכנולוגים מכל עולמות התוכן. 

המטרה העיקרית היא לתמוך בקהילת הסטראט-אפים הישראלית ולכן הכתבות וביקורת המוצר שנציג בפינה אינן ממומנות והדעות שנציג יהיו דעות נקיות וממוקדות כפי שנהגנו עד היום.

 

והפעם בפינה חברת Blazepod

הפעם אחרוג ממנהגי ואתחיל עם הסיכום: עפתי על המוצר, עפתי על הדרך שעשתה החברה, עפתי על האנשים ובמיוחד עפתי על המוטיבציה שהמוצר הכניס לי ולילדים לזוז עוד קצת מהכורסא. כיף לראות חלום של יזם שפשוט מתגשם.

BLAZEPOD – בלייזפוד

בלייזפוד הוא סטארט ישראלי, שהתחיל מחלום בלילה, ובסבלנות רבה מצליח להביא משהו חדש לשוק. את BLAZEPOD
פגשנו לראשונה לפני 4 שנים, ב-2017, אז הוא היה קיקסטארט ששווה הצצה בפרוייקט מימון המונים. לאחר 4 שנים, הסטארט אפ הקטן והשאפתני הזה הצליח לשרוד, להתרחב ולתפוס את עיני בשנית.

בלייזפוד הינה מערכת אימון "פלאש-רפלקס" המשלבת באופן גאוני טכנולוגיה וספורט. המערכת כוללת פודים בעלי חיישנים וחיבוריות אלחוטית. הפודים, אשר נשלטים על ידי אפליקציה, מפיקים אורות אשר מכתיבים ומודדים את אופן האימון. פוד הנדלק בצבע מסוים, מניע את המשתמש לפעולה.

BLAZEPOD הינה מערכת אימון חדשנית, פרי פיתוח ישראלי, המתאימה לכל ענפי הספורט בכל הגילאים ובכל הרמות . ייחודה בכך שהיא מקצועית, מגוונת, מודדת ומתעדת את תוצאות הביצוע ועוקבת אחר שיפורן, מדרבנת לשיפור מתמיד ובעיקר עובדת בשביל המאמנים והמתאמנים כאחד.

המערכת תוכננה בכדי להשתלב באימונים קיימים ולדחוף את המשתמשים לעבוד על אלמנטים כמו: מהירות תגובה, עבודה רפלקסיבית, זריזות, מהירות, שווי משקל, כח / כח מתפרץ, קבלת החלטות, מיקוד במטרה עם מסיחים, מקרים ותגובות, זיהוי-החלטה-תגובה, תיאום עין יד/רגל ועוד.

BLAZEPOD מאפשרת למעלה מ- 100 סוגי אימון לבחירה ובנויה כך שניתן להוסיף עוד תרגילים לפי צרכי המשתמשים. בנוסף בלייזפוד מאפשרת יצירת כל תרגיל בעזרת 5 לוגיקות חכמות שמשולבות בה.

המערכת תוכננה באופן מודולרי המאפשר עבודה עם 2 פודים ועד 24 פודים בו זמנית בהתאם לצורך. לאותם פודים היכולת להתחבר לעמודים, גדרות, עצים, דלתות חלונות, מראות ועוד.. האביזרים הנלווים כוללים פטאמות וואקום, רצועות לתלייה, תיק נשיאה מתאים ומטען אשר יכול להטעין עד 6 פודים במקביל.

אז על מה בדיוק עפתי ? לא בגלל שאהבתי אותו מאוד באופן אישי, עפתי עליו כי בכל אירוע שהבלייזפוד נכנס הוא יצר אנרגיות מטורפות. על האש משפתחתי שהפך בשנייה לאירוע ספורט תחרותי. ארוחת שישי שהפכה את הגינה לפצצת אנרגיה עבור כל הילדים בכל הגילאים והכי חשוב, הדרבון שזה נותן לספורט יחידני הוא מדהים. המוצר החדש מציע חוויית אימון ממכרת לשלל סוגי אימון, מוסיף מוטיבציה ועניין לכל אימון זאת באמצעות פרצים של אור ותנועה ומאפשר עבודה אישית/קבוצתית כאחד.

לאחרונה סיימה החברה סבב גיוס A של 8.5 מליון דולר בהובלת קרן AP Partners ומכיוון שבשונה מהרבה מאוד סטארט-אפים יש כאן מוצר שעובד ומשווק בעשרות מדינות צפויה החברה להשקיע את הכסף בעיקר בכדי לחדור לשוק באופן רחב הרבה יותר.

לפני כ-4 שנים, ב- 2017, כשדיברתי עם יניב שניידרמן, מנכ"ל ומייסד החברה הוא סיפר לי בקצרה שבלייזפוד החלה כפרויקט צד. הוא התבקש על ידי חבר טוב, מאמן כושר, לייצר מערכת אינטראקטיבית מבוססת אורות בכדי לעבוד עם מתאמניו. "אני אוהב אתגרים טכנולוגים ומגיע מעולם הפיתוח אז החלטתי לעשות זאת" אמר אז יניב. סרטון של האב טיפוס עלה לפייסבוק ומשם הכול היסטוריה".

החברה החלה כפרויקט מימון המונים שהשיג את יעדיו, המשיכה לגיוס ראשון, תכנון וייצור מוצר ובשנתיים האחרונות צומחת וגדלה באופן מעורר השראה.

 

הטכנולוגיה מאחורי המוצר

הבלייזפוד משתמש ב BLE (Bluetooth Low Energy) הייתה כביכול הטכנולוגיה המתאימה ביותר כדי לממש את הרעיון שמאחורי המוצר. הבעיה היחידה עם BLE שהיא לא מותאמת באופן מושלם לריבוי כל כך גדול של משתמשים במקביל.

על מנת להתגבר על אתגר זה בנו בחברה שכבת תקשורת על גבי ה-BLE עם Custom Profiles אשר מאפשר לחבר באופן דינמי ומהיר מספר רב של יחידות. מה זה מהיר ? מהיר מאוד. המכשיר בו מותקנת האפליקציה מזהה באופן די מיידי כל כל הבלייזפודים הנמצאים בטווח הקליטה. החיבור היעודי של החברה מתקשר עם כולם (דו כיוונית) תוך בדיקה תמידית של זמני התגובה ושיפור התקשורת.

בנוסף, בכדי לנטר פעולות פיזיות אשר נעשות על יחידות הקצה (בלייזפודס) כמו לחיצה או לחיצה כפולה, אוריינטצייה, זריקה באוויר וכו', שלבו במוצר אקסלרומטר מדוייק מאוד מצד אחד אך עם זמני דגימה לא גבוהים מידי מצד שני וזאת בכדי להאריך את חיי הסוללה ובכך את זמן השמוש.

מאז פריצת הטארט-אפ הזה לשוק ועד היום האפליקציה עברה מספר לא מבוטל של שדרוגים ותוספות. אני יכול להעיד שהתוצאה טובה להפליא. גם מי שאין לו ידע טכני או גישה טכנולוגית הצליח ללא כל קושי להפעיל את הבלייזפוד ולנצל את מלוא יכולות האפליקציה . האפליקציה תואמת כמובן לאנדרואיד ו- IOS באופן זהה ומאפשרת התקנה גם על טבלט.

BlazePod - שילוב מדהים בין טכנולוגיה לספורט

האפליקציה

לאחר הורדת האפליקציה המאוד אינטואיטיבית יש לומר, ניתן להתחבר בקלות ל- פודים באמצעות ה- BLUETOOTH . כפי שצוין התקשורת מבוססת על טכנולוגיית BLE-BLUETOOTH LOW ENERGY. החיבור מתבצע באופן אוטומטי ללא כל התערבות מצד המשתמש.  לאחר ההתקנה ניתן לבחור אימון/משחק מרשימת התרגילים הארוכה הקיימת באופן מובנה באפליקציה.

האפליקציה כוללת תבניות התנועה ( לוגיקות ) רבות ומגוונות אשר מבצעות תוך כדי האימון גם מדידות ותזמונים של כלל המתאמנים, עוקבת אחר ביצועייהם ומציגה גרפי שיפור ונשמרים באפליקציה. כחלק מהאפליקציה או באמצעות חיבור לאתר ניתן למצוא מדריכים מפורטים להפעלה ולאופן ביצוע התרגילים המוצעים, דבר המקל מאוד על הבנת התרגיל ומטרותיו.

מה בקופסא?

אז מאוד תלוי איזה מהערכות תבחרו לרכוש, אנחנו קיבלנו לבדיקה את הערכה הכוללת 6 פודים איתה מקבלים משטח הטענה ונרתיק איכותי לכלל הפודים. לצד זה ובתוספת לערכת הבסיס קיבלנו סט מחברים פונקציונלים הכולל פומפות ותושבות להדבקת הפודים לכל משטח חלק כגון זכוכיות ומראות .

איכות המוצרים מעולה!! הפודים עמידים מאוד, מעוצבים בדיוק רב ואיכות החומרים (כולל הנרתיק) ברמה גבוהה מאוד. הם מיועדים לעבודה מאומצת והתחושה לאחר שימוש רב שלא צריך "לרחם" על המוצר ואפשר להוציא עליו את כל האנרגיות שהוא מכניס לגוף. 

לסיכום:

כיף, פשוט כיף לראות יזם עם חזון, חברת סטארט-אפ ישראלית שמתפתחת מלמטה ומוצר שעשוי הייטב. סטארט-אפים מהסוג הזה מוכיחים לי שלא הכול בחיים הטכנולוגיים זה ביג-דאטא, סייבר או חברות ענק ויש עדיין מקום ליצירתיות שמביאה שילוביות בין העולם הטכנולוגי לעולמות נוספים. 

לאתר החברה ולרכישה : blazepod.co.il

לשרשור תגובות לחץ כאן


11:30
  /  
04.03.2021