סדרת הכוננים הקשיחים של Synology מדגם HAT5300

אין צורך יותר בשמועות, סדרת הכוננים הקשיחים של Synology נחשפת

13:00
  /  
28.01.2021
  

הקדמה

אף אחד לא הרים גבה כאשר Synology הכריזה על סדרת הכוננים הקשיחים החדשה מתוצרתה. זה רק טבעי כי החברה תציע למכירה את התקני ה- NAS שלה כבר עם כוננים מותקנים, זה מאפשר לה להגדיל את סכום המכירה וגם מבטיח כי הלקוח מקבל מוצר שלם ללא בעית תאימות וללא צורך מהלקוח להתקין בעצמו חומרה, זה לכשעצמו מוריד קריאות שירות עקב חומרה לא מתאימה או שאלות התקנה.

השמועות על הכוננים כבר מסתובבות כמה חודשים והיום כבר נחשפו בצורה רישמית כל הפרטים. לסדרת ה- HDD קוראים HAT5300 ויש בה 3 דגמים, ההבדלים בינהם לנוחיותכם למטה בטבלה.

הכוננים מיועדים בראש ובראשונה להיות עבור אפליקציות תובעניות, עברו אופטימיזציה עבור התקני NAS מבית Synology, עם תכנון שיעביר ביצועים גבוהים בכתיבה וקריאה סדרתית ואפשרות לתמיכה במספר רב של קליינטים.

המאפיינים הבולטים בסדרת ה- HAT5300

 • אמינות ועמידות ברמה של Enterprise
  תכנון עבור שימוש בסביבות של של 24/7, עם 2.5M שעות של MTTF ועומס שנתי של 550TB.
 • עדכון בכפתור אחד
  עדכוני קושחה לכוננים יגיעו דרך מערכת ה- DSM, כלומר בצורה ידידותית מאוד וכמעט שקופה. העדכונים יהיו זמינים החל מגרסת DSM 6.2.4
 • תאימות מושלמת ל- DSM
  קושחת ה- HDD ואופטימיזציה של ה- DSM מעניקים ערכי קריאה משופרים ברמה גבוהה יותר של עד 23% לעומת HDD מחברות אחרות בנפח דומה.

שינויים בפוליסת התאימות

החל מדגמי RS3621RPxs, RS3621xs+, and RS4021xs+, מערכת ה- DSM תטמיע אפשרות של שימוש רק בכוננים שנמצאים ברשימת התאימות של החברה. כוננים שלא נמצאים ברשימה, לא יעבדו. 

החברה שמה בעדיפות גבוהה להבטיח אמינות עקבית של מוצרי ה- NAS מתוצרתה ולהוריד את מספר קריאות השירות, אכיפת המדיניות הזאת תעזור להבטיח לחברה להשיג את המטרה.

באותו אופן, המדיניות הזאת תחול גם על מטמון SSD ו- Storage Pools.

בעתיד המדיניות תורחב על טווח הביניים של מוצרי ה- NAS של החברה ומעלה, למעשה כל המוצרים שמיועדים לשימוש עסקי ועבור Datacenters. המדיניות לא תוחל רטרואקטיבית על מוצרים שכבר שוחררו לשוק.

המדיניות תורחב גם ליחידות ההרחבה ותהיה עקבית עם יחידת ה- Host.

הסבר לשם הסדרה – HAT5300

כבר לפי פורמט שם הסדרה, ניתן לראות כי החברה מתכננת להשיק דגמים נוספים של הכוננים. אם ה- HAT5300 מיועדת לשימוש Mid-range Enterprise, אז צפויה גם סדרה זולה יותר שתהיה מיועדת ל- Entry-level Enterprise, כנ"ל גם כונני SAS.

כל מערך הכוננים של החברה

פורטפוליו הכוננים של החברה צמח פלאים בחצי השנה האחרונה ומאפשר ללקוחות לצייד את ה- NAS-ים שהיא מוכרת במגוון נפחים של כוננים קשיחים, דגמים מתקדמים יותר מבוססי SSD בלבד או כאלו שמשלבים גם זכרון מטמון SSD.

 

הכוננים

יצרן הכוננים עבור Synology היא חברת Toshiba. דגם ה- HAT5300-8T מקביל לדגם ה- Toshiba MG06ACA800E. דגם ה- HAT5300-12T מקביל ל- Toshiba MG07ACA12TE. אז מה ההבדלים בין הכוננים של Toshiba לאלו שהיא מייצרת עבור Synology? הקושחה.

הקושחה עבור סדרת ה- HAT5300 עברה התאמות על מנת להשיג ביצועים טובים יותר בעבודה עם ה- DSM, זוהי התוכנה מבית Synology. החברה טוענת לביצועים של עד 23% בקריאה מול כוננים בנפח דומה מיצרנים אחרים. מעבר לקושחה, Synology גם הכתיבה ל- Toshiba מבחנים אינטנסיבים יותר על מנת להבטיח תאימות גבוהה יותר, זה אומר:

 • בדיקות Warm Boot של 250 פעמים (לעומת 10 פעמים אצל מתחרים).
 • העתקת קבצים לאורך 7 ימים (לעומת שעתיים אצל אחרים).
 • 250 פעמים הפעלה ממצב קר.
 • 250 פעמים כיבוי פתאומי.
 • 250 פעמים כניסה ויציאה ממצב שינה עמוקה.
 • עבודה בטמפרטורה גבוהה לאורך 7 ימים.
 • עבודה בטמפרטורה נמוכה לאורך יומיים.

ניתן אגב להפעיל את הכוננים על מחשבים רגילים, אך בגלל הקושחה, השימוש הזה לא יהיה אופטימלי והאחריות לא מכסה שימוש כזה.

מי שרוצה לשדרג את ה- NAS שלו עם כוננים חדשים כאלו, התהליך הוא די פשוט ומערב החלפה של כל פעם כונן אחד ותיקון ה- Storage Pool. כשהסתיים התיקון, מחליפים כונן נוסף וכך עד להחלפת הכוננים הנחוצים. חברת Synology מחזיקה דף הסבר לתהליך.

אני השתמשתי ב- +Synology DiskStation DS720, מכשיר NAS משנתון 2020 בעל 2 מפרצים ומעבד Intel Celeron J4125. ה- NAS היה מאוכלס בזוג כונני HGST מדגם HDN726060ALE610 ועל מנת לבצע את השדרוג, בכל פעם החלפתי כונן אחד וביצעתי Repair ל- Storage Pool. כמובן שמומלץ לגבות את הנתונים שלכם טרם השדרוג למקרה שמשהו ישתבש בתהליך ה- Repair.


 

משדרגים את הכוננים הקיימים? מחליפים אחד מהם, מבצעים Repair ובתום התהליך, מחליפים עוד כונן. ככה חוזרים על התהליך עד להחלפת כל הכוננים.

 

הכוננים מזוהים בהצלחה ב- Storage Manager

 

במצב רגיל של בחינת HDD, היינו בוחנים אותו על פלטפורמת PC מול HDD מיצרנים אחרים, אך כאן לא נכון לעשות את זה, כי הכוננים הותאמו כאמור מבחינת הקושחה שלהם להיות אידיאלים לשימוש יחד עם DSM.

מעט קשה לבחון את הכוננים האלו בצורה השוואתית מול כוננים אחרים, כי הדבר מחייב בכל פעם לבנות מחדש את ה- RAID (או השמדתו על מנת לחסוך זמנים). בעתיד ייתכן ונקיים בחינה כזאת, אך עד אז, אפשר לקחת עם גרגר מלח את המבחן ההשוואתי למטה שבוצע על ידי Synology מול כוננים אחרים.

ה- Baseline ב- 100% הוא ממוצע כוננים אחרים מקבילים, בנפח זהה מיצרנים אחרים.
המבחן נעשה עם 12 כוננים שהותקנו בתוך SA3600 ב- RAID-5, בחיבוריות 10GbE בתצורה Aggregated מעל פרוטוקול SMB, במצב קריאת בלוקים רציפים בגודל 64K.

 

סיכום

כבר ביוני 2020 החברה הכריזה על כונני NVMe SSD וכונני SSD 2.5 ועכשיו עם הכרזת הכוננים הקשיחים, פורטפוליו החברה עבור התקני אחסון נראה כמעט מושלם, חסר כוננים תקציבים יותר שכנראה יגיעו בקרוב ואם תרשו לי לדמיין, גם UPS תואם.

ההחלטה להרחיב את היצע המוצרים של החברה שיכלול גם HDD & SSD היא מאוד הגיונית. היא מאפשרת ל- Synology להציע ממש מוצר מדף שמוכן כבר לפעולה מבלי שהלקוח יצטרך לעשות דבר, להבטיח תאימות מלאה של החומרה המותקנת ב- NAS, להעלות לרמה גבוהה מאוד את האמינות של המוצרים שלה ולפי פידבק שקיבלתי מ- Synology, זה יחסוך לה בחודש 300 (!!!) קריאות שירות שנפתחות על בעיות תאימות והתקנה.

סדרת ה- HAT5300 בפירוש לא מיועדת ללקוחות הקצה התקציבים בשל עלות הכוננים שכנראה תהיה גבוהה יחסית, אך עם חשיפת הסדרה הבאה, HAT3300, אז כבר תהיה בשורה טובה יותר בנוגע למחיר.

מכיוון שסדרת HAT5300 מיועדת לשימושי Enterprise, הם ימכרו בעיקר לפרוייקטים ועם מוצרי NAS עסקיים, לפיכך הסיכוי למצוא אותם בחנויות פיזיות נמוך. אם מישהו מעוניין לרכוש את הכוננים, הוא מוזמן לעשות זאת ישירות מול חברת Synology.

 

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


13:00
  /  
28.1.2021
  

1