זכרונות DDR5 למחשב XPG LANCER BLADE 6000

זכרון DDR5 למחשב הגיימינג שלכם במהירות 6000MT/s


בחודש יולי האחרון, הכריזה XPG – חטיבת ה- E-SPORT של ADATA על סט זיכרונות חדש בשם LANCER BLADE DDR5 במהירויות של 6000 ו- 6400 MT/s. חטיבת XPG או בשמה המלא XTREME PERFORMANCE GEAR הוקמה לצורך אספקת רכיבי מחשבים איכותיים לגיימרים, חובבי ספורט אלקטרוני ומחשוב. רכיבי הזיכרון החדשים מיועדים במיוחד לבוני מחשבי אקסטרים וגיימינג שנתקלים לעיתים קרובות ב"התנגשות" פיזית של מערכות קירור המעבדים עם זכרונות המחשב הממוקמים בקרבת מקום למעבד הראשי.  תכנון עיצוב וייצור של זיכרונות בעלי פרופיל נמוך בגוף הקירור מונע סיכוי למגע בין הזכרונות לגופי הקירור של המעבד. סדרה זו שמוצגת כאן היא כזאת ולכן גם מתאימה במיוחד למארזים קטנים עם מקום מצומצם.

בתמונה ניתן לראות את קרבת הזכרונות למאוורר (צילום: דניאל מטלון)

הסדרה החדשה כוללת שלושה סוגים:

 • LANCER BLADE RGB DDR5
 • LANCER BLADE DDR5
 • LANCER RGB ROG-CERTIFIED DDR5
אריזת הפלסטיק של XPG LANCER BLADE DDR5 6000

על פי ההודעה לעיתונות שהוציאה ADATA, רכיבי הזיכרון במודולים החדשים הם באיכות גבוהה מתוצרת HYNIX, ונבחרו בקפידה כדי לשמור על ביצועים גבוהים, יציבות וחווית עבודה חלקה במצבי ריבוי משימות. בנוסף מודולי הזיכרון הללו הם בעלי זמן אחזור (LATENCY) נמוך, ומאפשרים לגיימר לבצע OC (המהרה) בקלות בלחיצת כפתור אחת. רכיבי XPG LANCER BLADE DDR5 החדשים תומכים ב- INTEL XMP 3.0 ו- AMD EXPO ומותאמים לפלטפורמות החדשות של אינטל ו- AMD.

לשולחן ומחשב הבדיקות התקבל קיט 32 ג'יגה בייט (16X2) ה- XPG LANCER BLADE RGB DDR5 Memory, שכאמור כולל פסי תאורת RGB, אותם ניתן לקנפג בעזרת תוכנות ה- RGB מיצרני לוחות האם. המודולים בקיט החדש מעוצבים באופן סטנדרטי למדי, כשחלק מגוף הקירור מחורץ באופן אלכסוני אלגנטי.

מחירי הזכרונות בירידה מתמדת על פי האתר PCPARTPICKER

על פי האתר pcpartpicker.com, מחירי הזכרונות ירדו ב-18 חודשים האחרונים, החל מחודש מאי 2022 ועד אוקטובר 2023 לקצת מעל 100 דולר בקונפיגורציה של 16X2 במהירות 6000 MT/s. ובזמן כתיבת שורות אלו, מפרסם האתר tomshardware על זכרונות DDR5 במהירות של 8400 MT/s עבור דור 14 הבא של מעבדי אינטל שנקראים Raptor Lake Refresh. גם ADATA ו- XPG כבר הכריזו על מוצרים חדישים ומהירים לדור 14 של אינטל כפי שפרסמנו כאן ממש לאחרונה.

XPG LANCER BLADE DDR5 6000 CL30

ADATA מוכרת את הזכרונות בכמה קונפיגורציות כפי שראינו למעלה, הקיט שנבחן לכתבה כולל פס תאורת RGB שנשלט ע"י תוכנת ה-RGB שעל הלוח. הקיט נמכר באריזה פלסטית פשוטה עם מדבקה סגורה שעליה נתוני הזכרונות. בצידה השני של האריזה נמצאת אזהרת ארגון אמרקאי בקליפורנייה בשם Proposition 65 שעוסק באיכות הסביבה, ומזהיר מפני חשיפה לחומרים מסוכנים.

הצד האחורי של אריזת הזכרונות

בתמונה כאן למעלה ניתן לראות במדבקה הלבנה את נתוני הזכרונות, כולל המודל המלא במספר שמתחיל ב- AX.

 • 32GB (2X 16GB) DDR5-6000 Ram Kit
 • Latency: CL 30-40-40
 • Compact Low Profile Heatsink
 • Customizable RGB Light Effect
 • Create LightShow with XPG Prime
 • On-die ECC error correction
 • Support for Intel XMP 3.0 and AMD EXPO
 • Power Supply Stability with PMIC

בוידאו הבא נוכל לראות את הזכרונות כפי שתועדו ע"י ADATA וחטיבת XPG שלה:

Benchmark

בחודש יולי האחרון סקרנו זכרונות מתוצרת LEXAR, גם כן DDR5 במהירות 6000. באותה תקופה הזכרונות נבחנו על מחשב העריכה החדש שלי, כשהפעם הזכרונות של XPG נבחנים על אותו מחשב עריכה. ערכת ה- XPG LANCER BLADE DDR5 6000 נבחנה עם מספר תוכנות בדיקה כדי לקבל תמונה מדוייקת, עד כמה שאפשר, לגבי התכונות שלהם, ואופציית ההמהרה – OVERCLOCKING.

תוצאות בדיקת CBR23

לאחר הבדיקה ניתן לראות בתמונה כאן למעלה 35384 נקודות למעבד במצב MULTI CORE, ו- 2234 נקודות במצב SINGLE CORE.

בתמונה הבאה נוכל לראות את נתוני המחשב עם הזכרונות בתוכנת CPUZ הוותיקה בגרסת MSI שלה:

צילומי מסך של CPUZ

הבדיקה הבאה שהוכיחה את יכולת הזכרונות היא PASSMARK שנתנה 4509 נקודות הרבה מעבר לממוצע העולמי של 2632 נקודות. המקסימום העולמי  בנקודות הוא על פי התוכנה 6014 נקודות.

תוצאות בדיקת הזכרונות עם PASSMARK

תוכנה נוספת שרבים מהעיתונאים וגם אינטל משתמשחם בה היא PCMARK 10 מתוצרת UL BENCHMARK:

תוצאות בדיקה עם PCMARK 10

התוצאות כאן נמוכות במקצת עם 9163 נקודות בהשוואה למחשב שנבחן ביולי השנה שקיבל 9629 נקודות בממוצע על פני פרמטרים רבים.

תוצאה יפה שמתכתבת הייטב עם בדיקות חודש יולי השנה התקבלו עם בדיקת TIME SPY של 3DMARK:

ביצועי המחשב והזכרונות על פי TIME SPY

עם 13243 נקודות בהשוואה ל- 13175 ביולי עם זכרונות של LEXAR, אנחנו לא רואים שיפור משמעותי בביצועים למרות שזכרונות ה- XPG LANCER BLADE 6000 עברו המהרה OC ל-6800.

צילום מסך של BIOS המחשב לאחר OC

בדיקה נוספת של יציבות עברו הזכרונות והמחשב עם תוכנת AIDA64:

בדיקת טמפרטורת הזכרונות

בגרף העליון נצפתה טמפרטורה של 85 מעלות לפס זיכרון (DIMM) 4, כשחברו לידו DIMM2 נמצא באיזור ה-58 מעלות. תוצאה זו מתכתבת במדוייק עם המחשב בבדיקה בחודש יולי. מעניין לברר מדוע ההפרשים הגבוהים בטמפרטורה בין שני רכיבי הזיכרון.

סיכום

לקראת סיום הסקירה, ניסיתי להגדיר OC גבוה יותר ל-7000. בתיאוריה הניסיון צלח, ולוח האם הציג POST מלא של חלונות. אולם בדיקות יציבות וטמפרטורת הזכרונות הציגה ערכים גבוהים במיוחד עם תקיעת המחשב ללא יכולת לזוז.

ניסיון הגדרת מהירות 7000 בלוח האם

בתמונה כאן למעלה בחלקה העליון ניתן לראות בהגדרות ה-BIOS של לוח האם מתוצרת MSI את שינויי הפרמטרים למען OC גבוה יותר. לוח האם בהגדרות הפנימיות שלו מאפשר כיול OC חצי אוטומטי שכוללים שינויי מתחים ועוד הגדרות לוגיות שונות. כמובן שבשלב זה הלוח לא יודע עם יציבות המחשב תישמר או לא.

בפועל, לוח האם התנהג בחוסר יציבות, והחזרתי אותו למהירות 6800 שהתגלתה בבדיקות שלי כיציבות.

הורדת מהירות הלוח מ- 7000 ל- 6800

סה"כ קיט הזכרונות XPG LANCER BLADE DDR5 RGB MEMORY 32GB הוכיח את עצמו בסט הבדיקות שהוא עבר בתהליך הבדיקה, וכפי שמשתקף מתוך צילומי המסך שצורפו לסקירה.

מחיר: $105 לא כולל משלוח ומיסים לארץ

נתוני הזכרונות
הקיט בלבן ובשחור (צילום: אתר XPG)

לשרשור תגובות לחץ כאן


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

20:00
  /  
31.10.2023
  
דניאל מטלון

1