Reolink Argus PT – מצלמת אבטחה אלחוטית חיצונית

ה- Reolink Argus PT האלחוטית נראת מעולה ועמידה בצורה בלתי רגילה, אך גם היא לא חפה מחסרונות.

21:00
  /  
01.08.2022
  

מצלמת האבטחה Reolink Argus PT היא מצלמת 360 אלחוטית ניידת נחמדה וקומפקטית, היא בעלת סוללה פנימית להצבה זמנית או כגיבוי במקרים בהם יש הפסקת חשמל, ניתן להטות אותה 140 מעלות אנכית כדי לתת לכם אפשרויות צפייה נוספות והיא נשלטת ע"י אפליקציה נוחה ואינטואיטיבית.

גוף המצלמה מעוצב בצורה סולידית, היאה בנויה היטב וכבדה למדי. ה -Reolink Argus PT עמידה בפני מים ואבק בתקן IP65 ומתפקדת הייטב גם כאשר תנאי התאורה קשים.

ה-Reolink Argus PT ניתנת להרכבה על התקרה, על הקיר או בצורה הפוכה על השולחן. היא מספקת תמונות טובות של 1080p גם באור חלש.

בנפרד ניתן לרכוש פאנל סולארי באורך של קצת יותר מ-18 ס"מ ורוחב של 12 ס"מ. הוא מגיע עם כבל מיקרו USB לחיבור למצלמה. בשונה מתושבת המצלמה, תושבת הפאנל הסולארי עשויה מתכת ובנויה היטב – סטנדרט גבוה בהרבה מהתושבת של ה- Argus PT עצמה העשויה פלסטיק דקיק.

המצלמה נשלטת ע"י אפליקציית Reolink. כמו ברוב המצלמות בשוק, סורקים את קוד ה-QR בתחתית המצלמה מגדירים את רשת ה- WIFI והכול מחובר ועובד. לצד האפליקציה תמצאו גם תוכנה מותאמת ווינדוס הניתנת להורדה ישירות מאתר -Reolink. באפליקציה תמצאו אפשרויות מגוונות כגון זיהוי תנועה, הגדרת התראות, ביצוע שיח דו כיווני, מצב הסוללה, הזזת המצלמה ועוד.

לסיכום הפתיח, מצלמת האבטחה Reolink Argus PT היא מצלמה בעלות תועלת גבוהה, היא בעלת מרכב עמיד עם מגוון תכונות חיוביות. בשורה התחתונה היא שווה את תג המחיר של קצת פחות מ-145$.

עיצוב

כאשר פתחתי את הקופסא של ה- Reolink Argus PT הבנתי מיד שהיא מיועדת לחוץ, היא מעט מגושמת כדי שאשים אותה על המזנון בסלון או על הספרייה של הילד.  היא לא מסוג המצלמות שנטמעות בעיצוב הבית, היא בולטת לעין ובאה להתריע "אני פה".

דירוג ה-IP- הוא 64, כך שזה מחזק את יעודה של המצלמה כחיצונית, היא מוגנת מפני התזת מים ואטומה לחלוטין לאבק, היא יכולה לעמוד בטמפרטורות שבין מינוס 10 מעלות ל-55 מעלות צלזיוס.

המצלמה מעוצבת כמצלמת כיפה, עם בסיס קבוע וראש אשר זז בציר ה- X וה- Y . גוף המצלמה עשוי הייטב וצבוע לבן מט. לוגו Reolink מוטבע על המצלמה ומותאם לתליית המצלמה על הקיר או התקרה. אם תבחרו להניח את המצלמה על השולחן הלוגו יוצג בצורה הפוכה.

חריץ מיקרו SD מוגן מים

באופן די מוזר יש על המצלמה מתג הפעלה, הוא שם בעיקר לאור העובדה כי המצלמה כוללת סוללה שלא ניתנת להסרה, מה שאומר שאם תרצו להפסיק את פעולתה באופן נקודתי מבלי להוריד אותה מהקיר לחצן ההפעלה הוא הדרך היחידה.

מפסק on-off מוגן מים

מתקן התלייה עשוי פלסטיק דק למדי. מרגיש לי שניתן לתלוש את המצלמה מהמקום די בקלות. בנוסף, העיצוב שלו מתמקד בעיקר בצידו העליון שלא נראה לעין כאשר מתקינים את המצלמה בגובה. אם כבר יש מתקן לתלייה למצלמה מעוגלת ומעוצבת הייתי מעצב את המתקן בצורה מעט יותר מעוגלת, ובמינימום מצרף כיסוי פלסטיק לברגים ומגן מעט יותר על החיבור לקיר.

חיבור לטעינת הסוללה עם כבל מצורף, למה לא USB-C?

וידאו ופונקציונאליות

ה- Reolink Argus PT מאובזרת בלא מעט פונקציות. היא מופעלת על ידי סוללה ועם אופציה לטעינה באמצעות אנרגיה סולארית. המצלמה בשילוב האפליקציה כוללת זיהוי אדם/רכב, ראיית לילה, אודיו דו-כיווני והיא תומכת הן בתדר 2.4 גיגה-הרץ והן בתדר 5 גיגה-הרץ (5.8 גיגה-הרץ)

ה- Reolink Argus PT ניתנת לשליטה קולית באמצעות Google Nest Hub או טלוויזיות התומכות ב-Chromecast. אתם יכולים אם תרצו לשמור את ההקלטות באופן מקומי בכרטיס Micro SD (עד 128GB) ולקבל התראות בזמן אמת באמצעות האפליקציה, האימייל ו/או באמצעות השמעת סירנה.

שליטה בפונקציות המצלמה

איכות התמונה של מצלמת Reolink Argus PT מצוינת, הפאן וההטיה עובדים היטב אם כי עם השהייה לא קטנה (ואין מדובר בבעיית רוחב פס), הדבר נובע ככל הנראה בזמני עומס על השרת. כאשר הורדתי את איכות הוידאו לנמוכה השליטה על המצלמה הפכה חלקה והסאונד המשודר ממנה נשמע חלק וברור.

צילום שטח פתוח בתאורה חלשה

זיהוי האדם עובד טוב אך לפעמים הוא קולט תנועת בני אדם גם כאשר מדובר בנדנדה שזזה מהרוח או יתוש שעף קרוב למצלמה במצב לילה. עוד מצאתי כי ההתראות הפוש לא נשלחות באופן רציף, היו מקרים בהם היה זיהוי תנועה ולא נשלחה הודעה כי התרחשה אחת כזאת. אציין כי קטע וידאו הכולל את פרק הזמן בו זוהתה התנועה נשמר, גם בענן וגם על גבי כרטיס הזיכרון

אם תרצו לבטל את התראות התנועה או להפעילם בזמן מוגדר על פי ימים ושעות תוכלו לעשות זאת באמצעות ממשק משתמש נוח וברור. ביטול זיהוי התנועה יבטלו גם את ההקלטה ושמירת קטעי הוידאו באופן מקומי על כרטיס ה- SD ובענן.

 

אפליקציית Reolink

כמו ברוב האפליקציות המשויכות למצלמות כגון Mi home, Nest או Ring גם במקרה של Reolink האפליקציה אינטואיטיבית וברורה מאוד. בבדיקה בחנויות האפליקציות קצת פחות "עפו" עליה והיא קיבלה 3 כוכבים מ-5 גם בגוגל PALY וגם ב App Store. למרות זאת בשבילי היא הייתה מספיק טובה.

ניתן להוריד את תוכנת Reolink גם למחשב. חשוב לציין שלא הרבה מותגי אבטחה מציעים תוכנה תואמת מחשב המאפשרת גישה למצלמות האבטחה, מדובר ביתרון משמעותי שפותח אפשרויות שימוש נוספות בעיקר לעולם העסקי והמסחרי.

על האפליקציה, כמו גם על הגישה הראשונית למצלמה ניתן להגן באמצעות סיסמא של מינימום 4 ספרות, אופציה טובה המאפשרת שכבת הגנה נוספת על פרטיותכם. מצאתי את האפשרות הזו כפחות יעילה לאור העובדה כי לא ניתן לשלב פתיחה באמצעות טביעת אצבע והכנסה של הקוד בכל פעם שרציתי לגשת למידע הייתה מסורבלת ומעט מציקה.

שירותי ענן

כחלק מהשירות אותה נותנת החברה תוכלו להגדיר מספר תוכניות לשמירת אירועים בענן, החל מסרטונים של כמה שניות כאשר מתרחשת תנועה ועד להקלטה רציפה, הכול תלוי מחיר.

בחירת שרת דרכו יעבור התוכן ובחירת דגם המצלמה

אני הגדרתי את שירות הענן החינמי אשר נותן אפשרות להקלטת וידאו של כמה שניות כאשר יש זיהוי תנועה. ההגדרה הייתה קלה ואינטואיטיבית, כך גם קישור המצלמה לשירות הענן. הכול מתבצע דרך האפליקציה וממשק המשתמש נוח האפקטיבי.

בחירת תוכנית ענן, מחינמי ועד פרימיום

 

התראות תנועה ושמירה באופן אוטומטי בענן

סוללה

חיי הסוללה של Reolink Argus PT מצד אחד טובים מאוד במצב המתנה מלאה אך כאשר מבצעים שימוש יום יומי עם התראות תנועה ספורות ביום הצלחתי להגיע לשבועיים וחצי של פעילות. אם תרצו לצפות און ליין היא תחזיק רק 16 שעות. אם אתם מחפשים מצלמה ניידת להצבה נקודתית או מצלמה עם גיבוי להפסקת חשמל אז תמצאו את ה- Reolink Argus PT כמתאימה לכם. אם אתם קונים מצלמה חיצונית קבועה ללא צורך בנקודת חשמל אז לא בטוח שה- Reolink Argus PT תענה על צורך שכזה.

לכן, אם אתם בונים על עבודה ללא חשמל כלל הייתי ממליץ להשתמש ב-Reolink Solar Panel, זה ימנע באופן ישיר את הורדת המצלמה בכל פעם שתדרשו להטעינה. במקום זאת, הפאנל הסולארי נטען ברציפות ומספק מתח קבוע למצלמה.

 

מפרט טכני מלא

לסיכום :

מה אהבתי ?

איכות וידאו 1080p HD: אומנם מדובר בסטנדרט אבל עדיין אי אפשר להתעלם מאיכות התמונה. ב-1080p HD הצלחתי לזהות פרטים קטנים בסלון הבית.
ראיית לילה אינפרא אדום: מרשים לראות את איכות הצילום באינפרא אדום, שאפשרה למצלמה לצלם קטעים באיכות גבוהה בתנאי תאורה קשים עד חשוכים לחלוטין. עם שש נוריות IR, ה-Reolink Argus PT מייצרת תמונת שחור לבן טובה למדי.
גישה לצילומים: קלה ופשוטה ואם תפעילו את התראת התנועה גם תקבלו סימון איפה הוא היה על ציר הזמן.

מה פחות אהבתי?

הורדת קבצי וידאו מסורבלת :ניתן להוריד 30 שניות בלבד. אם לדוגמא קליפ אורך כשתי דקות, תדרשו לפצל את הקבצים ולהוריד אותם בנפרד.
חיי סוללה קצרים: חיי הסוללה של Reolink Argus PT מצד אחד טובים מאוד במצב המתנה מלאה אך כאשר מבצעים שימוש יום יומי עם התראות תנועה ספורות ביום הצלחתי להגיע לשבועיים של פעילות. אם תרצו לצפות און ליין היא תחזיק רק 15 שעות.
מתקן תלייה דקיק : בשונה מהמצלמה מתקן התלייה שלו פחות עמיד. הוא עשוי פלסטיק דקיק אשר ניתן לתלוש מהקיר די בקלות.

לינק לרכישה בדוד אלי : 130$ למצלמה בלבד  וב- 158$ כולל הפאנל הסולארי  לפני חישוב מיסים.

 

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


21:00
  /  
01.08.2022
  

1