אפל טיוי אודיו פורמט

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
shmuela1 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 63 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

אפל טיוי אודיו פורמט

נושא שלא נקרא #1 

בוקר טוב לכולם,
חיברתי אפל טיוי 4K חדש לרסיבר Denon 4800.
כל ניגון סרט או סידרה שלא בפורמט Dolby Atmos במגבר אני רואה בתצוגה: Multi CH IN
לדוגמא סרט עם פס קול DTS או DTS-HD או אפילו DD ברסיבר רואים Multi CH IN.
רק עם פס הקול של הסרט או הסידרה בפורמט Dolby Atmos רק אז התצוגה במגבר מראה Dolby Atmos.
האם זו התנהגות נורמלית של אפל טיוי? האם זה אומר שאיכות הסאונד יורדת?

תודה לעוזרים.

sgrimbl
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 18 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

Re: אפל טיוי אודיו פורמט

נושא שלא נקרא #2 

אפל טיוי תומך כרגע בקידוד של דולבי אטמוס רק בתוך האפליקציות שלו, כמו אפל טיוי פלוס ואפל מיוזיק. לא יצא לי לקנות סרטים שם אבל אני לא חושב שיש DTS באפליקציות שלו.
אם אתה מסטרים סרט דרכו, הוא (או התוכנה שאיתה אתה מסטרים) ימיר את אותו קידוד ל-5.1 או 7.1 ב-PCM.
בשורה התחתונה, אם אין לך מערכת רמקולים שתומכת באטמוס אז אתה בסהכ מפסיד את זה שיהיה כתוב לך שם הקידוד ברסיבר. האיכות היא אותה איכות.
אם אטמוס חשוב לך, תצטרך למצוא פתרון אחר להסטרים סרטים.

עריכה: פספסתי את השורה על זה שהוא מראה לך אטמוס. כלומר אתה מדבר על מצב שאתה רואה סרט או סדרה מאפל טיוי פלוס ולא מסטרים ממקור חיצוני. בכל מקרה, התשובה היא אותה תשובה. האיכות היא אותה איכות. אתה לא מפספס כלום.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 624 פעמים
קיבל תודות: 4723 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

תוכנות הזרמה גם יודעות להזרים דרכו אטמוס (הגרסא ה lossy של הפורמט). אין לאפל tv יכולת bitstream. הם בזמנו הסבירו שזה בגלל צלילי הממשק וסירי שהם לא רצו לגרום לה לנתק קצרצר ברסיבר במידה והם מנגנים את הצלילים או שסירי עונה. הם רצו שזה ישתלב בתוכן ולכן הם תומכים רק בשיטה הפתוחה ללא קידוד וללא ביטסטרים. מעצבן והייתי בכיף מוותר על סירי והצלילים האלה לטובת ביטסטרים.

shmuela1 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #4 

13/02/2024 7:43  
sgrimbl כתב:
אפל טיוי תומך כרגע בקידוד של דולבי אטמוס רק בתוך האפליקציות שלו, כמו אפל טיוי פלוס ואפל מיוזיק. לא יצא לי לקנות סרטים שם אבל אני לא חושב שיש DTS באפליקציות שלו.
אם אתה מסטרים סרט דרכו, הוא (או התוכנה שאיתה אתה מסטרים) ימיר את אותו קידוד ל-5.1 או 7.1 ב-PCM.
בשורה התחתונה, אם אין לך מערכת רמקולים שתומכת באטמוס אז אתה בסהכ מפסיד את זה שיהיה כתוב לך שם הקידוד ברסיבר. האיכות היא אותה איכות.
אם אטמוס חשוב לך, תצטרך למצוא פתרון אחר להסטרים סרטים.

עריכה: פספסתי את השורה על זה שהוא מראה לך אטמוס. כלומר אתה מדבר על מצב שאתה רואה סרט או סדרה מאפל טיוי פלוס ולא מסטרים ממקור חיצוני. בכל מקרה, התשובה היא אותה תשובה. האיכות היא אותה איכות. אתה לא מפספס כלום.
...
אני מזרים סרטים דרך אפליקציית Infuse.
אם הסרט בפורמט DTS-HD ובמגבר מופיע כ Multi CH IN זה אומר שאיכות הסאונד לא יורדת?

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #5 

לא. התוכנה מפענחת את ה DTS-HD וממירה את זה ל-LDPCM (הפורמט שהרסיבר מכיר כ multi channel in). זה אותו מידע, רק מפוענח. מכיוון שמדובר בפיענוח lossless אתה לא מאבד איכות. מה שכן, ב-Dolby TrueHD המצב מעט שונה כי יש בתוך התוכן גם את מידע ה-lossless atmos שאותו המכשיר מאבד בדרך. כלומר, אטמוס לוסלס לא עובר בכלל לרסיבר בגלל הנושא הזה.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 670 פעמים
קיבל תודות: 396 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

13/02/2024 14:53  
oferlaor כתב:
לא. התוכנה מפענחת את ה DTS-HD וממירה את זה ל-LDPCM (הפורמט שהרסיבר מכיר כ multi channel in). זה אותו מידע, רק מפוענח. מכיוון שמדובר בפיענוח lossless אתה לא מאבד איכות. מה שכן, ב-Dolby TrueHD המצב מעט שונה כי יש בתוך התוכן גם את מידע ה-lossless atmos שאותו המכשיר מאבד בדרך. כלומר, אטמוס לוסלס לא עובר בכלל לרסיבר בגלל הנושא הזה.
...
אני מניח שאי אפשר יהיה לעשות ביטסטרים גם עם קודי?
ראיתי שמכריחים את אפל לאפשר התקנות מחנויות אפליקציות צד שלישי החל מהחודש הבא (בהנחה שזה תופס גם לגבי ATV).
Jack of some trades, master of none

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #7 

הבעיה שאין api שיאפשר את זה ולכן זה לא קשור לאפליקציה. אם אתה מתכנן להריץ קודי, ממליץ שתרד מאפל טיוי ולך על גוגל טיוי.

חנות אפליקציות אלטרנטיבי לא רלוונטי לאפל טיוי, זה לא היה חלק מהטיעונים של ה eu וגם נראה שרק במדינות אירופה זה יקרה ולכן לא בטוח שיהיה בישראל.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

13/02/2024 20:42  
oferlaor כתב:
הבעיה שאין api שיאפשר את זה ולכן זה לא קשור לאפליקציה. אם אתה מתכנן להריץ קודי, ממליץ שתרד מאפל טיוי ולך על גוגל טיוי.

חנות אפליקציות אלטרנטיבי לא רלוונטי לאפל טיוי, זה לא היה חלק מהטיעונים של ה eu וגם נראה שרק במדינות אירופה זה יקרה ולכן לא בטוח שיהיה בישראל.
...
תודה על ההסבר.
לא התכוונתי לקנות, אבל זה היה הופך את המוצר לפתרון כולל יותר ששווה שקילה בעתיד.
ממהה שאני רואה בפורומים שונים, הרבה אנשים מחזיקים כמה מכשירים, כאשר כל אחד נותן פתרון אחר שהשני לא מספק. למשל ATV לסטרימינג בתשלום ושילד (או דומה) לתוכן מקומי ללא מגבלות דרקוניות.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #9 

אני די מתמקד באפל טיוי כפיתרון אקסקלוסיבי. הייתי עם כרוםקאסט עדכני כגיבוי אבל כבר לא משתמש בו ולכן הועבר לילדים.

sgrimbl
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 18 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

13/02/2024 20:47  
Avi_Dagan כתב:
תודה על ההסבר.
לא התכוונתי לקנות, אבל זה היה הופך את המוצר לפתרון כולל יותר ששווה שקילה בעתיד.
ממהה שאני רואה בפורומים שונים, הרבה אנשים מחזיקים כמה מכשירים, כאשר כל אחד נותן פתרון אחר שהשני לא מספק. למשל ATV לסטרימינג בתשלום ושילד (או דומה) לתוכן מקומי ללא מגבלות דרקוניות.
...
מזל שעופר פה כי באמת אמרתי שטויות על הבוקר.
אני עם HTPC, ATV4K ZIDOO Z9X PRO, OPPO 203 כדי לסגור את כל הפינות 😁
האמת שאני בכלל לא משתמש באפל טיוי בשביל סרטים/סדרות אלא רק עבור אפל מיוזיק באטמוס. שהוא Lossy לצערי, אבל עדיף מכלום.

נראה לי ששילד יתן לך פיתרון טוב יותר להזרמת סרטים.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

13/02/2024 23:06  
sgrimbl כתב:
מזל שעופר פה כי באמת אמרתי שטויות על הבוקר.
אני עם HTPC, ATV4K ZIDOO Z9X PRO, OPPO 203 כדי לסגור את כל הפינות 😁
האמת שאני בכלל לא משתמש באפל טיוי בשביל סרטים/סדרות אלא רק עבור אפל מיוזיק באטמוס. שהוא Lossy לצערי, אבל עדיף מכלום.

נראה לי ששילד יתן לך פיתרון טוב יותר להזרמת סרטים.
...
תודה.
אז אתה אחד מאלו שציינתי שמחזיקים כמה מכשירים :)

אני לא מחפש לקנות מכשיר, בעיקר התעניינתי אם השינוי שנכפה על אפל לגבי אפליקציות צד שלישי ישפיע על ATV, כי הרבה חושבים שהוא מוצלח חוץ מעניין התוכן המקומי. אני מרוצה מהסטרימר שיש לי עם CoreELEC ואין לי שום שימוש באפליקציות סטרימינג בתשלום. המכשיר שלי אמנם התקלקל אחרי 4 שנים אבל החברה תיקנה אותו ללא עלות (חוץ מעלות המשלוח של המכשיר אליהם).

שילד הייתי שוקל עתידית אם היו מוציאים מכשיר חדש. קשה לדעתי להצדיק תג מחיר כזה למכשיר שלא עודכן כבר 5 שנים.
כשהסטרימר שלי התקלקל שקלתי את Dune Homatics שתומך גם בDV מקבצים, אבל ויתרתי מאחר ותוקן.

shmuela1 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #12 

אני כבר הרבה שנים עם Nvidia Shield (2017). מאוד מרוצה ממנו אבל כבר אין שום עדכונים ולא נראה שיהיו עדכונים בעתיד לכן רכשתי את ה ATV.
המכשיר עצמו אחלה אבל יש שם את כל הדברים המעצבנים של אפל. ננסה להתרגל לזה.

Batnun
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 106 פעמים
קיבל תודות: 426 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

Apple TV + Infuse Pro = הסטרימר המושלם. אין יותר צורך להתעסק בהגדרות ועדכונים, הכל עובד 8)

Batnun

.
Intel NUC 13 Extreme i9-13900K - 64GB - 2TB SSD
Nvidia 4090 FE - Samsung G95SC 49" OLED

vania_bt
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

14/02/2024 13:45  
Batnun כתב:
Apple TV + Infuse Pro = הסטרימר המושלם. אין יותר צורך להתעסק בהגדרות ועדכונים, הכל עובד 8)

Batnun

.
...
מסכים, זה גם מה שיש לי.
עם הסתיגות אחת, בניגון של קבצים מקומים אין תמיכה באטמוס ללא דחיסה (True HD + Atmos) רק באטמוס דחוס (DDP+) כמו שמשודר בנטפליקס ושאר ספקיות הסטרימנג הגדולות.
מעבר לזה איכות חבל"ז
L/R - Perlisten R5i, C - None
Sur: Polk 65RT, SUB: JLAudio E112
Anthem MRX1140, JVC NX7, ATV4K

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 402 פעמים
קיבל תודות: 387 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

14/02/2024 13:45  
Batnun כתב:

Batnun

.
...
מדובר בפתרון מושלם כל עוד אתה מכוון לסטרימינג.
בעניי המוצר הזה לא רלוונטי משום שהוא לא יכול לנגן פורמטי אודיו שהם lossless . מישהו שם באפל החליט ש Audio Passthrough זה מיותר או שזו היתה החלטה מכוונת. ואם זו החלטה מכוונת ( ואני מניח שהיא כזו, כי אין באמת מגבלה של חומרה .. ) אז למה לא ללכת עד הסוף ולא לתמוך ב kodi ,Plex או אפילו infuse .. ? למה שמישהו יטרח בכלל להריץ אותן , הריי לא ניתן להשתמש ביכולות שלהן להעביר פורמטי אודיו לא דחוסים וכל התוכן הדחוס נמצא גם ככה כמעט כולו, בשירותי הסטרימינג..
מילים אחרות, מי שמנהל ספריית תוכן אישית שכוללת קבצים עם פורמטי אודיו לא דחוסים, אין לו מה לחפש בשכונה של Apple TV.
בלאוו הכי הוא יצטרך לרכוש מכשיר נוסף, אז במקום לקנות ולנהל שני מכשירים, קונים מכשיר אחד שממנו מנגנים את כל התוכן והוא כזה שיכול לעשות הכל גם אם יש לו צורה מוזרה ואור ירוק מגעיל.
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”