עדכוני קושחה TCL

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
ushai906 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: אורי
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 13 פעמים

עדכוני קושחה TCL

נושא שלא נקרא #1 

מאחר ואני רואה שיש יותר ויותר משתמשים בטלוויזיות של TCL, אני רוצה לשתף איתכם מידע שלי עזר מאוד ומקווה שישרת גם אתכם.

רכשתי טלוויזיה TCL 75C935 לפני יותר משנה. למרות שמוגדר עדכונים אוטומטיים OTA, במהלך התקופה הזו קיבלתי עדכון אחד בלבד. בחיפושי אחרי מידע על כיול הטלוויזיה נתקלתי בערוץ טלגרם, למעשה 3 ערוצים הקשורים אחד לשני המכילים מידע וקישורים לקושחות של TCL. אילו קושחות רישמיות שאין לי מושג איך הם משיגים אותם מאחר והמפעילים של הערוצים אומרים במפורש שאין להם קשר רישמי ליצרן.

בערוץ יש גם דיונים על בעיות ופתרונות ומשוב על העדכונים השונים, מה השתנה, מה השתפר ומה דווקא פגע בפונקציונליות וזאת מאחר ו TCL לא מפרסמת מה כולל כל עדכון, אילו דברים נפתרו, הוספת פונקציונאליות וכו'.

לאורך התקופה שאני עם הטלוויזיה עדכנתי מספר פעמים לקושחה האחרונה ביותר, כאשר לעיתים דלגתי על גרסה לאור משוב של משתמשים אחרים. גם אם קושחה מסויימת לא מוצאת חן, תמיד אפשר לחזור לכך גרסה קודמת, רק במחיר של איבוד כל ההגדרות וההתקנות של APK שהותקנו ידנית. עדכון קושחה שמיועדת ל OTA הוא שדרוג ולא פוגע בהגדרות האישיות וההתקנות שבוצעו ידנית, כך שאני משתדל להתקין רק גרסאות שמיועדות ל OTA.

מהניסיון האישי שלי בלבד, אני מאוד שמח שנתקלתי בערוצים אילו. לחובת TCL הם ממש לא מפיצים את התיקונים OTA בתדירות מספיק גבוהה וזה משוב של משתמשים מכל העולם. לזכותם, הגרסאות של הקושחה פותרות בעיות, משפרות ומוסיפות פונקציונאליות ונכון להיום אני משתמש בגרסה האחרונה של הקושחה לדגם שלי, איכות תמונה מעולה ואינטגרציה מלאה עם הרסיבר. ללא עדכונים אילו כנראה הייתי מאוד לא שבע רצון לאור בעיות שהיו עם קושחות ישנות של הדגם שלי ונפתרו עם גרסאות מתקדמות.

אזהרה התקנה של קושחות שלא OTA דרך המנגנון האוטומטי של הטלוויזיה, מפר את תנאי האחריות ובמקרה של תקלת חומרה, סביר להניח שאם הטכנאי יגלה שבוצע שדרוג לגרסה שהיבואן לא שחרר, כנראה שהלכה האחריות. למקרה הזה, אני שומר את הגרסה של הקושחה ששוחררה על ידי היצרן OTA ובמידה ותהיה תקלה אנסה לשחזר לגרסה הזו לפני קריאה לתמיכה. מי שבוחר לשדרג גרסאות קושחה אילו, עושה זאת על אחריותו בלבד!

אזהרה אחרונה, למרות שהתהליך הוא פשוט, אני קורא בערוץ על משתמשים שרצים להתקין קושחות מבלי לקרוא את ההנחיות ויכולים להגיע למצב טלוויזיה מושבתת לגמרי. אז מי שבוחר לעשות זאת, לקרוא את ההנחיות ולדעת שהוא עושה משהו על אחריותו ופוגע באחריות היצרן.

הערוצים הם:

TCL Android TV Discussion דיונים כלליים על הדגמים השונים
TCL Android TV Updates דיונים על עדכוני קושחה ספציפיים בלבד. נפתח דיון לכל גרסה לאחר שחרורה
Firmware TV TCL - בוט המאפשר לאתר את הקושחה המתאימה לכל דגם עם קישור להורדה

תהנו

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1097 פעמים
קיבל תודות: 913 פעמים

Re: עדכוני קושחה TCL

נושא שלא נקרא #2 

תודה רבה על השיתוף!

לא כל כך הבנתי את השימוש ב בוט: הוא מראה לי רשימה של קושחות (מצאתי שם את הקושחה שמותקנת אצלי) - איך אני יודע אם זו הקושחה הכי עדכנית לדגם שלי?

טוב הבנתי - יש פרסום בערוץ של TCL Android TV updates

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #3 

עדכנתי תוכנה - לא שהיו לי בעיות עם המסך, סתם מסקרנות. הטלויזיה מגיבה הרבה יותר מהר עכשיו (מעבר בין תפריטים, פתיחת אפליקציות וכו)

תודה על השיתןף ועל כל ההמלצות (כמו לשמור גרסת מקור) 👍

ronny54
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: רון
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

05/02/2024 7:46  
ushai906 כתב:
מאחר ואני רואה שיש יותר ויותר משתמשים בטלוויזיות של TCL, אני רוצה לשתף איתכם מידע שלי עזר מאוד ומקווה שישרת גם אתכם.

רכשתי טלוויזיה TCL 75C935 לפני יותר משנה. למרות שמוגדר עדכונים אוטומטיים OTA, במהלך התקופה הזו קיבלתי עדכון אחד בלבד. בחיפושי אחרי מידע על כיול הטלוויזיה נתקלתי בערוץ טלגרם, למעשה 3 ערוצים הקשורים אחד לשני המכילים מידע וקישורים לקושחות של TCL. אילו קושחות רישמיות שאין לי מושג איך הם משיגים אותם מאחר והמפעילים של הערוצים אומרים במפורש שאין להם קשר רישמי ליצרן.

בערוץ יש גם דיונים על בעיות ופתרונות ומשוב על העדכונים השונים, מה השתנה, מה השתפר ומה דווקא פגע בפונקציונליות וזאת מאחר ו TCL לא מפרסמת מה כולל כל עדכון, אילו דברים נפתרו, הוספת פונקציונאליות וכו'.

לאורך התקופה שאני עם הטלוויזיה עדכנתי מספר פעמים לקושחה האחרונה ביותר, כאשר לעיתים דלגתי על גרסה לאור משוב של משתמשים אחרים. גם אם קושחה מסויימת לא מוצאת חן, תמיד אפשר לחזור לכך גרסה קודמת, רק במחיר של איבוד כל ההגדרות וההתקנות של APK שהותקנו ידנית. עדכון קושחה שמיועדת ל OTA הוא שדרוג ולא פוגע בהגדרות האישיות וההתקנות שבוצעו ידנית, כך שאני משתדל להתקין רק גרסאות שמיועדות ל OTA.

מהניסיון האישי שלי בלבד, אני מאוד שמח שנתקלתי בערוצים אילו. לחובת TCL הם ממש לא מפיצים את התיקונים OTA בתדירות מספיק גבוהה וזה משוב של משתמשים מכל העולם. לזכותם, הגרסאות של הקושחה פותרות בעיות, משפרות ומוסיפות פונקציונאליות ונכון להיום אני משתמש בגרסה האחרונה של הקושחה לדגם שלי, איכות תמונה מעולה ואינטגרציה מלאה עם הרסיבר. ללא עדכונים אילו כנראה הייתי מאוד לא שבע רצון לאור בעיות שהיו עם קושחות ישנות של הדגם שלי ונפתרו עם גרסאות מתקדמות.

אזהרה התקנה של קושחות שלא OTA דרך המנגנון האוטומטי של הטלוויזיה, מפר את תנאי האחריות ובמקרה של תקלת חומרה, סביר להניח שאם הטכנאי יגלה שבוצע שדרוג לגרסה שהיבואן לא שחרר, כנראה שהלכה האחריות. למקרה הזה, אני שומר את הגרסה של הקושחה ששוחררה על ידי היצרן OTA ובמידה ותהיה תקלה אנסה לשחזר לגרסה הזו לפני קריאה לתמיכה. מי שבוחר לשדרג גרסאות קושחה אילו, עושה זאת על אחריותו בלבד!

אזהרה אחרונה, למרות שהתהליך הוא פשוט, אני קורא בערוץ על משתמשים שרצים להתקין קושחות מבלי לקרוא את ההנחיות ויכולים להגיע למצב טלוויזיה מושבתת לגמרי. אז מי שבוחר לעשות זאת, לקרוא את ההנחיות ולדעת שהוא עושה משהו על אחריותו ופוגע באחריות היצרן.

הערוצים הם:

TCL Android TV Discussion דיונים כלליים על הדגמים השונים
TCL Android TV Updates דיונים על עדכוני קושחה ספציפיים בלבד. נפתח דיון לכל גרסה לאחר שחרורה
Firmware TV TCL - בוט המאפשר לאתר את הקושחה המתאימה לכל דגם עם קישור להורדה

תהנו
...

היי.

רציתי לשאול, אם אני מתקין קושחה שהיא מיועדת לota אבל היבואן לא שחרר אותה, האם עדיין אני מאבד את האחריות של היבואן?
במידה וכן, כיצד אני יכול לשמור את הגרסה הנוכחית שלי על מנת שאוכל לחזור אליה בעתיד בעת הצורך?

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #5 

08/02/2024 10:55  
ronny54 כתב:
היי.

רציתי לשאול, אם אני מתקין קושחה שהיא מיועדת לota אבל היבואן לא שחרר אותה, האם עדיין אני מאבד את האחריות של היבואן?
במידה וכן, כיצד אני יכול לשמור את הגרסה הנוכחית שלי על מנת שאוכל לחזור אליה בעתיד בעת הצורך?
...
לא יודע לגבי אחריות אבל לגבי שמירת גרסה נוכחית:

1. תבדוק מה הגרסה שמותקנת עכשיו במסך
2. תחפש בערוץ הטלגרם שפורסם את הגרסה הזו ותוריד אותה למחשב
3. במידת הצורך פשוט תתקין אותה על המסך לפני הפעלת שירות

ronny54
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: רון
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

08/02/2024 15:16  
oris74 כתב:
לא יודע לגבי אחריות אבל לגבי שמירת גרסה נוכחית:

1. תבדוק מה הגרסה שמותקנת עכשיו במסך
2. תחפש בערוץ הטלגרם שפורסם את הגרסה הזו ותוריד אותה למחשב
3. במידת הצורך פשוט תתקין אותה על המסך לפני הפעלת שירות
...
זה פשוט אותה גרסה שהיבואן משחרר? כאילו זאת לא איזושהי גרסה מיוחדת שהוא משחרר?

ההתקנה מתבצעת דרך דיסק און קי או משהו או שיש אפשרות להוריד ולהתקין ישירות על הטלויזיה עצמה?

לגבי האחריות, פותח הפוסט שכתב התקנת עדכון שלא דרך ota או עדכון ota, מפר את תנאי האחריות וזה לא היה לי ברור כ"כ למה הוא התכוון.

ushai906 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 13 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

הי,

הפעולות ש oris74 כתב נכונות.
לגבי הגרסאות המפורסמות בערוץ הטלגרם, על פי המפעילים של הערוץ אילו גרסאות רשמיות של היצרן, אולם לא ברור איך הם משיגים אותן.
יש שני סוגי גרסאות - OTA ו-IMG. גרסת IMG פשוט דורסת את כל מה שמותקן בטלוויזיה ו-OTA היא גרסת שדרוג שהיצרן דוחף דרך שרתי ההפצה שלו ואם שוחררה גרסה כזו, כשתבדוק עדכון גרסה בטלוויזיה שלך, היא תותקן לך כשדרוג לגרסה שהיתה מותקנת לפני כן.

הבעיה היא שבכל העולם ובוודאי בישראל, למרות שיש גרסאות חדשות, היצרן לא משחרר לשרתים ואולי זו החלטה של היבואן המקומי. במעל שנה שהטלוויזיה אצלי, שוחררו גרסאות פעמיים, כאשר מספר הגרסאות ששוחררו באותה תקופה גבוה בהרבה.

ב IMG עושים שימוש הטכנאים שרוצים לוודא שמותקנת גרסה מלאה ללא כל מיני הגדרות והתקנות שאולי ביצע בעל הטלוויזיה.
התקנה עצמית של גרסאות לא משנה מאיזה מקור, יכולה להוות תירוץ ליבואן לפגיעה באחריות.
בעקרון, גם התקנה של APK לא מהחנות יכול להוות טענה לפגיעה באחריות, למרות שיש אפליקציה מובנית המאפשרת התקנה כזו.
ההתקנה של הגרסה הוא תהליך פשוט ואין בסיס לטענה כזו של היבואן, אבל ההחלטה אם אתה רוצה לקחת את הסיכון היא שלך.

בתחילת הדרך, כאשר גיליתי את הערוץ הזה, פניתי לתמיכה ושאלתי אותם אם אפשר להתקין את הגרסה החדשה יותר והם התפתלו ואמרו שהם צריכים לבדוק לפני כן ומאיפה מצאתי את הגרסה. הבנתי שאין טעם ללכת בכיוון הזה והחלטתי לקחת את הסיכון של התקנה עצמית.

אם אתה רוצה ליהנות מהגרסאות העדכניות מבלי לחכות ליצרן/ יבואן, מה שיכול לקחת חודשים רבים, תתקין את הגרסה העדכנית ואם תצטרך שירות, תתקין גרסת IMG של הגרסה שקיבלת עם הטלוויזיה. קח בחשבון שאם מדובר בתקלת חומרה, ייתכן ולא תוכל לחזור אחורה ותסתכן באובדן האחריות.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”