חיבור מדפסת לרשת (אין למדפסת חיבור לרשת/WIFI)

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
ChaoscripT (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: חביב
נתן תודות: 53 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

חיבור מדפסת לרשת (אין למדפסת חיבור לרשת/WIFI)

נושא שלא נקרא #1 

היי,
בעקבות האשכול הזה,
viewtopic.php?t=389502

אשמח לפתרון איך לחבר מדפסת שאין לה חיבור לרשת/WIFI, כן לחבר לרשת.
יש כן חיבור USB-B, האם יש איזה פתרון או משהו שאוכל לחבר את המדפסת ולהדפיס מכל מחשב שמחובר לרשת?

מדובר על מדפסת של סיטיזן,
https://sps4u.co.il/product/%D7%9E%D7%9 ... 8E-copy-8/

תודה רבה.

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 447 פעמים

Re: חיבור מדפסת לרשת (אין למדפסת חיבור לרשת/WIFI)

נושא שלא נקרא #2 

תשתף אותה דרך המחשב אליו היא מחוברת לרשת....

ChaoscripT (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #3 

23/01/2024 10:46  
Borderline1 כתב:
תשתף אותה דרך המחשב אליו היא מחוברת לרשת....
...
אין אופציה מבלי לעשות שיתוף דרך מחשב? או דרך משהו אחר?
כרגע זה מחובר פיזית למחשב נייד שלא תמיד דלוק.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 706 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

23/01/2024 10:40  
ChaoscripT כתב:
היי,
בעקבות האשכול הזה,
viewtopic.php?t=389502

אשמח לפתרון איך לחבר מדפסת שאין לה חיבור לרשת/WIFI, כן לחבר לרשת.
יש כן חיבור USB-B, האם יש איזה פתרון או משהו שאוכל לחבר את המדפסת ולהדפיס מכל מחשב שמחובר לרשת?

מדובר על מדפסת של סיטיזן,
https://sps4u.co.il/product/%D7%9E%D7%9 ... 8E-copy-8/

תודה רבה.
...
יש אפילו לא רק פתרון אחד, אלה כמה. אחד למשל לחבר את הדפסת למחשב שמחובר לרשת זו ולשתף את המדפסת, כך כל מחשב אחר ברשת יוכל גם להדפיס למדפסת זו. ועוד פתרון, זה להשתמש בשרת מדפסות מתאים ולחבר אותו למדפסת זו.

ChaoscripT (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #5 

23/01/2024 10:51  
sys_admin כתב:
יש אפילו לא רק פתרון אחד, אלה כמה. אחד למשל לחבר את הדפסת למחשב שמחובר לרשת זו ולשתף את המדפסת, כך כל מחשב אחר ברשת יוכל גם להדפיס למדפסת זו. ועוד פתרון, זה להשתמש בשרת מדפסות מתאים ולחבר אותו למדפסת זו.
...
אפשר דוגמא לשרת מדפסות?
מה עם חיבור המדפסת ל- USB של ראוטר (לדוגמא אסוס) יעשה את העבודה?

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 1713 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

23/01/2024 10:52  
ChaoscripT כתב:
אפשר דוגמא לשרת מדפסות?
...
קיבלת רעיון, תשתמש בגוגל ותחפש "שרת מדפסות".
ChaoscripT כתב:
...
לא יכול לעבוד. USB של ראוטר לא נועד לחיבור מדפסת.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #7 

ChaoscripT כתב:
אפשר דוגמא לשרת מדפסות?
...
דוגמה לשרת מדפסות אחד:
https://www.amazon.com/SEH-USB-Print-Se ... B08ZVLPRXB

ועוד אחד:
https://www.aliexpress.com/item/1005004643817401.html

ועם חיבור המדפסת ל- USB של ראוטר (לדוגמא אסוס) יעשה את העבודה אתה תוכל לדעת בוודאות מיד אחרי שתקרא את ההוראות ההפעלה של "ראוטר" זה. ואם הוא אפילו לא תומך בכך עם תוכנה של יצרן, אבל כן תומך בהתקנה של OpenWRT, ויש לו מספיק משאבים שנדרשים לזה, אז בעזרת החבילות תוכנה המתאימות של OpenWRT ובעזרת הגדרות הנדרשות כן.

ChaoscripT (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #8 

23/01/2024 11:02  
sys_admin כתב:
דוגמה לשרת מדפסות אחד:

ועוד אחד:

ועם חיבור המדפסת ל- USB של ראוטר (לדוגמא אסוס) יעשה את העבודה אתה תוכל לדעת בוודאות מיד אחרי שתקרא את ההוראות ההפעלה של "ראוטר" זה. ואם הוא אפילו לא תומך בכך עם תוכנה של יצרן, אבל כן תומך בהתקנה של OpenWRT, ויש לו מספיק משאבים שנדרשים לזה, אז בעזרת החבילות תוכנה המתאימות של OpenWRT ובעזרת הגדרות הנדרשות כן.
...
תודה רבה על הקישורים,
בעצם לדוגמא מאליאקספרס, פשוט מחברים ב- USB למדפסת ואז כבל רשת לרשת וזהו?
יש הגדרות מיוחדות? האם אני יכול להיות בטוח שזה יעבוד עם סוג המדפסת שלי?

בגלל שיש לי מרלין על האסוסים האחרים, אני כן הייתי מעדיף להשתמש במרלין ולא OpenWRT.
לגבי אם זה מתאים לראוטר או לא, אני חושב שיש כאלו אסוס עם תמיכה במדפסות, אבל שוב לא יודע אם המדפסת הנ"ל.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #9 

23/01/2024 11:52  
ChaoscripT כתב:
תודה רבה על הקישורים,
בעצם לדוגמא מאליאקספרס, פשוט מחברים ב- USB למדפסת ואז כבל רשת לרשת וזהו?
יש הגדרות מיוחדות? האם אני יכול להיות בטוח שזה יעבוד עם סוג המדפסת שלי?

בגלל שיש לי מרלין על האסוסים האחרים, אני כן הייתי מעדיף להשתמש במרלין ולא OpenWRT.
לגבי אם זה מתאים לראוטר או לא, אני חושב שיש כאלו אסוס עם תמיכה במדפסות, אבל שוב לא יודע אם המדפסת הנ"ל.
...
לא, לא פשוט מחברים ב- USB למדפסת ואז כבל רשת לרשת וזהו, אלה שאחרי זה מגדירים את כל מה שדרש.
כן, כמו לכל מכשיר יש את ההגדרות המיוחדות שלו ובכדי לדעת ולהבין אותן עושים כמה דברים פשוטים, כמו קוראים את ההוראות ההפעלה, עוברים על המדריכים והסברים ולומדים את מה נדרש לעשות ואם לא רוצים לעשות את זה, אז כמו בכל דבר אחר, מזמינים איש מקצוע, משלמים לו על העבודה והידע שלו והוא כבר עושה הכל לבד.

גם בכדי להיות בטוח שזה יעבוד עם סוג המדפסת שלך, אז גם כאן יש כמה אפשרויות. למשל, יוצרים קשר עם היצרן המכשיר, שואלים אותו את השאלה זו, אם זה לא כתוב בפירוש בהוראות ההפעלה או דרך אחרת, היא ניסוי וטעייה.

לגבי אם זה מתאים לראוטר או לא, אז זה טוב שאתה "חושב שיש כאלו אסוס עם תמיכה במדפסות", אבל המחשבה זו לא תעזור לך, עד שלא תקרא את ההוראות ההפעלה של המכשיר הספציפי שיש לך, ואם תדע משם שהוא כן תומך, אז תחבר לו מדפסת שיש לך, תגדיר אותה וכך תדע בוודאות, גם, אם גם במדפסת הנ"ל.

NACHUM37
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 29 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

23/01/2024 10:48  
ChaoscripT כתב:
אין אופציה מבלי לעשות שיתוף דרך מחשב? או דרך משהו אחר?
כרגע זה מחובר פיזית למחשב נייד שלא תמיד דלוק.
...
אם אתה לא רוצה לרכוש את הסיני ש sys_admin שלח אתה יכול בעצמך לשים שם איזה לינוקס קטן, NanoPi NEO3-LTS או R2S, תגדיר CUPS ויהיה לך שרת הדפסה. הקייס אפילו דומה.
23/01/2024 11:02  
sys_admin כתב:
דוגמה לשרת מדפסות אחד:

ועוד אחד:

...
רק חבל ש "There is no pre-built CUPS package for LEDE/OpenWrt 17+" וצריך להתעסק עם זה או עם p910nd

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #11 

07/02/2024 2:20  
NACHUM37 כתב:
אם אתה לא רוצה לרכוש את הסיני ש sys_admin שלח אתה יכול בעצמך לשים שם איזה לינוקס קטן, NanoPi NEO3-LTS או R2S, תגדיר CUPS ויהיה לך שרת הדפסה. הקייס אפילו דומה.
...
ואיזה היגיון בדיוק יהיה לרכוש במחיר כפול ממוצר מוגמר דבר שהוא עוד אחרי זה יצטרך לנסות בעצמו "לשים שם איזה לינוקס קטן", להתקין ולהגדיר את כל השירותים הרלוונטיים שם?

07/02/2024 2:20  
NACHUM37 כתב:
רק חבל ש "There is no pre-built CUPS package for LEDE/OpenWrt 17+" וצריך להתעסק עם זה או עם p910nd
...
ומאיזו סיבה LEDE/OpenWrt 17 קשור לנושא, אם זה גרסאות משנת 2017. והיום אנו מדברים על הגרסאות של OpenWRT אחרות, שההגדרות שם של שרת הדפסה פשוטות לגמרי וכוללות גם ממשק וובי גרפי לצורך זה ואינספור מדריכים פשוטים לביצוע ההגדרות, כולל של השרת p910nd הפשוט וסטנדרטי, אשר נותן אפשרויות הדפסה מתקדמות רבות.

NACHUM37
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

07/02/2024 8:52  
sys_admin כתב:
ואיזה היגיון בדיוק יהיה לרכוש במחיר כפול ממוצר מוגמר דבר שהוא עוד אחרי זה יצטרך לנסות בעצמו "לשים שם איזה לינוקס קטן", להתקין ולהגדיר את כל השירותים הרלוונטיים שם?
...
בהחלט נראה אחלה מוצר. ההצעה מיועדת למי שמעדיף כמוני לא להריץ את הסיני הזה ברשת שלי, אולי ב VLAN נפרד
sys_admin כתב:
ומאיזו סיבה LEDE/OpenWrt 17 קשור לנושא, אם זה גרסאות משנת 2017.
...
פספסת את ה "17+" בגלל ה RTL. מ 17 ומעלה, כולל הגרסאות האחרונות אין Prebuild CUPS.
sys_admin כתב:
היום אנו מדברים על הגרסאות של OpenWRT אחרות, שההגדרות שם של שרת הדפסה פשוטות לגמרי וכוללות גם ממשק וובי גרפי לצורך זה ואינספור מדריכים פשוטים לביצוע ההגדרות, כולל של השרת p910nd הפשוט וסטנדרטי, אשר נותן אפשרויות הדפסה מתקדמות רבות.
...
אני בעד הרעיון וזה הכיוון שאני גם הייתי הולך אליו, בכל מקרה זה עדיף מלקמפל CUPS, רק אמרתי שחבל כי לפני שנים רבות p910nd לא עבד לי ב OpenWRT עם ASUS WL500g Premium, למיטב זכרוני הרעוע, ובחיפוש בפורום OpenWRT ראיתי שגם לאחרונה אנשים עדיין מתקשים להפעיל את p910nd. זאת לעומת CUPS בדסקטופ שבדכ עובד יפה בלי מאמץ מיוחד.

ניסית לאחרונה את p910nd ב OpenWRT ועבד לך מהקופסה פחות או יותר?

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #13 

אין שום צורך ב CUPS, אם משתמשים ב Raw TCP/IP Printing, דבר שנותן אפשרות להדפיס מכל הגרסאות של WINDOWS, של MACOS ושל מכשירים ניידים כמו ANDROID. זו בדיוק הסיבה שבגרסאות OPENWRT החדשות, מזה שנים שתמיכה ב CUPS היא OBSOLITE. וזו גם הסיבה שהיא לא כלולה בהפצות בנות זמניינו. זה שאתה לא הצלחת להגדיר נכון את האפשרות זו, או שיש גם אחרים שלא מצליחים לבצע את ההגדרות הלא מסובכות אלה, לא תחזיר את הדברים שעברו מן העולם.
שרת p910nd לוקח הרבה פחות משאבים מאשר שירות CUPS שמנצל יותר זמן מעבד וגם יותר זיכרון RAM. זו הסיבה שמשתמים בו וב LPR יותר במערכות שיש להן יותר משאבים זמינים ולא בציוד זול, שגם מבצע משימות אחרות במקביל.

NACHUM37
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #14 

08/02/2024 9:55  
sys_admin כתב:
זו בדיוק הסיבה שבגרסאות OPENWRT החדשות, מזה שנים שתמיכה ב CUPS היא OBSOLITE.
...
זו כנראה לא הסיבה.
sys_admin כתב:
שירות CUPS שמנצל יותר זמן מעבד וגם יותר זיכרון RAM. זו הסיבה שמשתמים בו וב LPR יותר במערכות שיש להן יותר משאבים זמינים
...
זו כנראה הסיבה.
sys_admin כתב:
וזו גם הסיבה שהיא לא כלולה בהפצות בנות זמניינו.
...
כל כך לא כלול עד שפדורה, דביאן ונדמה לי גם אובונטו מגיעות עם CUPS, וגם בארץ' (כמו אצלי btw) וג'נטו שמראש לא כוללים כלום ושום דבר זו הדרך דה פקטו להדפיס. למעשה צריך לשאול באיזו הפצה בדיוק משתמשים כברירת מחדל במשהו שהוא לא CUPS בשביל הדפסה.
sys_admin כתב:
. זה שאתה לא הצלחת להגדיר נכון את האפשרות זו, או שיש גם אחרים שלא מצליחים לבצע את ההגדרות הלא מסובכות אלה, לא תחזיר את הדברים שעברו מן העולם.
...
לזלזול לא אתייחס. לא ענית על השאלה:

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #15 

08/02/2024 23:06  
NACHUM37 כתב:
זו כנראה לא הסיבה.

זו כנראה הסיבה.

כל כך לא כלול עד שפדורה, דביאן ונדמה לי גם אובונטו מגיעות עם CUPS, וגם בארץ' (כמו אצלי btw) וג'נטו שמראש לא כוללים כלום ושום דבר זו הדרך דה פקטו להדפיס. למעשה צריך לשאול באיזו הפצה בדיוק משתמשים כברירת מחדל במשהו שהוא לא CUPS בשביל הדפסה.

לזלזול לא אתייחס. לא ענית על השאלה:
...
זאת בוודאות הסיבה אחת מן הרבות.
וגם הסיבה השנייה, והיא עוד סיבה נוספת מן הרבות לכך.

ואיך בדיוק נושא של הדיון זה, על מה שכלול, קיים או זמין בהפצות חדשות של OpenWRT, שרצות על כל מני ציודים כמו נתבים של ASUS שנדונו כאן קשור בכלל להפצות של פדורה, דביאן, אובונטו, שלא יכולות בכלל להיות מותקנות על חומרה מהסוג זה ולא נועדו בשום צורה לכך? :lol:

כן, גם לפני מספר חודשים הגדרתי מדפסת שמחוברת דרך USB למכשיר שמריץ את OpenWRT ומשתף אותה ברשת בעזרת שירות p910nd שרץ על המערכת OpenWRT זו. וזה פועל ללא שום בעיה, בדיוק כפי שזה היה גם בשנים הקודמות.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”