התייעצות ברכישת רסיבר דנון 6700

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
יהלי ב
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
הודעות: 86
הצטרף: יוני 2022
שם מלא: יהלי בר
מיקום: ירושליים
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

Re: התייעצות ברכישת רסיבר דנון 6700

נושא שלא נקרא #16 

בתור אחד שעשה סקר רציני בנושא.

בדומה ליבוא רשמי, ה AVC-X6700H מיבוא מקבילי מיוצר ביפן, כי כל הסדרה מיוצרת רק במפעל שלהם ביפן. זה מבטיח איכות רכיבים טובה יותר, בעיקר קבלים אלקטרוליטיים.

להבדיל מיבוא רשמי, הדנון שנמכר במקבילי הוא ממלאי ישן שלא נמכר. זה אומר מדיע עם באג HDMI ועם DAC של AKM.

לגבי אחריות. אם תגלה תקלה בחודש הראשון, סביר להניח כי המכשיר יוחלף בחדש (רק המכשיר ללא מה שמסביב) לאחר שהם יאמתו שאכן יש תקלה. אם תתרחש תקלה לאחר זמן רב, נניח 3 חודשים או יותר. הם מנסים לתקן במעבדה לא רשמית, אם צריך חלק מקורי, אז ינסו לפרק ממכשיר תקול אחר. אם החלק לא זמין, אז יגידו שלא ניתן לתקן ויציעו איזו פשרה בצורת תוסיף X שח ותשדרג לחדש. היות וכמות התקלות בדנון מאד נמוכה (להבדיל מאונקיו ופיוניר), זה דיי משתלם להם.דנון ומרנץ זו אמנם אותה החברה, אבל מדובר בשני רסיברים מליין שונה וקהל יעד שונה. דנון מפיק צליל מאד סטרילי ומדוייק. מי שרגיל לשמוע פטיפון עם הגברה שופרפתית, דיינו, מעדיף צליל אנלוגי חם, אז שלא יתקרב לדנון כי זה ישמע לו מאד קר וצורם ופחות "מוסיקלי". המרץ עובר כיול מכוון במטרה לפיק צליל אנלוגי חם. זה נעשה עי פגיעה מכוונת באחוז העיוותים ההרמוניים. הם למעשה בכוונה דואגים שה DAC יוסיף הרמוניות זוגיות והרמוניה שלישית, מה שנותן תחושה סוביקטיבית למאזין, שזה מכשיר אנלוגי, שכן ברור שבמכשיר אודיו אנלוגי יהיו הרבה יותר עיוותים. גם הוספת דיסטורשן לגיטרה נותן אפקט חיובי.הנה תוצאות מדידה של שני מכשירים באותה רמת מחיר שנבדקו עי אותו סוקר.דנון X4700H מקבל יחס אות לרעש של 96 דציבל שזה תואם איכות CD

https://www.audiosciencereview.com/foru ... ted.14493/והנה המרנץ SR7015 שמקבל יחס אות לרעש של 75 עד 80 דציבל, פחות מאיכות CD, ולא רק זה. גם ההגברה יותר רועשת.https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.16462/ברור שמהנדסי SOUND UNITED לא מפגרים. הם בכוונה משחקים בנתונים טכניים במטרה לתת מענה לקהלי יעד שונים. חובבי מרנץ יותר מתחברים למוסיקה ורוצים צליל חם, לעומת דנון שיותר רוצים קולנוע ביתי ומעדיפים מכשיר שנמדד טוב.למרץ יש גם חסרון של תצוגה קדמית בלתי קריאה ממרחק 2 מטר ומעלה.אגב ככל, 99% מהמוצרים ה "אודיפילים" , בהתאם לבדיקות ASR, נמדדים ממש גרוע. באופן דומה, מוצרים סיניים חדשים נמדדים ממש מצויין. והדעה הגורפת, ניא שמוצר אודיפילי נשמע הרבה יותר טוב ממוצר סיני זול. אגב, גם רסיברי ימהה נמדדים ממש גרוע אבל כל מי שתשאל, יגיד שהם נשמעים הרבה יותר טוב מדנון במוסיקה. מי שרגיל לימהה, שלא יתקרב לדנון. שישאר עם ימהה או שינהסה מרנץ או NAD שגם הרסיבר שלהם נקטל מבחינת מדידות אבל מקבל אנספור שבחים שנשמע מאד טוב. כך כנראה האפקט הפסיכואקוסטי עובד במוח האנושי.

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 3482
הצטרף: יולי 2007
מיקום: נשר
נתן תודות: 836 פעמים
קיבל תודות: 229 פעמים

Re: התייעצות ברכישת רסיבר דנון 6700

נושא שלא נקרא #17 

04/08/2022 17:48  
GalZohar כתב:
לא מבין איזה שדרוג אתה מצפה לשמוע מ-4500 ל-6700. ההבדלים ביניהם מינוריים מעבר למספר הערוצים. מערכות כיול זהות. כמעט כל שדרוג אחר שתעשה במערכת יביא יותר תועלת בפחות כסף.

אם הגברה תתן "בוסט" או לא זה מאד תלוי ברמקול, בעצמה הנדרשת, בחדר ובמרחק הישיבה מהרמקול. וכמובן בין אילו 2 הגברות משווים.
...
לדעתי 100 אחוז נכון

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”