מחירי SVS בישראל

פורום לדיון על נושאים הקשורים לפן המסחרי ו/או השירותי של התחום (איפה קונים? כמה עולה? מי הייבואן? המלצות על חנות? ענייני ייבוא/מכס וכו').
Ravenstar (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

Re: מחירי SVS בישראל

נושא שלא נקרא #16 

האתר חוגג השנה 18 שנים (!!!) אז כבר 18 שנים יש טענות מידי פעם על "תמחור ביחס לחו"ל" ואני נשבע לכם שלא מצליח להבין את הטענה הזו.

1. האם יוצא יותר משתלם (מחיר, זמן, שירות, התעסקות וכו') להזמין לבד מחו"ל? תזמינו.
2. האם באותו מחיר שאני משלם בארץ, יש מוצר אחר טוב יותר? תקנו אותו.

כל טענה אחרת, הזויה מבחינתי.
אם יש לכם תקציב X, אתם תעדיפו לקנות מוצר שפחות טוב לכם (במכלול השיקולים - פיצ'רים, סאונד, שירות, אחריות וכו') רק כי היחס בין המחיר בארץ למחיר חו"ל שלו הוא "טוב יותר".

תמיד אמרתי שלישראלי יש שני מצבי צבירה: או שהוא דופק או שהוא נדפק.
הנה טענה קלאסית שאם היחס לעומת מחיר חו"ל הוא פחות טוב אז בוודאות דופקים אותי.....
...
לחלוטין מסכים שלקנות משהו רק בגלל שהוא מתומחר דומה יותר לחו"ל זה אדיוטי, אבל יש לי בעיה גדולה עם הדה-לגיטימציה של שיח על מחיר ועל הוגנות. כל טיעוני ה"שוק החופשי" הקיצוניים האלו לא מחזיקים מים, וזה שאנשים בישראל מאמינים בהם ומשתמשים בהם זה חלק מרכזי מהסיבה לכך שיוקר המחיה כאן כל-כך גרוע.

1. היצע וביקוש זה לא הכל. אתה יכול למכור מים לאיש צמא במדבר ב-100 ש"ח. שוק חופשי? כן. היצע וביקוש? בהחלט. אבל עדיין יצאת ***.
2. יבואנים בלעדיים נועלים את השוק הישראלי ליבואנים אחרים, כך שלא נוצרת תחרות ביחס למותג ספציפי. במיקרו קוסמוס של השוק הישראלי, נמנעה אפשרות לשוק חופשי. נכון, אפשר עקרונית לקנות מיצרן אחר, אבל מה קורה כשהשוק קטן ורובו פועל ככה? זה המצב בישראל; ליבואנים יש שולי רווח גבוהים מדי, ויש להם אפס מוטיבציה להתייעל, מכיוון שהיצע המותגים המיובאים לא גדול, ומרבית המותגים הנחשבים נעולים בהסכמי יבוא בלעדי. ראו, למשל, את מחירי Klipsch - המוצרים מתומחרים בפרמייה של מעל 50% מהמחיר המקורי. פשוט מיתגו מותג נמוך יחסית כגבוה יחסית, סתם כי אפשר. להבדיל, בדקו את מחירי דנון בישראל. המותג נפתח ליבוא מקביל, ונוצר לחץ שמושך את המחיר למטה.
3. יבואן בלעדי יכול להגביל יבוא אישי. למשל, למנוע מכירה של אותו מוצר באמאזון. "יותר משתלם לקנות בחו"ל, תקנו" מתעלם מזה שיבואן בלעדי מגביל את היכולת שלי לעשות זאת.
4. השורה התחתונה היא שיש דבר כזה תמחור חזירי, וזה ממש בסדר לצאת נגדו. ישראל קטנה מדי בשביל שוק חופשי "אמיתי", ולכן יש הרבה מאד היגיון ברתימת כוח צרכני כדי לצאת נגד מוקדי כוח, על אחת כמה וכמה בשוק האודיו שמתאפיין בחסמי כניסה משמעותיים וערך מותג גבוה; אין לנו המון אפשרויות!

תראו, אפשר להסכים שלא להסכים על כל מיני דברים, ואני ממש לא בטוח ש-SVS הם הדוגמה הכי טובה לבעיה - אולי זה יבואן נהדר והתמחור שלו סבבה, אבל אנחנו לא נדע את זה אם לא נבדוק ונשאל שאלות. לכן, לעולם לא אבין את מי שמנסה לצבוע שיח על מחירים כלא לגיטימי. זה שיח לגיטמי, זה שיח חשוב, וזו החובה שלנו כצרכנים להעלות את השאלות האלו.

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 265 פעמים
קיבל תודות: 423 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

אני לא מביו למה נכנסים לכיס של היבואן?
זה לא מוצר בסיס כמו טונה או שמפו... זה מוצר מותרות.
ההשוואה לשוק באמריקאי לא רלוונטית. אם לא יודעים כמה עולה הובלה יבשתית, החניות לא צריכות לחזיק מלאים גדולים, עלויות העבודה שונות, עלות שטחי המסחר שונה
אתם יודעים בכמה התייקר המשלוח הימי? בערך פי 4-5 מלפני הקורונה, פיוצר צריכה להחזיק מלאי? מחסן? מעבדה? מי ישלם את כל אלו?

לא טוב לכם, תביאו לבד וכנראה שזה לא יצא זול יותר

כן, הארץ יקרה מהרבה סיבות.

רוצים להילחם על יוקר המחייה תלחמו במחירי הדיור, התחבורה (רכב, דלק ח"ח), מזון

אח"כ תלחמו על מחירי המותרות

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 528 פעמים
קיבל תודות: 318 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

02/08/2022 22:53  
Ravenstar כתב:
לחלוטין מסכים שלקנות משהו רק בגלל שהוא מתומחר דומה יותר לחו"ל זה אדיוטי, אבל יש לי בעיה גדולה עם הדה-לגיטימציה של שיח על מחיר ועל הוגנות. כל טיעוני ה"שוק החופשי" הקיצוניים האלו לא מחזיקים מים, וזה שאנשים בישראל מאמינים בהם ומשתמשים בהם זה חלק מרכזי מהסיבה לכך שיוקר המחיה כאן כל-כך גרוע.
...
בגדול זה נכון, אבל בדוגמא שנתנה נרכש מוצר שאם אני לא טועה יקר יותר מSVS (ואולי אף טוב יותר), אבל תומחר בצורה בצורה יותר פרופרציונאלית למחירו בחו"ל. הוא לא רכש מוצר אשפה רק בגלל שההפרש ממחיר חו"ל נמוך יותר.
Jack of some trades, master of none

שלח תגובה

חזור אל “ייבוא, תמחור ושירות”