איזה מנעול חכם הכי טוב היום?

בקרים, דימרים, טכנולוגיות לשליטה על צרכני החשמל בבית, SMART GRID וכו'
Cable_Guy
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: אורי
נתן תודות: 93 פעמים
קיבל תודות: 33 פעמים

Re: איזה מנעול חכם הכי טוב היום?

נושא שלא נקרא #61 

האתר האירופאי, היום חזר המלאי

Zacky
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #62 

רק רוצה להוסיף לדיון הזה שאפשר לקנות nuki 3 הרגיל בזול ואז להשתמש בתוכנת צד שלישי(לא נוקי) העובדת עם home assistant ולצרוב אותה על מודול esp32 שעולה גרושים ולשלוט בנוקי, ככה חוסכים הרבה כסף כי לא צריכים את הברידג' שלהם. אפשר להתחבר ל esp32 עם כבל רשת (צריך מתאם שגם עולה גרושים) ואפשר wifi כאשר התקשורת בין המודול לנוקי הוא כמובן בלוטות' מה שמאריך זמן הסוללות בנוקי.
יתרון נוסף זה אינטגרציה מלאה עם הום אסיסטנט המאפשר עוד כמה אופציות נחמדות, וכמובן שיש לציין שהשליטה עוברת לרשת הפנימית ולא צריך ענן.
ועוד יתרון זה שיש לך מודול esp32 ליד דלת הכניסה ומחובר להום אסיסטנט, אפשר למצוא עוד שימושים יצירתיים.
רק היום גיליתי את האופציה הזאת, מחכה שיחזירו את הדילים של ה 480 ש"ח כולל משלוח כדי לקנות.

@Huber
פירסמת לפני כחודשיים נוקי 3 מאמאזון צרפת ב 485 ש"ח, כרגע אין במלאי, אבל האם המחיר כולל משלוח ומסים ? כלומר המחיר עד הבית או שצריך להוסיף משלוח ומסים למחיר ?

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 353 פעמים
קיבל תודות: 3759 פעמים

נושא שלא נקרא #63 

Zacky - המחירים שאני מפרסם במבצעים הם תמיד המחיר הסופי כולל הכל עד הבית, ממליץ לקרוא פה לפני הרכישה:

viewtopic.php?p=2693912#p2693912

PCingAddict
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 170 פעמים
קיבל תודות: 173 פעמים

נושא שלא נקרא #64 

15/07/2022 23:53  
Zacky כתב:
רק רוצה להוסיף לדיון הזה שאפשר לקנות nuki 3 הרגיל בזול ואז להשתמש בתוכנת צד שלישי(לא נוקי) העובדת עם home assistant ולצרוב אותה על מודול esp32 שעולה גרושים ולשלוט בנוקי, ככה חוסכים הרבה כסף כי לא צריכים את הברידג' שלהם. אפשר להתחבר ל esp32 עם כבל רשת (צריך מתאם שגם עולה גרושים) ואפשר wifi כאשר התקשורת בין המודול לנוקי הוא כמובן בלוטות' מה שמאריך זמן הסוללות בנוקי.
יתרון נוסף זה אינטגרציה מלאה עם הום אסיסטנט המאפשר עוד כמה אופציות נחמדות, וכמובן שיש לציין שהשליטה עוברת לרשת הפנימית ולא צריך ענן.
ועוד יתרון זה שיש לך מודול esp32 ליד דלת הכניסה ומחובר להום אסיסטנט, אפשר למצוא עוד שימושים יצירתיים.
רק היום גיליתי את האופציה הזאת, מחכה שיחזירו את הדילים של ה 480 ש"ח כולל משלוח כדי לקנות.

@Huber
פירסמת לפני כחודשיים נוקי 3 מאמאזון צרפת ב 485 ש"ח, כרגע אין במלאי, אבל האם המחיר כולל משלוח ומסים ? כלומר המחיר עד הבית או שצריך להוסיף משלוח ומסים למחיר ?
...
תודה על המידע!
ובשביל שלא תתאכזב שפספסת דיל - אני הזמנתי מצרפת בדיל המדובר והמשלוח אבד... כמובן שהכסף חזר, אבל זה מבאס.

Zacky
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #65 

17/07/2022 13:57  
PCingAddict כתב:
כמובן שהכסף חזר, אבל זה מבאס.
...
אכן מבאס אבל אין כמו השירות של אמאזון (Y)

hsafra
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 54 פעמים

נושא שלא נקרא #66 

15/07/2022 23:53  
Zacky כתב:
רק רוצה להוסיף לדיון הזה שאפשר לקנות nuki 3 הרגיל בזול ואז להשתמש בתוכנת צד שלישי(לא נוקי) העובדת עם home assistant ולצרוב אותה על מודול esp32 שעולה גרושים ולשלוט בנוקי...
...
תוכל לתת בבקשה קצת פרטים על זה?

Zacky
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #67 

17/07/2022 23:02  
hsafra כתב:
תוכל לתת בבקשה קצת פרטים על זה?
...
הנה הדף של הפרויקט, הכל רשום שם -

https://github.com/technyon/nuki_hub

בקצרה משתמשים בקושחה של צד שלישי וצורבים על מודול ESP32 שעולה 12 דולר באמאזון ו 12 ש"ח בעלי-אקספרס -

https://www.amazon.com/HiLetgo-ESP-WROO ... B0718T232Z

לאחר צריבת הקושחה עושים BT pairing בין המודול והנוקי 3 ואפשר לשלוט שליטה מלאה בנוקי דרך המודול כאילו המודול היה הברידג' של הנוקי שעולה 100 יורו, המודול עושה את כל מה שהברידג' עושה ולפי מה שהבנתי גם קצת יותר.
מבחינתי זה פיתרון מושלם מכמה סיבות -
1. חוסך לי כסף, אני קונה רק את הנוקי ומזמין את המודול ב 12 ש"ח מסין.
2. אינטגרציה מלאה עם הום אסיסטנט, אפשר לבנות אין סוף תרחישים ואוטומזציות, לדוגמא שהגוגל הום או אלקסה יכריזו מי נכנס לבית "אבא בבית" "אמא הגיעה".
3. שליטה מלאה מהרשת הביתית בלי שהפקודות יעברו בשרת של נוקי, יעבוד גם אם אין אינטרנט.
4. המודול לא צורך כמעט חשמל ואפשר להשתמש בו עם סוללות שיחזיקו המון זמן(למי שאין שקע חשמל זמין ליד הדלת).
5. אני אוהב להתעסק בשטויות כאלה :D

מי שכבר רכש את הברידג' או הנוקי 3 פרו כמובן שכל העניין מיותר.

itaysk
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #68 

היי יש לי שאלה בסיסית יותר אם אפשר -
יש לי דלתות של רב בריח, איך אני יודע אם מנעול מסויים יתאים, ובפרט אם נוקי יתאים?
איך בכלל מתקינים מנעול חכם? באופן מפתיע מאוד קשה למצוא מידע על ההתקנה עצמה באתרים של המוצרים השונים ובאלה שיש מידע הוא נראה רלוונטי לדלתות פשוטות כמו שיש בחול ולא לדלתות כמו בארץ (יש מצד שאני פשוט לא מבין ואשמח להסבר).

hsafra
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #69 

31/07/2022 20:21  
itaysk כתב:
היי יש לי שאלה בסיסית יותר אם אפשר -
יש לי דלתות של רב בריח, איך אני יודע אם מנעול מסויים יתאים, ובפרט אם נוקי יתאים?
איך בכלל מתקינים מנעול חכם? באופן מפתיע מאוד קשה למצוא מידע על ההתקנה עצמה באתרים של המוצרים השונים ובאלה שיש מידע הוא נראה רלוונטי לדלתות פשוטות כמו שיש בחול ולא לדלתות כמו בארץ (יש מצד שאני פשוט לא מבין ואשמח להסבר).
...
לנוקי יש שאלון בדיקת התאמה https://nuki.io/en/installation-check/
ודף על ההתקנה https://nuki.io/en/blog/nuki-news/installation-of-nuki/

ֿבאופן כללי מתאים לדלתות רב בריח. צריך שהיה צילנדר פרפר או רגיל שאפשר לפתוח מבחוץ גם כשיש מפתח בצד בפנימי. יכולה להידרש החלפה של הרוזטה אם היא מפריעה / בצורה מוזרה

shahar31
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 66 פעמים
קיבל תודות: 44 פעמים

נושא שלא נקרא #70 

31/07/2022 22:04  
hsafra כתב:
לנוקי יש שאלון בדיקת התאמה https://nuki.io/en/installation-check/
ודף על ההתקנה https://nuki.io/en/blog/nuki-news/installation-of-nuki/

ֿבאופן כללי מתאים לדלתות רב בריח. צריך שהיה צילנדר פרפר או רגיל שאפשר לפתוח מבחוץ גם כשיש מפתח בצד בפנימי. יכולה להידרש החלפה של הרוזטה אם היא מפריעה / בצורה מוזרה
...
אני התקנתי בלי רוזטה בכלל, לעין הבלתי מזוינת זה לא נראה בכלל. אבל מקרוב רואים קצת פער בין הנוקי לצילינדר.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 353 פעמים
קיבל תודות: 3759 פעמים

נושא שלא נקרא #71 

למי שחיכה ,הנוקי PRO במלאי:

https://www.amazon.fr/connect%C3%A9e-fo ... 111&sr=1-1

itaysk
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #72 

תודה. עשיתי את המבחן התאמה בנוקי לפני ששאלתי כאן אבל קיבלתי תשובה אמביוולנטית. אם אני מבין נכון זה מתלבש על המפתח (פרפר) מבפנים ופשוט מסובב אותו? איך הוא יודע מתי לעצור? אצלי בדלת צריך להפעיל קצת כוח בשלב מסויים של סיבוב המפתח, חושבים שזו תהיה בעיה? האם הוא מסתובב עד הסוף שגם הלשונית נכנסת והדלת נפתחת מעצמה, או רק עד שהבריח נכנס ואז צריך לפתוח את הדלת עם הידית? ורציתי לוודא שלא צריך קדיחה בדלת או חשמל נכון?

itaysk
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #73 

אוקיי מצאתי את הסרטון המעולה הזה שענה לי על כל השאלות!

לפי מה שנאמר שם זה *לא* מתאים לצילינדר פרפר הנפוץ בארץ.. צריך מפתח רגיל משתי הכיוונים

hsafra
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #74 

01/08/2022 20:43  
itaysk כתב:
לפי מה שנאמר שם זה *לא* מתאים לצילינדר פרפר הנפוץ בארץ.. צריך מפתח רגיל משתי הכיוונים
...
הפרפר עצמו יכול להיכנס אבל זה קצת בכוח ופחות אלגנטי.
תפרק את הפרפר, תמדוד את הפין שעליו הוא מתחבר ותזמין בנוסף מתאם בחינם https://shop.nuki.io/en/spare-parts/nuki-adapter/
אצלי התאים המתאם של yale לקוטר 8 מ״מ.

Cable_Guy
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: אורי
נתן תודות: 93 פעמים
קיבל תודות: 33 פעמים

נושא שלא נקרא #75 

13/07/2022 15:26  
Cable_Guy כתב:
הזמנתי מהאתר שלהם את הפרו פלוס המנגנון של הקוד, מקבלים מתאם חינם ( מקווה שבחרתי את הנכון). נקווה שאכן מוצלח
...
כמה ימים אחרי ההזמנה קיבלתי הודעה שהמשלוח הוחזר לשולח, לאחר חילופי מיילים ומתן מענה גרוע ביותר מהשירות לקוחות של החברה הודיעו לי היום ( כמעט שלושה שבועות אחרי) שאין אפשרות לשלוח לארץ בגלל בעיות עם המכס…
הזמנתי מאמזון במקום, תכלס יצא יותר זול כי שם מורידים את ה VAT ולא צריך לשלם כפול.

Unfortunately, there are currently issues with the Israeli custom procedures and therefore, it is not possible to ship to Israel.

Hence, we need to cancel your order and issue a refund.

We are actively working on a solution and we hope that it will be possible to purchase the Smart Lock 3.0 Pro directly from an on-site reseller by the end of September.

We are truly sorry about the inconveniences caused.

שלח תגובה

חזור אל “חשמל חכם ותשתיות”