סיב בזק במהירות 2.5G עם ציוד פרטי

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 331 פעמים

Re: סיב בזק במהירות 2.5G עם ציוד פרטי

נושא שלא נקרא #286 

29/07/2022 21:29  
sys_admin כתב:
תראה. כל אחד והשימושים שלו. מי שלמשל רק רוצה "לראות 2.5 בספיד טסט", אז הוא דווקא לא חייב את הציוד הפרטי בשביל זה. אבל מי שלמשל רוצה להשתמש בחיבור כזה לצורך ההורדות של טורנטים, אז בלי ציוד פרטי אין לו מה לעשות לא עם חיבור כזה ולא עם חיבור שהוא עשירית מזה. וזה מהסיבה הפשוטה שהציוד שספקי תשתית או אינטרנט בארץ מחלקים, פשוט קורס משימוש בטורנטים, ברגע שמגדירים כמות נדרשת של חיבורי P2P.
וההורדות של טורנטים היום הם כאלה, שלמשל מי שמוריד סרטי 4K מלאים, אז כל סרט מגיע בנפח של כ 100GB ואם מורידים במקביל עשרה סרטים או יותר, אז בחיבור של 300M למשל זה ייקח "טיפה" הרבה זמן. :lol:

מצד שני, אם לצרכים שלך 300M הורדה מספיקים וגם 30M שליחה, אז אין שום צורך כמובן להזמין יותר מכך. אני למשל עשיתי ניסוי סטטיסטי מעניין ודאגתי שבקבוצת ישובים בגליל תהיה זמינה תשתית סיבים של בזק ומסתבר שאחרי שיש לאנשים אפשרות לחיבור כזה, עדיין הרבה מאוד מהתושבים נשארים עם חיבור DSL של כ 50M על 3M ומספרים שזה מספיק להם לכל הצרכים שלהם, כולל נטפליקס, משחקי רשת לילדים, עבודה מרחוק וכו' וזה רק בכדי לא לשלם עוד כמה עשרות שקלים בחודש.
מנגד יש לי מספיק מקרים של משתמשים ביתיים שסידרתי להם חיבור אלחוטי של מספר GBPS למרחק של כמה קילומטרים ממקום ששם זמינה תשתית של סיבים של בזק, לבית שלהם, ששם אין תשתית ז ולא תהיה גם בשנים הקרובות. והמחיר רק של ציוד אלחוטי לצורך כך שהם יקבלו את החיבור של 2.5G היה כ 2K דולרים. וגם זה לא היה "רק כדי לראות 2.5 בספיד טסט", אלה לשימוש מלא של חיבור זה.
כך שכל אחד הצרכים שלו, שיקול שלו ועדיפותו.

מצד שני, במסגרת פרויקט של תכנון מערכת תקשורת לספק בחו''ל שביצעתי לפני כמה שנים, אני רואה מצב שספק אינטרנט זה שמספק חבילה של 25GBPS סימטרית במחיר חודשי נוח לשוק הביתי, מקבל מבול של הזמנות מהלקוחות שנמצאים באזור פריסה שלו ושרוצים להתחבר לחבילה זו, אפילו שלצורך כך הם צריכים לרכוש ציוד פרטי שעלותו "במקצת" יותר יקרה מציוד פרטי שנדרש לחיבור של 2.5GB של בזק. ומדובר שם על חבילה שהמהירות היורדת בה היא פי עשר מהחבילה זו של בזק והמהירות שליחה היא פי מאה! וגם שם הלקוחות שמצטרפים לחבילה ההיא לא עושים את זה בכדי "לראות 25GB בספיד טסט", אלה בכדי לנצל את המהירות זו עד תום.
ואני גם מכיר מספיק אנשים בישראל שהיו רוצים מאוד חיבור כזה בבית לצורך העבודה שלהם מהבית וגם היו מנצלים את כולו, רק שהם גם בשנים הבאות יוכלו רק לחלום על חיבור כזה גם אפילו, אם זמין בביתם חיבור סיבים של כל החברות הישראליות.

זה כל הסיפור בקצרה ובפשטות, וכמו שכבר כתבתי, אפשר לסכם את הכל בכך שכל אחד וצרכים שלו והסוג השימוש שלו באינטרנט.
...
אין בעיה עם כל משאמרת אבל מה זה עוזר כל המהירויות האלה אם לחול אתה אתה עדין מוגבל 300-400? נגיד 500 מגה והגזמנתי!

OMRIJ
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #287 

בטורנטים אתה לא מוגבל 😁

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
קיבל תודות: 595 פעמים

נושא שלא נקרא #288 

30/07/2022 19:18  
MrYair כתב:
אין בעיה עם כל משאמרת אבל מה זה עוזר כל המהירויות האלה אם לחול אתה אתה עדין מוגבל 300-400? נגיד 500 מגה והגזמנתי!
...
בניגוד לכל מני ספקים קיקיוניים כמו פרטנר למשל, ששם המצב הוא באמת כפי שאתה מתאר ואפילו עוד יותר גרוע, בבזק בינלאומי לעומתם בהורדות של טורנטים אתה מקבל את מלוא המהירות לחו''ל, אם כמובן יש לך את הציוד הפרטי המתאים שעליו מדובר בשירשור זה, למשל נתב שמבוסס pfSense עם חומרה נדרשת ולא עם איזה מעבד ATOM או מעבד I5 מלפני שנים. וזה רלוונטי לא רק לחבילה זו של 2.5GB, אלה גם לחבילות עם מהירויות יותר גדולות של בזק שבניסוי שם כבר זמן רב. למשל כזו:

m1978
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #289 

31/07/2022 8:57  
sys_admin כתב:
בניגוד לכל מני ספקים קיקיוניים כמו פרטנר למשל, ששם המצב הוא באמת כפי שאתה מתאר ואפילו עוד יותר גרוע, בבזק בינלאומי לעומתם בהורדות של טורנטים אתה מקבל את מלוא המהירות לחו''ל, אם כמובן יש לך את הציוד הפרטי המתאים שעליו מדובר בשירשור זה, למשל נתב שמבוסס pfSense עם חומרה נדרשת ולא עם איזה מעבד ATOM או מעבד I5 מלפני שנים. וזה רלוונטי לא רק לחבילה זו של 2.5GB, אלה גם לחבילות עם מהירויות יותר גדולות של בזק שבניסוי שם כבר זמן רב. למשל כזו:
...
שלום
אכשו תספר איזו ציוד השמשתה כל מיני פרתים ו מה ש אני רואה זה בזק?

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #290 

31/07/2022 16:02  
m1978 כתב:
שלום
אכשו תספר איזו ציוד השמשתה כל מיני פרתים ו מה ש אני רואה זה בזק?
...
אם הצלחתי לפענח נכון את השאלה, אז כן זה בזק. חיבור ניסוי של NG-PON2. ציוד ONT של NOKIA .

hagai147
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 37 פעמים

נושא שלא נקרא #291 

האם יש פה מישהו עם חבילה של 1 גיגה אבל עם ציוד שמאפשר יותר?
אני סקרן לדעת בכמה כל ספק אינטרנט מגביל את מהירות ההורדה. או שאולי יש גם מגבלה מהצד של בזק...

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
קיבל תודות: 331 פעמים

נושא שלא נקרא #292 

03/08/2022 14:08  
hagai147 כתב:
האם יש פה מישהו עם חבילה של 1 גיגה אבל עם ציוד שמאפשר יותר?
אני סקרן לדעת בכמה כל ספק אינטרנט מגביל את מהירות ההורדה. או שאולי יש גם מגבלה מהצד של בזק...
...
עם תשלם לבזק הם ישימו לך גם חיבור של 100Gbps סימטרי.

m1978
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #293 

צריך אזרה משתמש ב גיביק נוקיה ו דבר הזה UCY-XT705MC ולא מתחבר מישהו יכול לעזור??

itfan (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 29 פעמים

נושא שלא נקרא #294 

09/08/2022 16:05  
m1978 כתב:
צריך אזרה משתמש ב גיביק נוקיה ו דבר הזה UCY-XT705MC ולא מתחבר מישהו יכול לעזור??
...
אין לי נסיון אישי עם הממיר מדיה הזה, אבל ידוע שהוא בעייתי. אתה יכול לקרוא על זה בקישור הבא:
https://github.com/hwti/G-010S-A/issues/7

m1978
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #295 

אני מכיר מישהו ו הוא אומר שזה עובד אצלו איך ז אפשרי

m1978
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #296 

אין פו מישהו מהחברים שיש אצלו את מכשיר הזה עבד?

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #297 

09/08/2022 22:22  
m1978 כתב:
אני מכיר מישהו ו הוא אומר שזה עובד אצלו איך ז אפשרי
...
האפשרות ההגיונית היחידה שלך לדעת איך זה אפשרי, תהיה במקרה זה לשאול את אותו מישהו שאתה מכיר ושהוא אומר שזה עובד אצלו.
ואחרי זה גם תוכל לכתוב לנו את המסכנות שהתקבלו.

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 132 פעמים
קיבל תודות: 296 פעמים

נושא שלא נקרא #298 

31/07/2022 8:57  
sys_admin כתב:
...
יש לך אולי עדות מצולמת שניתן לנצל את כל הרוחב פס במנוי ביתי רגיל בהורדה של טורנטים מחו"ל (או כל הורדה אחת מחו"ל)? כבר זמן מה אני מחפש, וכל מה שרואים זה צילומי מסך שמציגים מהירויות גבוהות זה הבדיקות של speedtest. אבל, אני מדבר על מנוי ביתי רגיל, שלא בניסוי, אפילו עם חבילה של 1Gb... אשמח אם יש לך תיעוד שזה עובד באמת
נערך לאחרונה על ידי dima_vy ב 10/08/2022 15:15, נערך פעם 1 בסך הכל.

OMRIJ
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #299 

בטורנטים אין בעיה לנצל את רוחב הפס במנוי "רגיל"

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 132 פעמים