אשמח לעזרה ברישות בית ספר

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.

מנהל: מנהלי HTPC ועיבוד תמונה

Popcorn110
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 28 פעמים
קיבל תודות: 0

לינק להודעה #16 

@ziv_r
·
הקשבתי לעצתכם ויצרתי קשר עם חברות שיבואו לתת הצעת מחיר ולראות את המקום
כרגע עדיין במשא ומתן עם החברות לפי ביקורת שלהם אצלנו (יש לנו גם רכישה של ציוד לבית ספר)

חייב לסגור הכל תוך חודש....

@sys_admin
חבל שזו דעתך עלי.
די הרבה התקדמתי וקידמתי את בית הספר בשנים האחרונות בזכות השאלות כאן וההבנה של הדברים בזכותכם.
כנראה שפורם כאן לא מתאים לשאלות שלי, ואצטרך למצוא פורם אחר.
די אהבתי את האנשים שעונים ואת הידע שיש כאן, בניגוד לפורמים אחרים.
אבל אם אני נראה כמו מישהו שסתם שואל וחופר בלי סיבה, אז אפסיק לשאול.

תודה רבה על התגובות בשנים האחרונות, ועל הידע שצברתי כאן בזכות זה

ziv_r
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1666 פעמים
קיבל תודות: 3792 פעמים

לינק להודעה #17 

@Popcorn110
אתה חבר כבר שנים ועם עור כזה עדין? אתה נותן לתגובה שלילית אחת של אדם להשפיע כל כך חזק על ההתנהלות שלך?

Popcorn110
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #18 

@ziv_r
·עונה לך בפרטי...

sys_admin
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 515 פעמים

לינק להודעה #19 

@Popcorn110
·
תראה, לתשובות אלה שקיבלת במשך שנים רבות לשאלות אלה ששאלת בכל הזמן הזה הייתה יכולה להיות תועלת בשבילך ולמקום בו אתה עובד אך ורק, אם אחרי זה היית מתכוון או אפילו מנסה ליישם את מה שהוסבר לך כאן. וזה בגלל שמדובר על דברים מאוד מוגדרים ופרקטיים ביותר, שאין להם שום תכלית כדבר תיאורטי. למשל, לפני שנים שאלת בדיון של כמה עמודים שפתחת על ניהול של צ'קפויינט, על יצירת ממשקי VLAN בו, על ניתוב ביניהם, על שיוך שלהם לממשקים פיזיים השונים שלו ועל חיבור שלו למתג מנוהל, אבל בסופו של דיון ארוך ההוא סיימת בזה שאין לך בכלל גישת ניהול למכשיר זה. כך שלכל ניסיונות שלי לעזור ולך וצירופים של צילומי מסך שביצעתי במיוחד בשבילך לא היה מלכתחילה שום משמעות. יותר מזה, גם, אם היום אתה תרצה להשתמש בכל מה שהסברתי בדיון ההוא זה כבר לא יהיה רלוונטי, כי המכשיר ההוא כבר לא יכול לשמש לצרכים של היום.

או מקרה נוסף של שאלה ששאלת לפני חמש שנים על התקנה של pFsense על מערכת של מכונה וירטואלית. זה גם היה דיון של כמה דפים כשלל גם הסברים על השאלות שלך בהקשר של שיוך של כרטיסי רשת וירטואליים ופיזיים וגם הבאתי תרשימים שממחישים את הנושא, והסתבר בסוף שזה היה דיון שנגמר בלא כלום. אם במקום זה היית מיישם את מה שהסברתי שם, אז היום הייתה לך אפשרות כבר לשלוט בכל ההיבטים של המערכת זו וכתוצאה מכך גם ליישם את זה במקום בו אתה עובד, דבר שהייה מקדם גם אותך וגם את המקום עבודה זה מכיוון שמה שהמערכת זו יכולה לספק למקום כמו גם מוסד חינוכי זה, זה דבר הכי חיוני היום בגלל שמערכת זו בין היתר נותנת פתרונות של הגנת סייבר בנקודות קריטיות של רשת, אנטי-וירוס רישתי, אפשרות של גישת עבודה מרחוק מאובטחת לעובדים מהבית, הפרדה של רשתות משנה וכו'. וכל זה היא נותנת מחינם, מול מוצרים קנייניים דומים שעולים עשרות אלפי דולרים שמשמשים בכדי לבצע את אותן המשימות. וכמובן ניתן לבד לפרוס את המערכת זו רק אחרי שלומדים אותה ומתנסים בה.

כך גם עם השאלות על ניהול של מתגים מנוהלים, מבלי שיש לך בכלל כאלה שאתה יכול לנהל אותם וגם על בקשה להמלצה של דגמים מוגדרים של מתגים כאלה, שהתשובות שמתקבלות בשלב כלשהו כבר מפסיקות להיות רלוונטיות, בגלל שהציודים שמתאימים וזמינים משתנים עם הזמן וגם הצרכים.

כל זה מסתכם בכך שבדיוק כמו באותו הסיפור של הילד שצעק זאב, זאב, בשלב שהוא באמת כבר היה צריך את העזרה, מי שיכל וניסה לעזור לו בהתחלה כבר לא התייחס עליו ברצינות בסוף, כך גם במקרה זה, מי שבאמת יכול לעזור לך ולא סתם לזרוק דברים לא קשורים או לא בדוקים, לפי נסיון העבר כבר לא יתייחס לשאלות הבאות ברצינות.

ItachiDori26
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

לינק להודעה #20 

sys_admin כתב:@Popcorn110
·
מעבר לכך שאיך בכלל תכננת שרשת של UNIFI בכלל יכולה "לזהות MESH" ? הרי מספיק לעבור ברפרוף במפרט של המוצרים אלה בכדי להבין שהם לא תוכננו "לזהות MESH", וטוב שכך, :lol: כי MESH זה צרה צרורה, וגם לא פעם הסברתי כאן גם מה הסיבות הרבות לכך. גם לא מובן לפי מה החלטת ש: "כך שלכל AP אני צריך לתת ssid אחר". הרי כבר לפני זמן מה שאלת בדיוק על הנושא זה של UNIFI ושל CONTROLLER בשבילו, שהוא זה שצריך לנהל את הרשת שמבוססת על נקודות גישה של UNIFI. למרות גם שנקודות גישה אלה יכולות לעבוד גם ללא בקר זה, רק חלק גדול מהאפשרויות המתקדמות שלהם יהיה לא זמין.
וגם בדיון ההוא קיבלת את כל הפרטים לאיך המערכת זו פועלת וגם איך להגדיר את העבודה עם מספר VLANs במערכת זו שיהיה ממופים למספר SSID ויעברו דרך מתגים מנוהלים, ששאלת גם עליהם. זה הקישור לכל מקרה לדיון ההוא שבו קיבלת את ההסברים הנדרשים:
https://www.hometheater.co.il/modules.p ... c&start=15

גם לא מובן מה הוא אותו: "סוויץ מנוהל של ראקסט", אבל גם בדיון דומה על מתגים מנוהלים ועל שימוש בהם שפתחת לפני זמן מה, כבר היו תשובות על הפעולות הפשוטות אלה ועל מה נדרש להגדיר בהם. זה הקישור לדיון הרלוונטי:
https://www.hometheater.co.il/modules.p ... sc&start=0

בנוסף לזה שאם אתה מתכנן לרכוש מתג או מתגים, אז, אם לא הולכים לציוד מתקדם ויקר של CISCO למשל, אז יש גם ציוד פשוט וזול, אבל כזה שעדיין מתפקד למשימה שלך, למשל יש את סידרה הוותיקה של DLINK מסוג DGS-1510-52XMP, אם אתה צריך 100 נקודות רשת או יותר, אז אתה נדרש לשני מתגים כאלה שניתן לאחד אותם ל STACK אחד וגם להזין מהם את כל הנקודות גישה ושאר הציוד שנדרש ל PoE , כמו שעוני נוכחות, טלפונים של הסגל וכו'.
זה המפרט של המתג זה:
http://www.dlink.co.il/il/products/1/2289.html

כמו כן, כבר זמן מה בנקודות גישה של UNIFI ניתן לבצע הקצאה של ה VLANs בצורה דינאמית מ SSID בודד, דבר זה עוזר לא להסתבך בחיבור של הלקוחות WIFI ושומר על הרוחב פס. לצורך זה נדרש לעדכן במכשירים אלה את ה FIRMWARE לעדכני. כמובן, אם לא מדובר על נקודות גישה עתיקות או כאלה מרמת כניסה של סדרה זו, ששם זה בעיתי בכל מקרה.

וכמובן החלק הכי חשוב זה, שצריך יהיה גם שיהיה מי שיתכנן ויגדיר את כל זה, ושזה יהיה בן אדם שיש לו ידע קודם בהכרת המחשב ורשתות, אחרת כל הציודים אלה יהיו מיותרים.
...
·למה זה צרה? בגלל הקרינה?

sys_admin
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 515 פעמים

לינק להודעה #21 

ItachiDori26 כתב:
...
...
·למה זה צרה? בגלל הקרינה?
...
·
לא בגלל הקרינה ואפילו לא בגלל הקורונה, :lol: אלה פשוט שזה לא מתפקד סביר בהגדרה וגם גורם לבעיות לשאר הרשתות שיש באזור. כפי שבדיוק היה גם עם משחזרי אות WI-FI, שגם הם רק גרמו לצרות.

Popcorn110
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

Re: אשמח לעזרה ברישות בית ספר

לינק להודעה #22 

@ziv_r
בהמשך לשרשור מעדכן מה היה
וצריך המשך בעזרה

הגיע חברה לבדוק את השטח והציעו להוסיף עוד 10 AP למה שיש לי היום
במקומות הבעייתים, ובנוסף אמרו איפה לעביר את הישנים (יותר ליד חלונות, קרוב לכיתות עם דלתות ברזל וכו')

הבעיה שהחברה לא מתעסקת עם unifi,
הם הציעו לי להחליף הכל לmeraki

השאלה היא:
1) עד כמה היא יותר טובה מ unifi?
2) לא חבל לזרוק את ה10 AP שיש לי (לא רוצה שתי רשתות בבית הספר)
3) לmeraki יש תשלום על רשיון כל כמה שנים , ל unifi אין!

מה אתם הייתם מציעים, לקנות עוד 10 unifi ולסדר את הרשת שיש היום
או 20 meraki חדשים?
אבל את המתגים להחליף לmeraki (הנתבים שיש לי היום הם בהשכרה)

חייב להודות, שעד ההצעה הזו לא הכרתי בכלל את meraki

תודה רבה

ag43
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 22 פעמים
קיבל תודות: 142 פעמים

לינק להודעה #23 

meraki מצויינם אבל יש עלויות. תבדוק לגבי RUCKUS. במצב UNLEASHED אני חושב שאין תשלום מתחדש לרשיונות\בקר וכו'.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1666 פעמים
קיבל תודות: 3792 פעמים

לינק להודעה #24 

תבין את האינטרס של החברה שהבאת, יותר קל להם להתעסק עם מערכת הומוגנית מבחינת החומרה, זה גם יותר $ עבורם.
אני מסכים איתך שחבל לזרוק את ה- AP הקיימים, תזמין חברת אינטגרציה אחרת.

Popcorn110
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #25 

@ag43
קודם כל טוב לדעת שזו חברה טובה ולא סתם ניסיון של חברה להכנס לשוק
לא ידעתי שיש חברות שלא צריך לשלם להם רשיונות מתחדשים (חשבתי שרק ubiqbity )

@ziv_r
גם אני צריך מערכת הומוגניט כי אני משתמש ב whitelist , אחרת אצטרך להכניס כל משתמש לשתי רשתות שונות
הבעיה שלא מצאתי חברת אינטגרציה שמתעסקת עם ubiquiti
ואני צריך חברה שתדע לתת לי מענה איזה מוצר כדאי באיה נקודה (כמו שאמרתם ש LR לא מתאים לי)
בנוסף אם אני מחליף גם את המתגים, איך האיכות שלהם עם המתגים המנוהלים?
הם יכולים להחזיק רשת גדולה (הסוויץ הראשי שמחובר ל FW יחזיק כ150 משתמשים , יש להם ציוד שיחזיק את זה?)

תודה רבה

Popcorn110
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #26 

בסוף הלכנו על meraki
תודה רבה לכולם על העזרה וההסברים

שלח תגובה