אשמח לעזרה ברישות בית ספר

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.

מנהל: מנהלי HTPC ועיבוד תמונה

Popcorn110
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 28 פעמים
קיבל תודות: 0

אשמח לעזרה ברישות בית ספר

לינק להודעה #1 

שלום,

קיבלנו תקציב לרשות בית הספר (תקציב של -15,000-10,000 ש"ח בערך)
יש לי היום 4 חדרי מחשבים + 100 משתמשים פעילים (מחשבים נייחים ומכשירים שמחוברים לWifi(

הרשת שלי מסודרת היום עם סוויץ מנוהל של ראקסט דרך בזק (תשלום חודשי) + AP של unifi
לצערי הרשת של unifi עושה לי קצת בעיות , היא לא מזהה mesh כך שלכל AP אני צריך לתת ssid אחר (לפני כן שמתי אותו שם וזה היה גורם לבעיות של ניתוקים כי הוא היה קופץ מאחד לשני בנקודות שבהם הקליטה היא בין שני AP שונים)
גם היום יש לפעמים קפיצות בין שני ssid במקרים שבהם הקליטה בשניהם שווה.

ההצעה שחשבנו היא להעביר את הסוויץ המנוהל אלינו - רכישה חד פעמית
ולקנות AP גם במקומות נוספים

א) אשמח להצעה מאיפה כדאי לקנות?
ב) על איזה חברה אתם מציעים (בסוויץ)
ג) איזה AP יעשו את העבודה שאני צריך - לכל AP יכולים להיות מחוברים לי היום בין 20-30 מכשירים בו זמנית

בנוסף בגלל התקופה אני אצטרך שהAP יתמכו בvlan כי אני רוצה ליצור שני ssid אחד לתלמידים ואחד למורים, וגם שיתמכו בwhite list - עם unfii זה עובד לי מעולה , אני מאשר כניסה למי שאני רוצה , אם הוא לא מאושר הוא לא נכנס גם אם השיג את הסיסמא

לגבי ההתקנה וההגדרות אני אסתדר
ואם לא אשאל פה קצת בפורם:D

תודה רבה

Scanner
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 22 פעמים

לינק להודעה #2 

אהלן,
מי יתחזק את הציוד? התקשתי להבין מה התפקיד שלך בכוח...

בכל אופן, אני מופתע לשמוע לגבי תפקוד ירוד של פתרון ה-unifi. הכל אמור לעבוד פיקס. במידה ולא - ממליץ שאיש מקצוע יעבור על ההגדרות ועל תכנון הרשת.
אני אמשיך ואמליץ על הרחבת פתרון ה-unifi והוספת APs במידת הצורך לכיסוי טוב יותר - כך גם תוכל להמשיך ולהשתמש בציוד הקיים. כמובן שבתצורה תקינה כולם יפיצו את אותו SSID (הפצת SSID לכל VLAN). יש עוד הרבה אופציות נוספות לחברות.

לגבי הסוויץ' - מאוד משתנה בין אנשי רשת שונים, העדפות, ידע והרגל. בסוף, נשמע שלשימושים כאלו לא יהיה הבדל משמעותי בין סוויץ' מנוהל של HP או של Cisco. אישית, אני איש סיסקו אבל לא תמצא הבדלים אקוטיים בפריסות כאלו.

בהצלחה

sys_admin
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 515 פעמים

לינק להודעה #3 

@Popcorn110
·
מעבר לכך שאיך בכלל תכננת שרשת של UNIFI בכלל יכולה "לזהות MESH" ? הרי מספיק לעבור ברפרוף במפרט של המוצרים אלה בכדי להבין שהם לא תוכננו "לזהות MESH", וטוב שכך, :lol: כי MESH זה צרה צרורה, וגם לא פעם הסברתי כאן גם מה הסיבות הרבות לכך. גם לא מובן לפי מה החלטת ש: "כך שלכל AP אני צריך לתת ssid אחר". הרי כבר לפני זמן מה שאלת בדיוק על הנושא זה של UNIFI ושל CONTROLLER בשבילו, שהוא זה שצריך לנהל את הרשת שמבוססת על נקודות גישה של UNIFI. למרות גם שנקודות גישה אלה יכולות לעבוד גם ללא בקר זה, רק חלק גדול מהאפשרויות המתקדמות שלהם יהיה לא זמין.
וגם בדיון ההוא קיבלת את כל הפרטים לאיך המערכת זו פועלת וגם איך להגדיר את העבודה עם מספר VLANs במערכת זו שיהיה ממופים למספר SSID ויעברו דרך מתגים מנוהלים, ששאלת גם עליהם. זה הקישור לכל מקרה לדיון ההוא שבו קיבלת את ההסברים הנדרשים:
https://www.hometheater.co.il/modules.p ... c&start=15

גם לא מובן מה הוא אותו: "סוויץ מנוהל של ראקסט", אבל גם בדיון דומה על מתגים מנוהלים ועל שימוש בהם שפתחת לפני זמן מה, כבר היו תשובות על הפעולות הפשוטות אלה ועל מה נדרש להגדיר בהם. זה הקישור לדיון הרלוונטי:
https://www.hometheater.co.il/modules.p ... sc&start=0

בנוסף לזה שאם אתה מתכנן לרכוש מתג או מתגים, אז, אם לא הולכים לציוד מתקדם ויקר של CISCO למשל, אז יש גם ציוד פשוט וזול, אבל כזה שעדיין מתפקד למשימה שלך, למשל יש את סידרה הוותיקה של DLINK מסוג DGS-1510-52XMP, אם אתה צריך 100 נקודות רשת או יותר, אז אתה נדרש לשני מתגים כאלה שניתן לאחד אותם ל STACK אחד וגם להזין מהם את כל הנקודות גישה ושאר הציוד שנדרש ל PoE , כמו שעוני נוכחות, טלפונים של הסגל וכו'.
זה המפרט של המתג זה:
http://www.dlink.co.il/il/products/1/2289.html

כמו כן, כבר זמן מה בנקודות גישה של UNIFI ניתן לבצע הקצאה של ה VLANs בצורה דינאמית מ SSID בודד, דבר זה עוזר לא להסתבך בחיבור של הלקוחות WIFI ושומר על הרוחב פס. לצורך זה נדרש לעדכן במכשירים אלה את ה FIRMWARE לעדכני. כמובן, אם לא מדובר על נקודות גישה עתיקות או כאלה מרמת כניסה של סדרה זו, ששם זה בעיתי בכל מקרה.

וכמובן החלק הכי חשוב זה, שצריך יהיה גם שיהיה מי שיתכנן ויגדיר את כל זה, ושזה יהיה בן אדם שיש לו ידע קודם בהכרת המחשב ורשתות, אחרת כל הציודים אלה יהיו מיותרים.

Popcorn110
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #4 

sys_admin כתב:@Popcorn110
·
מעבר לכך שאיך בכלל תכננת שרשת של UNIFI בכלל יכולה "לזהות MESH" ? הרי מספיק לעבור ברפרוף במפרט של המוצרים אלה בכדי להבין שהם לא תוכננו "לזהות MESH", וטוב שכך, :lol: כי MESH זה צרה צרורה, וגם לא פעם הסברתי כאן גם מה הסיבות הרבות לכך. גם לא מובן לפי מה החלטת ש: "כך שלכל AP אני צריך לתת ssid אחר". הרי כבר לפני זמן מה שאלת בדיוק על הנושא זה של UNIFI ושל CONTROLLER בשבילו, שהוא זה שצריך לנהל את הרשת שמבוססת על נקודות גישה של UNIFI. למרות גם שנקודות גישה אלה יכולות לעבוד גם ללא בקר זה, רק חלק גדול מהאפשרויות המתקדמות שלהם יהיה לא זמין.
וגם בדיון ההוא קיבלת את כל הפרטים לאיך המערכת זו פועלת וגם איך להגדיר את העבודה עם מספר VLANs במערכת זו שיהיה ממופים למספר SSID ויעברו דרך מתגים מנוהלים, ששאלת גם עליהם. זה הקישור לכל מקרה לדיון ההוא שבו קיבלת את ההסברים הנדרשים:
https://www.hometheater.co.il/modules.p ... c&start=15

גם לא מובן מה הוא אותו: "סוויץ מנוהל של ראקסט", אבל גם בדיון דומה על מתגים מנוהלים ועל שימוש בהם שפתחת לפני זמן מה, כבר היו תשובות על הפעולות הפשוטות אלה ועל מה נדרש להגדיר בהם. זה הקישור לדיון הרלוונטי:
https://www.hometheater.co.il/modules.p ... sc&start=0

בנוסף לזה שאם אתה מתכנן לרכוש מתג או מתגים, אז, אם לא הולכים לציוד מתקדם ויקר של CISCO למשל, אז יש גם ציוד פשוט וזול, אבל כזה שעדיין מתפקד למשימה שלך, למשל יש את סידרה הוותיקה של DLINK מסוג DGS-1510-52XMP, אם אתה צריך 100 נקודות רשת או יותר, אז אתה נדרש לשני מתגים כאלה שניתן לאחד אותם ל STACK אחד וגם להזין מהם את כל הנקודות גישה ושאר הציוד שנדרש ל PoE , כמו שעוני נוכחות, טלפונים של הסגל וכו'.
זה המפרט של המתג זה:
http://www.dlink.co.il/il/products/1/2289.html

כמו כן, כבר זמן מה בנקודות גישה של UNIFI ניתן לבצע הקצאה של ה VLANs בצורה דינאמית מ SSID בודד, דבר זה עוזר לא להסתבך בחיבור של הלקוחות WIFI ושומר על הרוחב פס. לצורך זה נדרש לעדכן במכשירים אלה את ה FIRMWARE לעדכני. כמובן, אם לא מדובר על נקודות גישה עתיקות או כאלה מרמת כניסה של סדרה זו, ששם זה בעיתי בכל מקרה.

וכמובן החלק הכי חשוב זה, שצריך יהיה גם שיהיה מי שיתכנן ויגדיר את כל זה, ושזה יהיה בן אדם שיש לו ידע קודם בהכרת המחשב ורשתות, אחרת כל הציודים אלה יהיו מיותרים.
...
·@Scanner

אני אסביר את עצמי קצת יותר

אני "רכז תקשוב" בבית הספר אבל עושה גם את העבודה עם המחשבים רשתות וכו'
עם השאלות פה בפורם ועם קריאה באינטרנט יוטיוב וכו' התקדמתי קצת בשנים האחרונות ואני מתעסק ומבין קצת יותר לגבי הרשתות.
בשאלות הקודמות ששאלתי, רציתי להבין איך לעשות את הדברים אבל כל פעם הבנתי שצריך לרכוש ציוד נוסף בשביל זה (בהתחלה חשבתי שאם הפיירוול לבד מגדיר vlan אני יכול לשנות בהגדרות של unifi , ואז הבנתי שצריך לרכוש סוויץ מנוהל, אחר כך רציתי לעשות עוד כמה שינויים עם הקונטרולר וכו'
מידי פעם שאנחנו משדרגים ציוד בגלל דרישות בשטח, אז אני חוזר ושאלות הראשונות, כי אולי עכשיו אוכל לעשות את מה שרציתי (לדוגמא, עכשיו יש לי סוויץ מנוהל אבל לא ידעתי איך להעביר את הtrunk ל unifi, או קנינו שרת חדש ורציתי לשים עליו את הקונטרולר במקום על מחשב רגיל שזה נמצא היום)
בגלל זה השאלות החדשות כל פעם, כמובן שאני נעזר בהודעות הקודמות, אבל כשאני מגיע לבעיה אני שואל פה.

עכשיו מה שקרה בפעם האחרונה, בגלל דרישות נוספות, החלטנו לרכוש מבזק סוויץ מנוהל (3 סוויצים)
בזק הם אלה שמגדירים לנו הכל עכשיו על פי דרישה שלי
הם הביאו לנו סוויצים של חברת ראקסט ובהמשך חשבנו להוסיף גם AP שלהם.

לגבי הunifi שיש לי היום - מה שקרה זה, שאם אני שם ssid עם אותו שם על שני AP שנמצאים באותה קומה (מזדרון ארוך) אז מורה שנמצא בכיתה באמצע זה קופץ לו הרבה בין שני החיבורים ואז זה מתנתק מתחבר כל פעם
שמתי לב שאחרי שאני שינתי את ה ssid לשני שמות נפרדים, הוא היה מתחבר לאחד וזה היה עובד לו טוב.
בנוסף היה לי בעיה עם כיתה ששני AP מגיעים אליה שניהם עם אות לא חזק מידי, אבל אחד חלש מאוד, גם שם זה היה עושה את אותה בעיה ושם שזההיה מתחבר לרשת השניה הוא ממש לא הצליח לגלוש.
גם שם שיניתי ומאז זה עובד לו
לא בדיוק הבנתי איך זה אמור לעבוד עם שניהם עם אותו ssid, איך המחשב אמור לדעת למי מהם להתחבר?
זה הגדרה שאני מגדיר בcontroler?

בגלל הקורונה ובגלל שמנסים לתקשב את בתי הספר , קיבלנו תקציב שיכול לשמש לציוד תקשורת,
חשבתי לרכוש סוויץ מנוהל (אביא מישהו שיעשה את ההגדרה הראשונית ואחר כך אני אסתדר, אבוא עם דרישה מלאה למה שאני צריך)
ובנוסף חשבתי להחליף את הAP לאחד שאוכל לשים את אותו שם, ולא כמו שיש לי היום עם כמה שמות שונים
אשמח אם תגידו לי שזו רק בעיה של הגדרה אצלי , וכל מה שאני צריך זה לרכוש עוד כמה

הAP שיש לי היום הם UAC-LR
אתמול עשיתי עדכון מלא לכולם (האמת לא אהבתי את גרסא 6 של הקונטרולר)

מקווה שהסברתי את עצמי
ולמה אני פותח כל פעם אשכול אחר בנושא דומה אבל שונה

תודה רבה
ותודה לכולם על העזרה

Scanner
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #5 

בהגדר הנכונה של הציוד, המחשב יזהה איזה AP הוא קולט הכי טוב ואליו הוא יתחבר. תכנון הרשת למקום צריך לקחת בחשבון את חישובי החתכים ולהימנע ממקרים בהם יש "אזור מת" או נקודה בה שני APים נקלטים בצורה גרועה. לכן, אחרי תכנון והגדרה נכונים, לא תהיה שום בעיה להשתמש באותו SSID. לשם כך יועד הציוד. החלפה של הציוד ליצרן אחר ככל הנראה לא תעזור פה.

בכל מקרה, ממליץ להבין את הקליטה בנקודה עם WiFi Analyzer ולהימנע מהגדרת עוצמת שידור Auto/High ב-AP, שלא לצורך (נסה Medium).

לא יודע איך בית הספר בנוי ולכן לא יודע להתאים לך בהכרח את הדגם המדויק אבל אני דווקא לא אוהב להשתמש במוצרי ה"שידור הרחוק". זה גורם בהרבה מקרים לקליטה חד כיוונית פיקטיבית בצד הלקוח ולתקלות כמו שפירטת. דגם ה-Pro גם נהדר.

sys_admin
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #6 

@Popcorn110
·
טוב אנסה לתת עוד כמה הסברים על השאלות שנשאלו כאן.
נתחיל מהמתג. כפי שבטח כבר הבנת לבד, עם אותו "סוויץ מנוהל של ראקסט" אין לך מה לעשות. והדגם מדויק של מתגים פשוטים כבר נתתי ממש בתגובה הקודמת, כך שזה כבר יש לך. ואת ההסברים של ההגדרות של המתגים יש לך כבר מלפני שנה, כך שסביר להניח שלא צריך לחזור על זה עוד ועוד, אלה מספיק שתעבור עליהם.
וגם בהקשר של תמיכה או ניהול של ציוד על ידי ילדים המוקדנים של בזק, כבר לפני שנה כבר נוכחת לדעת שמעבר להדרכה של כיבוי והדלקה של ציוד זה או של ההסבר של ללחוץ על כפתור איפוס להגדרות יצרן המוקדנים אלה לא יכולים לעזור בכלום ללקוח.

בקשר לנתב. גם בקשר לצ'קפוינט שיש לך כבר קיבלת את ההסבר המלא של מה ניתן היה לעשות אמו ואיך להגדיר אותו בכדי שהוא יבצע טרמינצייה של VLANs או את inter vlan routing. מה שכן, גם הוא כבר לא רלוונטי היום כלל בגלל שכמות של ההתקנים שיש לך עברה פי כמה וכמה את המגבלות של היכולות שבמשאבים שלו.
אופציה אחרת לנתב שמשלב FIREWALL , שרת VPN שנדרש לצורך עבודה מרחוק של הסגל ולצורך תמיכה מרחוק של הרשת, מערכת סינון, שרת RADIUS למתגים ולנקודות גישה, לשרת VPN וכ', אופציה כמערכת pFsense גם קיבלת לפני חמש שנים, אחרי שהתעניינת בה:
https://www.hometheater.co.il/vt238971.html
כך שהיום אחרי חמש שנים של תרגולים שרצית אתה בטח כבר שולט בה וגם יודע איך ניתן להתקין, לפרוס ולהגדיר אותה גם על שרת פיזי וגם על שרת Hyper-V , שגם על זה שאלת וגם קיבלת ממני כבר את כל הסברים הממצים על השאלות ששאלת. גם אתה מודע לזה, שמערכת pFsense זו היא חינמית לגמרי מבחינת רישוי תוכנה שלה וכל מה שעולה בה "קצת" כסף, זה הידע שנדרש לתכנון הפריסה שלה ולהגדרות שלה, שזה אחרי חמש שנים שעברו בניסיון אמה, סביר להניח שיש לך כבר.

בקשר לנקודות גישה. את מכשיר "UAC-LR" חברת UBNT קרוב לוודאי שלא ייצרה אף פעם, אבל, אם במסגרת המשחק המוכר והמשעשע בשם הטלפון השבור, היה מדובר על UniFi AC LR או על UAP-LR, אז למשל UAP-LR, זה מוצר עתיק משנת 2012, שהיום הוא כבר לא רלוונטי יותר ולא נתמך יותר מזמן על ידי היצרן, אפילו בבקר שלו:
https://community.ui.com/questions/Anno ... aa54659ef7
אבל, אם נדרש שיהיו מחוברים עליו במקסימום עד חמישה, שישה התקנים, הוא יכול לספק להם כ 20 מגה.
האפשרות למעבר בין הנקודות גישה מכנים בשם roaming והנקודות גישה צריכות בשביל כך בתקן 802.11r-2008 לפחות. כמובן נדרש גם להגדיר אותם בהתאם וגם את הבקר. אם מדובר על UAP-LR , אז הוא לא תומך בזה.
בקשר לזה, אם אתה צריך נקודות גישה שישרתו כמות של לקוחות של מעל 50 בו- זמנית ובעתיד גם הרבה מעבר לזה, נגיד כיתה שלמה של תלמידים או נקודת גישה שמותקנת במסדרון שבו נמצאים עשרות רבות של תלמידים, אז נדרשים ציודים אחרים לגמרי, למשל, אם לא נכנסים לתחום של ציוד מתקדם ויקר, אבל עדיין כזה שמתפקד, אז יש את מכשירים אלה למשל:
R850 של יצרן בשם RUCKUS. זה הקישור עליו:
https://www.commscope.com/product-type/ ... door/r850/
או כאופציה הרבה פחות טובה, נקודת גישה מסדרת UNIFI :
https://www.ui.com/unifi/unifi-wifi-basestation-xg/

רק מה, גם מכשירים כאלה, המחיר שלהם כבר לא כמו צעצועים, אלה כבר של מכשיר לרשת תקשורת של מוסד חינוכי עם מספר רב של משתמשים, בכדי שלא ייווצר המצב שקיים בכמה מקומות כאלה, שבהם התשתית WIFI זו לא מסוגלת להחזיק גם עשירית מכמות המשתמשים האלחוטיים הקיימים ומנסים להתחרות עלייה, בגלל שמי שהתקין אותה השתמש בציוד ביתי או ציוד שמספיק מקסימום לשימוש של משרד קטן של כמה משתמשים בודדים. וכמובן גם נדרש לתכנן את הפריסה של נקודות גישה אלה בצורה שיתנו כיסוי נדרש וגם להגדיר את הבקר שינהל בצורה תקינה את הנקודות גישה אלה, כך שתתבצע נדידה תקינה בין הנקודות גישה המותקנות.

yaronxw
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 10 פעמים

לינק להודעה #7 

אני רוצה להוסיף למה שכתב sys_admin

פתרון WIFI של rukcus ניתן להסתפק בAP כגון R310 או R510 תלוי במיקום ובכמות המשתמשים הצפוייה. פתרון ruckus תומך ביכולת Unleashed המאפשרת להפוך את אחד הAP ל controller עם יכולת roaming, אך יכולת הזאת מוגבלת לכמות AP ומיועדת לרשת קטנה.
כל פתרון WIFI של ruckus או כל חברה אחרת חייב להתבצע לאחר סקר אתר כדי לממקם את היחידות בצורה האופטימלית לאותם AP, המיקומים יכולים להשתנות בהתאם ליכולת ה AP.

Chura
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 155 פעמים
קיבל תודות: 276 פעמים

לינק להודעה #8 

אין לי הרבה להוסיף מעבר ל@sys_admin
אבל יש לי כן ניסיון עם יוביקוויטי, ואין שום סיבה בעולם שתהיה לך בעיה עם הציוד שלהם.

אני כן חושב שLR זה לא תמיד AP מתאים בגלל שהוא תומך בשידור חזק יותר, אבל זה לא יעזור אם ציוד הקצה לא יודע לשדר בהתאם.
ממליץ בחום לבדוק את הUAP-AC-LITE שלהם, שהאומנם לא תומך AX אבל בסביבה שלך ממש אין צורך, זול מאוד (60$ בערך), ומחזיקה כמות משתמשים מכובדת.
הבקר מנהל את המשתמשים, את הרשתות ואת הכל.

אגב! שים לב שגירסא 6 עדיין לא יציבה דיו, בפורומים יש המון תלונות על ריטוטים של רשתות (נכון ל6.0.22, יצאו כבר יותר חדשות אך לא התעדכנתי)
Configure Terminal
Write Erase
reload
(6)

Chura
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 155 פעמים
קיבל תודות: 276 פעמים

לינק להודעה #9 

אפילו 6.0.24 עם בעיה, מאחר ואתה משתמש בVLAN אז אולי זה אפילו משפיע עלייך

https://community.ui.com/releases/UniFi ... 1fd?page=1

[left]Known issues
VLANs beyond UAP wireless downlinks may not have connectivity - under investigation[/left]
Configure Terminal
Write Erase
reload
(6)

mescaline
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 53 פעמים
קיבל תודות: 110 פעמים

לינק להודעה #10 

@sys_admin
·איכשהו אני הצלחתי להבין לפני שרשמת 10 שורות על מוצרים אחרים ואולי הבנתי נכון שהוא מתייחס ל UAP AC LR שהו מוצר חי ובועט
https://www.ui.com/unifi/unifi-ap-ac-lr/

Popcorn110
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #11 

mescaline כתב:@sys_admin
·איכשהו אני הצלחתי להבין לפני שרשמת 10 שורות על מוצרים אחרים ואולי הבנתי נכון שהוא מתייחס ל UAP AC LR שהו מוצר חי ובועט
https://www.ui.com/unifi/unifi-ap-ac-lr/
...
·בדקתי
זה הAP שיש לי
UAP AC LR
ובאמת יש לי כמה שהם UAP LR
האם הסוג הראשון אכן תומך ב50 משתמשים? (AC LR)

ואיזה הגדרות אני צריך לשנות בקונטרולר כדי שהם יוכלו לעבוד על אותו ssid
יש לי את WiFi analys בפלאפון עד איזה טווח זה נחשב קליטה טובה ?

תודה רבה

Scanner
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #12 

דגם UAP-LR (ללא AC) הוא דגם ישן שבאמת קצת עבר זמנו... לגבי UAP-AC-LR: אמנם מכשיר חדש וטוב אבל כמו שציינתי קודם, מיועד עבור פריסות ספציפיות בהן נדרש כיסוי רחב במיוחד (ובמקרים בהם הצרכנים יתאימו לכך גם).

לגבי כמות המשתמשים: תיאורטית הדגם תומך. בפועל, זה תלוי מאוד באופי השימוש ברשת, בפריסה ובחלוקה בין תחומי התדר. בכל מקרה הייתי מנסה להתכנס לעד 30 משתמשים לכל AP לביצועים אופטימליים.

לגבי הגדרת SSID בקונטרולר: אתה פשוט מגדיר אילו רשתות לשדר (ומיפוי SSID-VLAN) בהגדרה הגלובלית ואלא אם כן ציינת הגדרה שונה עבור APים ספציפיים, כולם יישרו קו.

לגבי עוצמת הקליטה: שים לב שהעוצמה נמדדת במינוס dBm כך שככל שהמספר קרוב ל-0, הקליטה טובה יותר. בוא נגיד ש -70dBm זה המינימום, המספר יזוז בקצת בהתאם לשימוש הנדרש. וכמובן - תשאף לטוב בהרבה.

arotman
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 398 פעמים
קיבל תודות: 344 פעמים
יצירת קשר:

לינק להודעה #13 

שמע יש עוד פתרון בזק משכירים היום יחידות R310 של ruckus למיטב זכרוני העלות היא כ 60 ש"ח לחודש ל 36 חודשים.
והניהול מתבצע "בענן" של בזק בדומה למתגים שיש לכם כבר היום. בזק אמורים לשלוח "יועץ תקשורת" כחלק מהמימוש.
היתרון הוא ספק אחד שמנהל את כל המערכת בעלות לא מאוד גבוהה יחסי.

רכישה עצמית בחו"ל
היחידות הם קצת לפני סיום שיווק אבל זה בדיוק הזמן לרכוש...
עם קצת מאמץ אפשר לרכוש יחידות כאלה בחו"ל בעלות לא יקרה, גרסת unlished.
בשביל 4 כיתות יחידה אחת לכל כיתה אמור לתת פתרון מקצועי בכלום כסף. ניהול אפילו באפליקציה ללא צורך בבקר.
https://www.ebay.com/itm/9U1-R310-WW02- ... SwPldfJ-Wu

כאן תוכל להשיג יחידות 510 עדיפות כמובן
https://www.ebay.com/itm/901-R510-WW00- ... SwLgxfGZ1x

כאן בארץ העלות היא פי 2 לפחות, אלא אם כן אתה רוכש בכמויות של בזק...
עד 5 יחידות כבן אדם פרטי תוכל להזמין בלי יותר מידי בעיות.
https://www.gov.il/he/departments/gener ... nal_import
מניח שיש לך כבר מתג PoE כי היחידות מגיעות ללא ספק כוח.

שים לב שמדובר במגבלה של עד 1000 דולר לכל המשלוח כולל עלויות שילוח כך שיתכן שתאלץ לחלק ל 2 משלוחים.
ועד 5 מוצרים לרבעון.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1666 פעמים
קיבל תודות: 3795 פעמים

לינק להודעה #14 

@Popcorn110
שבועיים אחרי, כיצד התקדמת?

sys_admin
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #15 

ziv_r כתב:@Popcorn110
שבועיים אחרי, כיצד התקדמת?
...
·

סביר להניח שהוא כבר בעיצומו של מיזם הבא. וכל מה שהוא שאל עליו כאן, זו כבר היסטוריה רחוקה, שנשארה מאחור וש... חוזרת אחרי כמה שנים, ממש כמו בשיר המוכר ההוא, ששרה יפלה'.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, IT ומחשוב”