השרשור הרישמי: נתב HUAWEI WiFi AX3 Wi-Fi 6

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.

מנהל: מנהלי HTPC ועיבוד תמונה

שלח תגובה
integral
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 193 פעמים
קיבל תודות: 380 פעמים

לינק להודעה #511 

@ziv_r
·
גוגל דואגים ששום דבר לא ישלח לסין, רק אליהם :lol:

rbox
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

לינק להודעה #512 

מודה ועוזב ירוחם...

Fish72
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 540 פעמים
קיבל תודות: 264 פעמים

Re: השרשור הרישמי: נתב HUAWEI WiFi AX3 Wi-Fi 6

לינק להודעה #513 

חוויתי מספר בעיות בנסיון התקנת ה AX3 PRO וגם עם ה HONOR AX3 :
הגעתי לביתו של לקוח לצורך התקנת נקודת גישה המחוברת לנתב של סלקום, והחלטתי להשתמש באחד מנתבים אלו.
ניסיתי לחבר פעם את ה AX3 ואת ה AX3 PRO ולא הצלחתי להתחבר ב-2 לאפטופים (לא ראיתי את הרשת האלחוטית של הנתב שחיברתי), ואז קראתי פה בפורומים שיש את האופציה לרשת גיבוי WIFI 5.
כשחזרתי אל הלקוח להתקין שוב את הנתב עם הידע לגבי ה WIFI 5, עדיין לא ראו באחד הלאפטופים שבדקתי בו את רשת ה WIFI 5 של ה AX3 PRO, אבל כן ראו את הרשת WIFI 5 של ה AX3. בפלאפון שלי ראו את הרשת WIFI 5 בשני הנתבים.
ניסתי גם לחבר נתב TENDA AC11 אבל הכיסוי שלו לא היה להיט (ייתכן שזה נבע מבעיה רגעית ברשת, אבל לא רציתי כל כך להתקין אותו).
ניסיתי גם לשרשר את ה AX3 PRO + AX3 בתצורת MESH ע"י שימוש בכפתור שעליהם - מה שחיבר ביניהם תוך 10 שניות.
החיבור ביניהם היה טוב, אבל לא הצלחתי לגשת לממשק של ה AX3 PRO שהיה משורשר ל AX3 (שהיה למעשה החיבור הראשוני לרשת הקיימת). ניסיתי לגשת אליו דרך האפליקציה - אבל הוא נתן לי את הממשק של הנתב הראשוני AX3 ודרך דפדפן, אבל הוא לא קיבל את הסיסמה שאמורה להכניס אותי אליו או לנתב הראשוני.
בנוסף הנתב ששירשרתי לראשי, נתן שם רשת אלחוטית HONOR עם איזה מספר שלא מצאתי היכן לשנות.
בסוף התייאשתי והשארתי רק את ה AX3 מחובר כ ACCESS POINT כי כבר לא הייתה לי סבלנות להמשיך להתעסק עם ההתממשקות הלא ברורה.
אז אני כותב את כל זה רק כדי להביא לתשומת לב המתקינים שזה לא תמיד עובד חלק כמצופה ושישנם דברים לא כל כך ברורים שעדיף אולי להגדיר אצלכם לפני שאתם מתקינים את הציוד אצל מישהו אחר.

maxim_united
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 1 פעם

הוא כAP נוסף?

לינק להודעה #514 

יש לי כבר ראוטר שמוציא ויפיי (Xiaomi R3P), הראוטר הזה יעבוד כAP נוסף עם אותו SSID?

snr1501
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #515 

@nir11
·

תודה על התשובה.

יש לי אפשרות להשחיל כבל רשת מה Fiber 4K של הוט עד לארון תקשורת בקומה העליונה.
אם אני כבר משחיל, איזה כבל רשת מומלץ להשחיל?
איזה ציוד אני צריך לחבר בקומה העליונה (לקצה השני של הכבל רשת)? והאם יש משהו מומלץ?

תודה,

nir11
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 160 פעמים
קיבל תודות: 180 פעמים

לינק להודעה #516 

@snr1501
·
לגבי הכבלים אני לא מומחה, מניח ש CAT 6 יספיק, אבל נחכה למומחים.
לגבי מה לחבר בקומה העליונה, זה תלוי אם יש ציוד שיתחבר קווית לנקודת הגישה - וכמה ממנו יש.
ל AX3, שאתה יכול לחבר אותו ישירות לכבל - יש 4 פורטים. אחד מהם איבדת כי הוא מחובר עכשיו לכבל - נשארו שלושה. אם זה מספיק אז סבבה, אם לא אז תרכוש סוויץ גיגה (לא מנוהל, בלי VLANs למרות שכל מני מומחים בעיני עצמם יגידו לך שאתה חייב - אתה לא), חבר אותו לכבל, ואת ה AX3 אליו. כמה פורטים אתה צריך בסוויץ הזה? רק אתה יודע. בטח לא פחות מ 8.
אני ממליץ לך לחבר קווית כל ציוד שהוא נייח, כמו מחשב נייח, סטרימר, או כל דבר אחר שלא זז. קווי תמיד תמיד תמיד עדיף על אלחוטי.

kobine
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם

לינק להודעה #517 

אני מנסה לחבר את הax3 pro כextender (כלומר שיקלוט את הwifi הישן ויגביר אותו), זה אפשרי? אני לא מוצא את ההגדרה לזה בממשק web

integral
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

לינק להודעה #518 

@kobine

לפני שאתה מחליט על תצורה, תן פרטים על הוייפי הישן. יכול מאוד שיהיה עדיף לעשות להיפך.

kobine
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #519 

@integral
·
יש לי netgear r6700 מחובר לסיב אופטי בסלון. את הax3 הנחתי בחדר עבודה שהוא במיקום יותר מרכזי בדירה כדי לספק wifi מהיר יותר לחדרים הרחוקים יותר מהסלון.
מצאתי את האפשרות שיעבוד כextender וזה עובד והעלה את המהירות מבערך 10mb לבערך 100mb אבל הוא ממשיך לשדר על אותה רשת. יש אפשרות שהוא ישדר רשת נוספת?

integral
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

לינק להודעה #520 

עדיף חיבור קווי מהנטגיר אליו.

איזו קונפיגורציה שמת שהנטגיר מנהל את הרשת? AP?

מה הסאבנט של הנטגיר אצלך?

kobine
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #521 

@integral
·
ברור לי שעדיף חיבור קווי מהנטגיר לax3 אבל זה לא אפשרי.
כן הax3 מוגדר כAP (הZhilian מופעל).
הסאבנט של הנטגיר הוא הוא 192.168.1.*** אם אני מבין נכון את השאלה.
בכל מקרה, אפשרי שהax3 יעבוד כextender אבל ישדר רשת נפרדת?

integral
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

לינק להודעה #522 

@kobine
·
צריך לשים אותו על מצב DHCP ולחבר אותו לוויפי של הנטגיר.

תקבל בברירת המחדל סאבנט של 192.168.3.

ה ZHILIAN לא רלוונטי לעניין. רלוונטי אם תקנה עוד אחד ל MESH.

Alospider
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

לינק להודעה #523 

קיבלתי את הנתב (AX3 PRO - גירסה סינית).
אמנם רשמו פה לפניי, אבל לטובת אלו שפספו בתוך השרשור הארוך הזה;
מצרף פה את תהליך ההתקנה שעברתי + רשמים/הערות נוספות, בתקווה שיקל על משתמשים שמתקינים אותו פעם ראשונה.

1. החלטתי להגדיר את הנתב עם האפליקציה (באנגלית) מאשר עם הדפדפן (נראה לי מסורבל השיטות האחרות כמו תרגום דרך הטלפון או שימוש בכרטיס רשת נוסף לחיבור לאינטרנט). בעקרון יש 2 אפליקציות שניתן להשתמש בהן - AI LIFE ו - HILINK. לא ברור לי כל כך מה ההבדלים בין האפליקציות - מניח ש-AI LIFE כללית יותר ומאפשרת ניהול ושליטה על מכשירים אחרים של Huawei. אני באופן אישי לא הצלחתי לעבוד עם AI LIFE ולכן השתמשתי בHILINK.
לאחר חיבור הנתב לחשמל יש להתחבר לרשת האלחוטית מהטלפון ולפתוח את האפליקציה. האפליקציה תזהה לבד את הנתב ותפתח לכם מסך הגדרות שבסיומו אם הכל תקין תהיו מחוברים לאינטרנט - 5 דקות בשיטה הזאת :)

2. לאחר סיום הגדרת הנתב, ניתן לנהל אותו (באופן חלקי) מהאפליקציה (HILINK) או באופן מלא מהדפדפן.
לאחר התחברות לנתב מהדפדפן (כתובת ברירת מחדל של הנתב הינה 192.168.3.1) עדין לא הופיעה לי בדפדפן אופציה לתרגם (בשלב זה היה כבר אינטרנט). הפתרון היה הכנסת הסיסמא לנתב (שהגדרתי בשלב 1 באפליקציה) ולאחר כניסה לממשק הניהול ללחוץ מקש ימני בעכבר ולבחור "Translate to English". זהו. הכל היה מוגדר עם אפשרויות ניהול מלאות של הנתב מהדפדפן באנגלית.

דבר שחשוב לציין

אחת ההגדרות החשובות בנתב הוא ה-Mode שבו הוא מוגדר לעבוד. לאחר שנכנסים לממשק הניהול בדפדפן האופציה היא שנייה משמאל ונקראת "I want to go online". שם בוחרים אחת מ4 אפשרויות:

1. PPPOE - מגדירים חייגן בנתב ע"מ להתחבר לאינטרנט - אופציה שצריך לבחור במידה והנתב מתחבר למודם.

2. DHCP - הנתב יקבל כתובת IP אוטומטית מהנתב הראשי שלכם. בMode הזה הנתב AX3 הוא זה שיחלק כתובות (כתובות ברירת מחדל הינן 192.168.3.x).

3. AP - הנתב יכבה את שרת ה-DHCP הפנימי שלו והכתובות שיתקבלו בציודים שיתחברו אליו יגיעו מהנתב הראשי. במקרה שלי לדוגמא הנתב הראשי שלי הוא BE שמחלק כתובות 10.0.0.x. ואכן המחשב שלי קיבל כתובת בסגמנט זה.
* לאחר מעבר ל-Mode הזה הנתב כבר לא יכול להיות מנוהל דרך אפליקצית HILINK בטלפון - לא ברור לי למה אבל נאמר במפורש במעבר ל-Mode הזה.
** למרות שהמחשב שלי קיבל כתובת 10.0.0 מהנתב הראשי, עדיין יכולתי להתחבר לנתב בכתובת המקורית שלו 192.168.3.1.
*** רציתי שיהיה נתב אחד שיחלק כתובות ברשת (ה-BE הראשי) ועדיין לקבל את היכולת לנהל את הנתב דרך האפליקציה ולכן ניסיתי להתחכם ולעבוד בתצורת DHCP ורק לכבות את חלוקת הכתובות (כיבוי DHCP ב-Settings ) אבל זה לא עבד . כנראה שה-Mode של AP עושה משהו
מעבר ללכבות את שרת ה-DHCP (מניח שהוא הופך את כל הרשת ל-L2 לעומת Mode של DHCP שהנתב L3).

4. Static IP - הגדרה ידנית של הגדרות הנתב (כתובות DNS וכו').

הערות נוספות:
1. בחרתי בגרסת ה-Pro כי ההבדל במחיר נמוך יחסית ונתב זה משהו שקונים פעם בכמה שנים ומחזיק את כל תשתיות
האינטרנט - רציתי ללכת על בטוח מבחינת כוח עיבוד (4 ליבות כמו כן נאמר שהקירור טוב יותר בגרסת ה-Pro)

2. בחרתי בגרסה הסינית כי הגרסה הגלובלית "מסורסת" יותר - ללא מגברים בתדר 2.4GHZ

3. במסך הכניסה לנתב בדפדפן הוא דווקא שולח אותך להוריד את האפליקציה AI LIFE - אני כאמור לא הצלחתי להשתמש בה.

4. ישנם 4 פורטים בנתב. 3 LAN ופורט WAN אחד. לנתב יש יכולת לזהות אוטומטית מהו פורט ה-WAN או להגדיר בצורה ידנית (ואז נקבע לפורט 1 קבוע).

5. הנתב משדרג גרסה בצורה מהירה. שימו לב שהשדרוג נעשה בשלבים - לא "קפיצה" ישר לגרסה האחרונה.

בהצלחה. ביצועים/יציבות אעדכן בהמשך.

aka_katz
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

לינק להודעה #524 

שאלה...
יש לי 2 קומות בבית, בכניסה יש ארון תקשורת עם switch שמחובר לנתב של פרטנר משם יש כבל CAT7 שהולך למעלה לארון תקשורת קומתי ומחובר לעוד switch שממנו מתחברים כל החיבורים הקווים בקומה, יש לי עוד פורט אחד פנוי השאלה האם אני יכול לחבר ישירות את ה AX3 ולהפוף אותו לwifi נפרד רק לקומה העליונה?

תודה מראש
Quality Assurance Engineer :

Microsoft SQL Server 2005
HP Winrunner
Quality Center
VB Script
QTP
ISTQB

ziv_r
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT