המלצה על מחשב נייח מחודש מתלבט בין מספר דגמים

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi

מנהלים: מנהלי וידאו, מנהלי HTPC ועיבוד תמונה

shaked
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 33 פעמים

לינק להודעה #31 

אתה תקוע בקונספציה מיושנת ולא רלוונטית בטח שלא לשאלה הראשונה פה. מחשב ,במיוחד שלא בשימושים של פותש,לא יצרוך הספק מלא מהספק 24\7.
במקום לכתוב שטויות אתה מוזמן לחשב צריכת חשמל אמיתית של המערכת, הלינקים פה רק צריך לקרוא. והלנובו הזה מגיע עם ספק 66W או 90W...

ממש מפתיע שיש פערים בין מעבד 4\2 ל8\4. אבל כשמשווים מספרים לא רלוונטים מה זה משנה...
מבנצמארק 1 אי אפשר להסיק מסקנות, בטח לא מהאתר הזה.

ThinkCenter M720q Tiny - Intel Core i3-8100T (4 Core, 3.1GHz, 6MB) - DOS - 4GB (1x4GB) DDR4 2666Mhz (Support 2x SODIMM Up to 32GB) - 1TB HDD 7200RPM - Intel UHD Graphics 630, Intel 3165 WiFi ac, 1x1 ,BlueTooth 4.2 - Keyboard and Mouse - 3 Years OnSite Warranty - Free M.2 Slot, Up to 32GB - Free M.2 PCIe SSD slot

שלוש שנים אחריות באתר הלקוח לנובו
מחיר, תשלומים, משלוחים הצעת מחיר וכו'

מחיר / כולל מעמ: ?
1347
https://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=10T70061IV
...

arotman
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 398 פעמים
קיבל תודות: 344 פעמים
יצירת קשר:

לינק להודעה #32 

shaked כתב:אתה תקוע בקונספציה מיושנת ולא רלוונטית בטח שלא לשאלה הראשונה פה. מחשב ,במיוחד שלא בשימושים של פותש,לא יצרוך הספק מלא מהספק 24\7.
במקום לכתוב שטויות אתה מוזמן לחשב צריכת חשמל אמיתית של המערכת, הלינקים פה רק צריך לקרוא. והלנובו הזה מגיע עם ספק 66W או 90W...
...
על איזה קונצפציות מיושנות אתה מדבר מניסיוני רוב האנשים משאירים את המחשב שלהם דלוק 24 על 7 ולא הבאת שום נתון שסותר את מה שכתבתי שים לב שגם בחישובים ציינתי שאני לוקח נתון מקסימלי ולא נומינלי או ממוצע, בנתיים אתה כותב שאני כותב שטויות אבל לא מציע שום הסבר אחר....חובת ההוכחה עליך, לא עלי ואני ממש לא עובד אצליך אם אתה טוען שהטענות שלי לא נכונות אתה מוזמן להפריך ולהציג נתונים אחרים.. יצא לא פעם לתכנן חדרי מחשב מבחינת קרור, הספקים וציוד ולתמוך בחברה של מעל 100 עובדים, כפי שצייני אני ממש לא מגדיר עצמי "מומחה" לנושא אבל עברתי כמה דברים בחיים...אז אם יש לך מידע נוסף להוסיף לדיון או להפריך טענות אתה מוזמן.

בנוסף פותח השרשור TAXI מציג גם דגמים שהם Tower.
TAXI מחפש מחשב בתקציב נמוך ובתקציב של כ 1300 ש"ח אין יותר מידי אופציות, או מחשב חלש יחסית חדש או מחשב יד שנייה או מחשב מחודש.

TheCoolest
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
נתן תודות: 154 פעמים
קיבל תודות: 1797 פעמים
יצירת קשר:

לינק להודעה #33 

@arotman
·
ספק כוח של 450 וואט לא אומר כלום בנוגע לכמה הספק המחשב יצרוך.
יכול להיות שהספק יעיל במיוחד, והוא יבזבז פחות הספק מספק של 90W אשר פחות יעיל.
ספק כוח של 90W שתאמץ ותביא אותו לקצה בהכרח יצרוך יותר (יהיה הרבה פחות יעיל) מספק (נורמלי) אחר בעל הספק גבוה יותר המספק 90W למחשב.
בעומסים נמוכים מעבדים מודרניים צורכים מספר וואט לשעה. לדוגמה: ה-Core i7 2600K שלי, עם אוברקלוק ל4.3GHZ, צורך כ-6-7W כשהוא במנוחה. מחשבים עם מעבדים לניידים בהחלט צורכים פחות. יש לי מיני PC עם מעבד i3 7130U והוא צורך בערך 1.5W במנוחה. אבל שתי הצריכות הן חסרות משמעות, זה לא משהו שבאמת תראה בחשבון חשמל הדו-חודשי שלך. וזה לא משהו שאמור להוות שיקול משמעותי בנוגע לקירור הבית שלך.
ממערכת שלמה אתה יכול לצפות לצריכה של 40-60W במנוחה, אבל זה מאד תלוי ברכיבים וביעילות של ספק הכוח. להספק המקסימלי של הספק יש חשיבות נמוכה יחסית.
להערכתי מחשב כמו ה-NUC שציינת במנוחה יצרוך בסביבות ה-20-30W מהקיר, לא הבדל משמעותי במיוחד ממחשב נייח רגיל בעל מפרט מקביל.
כמובן שבמחשב נייח ניתן להרכיב חומרה הרבה יותר חזקה שדורשת הרבה יותר הספק, אבל זה גם מספק לך הרבה יותר ביצועים במידת הצורך. שוב, אפילו כרטיסי המסך הכי חזקים שיש היום בשוק, כאלה שצורכים 200-300W בעומס מלא, צורכים מספר חד ספרתי של וואט במצב מנוחה.

אני מבין בהחלט את השיקול למחשב קטן וקומפקטי, וכבונוס כזה שמתחמם מעט פחות וצורך מעט חשמל. אפילו חשבתי לעצמי ללכת על זה פעם. כך שאני לא שולל את זה שמחשב כמו NUC יכול בהחלט לענות לצרכים של הפות"ש, אני רק חושב שהדחיפה שלך לנסות ולשכנע את כולנו שזו הדרך והסיבות שלך לזה לא מחזיקות מים.

arotman
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
יצירת קשר:

לינק להודעה #34 

TheCoolest כתב: אני מבין בהחלט את השיקול למחשב קטן וקומפקטי, וכבונוס כזה שמתחמם מעט פחות וצורך מעט חשמל. אפילו חשבתי לעצמי ללכת על זה פעם. כך שאני לא שולל את זה שמחשב כמו NUC יכול בהחלט לענות לצרכים של הפות"ש, אני רק חושב שהדחיפה שלך לנסות ולשכנע את כולנו שזו הדרך והסיבות שלך לזה לא מחזיקות מים.
...
@TheCoolest

מכיוון שאני עוסק מורשה אז קצת מספרים בכסף, בדקתי את חשבונות החשמל שלי, אני גר עם משפחתי ביחידת דיור
בכפר חב"ד למעלה מ 5 שנים אז הסתכלתי על חשבונות החשמל ב 2017 6043 ש"ח וב 2018 5923 ש"ח מול 2019.
השינוי היה החלפת מחשב שנרכש ב 2007 עם ספק 550 וואט רגיל ומעבד E-6400 לוח 925 כמדומני דיסק SSD עם מסך LCD ישן, שהוחלף בתחילת דצמבר 2018 בNUC וזה השינוי המשמעותי היחיד בשנים האחרונות, מיקרוגל הוחלף, תנור,מקרר מכונת כביסה, מייבש ומזגן זהים כנ"ל לגבי מסך 40" LG, בבית רק נורות חסכוניות.

עלות צריכת החשמל הממוצעת השנתית שלי ב 2017 וב 2018 הייתה 5983 ש"ח לשנה.
בשנת 2019 היא ירדה ל 5213 ש"ח הבדל של 770 ש"ח (יצא במקרה) אבל עדיין המספרים מדברים בעד עצמם....
וכאן מדובר על מחשב שנשאר דלוק משעה לאחר צאת שבת או חג עד ו 15 דקות לפני כניסת שבת או חג. כ 6 ימים בשבוע בממוצע אז נכון שלקחתי מקרה של מחשב ישן מאוד וייתכן שהיה שינוי בחישוב חשבון החשמל בחברת החשמל והתעריפים
אבל אלא כבר מספרים אמיתיים ושינוי של מחשב אחד (יש לי עוד NUC שהיה בזמנו 2820 ולאחר מכן j5005).

בשוק המוסדי בארץ וגם בחו"ל כבר הבינו זאת וגם בתור אחד שמגיע לבתי יוקרה מידי פעם ומשוחח עם חברים ומכרים ורואה כמה מחשבים בפועל יש בבתים אז הרוב היום זה בכלל מחשבים ניידים וטבלטים למרות שאצלנו בכפר ובכלל בקרב הציבור הדתי חרדי אני עדיין רואה מידי פעם מחשבי Desktop ישנים עדיין מי שירצה מחשב חדש במיוחד בימים אלא בד"כ ירכוש מחשב נייד.

יש לא מעט כתבות בנושא שמראות את הירידה ברכישה של מחשבים אישיים למשל כתבה ב ZDNET מ 2019
https://www.zdnet.com/article/as-the-pc ... -thriving/

"Meanwhile, the consumer market for PCs has all but vanished, with the exception of two groups: gamers and high-income professionals that still need the unique capabilities that a PC or Mac provides."

אז אם מחשב קטן שמתחמם הרבה פחות כלומר יותר יעיל, מציע ביצועים מצויינים לרוב היישומים הביתיים והמשרדיים הנפוצים ומשאיר עוד 770 ש"ח בכיס בחישוב שנתי לא מהווה יתרון על מחשב רגיל אז אין לי באמת מה להוסיף...

מספיקלי
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 134 פעמים

לינק להודעה #35 

גם אני ראיתי ירידה משמעותית בצריכה לפני עשור כאשר "הפרד" היה עובד כאן 24/7 על כל מיני שטויות.
בשלב מסוים הורדתי סוויטש הפסקתי והמחשב דלק רק כ8-10 שעות ביום . חשבון החשמל ירד יפה מאד.
אינני מנוי הוט/יס

+K1 עם DVB וK18.4.

arotman
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
יצירת קשר:

לינק להודעה #36 

זה בכלל הרג אותי יודע שנמכר בארץ לא יודע מחיר.
נערך לאחרונה על ידי arotman ב 27/04/2020 9:42, נערך פעם 1 בסך הכל.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 128 פעמים
קיבל תודות: 2993 פעמים

לינק להודעה #37 

arotman - תפנה לכל מפיץ עסקי רישמי של דל בארץ (מטריקס, CMS וכו) ותקבל מחיר.

באמת מוצר מדהים לעסקים.
ה FAQ - הכרחי לקרוא לפני פרסום תגובה בדילים המפורסמים על ידי:

https://www.hometheater.co.il/vt284213.html

"ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא שלגאונות יש גבולות."

arotman
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
יצירת קשר:

לינק להודעה #38 

@Huber
·
כן תודה ראיתי לאחר שפרסמתי, קצת יקר אבל אחלה רעיון אהבתי מאוד.

בנתיים אני מאוד מרוצה מהפתרון ה NUC שיש לי היום וגם המלצתי לרכישה עבור קרוב משפחה ולקוחות. מאוד מרוצים מהרעיון. אני חושב שהתקנתי עשרות מחשבי NUC עבור משווקים עבור הלקוחות שלהם בכמה שנים אחרונות, מחשבים די אמינים. התקלה היחידה שהייתה לי היא בסוללת CMOS במחשב NUC מלפני כמה שנים שהיה מנותק מהחשמל והסוללה נגמרה, קצת כמו לפרק מחשב נייד אבל לא לקח לי יותר מידי זמן. אני בד"כ לא מוכר חומרה, אבל ללקוחות VIP מסויימים אני בד"כ ממליץ מה לקנות ומתקין עבורם את המחשב. להתקין היום מחשב עם WINDOWS 10 באמצעות USB קטן ומחשב מהיר עם אחסון SSD מהיר אתה מסיים התקנה בסיסית של מערכת הפעלה באולי 15 דקות לפני אופיס ועדכונים.ואחרי בערך שעתיים עד 3 יש לך מחשב עובד מתוצר ומעודכן. שלא לדבר על ההרכבה שזה ממש משחק ילדים מפרקים 4 ברגים מכניסים זיכרון ואחסון סוגרים, מעדכנים את ה BIOS ומתקינים מערכת הפעלה.

shaked
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #39 

arotman כתב:
...
...
על איזה קונצפציות מיושנות אתה מדבר מניסיוני רוב האנשים משאירים את המחשב שלהם דלוק 24 על 7 ולא הבאת שום נתון שסותר את מה שכתבתי שים לב שגם בחישובים ציינתי שאני לוקח נתון מקסימלי ולא נומינלי או ממוצע, בנתיים אתה כותב שאני כותב שטויות אבל לא מציע שום הסבר אחר....חובת ההוכחה עליך, לא עלי ואני ממש לא עובד אצליך אם אתה טוען שהטענות שלי לא נכונות אתה מוזמן להפריך ולהציג נתונים אחרים.. יצא לא פעם לתכנן חדרי מחשב מבחינת קרור, הספקים וציוד ולתמוך בחברה של מעל 100 עובדים, כפי שצייני אני ממש לא מגדיר עצמי "מומחה" לנושא אבל עברתי כמה דברים בחיים...אז אם יש לך מידע נוסף להוסיף לדיון או להפריך טענות אתה מוזמן.

בנוסף פותח השרשור TAXI מציג גם דגמים שהם Tower.
TAXI מחפש מחשב בתקציב נמוך ובתקציב של כ 1300 ש"ח אין יותר מידי אופציות, או מחשב חלש יחסית חדש או מחשב יד שנייה או מחשב מחודש.
...
אתה מתעקש לא לקרוא אז בפעם האחרונה, תה יכול לחשב את זה בעצמך לרמת רכיב והתחשבות בנצילות.
אם אתה מעדיף לא לעשות את זה, אל תזרוק מספרים שקריים (450W ביום) ותטעה
צריכת חשמל אתה יכול לחשב בעצמך פהhttps://outervision.com/power-supply-calculatorמאות שח הבדל לא יהיו כאן
...

Guyagil
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 29 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

לינק להודעה #40 

מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבדים:
AMD Ryzen 5 1600 AM4 Box
כמות: 1 - מחיר: ₪ 408
לוחות אם:
Gigabyte GA-A320M-H
כמות: 1 - מחיר: ₪ 234
זכרונות RAM:
DDR 4 8G/2666 Samsung 3rd Party
כמות: 1 - מחיר: ₪ 136
מארזים:
IPPON MicroATX MQ-02 380W
כמות: 1 - מחיר: ₪ 160
כונני SSD:
Pioneer SSD 256GB M.2 NVME - SE20
כמות: 1 - מחיר: ₪ 199
כוננים קשיחים:
Seagate HDD 1.0TB 64MB SATA3 Barracuda
כמות: 1 - מחיר: ₪ 184
כרטיסי מסך:
Gigabyte GT710 2GB DDR5 GV-N710D5-2GL
כמות: 1 - מחיר: ₪ 215
סה"כ: ₪ 1535
מחיר באילת: ₪ 1312

מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
https://www.tms.co.il/107359

arotman
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
יצירת קשר:

לינק להודעה #41 

@shaked
·
אתה כתבת:
"אתה מתעקש לא לקרוא אז בפעם האחרונה, תה יכול לחשב את זה בעצמך לרמת רכיב והתחשבות בנצילות.
אם אתה מעדיף לא לעשות את זה, אל תזרוק מספרים שקריים (450W ביום) ותטעה"

אני כתבתי:
"שים לב שגם בחישובים ציינתי שאני לוקח נתון מקסימלי ולא נומינלי או ממוצע"

כנראה שאני עובד אצלך אז בבקשה חישבתי עם המחשבון שלך יצא לי 269 Watt
שזה 0.14 ש"ח לשעה לפי חברת החשמל.

https://srvt1.i-ecnet.co.il/scripts/mgr ... UMENTS=-N3

אין שם את כל הדגמים אז לקחתי משהוא סביר מאותה סדרה של ה NUC רק מעבד DESKTOP.
https://outervision.com/b/IVsJCA

בעוד שעם מחשב NUC אתה במקסימום מגיע ל 0.09 ש"ח לשעה שיותר סביר ( ולא מדדתי עדיין עם מד זרם)
בהנחה שאתה עובד על גג 70 אחוז צריכה שזה63 וואט והגזמתי בכוונה זה עדיין 0.03 ש"ח לשעה.

כעת מדובר על הפרש הפעלה שעתי של 11 אגורות לשעה במשך 24 שעות בשבוע שלי 6 ימים כפול 4 שבועות 63.36 ש"ח לחודש בשנה 760 ש"ח ממש במקרה כמעט כמו המספר שחישבתי בחישוב צריכת החשמל השנתי שלי שהגיע ל 770 ש"ח הפרש בין מחשב עומד ישן למחשב NUC חדש.

גם אם אני מחשב בחברת החשמל לפי 90 וואט מקסימום כל הזמן אז זה עדיין הפרש של 0.05 ש"ח כלומר 345 ש"ח בשנה.
עדיין כמה מאות ש"ח בדיוק כפי שכתבתי.

TheCoolest
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
נתן תודות: 154 פעמים
קיבל תודות: 1797 פעמים
יצירת קשר:

לינק להודעה #42 

@arotman
·
החישוב פשוט מאד. מחשב שצורך 50W לשעה יצרוך 1200W ב-24 שעות. זה יוצא בערך 65-70 אגורות ליום. מזה אפשר לעשות חישוב גס של כמה כסף תשלם בחשבון החשמל שלך.
כפי שכבר כתבתי, לכמות ה-WATT של ספק הכוח שלך אין שום משמעות אם אין לך מושג בנוגע ליעילות של אותו ספק.
אם היה לך ספק כוח ג'נרי, לא אתפלא אם היעילות שלו היא באזור ה-70%, מה שאומר שרק הספק יבזבז לך כמות דיי גדולה בלי קשר לכלום.
מחשב עתיק כמו Core2Duo E6300 יכול לצרוך גם 100W בכיף שלו, גם עם ספק בעל יעילות סבירה.
מחשבים מודרניים הרבה יותר יעילים.
כמובן שאם אתה משאיר את המחשב דלוק, עם מסך דלוק, ועם עומס על המחשב הוא יצרוך יותר חשמל.

arotman
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
יצירת קשר:

לינק להודעה #43 

@TheCoolest
·
תודה על ההסבר שכמובן אני מסכים איתך בגדול , יחד עם זאת בעבר בבואי לתכנן חדרי מחשב ווידאתי זאת שוב עם הנדסאי חשמל בשיחה מקודם בפרויקט של דיור מוגן שסיימתי את תיצור הרשת שם לא מזמן( הייתה להם בעיה עם אחד ממוני החשמל הדירתיים שהיה מנותק מרשת הבקרה משום מה).
מכיוון שאין לנו מידע על יעילות הספק שמשתנה עם הזמן בתלות בשינוי אופיין הרכיבים הפאסיביים כגון קבלים אלקטרוליטיים ונגדים בספקי בכח במיוחד בספקים ממותגים המושפעים מטמפרטורה והפרעות חשמל אז אנחנו מחשבים
לפי הספק מקסימלי ולא נומינלי, כך למשל בחישובים של צריכת חשמל לדירה ע"פ ההנדסאי מוסיפים אחוז 20 על הצפי הנדרש.

בחישוב דרישות אל פסק אנו נוהגים לחשב לפי סך צריכת כל המוצרים בהספק מקסימלי בתוספת 30 אחוז מרווח בטחון.

אז ברור שמדידת צריכה רגעית במוצר אינה משקפת צריכה לאורך זמן משום כך החישובים שהצגתי לגבי תשלום לחברת חשמל בחישוב שנתי הם הרבה יותר מדוייקים.

הנתון החסר היא צריכת זרם של מחשב מודרני במארז TOWER תכל"ס בכסף בחשבון החשמל וכאן אתה מדבר על הערכה בלבד ולא על נתון אמפירי.

shaked
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #44 

arotman כתב:@shaked
·
אתה כתבת:
"אתה מתעקש לא לקרוא אז בפעם האחרונה, תה יכול לחשב את זה בעצמך לרמת רכיב והתחשבות בנצילות.
אם אתה מעדיף לא לעשות את זה, אל תזרוק מספרים שקריים (450W ביום) ותטעה"

אני כתבתי:
"שים לב שגם בחישובים ציינתי שאני לוקח נתון מקסימלי ולא נומינלי או ממוצע"

כנראה שאני עובד אצלך אז בבקשה חישבתי עם המחשבון שלך יצא לי 269 Watt
שזה 0.14 ש"ח לשעה לפי חברת החשמל.

https://srvt1.i-ecnet.co.il/scripts/mgr ... UMENTS=-N3

אין שם את כל הדגמים אז לקחתי משהוא סביר מאותה סדרה של ה NUC רק מעבד DESKTOP.
https://outervision.com/b/IVsJCA

בעוד שעם מחשב NUC אתה במקסימום מגיע ל 0.09 ש"ח לשעה שיותר סביר ( ולא מדדתי עדיין עם מד זרם)
בהנחה שאתה עובד על גג 70 אחוז צריכה שזה63 וואט והגזמתי בכוונה זה עדיין 0.03 ש"ח לשעה.

כעת מדובר על הפרש הפעלה שעתי של 11 אגורות לשעה במשך 24 שעות בשבוע שלי 6 ימים כפול 4 שבועות 63.36 ש"ח לחודש בשנה 760 ש"ח ממש במקרה כמעט כמו המספר שחישבתי בחישוב צריכת החשמל השנתי שלי שהגיע ל 770 ש"ח הפרש בין מחשב עומד ישן למחשב NUC חדש.

גם אם אני מחשב בחברת החשמל לפי 90 וואט מקסימום כל הזמן אז זה עדיין הפרש של 0.05 ש"ח כלומר 345 ש"ח בשנה.
עדיין כמה מאות ש"ח בדיוק כפי שכתבתי.
...
1 רק כדי להוריד אותך מהשטויות של הטוואר לא טוואר אבל בהתבסס על ההנחות שלך, הלנובו מפלונטר מגיע עם ספק 65W עד 90W בI7...
https://www.lenovo.com/gb/en/desktops-a ... 1TC1MTM72Q

2 אתה לא יכול להשוות מעבד שמיועד למחשב נייד (נוק) למעבד שמיועד לנייח בגלל זה האתר הזה לא מחשב צריכה של מעבדים לניידים. הI5 הנייח עם 6 ליבות ואין שום הגיון לקנות את הT אם מתקינים אותו במארז רגיל.
https://ark.intel.com/content/www/us/en ... 935,129944

מעניין שמהשטות של 450W עומס ירדת בכמעט חצי ל219W בלי מקדמים.
כמה לא מפתיע החישוב שגוי, כדי שתוכל להמשיך להשוות דברים לא קשורים ולהגיד שאתה צודק.
בדל ובלנונו זה I3-8100T 4\4 ולא עם I5 נייח 6\6 שניסת להציג.
בכל המפרטים אין כרטיס מסך חיצוני ולא כונן אופטי, בלי זה+I3 T העומס יורד ל155W.

דא לא הבנתי איך אתה רוצה למדוד הספק עומס משתנה משתנה עם מד זרם...

arotman
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
יצירת קשר:

לינק להודעה #45 

@shaked
·
סוף כל סוך הזזת את עצמך וחישבת משהוא כל הכבוד!
א. זה ממש לא היה ברור לי באתר שהכרטיס מסך הוא חיצוני.
ב. אני השוותי מעבד i5 מאותו הדור של המעבד בדור של ה NUC שלי דור 8
ובמהירות שעון נמוכה יותר עם אותה כמות זכרון ודיסק SSD M.2
ג. השארתי כונן DVD

הרעיון היה השוואה של מחשב רגיל עם ביצועים דומים פחות או יותר למעבד שיש ב NUC שלי.

גם לפי הנתונים שלך אתה עדיין עם צריכה של פי 3 ממחשב NUC שלפי TheCoolest אמורה ליהיות כ 50 וואט בהנחה כמובן שזו הצריכה האמיתית גם של מחשב רגיל Tower או איך שתקרא ועדיין לא התייחסת לנתונים של צריכת החשמל אצלי בבית שהצגתי עם הפרשים ברורים בכסף אומנם עם מחשב מדור ישן.

אתה עדיין מדבר על נתונים של בערך שחושבו באתר שעושה לעניות דעתי ממוצעים ולא מדידה אמיתית.

כפי שכבר ציינתי כאן מספר פעמים בחישוב שעושים בארגון זה תמיד החישוב של המקסימום צריכה ולא הנומינלי.
ומכיון שספק 450 וואט הוא ההספק הרגיל בד"כ בכל מחשב רגיל ממוצע אז זה המספר שמשתמשים בו לחישוב בארגון.
ומהסיבה שקשה בארגון לפי רכישה מסיבית לדעת כמה תהיה הצריכה בפועל עד להטמעה בפועל.

לאחר ההטמעה ההבדלים הם כפי שציינתי, רק בצריכת החשמל מעל 100 אלף ש"ח בשנה לקומה של 100 מחשבים.
והנדסאי החשמל או המהנדס שיכינו את תשתיות החשמל לקומה יחשבו תמיד לפי המקסימום פלוס מקדם בטחון של 20 אחוז.
כאשר מגיעים לישיבות הרכש ומציגים נתוני צריכה כשיקול כלכלי אז גם הרכש יסכים להוציא קצת יותר כסף אם בכלל.
על מחשב קטן ועוד לא דיברנו על ההפרש בדרישות הקרור בקומה שגם שם יש הפרשים אבל כאן כבר אין לי נתונים
של פליטת חום ב BTU , כאשר תכננתי בעבר התקנה של ציוד בחדרי מחשב אז זו הייתה גם דרישה כדי לוודא שעוצמת
מערכת הקרור מספקת.

סתם בשביל הספורט לאחר המצב בכוונתי לרכוש משהו כזה כדי לבדוק צריכה אמיתית ולהשוות.
http://wilen-hobby.co.il/pl_product~1215~38~0.htm
אתה מוזמן גם לעשות מעשה ולבדוק או שגם כעת תרצה שנגיע למעבדת הכיול במכון התקנים כדי לבדוק דיוק ....

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”