YAMAHA - הסידרה החדשה - RX-A8, RX-A6, RX-A4, RX-A2 TSR-700, RX-V6A, RX-V4A

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
bsphere
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: Gal Ben-Haim
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 15 פעמים

Re: YAMAHA - הסידרה החדשה - RX-A8, RX-A6, RX-A4, RX-A2 TSR-700, RX-V6A, RX-V4A

הודעה שלא נקראה #481 

לא התכוונתי להצית פה שוב מריבות.

הסיבה שאני חושב להחליף את ה-x1200w היא שעברנו בית ובמקום החדש ועם הרמקולים החדשים אודיסי (XT) שיש לי ברסיבר נותן תוצאות נוראיות בעיקר בסנטר, הדגשת גבוהים נוראית. עשיתי כיול מחדש בערך 10 פעמים בחודשים האחרונים, עם מגוון שיטות ונקודות מדידה ומשחק עם כל פרמטר אפשרי. הצליל הרבה יותר נקי ונעים (לפחות מהסנטר) אפילו בלי eq בכלל. לקדמיים אני כן צריך eq ומן הסתם לסאב. אז קניתי umik-1 ועשיתי מדידות, eq ידני במידת האפשר (מאוד מוגבל בדנון) ועם האפליקציה של svs. הגעתי למשהו לא רע בכלל.
איפה הבעיה? בדנון הרבה פיצ׳רים כבויים בלי אודיסי, למשל שליטה על התחום הדינאמי (dynamic volume), מה שמאוד שימושי בלילה כשהילדים ישנים. יש את ה loudness management של דנון שעובד רק על דולבי וגם לא עושה יותר מדי.

בנוסף לכל זה הרסיבר שלי ישן מדי בשביל האפליקציה של אודיסי שאולי הייתה עוזרת כאן..

למה אני חושב על לא-דנון - נראה שגם בדגמים החדשים יהיו את אותן בעיות אם לא יסתדר עם אודיסי ואמצא את עצמי מכבה אותו. בנוסף להרבה תלונות שקראתי על האפליקציה של אודיסיי + כל מני פתרונות שעובדים בצורה ״עקומה״ כמו https://github.com/ratbuddy/ratbuddyssey

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 57 פעמים

הודעה שלא נקראה #482 

אגב הסקירה של ה A6A מתעכבת, בגלל קשיים טכניים שג'ין מאודיהוליקס נתקל בהם בזמן ביצוע מדידות. לפי מה שהוא רשם בפורום, האנלייזר מחזיר שגיאה של CLIPPING כאשר הוא מספר לרסיבר אות דיגיטאלי FULL SCALE. ג'ין כרגע עובד על זה מול ימהה בנסיון להבין מדוע זה קורה.

https://www.youtube.com/channel/UCF9cWy ... wGx4AaABCQ

מה שכן, הממשק הגראפי החדש בהחלט נראה טוב עם הרבה אינפורמציה. אני באמת מקווה מאד שתוצאות המדידה יהיו טובות. הרסיבר הזה מציע המון דברים שאין גם אצל דנון.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 452 פעמים
קיבל תודות: 268 פעמים

הודעה שלא נקראה #483 

07/10/2021 11:42  
bsphere כתב:

הסיבה שאני חושב להחליף את ה-x1200w היא שעברנו בית ובמקום החדש ועם הרמקולים החדשים אודיסי (XT) שיש לי ברסיבר נותן תוצאות נוראיות בעיקר בסנטר, הדגשת גבוהים נוראית. עשיתי כיול מחדש בערך 10 פעמים בחודשים האחרונים, עם מגוון שיטות ונקודות מדידה ומשחק עם כל פרמטר אפשרי. הצליל הרבה יותר נקי ונעים (לפחות מהסנטר) אפילו בלי eq בכלל. לקדמיים אני כן צריך eq ומן הסתם לסאב. אז קניתי umik-1 ועשיתי מדידות, eq ידני במידת האפשר (מאוד מוגבל בדנון) ועם האפליקציה של svs. הגעתי למשהו לא רע בכלל.
איפה הבעיה? בדנון הרבה פיצ׳רים כבויים בלי אודיסי, למשל שליטה על התחום הדינאמי (dynamic volume), מה שמאוד שימושי בלילה כשהילדים ישנים. יש את ה loudness management של דנון שעובד רק על דולבי וגם לא עושה יותר מדי.

בנוסף לכל זה הרסיבר שלי ישן מדי בשביל האפליקציה של אודיסי שאולי הייתה עוזרת כאן..

למה אני חושב על לא-דנון - נראה שגם בדגמים החדשים יהיו את אותן בעיות אם לא יסתדר עם אודיסי ואמצא את עצמי מכבה אותו. בנוסף להרבה תלונות שקראתי על האפליקציה של אודיסיי + כל מני פתרונות שעובדים בצורה ״עקומה״ כמו https://github.com/ratbuddy/ratbuddyssey
...
האודיסי בגירסא הגבוהה יותר (XT32) נחשב טוב יותר, ובמיוחד בשילוב עם האפליקציה שנותנת עוד אפשרויות טוויקינג. לא מעט אנשים טכניים שלא מוכנים לשלם מחירים גבוהים יותר, משתמשים בשילוב של באפליקציה עם מדידות בREW וטוענים להצלחה רבה. מבאס באמת שאי אפשר להשתמש בממשק WEB במקום באפליקציה אבל RATBUDDY תחליף לא רע לשימוש על גבי מסך גדול.
גם אני חששתי לאור הבעיות שדווחו עם האפליקציה, אבל לא נתקלתי בבעיות.
גם YPAO של ימהאא חא נחשבת לחוד החנית של מערכות כיול.
יש כמובן את האונקיו/פיוניר החדשים שדגמי הביניים ומעלה שלהם מגיעים עם דיראק ויש לך כבר UMIK-1, אז אולי זה כיוון מעניין עבורך.
Jack of some trades, master of none

טלHD
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 930 פעמים
קיבל תודות: 1048 פעמים

הודעה שלא נקראה #484 

07/10/2021 14:43  
ildonaldo כתב:
אגב הסקירה של ה A6A מתעכבת, בגלל קשיים טכניים שג'ין מאודיהוליקס נתקל בהם בזמן ביצוע מדידות. לפי מה שהוא רשם בפורום, האנלייזר מחזיר שגיאה של CLIPPING כאשר הוא מספר לרסיבר אות דיגיטאלי FULL SCALE. ג'ין כרגע עובד על זה מול ימהה בנסיון להבין מדוע זה קורה.

https://www.youtube.com/channel/UCF9cWy ... wGx4AaABCQ

מה שכן, הממשק הגראפי החדש בהחלט נראה טוב עם הרבה אינפורמציה. אני באמת מקווה מאד שתוצאות המדידה יהיו טובות. הרסיבר הזה מציע המון דברים שאין גם אצל דנון.
...
וגם שם אתה מגיב עם "אמיר אמר" ?! לא נמאס לך?

E Barbie.... שם משתמש מקורי מצאת לך. :roll:

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1342 פעמים
קיבל תודות: 1188 פעמים

הודעה שלא נקראה #485 

לדעתי יותר פשוט להתנהל עם יוזר אחד קבוע, אבל מכבד כל החלטה והתנהלות אחרת...
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

טלHD
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 930 פעמים
קיבל תודות: 1048 פעמים

הודעה שלא נקראה #486 

החל מדקה 16:00....תמונות בעירום😜

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1342 פעמים
קיבל תודות: 1188 פעמים

הודעה שלא נקראה #487 

טל - תודה... (Y)
לא צפיתי עדיין בכל הסרטון אבל מרפי שלח אותי ישר לדקה 24:00 ששם הם מדברים על המאוורר.
לפי מה שהוא אומר, מדובר במאוורר "חירום" או במילים אחרות - הוא כנראה לא כל הזמן עובד...

* עריכה - מסתבר גם שהצ'יפ הוא בר תכנות ככה שהולכת להיות תמיכה בפורמט הסאונד החדש שיושק - ממבו 76.
פגז !!
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

hasday
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אבי חסדאי
נתן תודות: 86 פעמים
קיבל תודות: 33 פעמים

הודעה שלא נקראה #488 

למישהו כבר ידוע על תאריך שהמכשירים מגיעים כבר למדפים?
שבע מסרטונים ורוצה את הדבר האמיתי

mbd (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 1594 פעמים

הודעה שלא נקראה #489 

GalZohar
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 113 פעמים
קיבל תודות: 45 פעמים

הודעה שלא נקראה #490 

07/10/2021 11:42  
bsphere כתב:

...
לא נראה לי שזו סיבה טובה להחליף את דנון.
ה-XT ידוע בתור בעייתי בתיקון לגבוהים. תכייל עם האפליקציה ותגביל לה את תדר הכיול. ככה לא תצטרך לוותר על הכיול לחלוטין ולא תצטרך לוותר על הפיצ'רים של האודיסי. ואם תשדרג לרסיבר עם XT32 אז בכלל. אבל זה כבר נושא לדיון אחר.

לא מצאתי סקירות מפורטות על היכולות של הכיול של הימאה, אבל מכל הדעות שראיתי טוענים שהוא משמעותית פחות מוצלח מהאודיסי XT32 ואולי אפילו ה-XT.

באופן כללי מכל הדיון הזה הצלחתי רק להבין שיש אנשים שאוהבים ימאהה, אבל עם כל הכבוד אני פחות הצלחתי להבין למה.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #491 

12/10/2021 17:08  
GalZohar כתב:
באופן כללי מכל הדיון הזה הצלחתי רק להבין שיש אנשים שאוהבים ימאהה, אבל עם כל הכבוד אני פחות הצלחתי להבין למה.
...
כמו בהרבה דברים, שילוב של טעם אישי, brand loyalty ומיתולוגיות. סביר להניח שכ95% מהאנשים שקונים ציוד אודיו לא ביצעו מעולם מבחנים עיוורים אמיתיים.

bariko
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1308 פעמים
קיבל תודות: 319 פעמים

הודעה שלא נקראה #492 

אני למשל מעולם לא שמעתי ולא השוויתי רסיברים ראש בראש לפני קנייה.
באוזני ,כל מכשירי ספינות הדגל של חברות המיינסטרים, נשמעים אותו הדבר בק"ב.

יש לי העדפה ברורה לימאהה רק בגלל האמינות.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #493 

הנה דוגמא למיתוס - אמינות. לא שאני טוען שזה לא נכון, אבל זה עדיין מיתוס שכנראה מבוסס על חוויות אנקדוטליות שהשתרשו בתודעה.

hasday
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אבי חסדאי
נתן תודות: 86 פעמים
קיבל תודות: 33 פעמים

הודעה שלא נקראה #494 

istarmini
סמל אישי של משתמש