רכישת כבל אופטי חדש

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו וברב-ערוצי, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח,רסיברים, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים מעל 3000$ בלבד !

מנהל: מנהל אודיו

ShDorLq
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

רכישת כבל אופטי חדש

לינק להודעה #1 

שלום לכולם

אני מענויין לרכוש כבל אופטי אשר יקשר בין הכרטיס קול של המחשב לרסיבר.
כרגע אני משתמש בכבל גנרי בעלות של כ30₪ ואני רוצה לשדרג ומקווה שהשדרוג יהיה משתלם.
אני מחפש כבל באורך של 2 מטר ואני מוכן להשקיע עד 200₪.
השימוש שלי הוא לסרטים ומוזיקה כאחד.
יש לכם המלצות על חברה או דגם ספציפי? אם כן, המליצו לי בבקשה מהיכן לקנות.

תודה מראש! :wink:

amitbak
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 61 פעמים
קיבל תודות: 141 פעמים

לינק להודעה #2 

כבל אופטי ב30 שח
יתן לך אותה תוצאה כמו כבל אופטי
ב300 שח.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 924 פעמים

לינק להודעה #3 

amitbak כתב:כבל אופטי ב30 שח
יתן לך אותה תוצאה כמו כבל אופטי
ב300 שח.
...
·מה איכפת לך שיוציא 300 או 3000 ש"ח על כבל אופטי? גם לבעלי העסקים יש פיות רעבים בבית והם רוצים להתפרנס.

@ShDorLq אם אתה באמת רציני אז אני יכול להמליץ לך על חברת Audioquest שאין כמוה בשביל להפריד בינך לבין הארנק (במקרה זה כרטיס האשראי) בתחום האודיופיליה. הנה יש כאן כבל 1.5מ' מצופה בסיבי פחם שעולה טיפה פחות מ 150$. אומנם אני מודה שזה קצת מעבר לתקציב, אבל האיכות...האיכות...
https://www.amazon.com/Audioquest-Carbo ... 8Z7C9Z2EGK

ShDorLq
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #4 

Catskinner כתב:
...
...
·מה איכפת לך שיוציא 300 או 3000 ש"ח על כבל אופטי? גם לבעלי העסקים יש פיות רעבים בבית והם רוצים להתפרנס.

@ShDorLq אם אתה באמת רציני אז אני יכול להמליץ לך על חברת Audioquest שאין כמוה בשביל להפריד בינך לבין הארנק (במקרה זה כרטיס האשראי) בתחום האודיופיליה. הנה יש כאן כבל 1.5מ' מצופה בסיבי פחם שעולה טיפה פחות מ 150$. אומנם אני מודה שזה קצת מעבר לתקציב, אבל האיכות...האיכות...
https://www.amazon.com/Audioquest-Carbo ... 8Z7C9Z2EGK
...
זה הרבה מעבר לתקציב שלי. מישהו כאן הציע לי לקנות ממנו כבל של Audioquest דגם Cinnamon בעלות של 75$. האם כדאי? מה ההבדל בינו לבין הכבל היוקרתי יותר שאתה מציע בתוצאה הסופית?
דבר נוסף מצאתי כבל אחר באמזון של חברת JIB Boaacoustic הגרמנית. קראתי עליה קצת ויש פידבקים חיובים. כבל של החברה מהסדרה הנמוכה יותר עולה 57$. מה דעתכם?

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד

לינק להודעה #5 

יש לך בכלל מושג איזה מידע עובר דרך כבלים אופטיים באודיו?
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

ShDorLq
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #6 

Catskinner כתב:יש לך בכלל מושג איזה מידע עובר דרך כבלים אופטיים באודיו?
...
אין לי משהו חכם לענות לך על זה. מה שכן אני יכול להגיד לך זה שאני משתמש בDTS-X וב DTS CONNECT כשאני רואה סרטים או משחק במחשב אבל זה לא הנושא כרגע. אני מחפש לשפר את הסאונד באמצעות כבלים שלא אצטרך להחליף בעתיד הקרוב או בכלל.

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 144 פעמים
קיבל תודות: 325 פעמים

לינק להודעה #7 

אני מציע שלפני שאתה קונה תוודא שהכל האופטי מתאים למה שאתה שומע, שזה מזרחית פופ, רוק, דיכאון וראפ
לא כל כבל אופטי יתאים לך, שלא תתאכזב אחר כך

בקיצור אם אתה מחפש דרך להיפרד מהכסף שלך תתרום אותו לצדקה התוצאה תהיה טובה יותר מקניית כבל אופטי שקר כל שהוא

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד

לינק להודעה #8 

@ShDorLq
·טוב שמע, עד כמה שאני מעריך את הרצון שלך לשפר את האודיו ולא להסתפק במה שיש - אתה לא יכול לעשות זאת באמצעות החלפת כבל אופטי. המידע שעובר שם הוא דיגיטאלי ובאותה מידה אתה יכול גם לנסות לשפר הדפסות קורות חיים באמצעות החלפת כבל USB למדפסת.

אם תמשיך להתמיד באמונתך, שזו זכותך דרך אגב, ימשיכו לרדת עליך ובסוף תתעצבן.

ShDorLq
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #9 

Borderline1 כתב:אני מציע שלפני שאתה קונה תוודא שהכל האופטי מתאים למה שאתה שומע, שזה מזרחית פופ, רוק, דיכאון וראפ
לא כל כבל אופטי יתאים לך, שלא תתאכזב אחר כך

בקיצור אם אתה מחפש דרך להיפרד מהכסף שלך תתרום אותו לצדקה התוצאה תהיה טובה יותר מקניית כבל אופטי שקר כל שהוא
...
@Catskinner

אז מה שאתם בעצם אומרים זה בעניין הכבל האופטי זה שאין הבדל בין הכבל שיש לי שעלה 30₪ לכבל שעולה 200₪+?

אז למה הכבלים האלו קיימים? למה הביקורות על הכבלים מאנשים שרכשו אותם טוענים שיש שיפור באיכות השמע?

כמובן שיותר כדאי להשקיע את הכסף על הרמקולים או מערכת ההגברה אבל כרגע נראה לי מוזר להשתמש במערכת שעולה 10K+ והכבל הראשי שלי עולה 30₪ אז חשבתי לשדרג.
אם אין טעם לשדרג את הכבל אז פשוט תכתבו את זה. לקבל תגובות ציניות לא ממש עוזר לי כי אני פחות מבין בתחום של הכבלים ועד כמה הם חשובים בכדי לממש את פוטנציאל הציוד הקיים במערכת.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד

לינק להודעה #10 

אני לא מוסמך לענות בשם כולם אז למה אתה פונה אלי כאילו שאני אחראי על כל הפורום?

הכבלים ב 300ש"ח קיימים כמו שקיימים גם כבלים ב 6,000$ - למה? כי יש אנשים שרוצים לקנות אותם ולא אתה ולא אני יכולים להבין מה הולך להם בראש. אני מבטיח לך שאם תחפש תגלה שיש אנשים אחרים שכותבים שהדלקה או כיבוי אורות בסלון גם השפיעה על האודיו ורק אתמול קראתי שטויות שאנשים אחרים כתבו בפורום בחו"ל שהחלפת נתב הרשת שלהם לנתב "אודיופילי" שיפרה להם את החוייה בשמיעת מוזיקה משירותי רשת.

עצה שלי, שכמובן לא תקבל, זה שהשיפור הגדול ביותר באיכות האודיו לא יעלה לך גרוש. פשוט דאג שהמרחק בין הרמקולים יהיה לפחות 40 ס"מ מכל קיר או ריהוט ושגב המושב עליו אתה יושב יורחק בלפחות 1מטר מהקיר מאחוריו.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

ShDorLq
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #11 

Catskinner כתב:אני לא מוסמך לענות בשם כולם אז למה אתה פונה אלי כאילו שאני אחראי על כל הפורום?

הכבלים ב 300ש"ח קיימים כמו שקיימים גם כבלים ב 6,000$ - למה? כי יש אנשים שרוצים לקנות אותם ולא אתה ולא אני יכולים להבין מה הולך להם בראש. אני מבטיח לך שאם תחפש תגלה שיש אנשים אחרים שכותבים שהדלקה או כיבוי אורות בסלון גם השפיעה על האודיו ורק אתמול קראתי שטויות שאנשים אחרים כתבו בפורום בחו"ל שהחלפת נתב הרשת שלהם לנתב "אודיופילי" שיפרה להם את החוייה בשמיעת מוזיקה משירותי רשת.

עצה שלי, שכמובן לא תקבל, זה שהשיפור הגדול ביותר באיכות האודיו לא יעלה לך גרוש. פשוט דאג שהמרחק בין הרמקולים יהיה לפחות 40 ס"מ מכל קיר או ריהוט ושגב המושב עליו אתה יושב יורחק בלפחות 1מטר מהקיר מאחוריו.
...
כרגע אתה האיש שכותב בשרשור הזה אז אני פונה אלייך ולאחרים שמצטרפים לדיון. אני מודה לך מאוד על שיתוף המידע אך עדיין לא קיבלתי תשובה.
אני לא מחפש איפה לבזבז את הכסף בכוח ואני לא בעד אמונות ותחושות סרק על כלום ושום דבר שמבוסס על יוקרה.
לגבי הטיפים שלך, זה אכן מה שאני עושה בהתאם לתנאים של החדר אך עדיין לא קיבלתי תשובה האם הכבל הזול השאני משתמש בו מגביל את הפוטנציאל של המערכת שלי והאם כבל אופטי יוקרתי ואולי איכותי יותר יביא שיפור קל?

Nir547
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 71 פעמים

לינק להודעה #12 

אין הבדלים בין כבלים אופטיים. הבדלים יהיו רק בארנק.
תקנה כבל איכותי שיחזיק מעמד מחברה מוכרת, ולא הג'אנק הסיני בחצי דולר, שנדפק אחרי חודש.
ניר.

רונן
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 768 פעמים
קיבל תודות: 113 פעמים

לינק להודעה #13 

אם אנשים קונים כבל יקר שמדעית לא עושה דבר מעבר לכבל פשוט אבל הם ״שומעים״ שיפור , אזי המטרה הושגה מבחינתם.

itay123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 548 פעמים
קיבל תודות: 873 פעמים

לינק להודעה #14 

ShDorLq כתב:
...
...
זה הרבה מעבר לתקציב שלי. מישהו כאן הציע לי לקנות ממנו כבל של Audioquest דגם Cinnamon בעלות של 75$. האם כדאי? מה ההבדל בינו לבין הכבל היוקרתי יותר שאתה מציע בתוצאה הסופית?
דבר נוסף מצאתי כבל אחר באמזון של חברת JIB Boaacoustic הגרמנית. קראתי עליה קצת ויש פידבקים חיובים. כבל של החברה מהסדרה הנמוכה יותר עולה 57$. מה דעתכם?
...
·בוקר טוב

הכבלים של אודיוקווסט, מעולים ובמחירים יחסית שפויים.
לי באופן אישי יש Tos-Link דגם-VODCA.
שהוא מעולה, גמיש ואיכותי.
לא ניסיתי כבל מתחתיו, או שניים מתחת או מעל.

מה שמעט מטריד אותי בסיפור שלך:

מה שכן אני יכול להגיד לך זה שאני משתמש בDTS-X וב DTS CONNECT כשאני רואה סרטים או משחק במחשב אבל זה לא הנושא כרגע. אני מחפש לשפר את הסאונד באמצעות כבלים שלא אצטרך להחליף בעתיד הקרוב או בכלל.
...
עבור HD formats (קרי Loossless)
לצערי כבל tos-link או COAX לא יעזרו לך במצב הנ"ל.

תצטרך HDMI מה שלא יהיה.
(או אנאלוג per channel, מאוד מסורבל).

רונן
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 768 פעמים
קיבל תודות: 113 פעמים

לינק להודעה #15 

סליחה על ההתערבות.
כבל אופטי tos-link לא מתאים לאודיו hi res ?
הרי זה מעבר אור .. למה שיהיו מגבלות ?

שלח תגובה

חזור אל “אודיו יוקרתי”