מבחן עיוור

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו וברב-ערוצי, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח,רסיברים, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים מעל 3000$ בלבד !

מנהל: מנהל אודיו

ariekarp
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 75 פעמים

מבחן עיוור

לינק להודעה #1 

https://www.calcalist.co.il/world/artic ... 76,00.html

משהו דומה היה קורה במבחנים עיוורים למערכות שמע ככל הנראה.
(רק שזה לא יקרה לעולם - כי מבחן עיוור אינו קביל באודיופיליה)

roberts
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

לינק להודעה #2 

לחובבי יין/ויסקי ולאודיופילים יש הרבה מן המשותף, נקרא לזה "הטרוף לשלמות" .....אם כך מישהו מסוגל להבין את הפסיכולוגיה מאחורי למה אנשי היין מוכנים להוכיח את טענותיהם ב- Blind Test ואודיופילים לא ?

שני התחומים כל כך דומים, גם סכומי הכסף דומים (כשמדובר במוצר אודיו בודד ויקר) - אלפי ולעיתים עשרות אלפי דולרים.

במה שונה ה"חרדה האודיופילית" מ"חרדת אנשי היין" ?

אנטרופולוגים, פסיכולוגים, חוקרי מוח האדם, סתם אנשים מן הישוב :wink:......יש לכם רעיון ?

guys
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 127 פעמים
קיבל תודות: 69 פעמים

לינק להודעה #3 

אני זוכר דוקא שפעם היתה היענות מאודדד רצינית, כולל גיבוי ״מעניין״ למבחן, שלא יצא לפועל בסופו של דבר. רק לא זוכר למה.

יש אנשים שמוכנים להיענות לאתגר הזה...

רועי51
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

לינק להודעה #4 

נגזרת של ויכוח ישן, שכנראה לא יסתיים אף פעם על הבדלים בין כבלים, בין מגברים וכיו"ב קופסאות אודיו למיניהן. הכי נכון בהקשר הזה הוא פשוט ליישם את הקלישאה "איש איש לפי דרכו", אולי "צדיק באמונתו יחיה", משהו כזה.

רועי51
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #5 

כפול
נערך לאחרונה על ידי רועי51 ב 05/03/2019 13:49, נערך פעם 1 בסך הכל.

ארז_וחני
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 43 פעמים
קיבל תודות: 207 פעמים

לינק להודעה #6 

guys כתב:אני זוכר דוקא שפעם היתה היענות מאודדד רצינית, כולל גיבוי ״מעניין״ למבחן, שלא יצא לפועל בסופו של דבר. רק לא זוכר למה.

יש אנשים שמוכנים להיענות לאתגר הזה...
...
·
זה לא קרה משום שלא היתה הסכמה על תנאי המבחן.
ארז

evgenetic
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

לינק להודעה #7 

רועי51 כתב:נגזרת של ויכוח ישן, שכנראה לא יסתיים אף פעם על הבדלים בין כבלים, בין מגברים וכיו"ב קופסאות אודיו למיניהן. הכי נכון בהקשר הזה הוא פשוט ליישם את הקלישאה "איש איש לפי דרכו".
...
·

אני לוקח את זה לכיוון קצת פוליטי אבל האנלוגיה טובה לדעתי, התוצאה של גישת ה"איש איש לפי דרכו" היא חרדים שלא לומדים ולא מחויבים ללמוד את מקצועות הליבה. ההשלכות הכלכליות של התופעה מאד ברורות.
גם בתחום שלנו, אם אתה לא נלחם ומונע בורות באופן אקטיבי אתה בעצם מקדם אותה ומקדם נוכלים שניזונים ממנה, וכך בעקיפין גורם לאנשים לבזבז כסף מיותר.

beltar
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 75 פעמים

לינק להודעה #8 

יש מדי פעם מבחנים עיוורים. למשל, האתר Wirecutter עושה מבחנים עיוורים של ציוד אודיו.

הנה תמונה מהמבחן של סאבוופרים זולים . הסאבים מוסתרים מאחורי וילון:

[img2=630x420]https://thewirecutter.com/wp-content/up ... es-2-1.jpg[/img2]
גם המבחנים של רמקולים מדפיים ושל רסיברים לקולנוע ביתי היו עיוורים. אותי הם שיכנעו, אז קניתי את מה שהם המליצו (רמקולים Q Acoustics 3020i ורסיבר Denon AVR-X3500H)...

roberts
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

לינק להודעה #9 

רועי51 כתב:נגזרת של ויכוח ישן, שכנראה לא יסתיים אף פעם על הבדלים בין כבלים, בין מגברים וכיו"ב קופסאות אודיו למיניהן. הכי נכון בהקשר הזה הוא פשוט ליישם את הקלישאה "איש איש לפי דרכו", אולי "צדיק באמונתו יחיה", משהו כזה.
...
נושא הדיון הוא לא קיים/לא קיים הבדל בציוד אודיו אלא למה אודיופילים לא מוכנים ל-Blind Test מול אנשים שבוחנים יין שכן מוכנים.

רועי51
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #10 

הסיבה היחידה לקיום מבחנים שכאלו היא טענת קיומם של הבדלים ומנגד טענת איונם, בדיוק כמו ביין. וכמו שבאחרון גם מי שנחשף לתוצאות המבחנים לא יתחיל לשתות יין זול, כך גם בראשון, זה כנראה כוחו של מיתוג. ובשל כך ורק בשל כך נזקקתי למסקנה שבסיום הפוסט הקודם שלי אותו הואלת לצטט. והסיבה האפשרית להבדל בין יין לאודיו, היא כנראה המחיר, טעות ביין זה ענין של עשרות או מאות, באודיו אקסקלוסיבי, אלפים רבים. להודות שאתה טמבל הרבה יותר קל כשמחיר המסקנה הזו זניח.

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1170 פעמים
קיבל תודות: 1159 פעמים

לינק להודעה #11 

העולם נחלק לכאלה שאומרים שאין הבדל בין אינטרקונטורים לאלה שאומרים שהם שומעים הבדל

ניסיתי לארגן מבחן עוור

הייתה הענות יפה מאוד מאנשים שאמרו שאין הבדלים ולכן אין כאלה שיכולים לשמוע הבדלים

לעומת זאת לא הצלחתי לשכנע אף לא אחד שטוען שהוא כן שומע הבדלים להשתתף במבחן העוור

אפילו שמבחן היה אמור להיות אנונימי לחלוטין

לטעמי זו הוכחה לטענת אלה שאומרים שאין הבדלים ולכן אין כאלה שבאמת שומעים הבדלים

אבל הוויכוח לא נגמר וככול הנראה לא יגמר

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1170 פעמים
קיבל תודות: 1159 פעמים

לינק להודעה #12 

ארז_וחני כתב:
...
...
·
זה לא קרה משום שלא היתה הסכמה על תנאי המבחן.
ארז
...
·לא מדוייק

לא היה אחד שאמר שהוא שומע הבדלים שהסכים להשתתף במבחן, למרות שהסכמנו לכל צורת ותנאי למבחן שנדרש ורק שהוא אכן יהיה מבחן עוור

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
נתן תודות: 501 פעמים
קיבל תודות: 3868 פעמים

לינק להודעה #13 

evgenetic כתב:
...
...
·

אני לוקח את זה לכיוון קצת פוליטי אבל האנלוגיה טובה לדעתי, התוצאה של גישת ה"איש איש לפי דרכו" היא חרדים שלא לומדים ולא מחויבים ללמוד את מקצועות הליבה. ההשלכות הכלכליות של התופעה מאד ברורות.
גם בתחום שלנו, אם אתה לא נלחם ומונע בורות באופן אקטיבי אתה בעצם מקדם אותה ומקדם נוכלים שניזונים ממנה, וכך בעקיפין גורם לאנשים לבזבז כסף מיותר.
...
·התוצאה של "יש אמת אבסלוטית אחת ויחידה" זה כל מלחמות הדת וכידוע הרבה מאוד אנשים עדיין מתים כיום מכאלה...

קוראים לעיקרון הזה "פונדמנטליזם". במקרה שלך זה פונדמנטליזם מדעי. אני מאמין כמוך שיש רק מדע אבל אני בשום אופן לא אאכוף את דעתי על אחרים ובוודאי שלא אכבד פחות חרדים על דעותיהם למרות שאני לא מאמין במה שהם מאמינים. זכותם להאמין כך. זכותו המלאה של כל אחד לחיות בעוני ובבורות. במדינה שלנו יש בעיה נפרדת של מימון של כאלה, אבל זו בעיה פוליטית ולא בעיה של תאולוגיות מתנגשות...

מעדיף בורות ועוני על פני מלחמת דת...

ארז_וחני
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #14 

beltar כתב:יש מדי פעם מבחנים עיוורים. למשל, האתר Wirecutter עושה מבחנים עיוורים של ציוד אודיו.

גם המבחנים של רמקולים מדפיים ושל רסיברים לקולנוע ביתי היו עיוורים. אותי הם שיכנעו, אז קניתי את מה שהם המליצו (רמקולים Q Acoustics 3020i ורסיבר Denon AVR-X3500H)...
...
·

הסתקרנתי לגבי אותו אתר "פילנטרופי" שפועל לרווחת הצרכנים ללא שום טובות הנאה והנה מה שמצאתי:

Advertising
Readers visit Wirecutter when they are in market and ready to make a purchase decision. Our exhaustive process and hours of extensive testing have built trust with readers and have made us a destination for product recommendations. In addition, to performance advertising models, we can connect merchants and manufacturers with our readers via a mix of display units, sponsorships, content partnerships, deals, email, and more. Please email us at [email protected] for details.

אני מבין מהנ"ל שהאתר הזה, כפי שהוא מעיד על עצמו, מנצל את אמון הצרכנים ומחבר סוחרים ויצרנים עם ציבור הקוראים.
נראה לך סביר שזה ללא תמורה?
ארז

ארז_וחני
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #15 

molvy כתב:
...
...
·לא מדוייק

לא היה אחד שאמר שהוא שומע הבדלים שהסכים להשתתף במבחן, למרות שהסכמנו לכל צורת ותנאי למבחן שנדרש ורק שהוא אכן יהיה מבחן עוור
...
·
אינני מכיר את משתתפי המבחן שאתה כנראה מדבר עליו.
אני כן מכיר תנאי מבחן שפורסמו באתר שכן שלא יצא לפועל בגלל חוסר הסכמה על תנאיו.
ארז

שלח תגובה

חזור אל “אודיו יוקרתי”