חיבור ראוטר של בזק לתשתית הוט?

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
sone232 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 0

Re: חיבור ראוטר של בזק לתשתית הוט?

הודעה שלא נקראה #16 

@eran405
·תודה על הפירוט המדהים!
לצערי אני מקבל את אותה כתובת ה-IP לאחר שלושה ניסיונות לעבור למצב ברידג' ואתחולים.

זה כותב לי כך:

Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.9;CM-MAC=e8:d1:...
Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.8;CM-MAC=e8:d1:...
DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response ;CM-MAC...
Honoring MDD; IP provisioning mode = IPv4
WiFi Interface [wl0] set to Channel 1 (Side-Band Channel:N/A)...
No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=e8:d1:1b:73...

NetCHEIF
סמל אישי של משתמש
גורו רשתות
גורו רשתות
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 592 פעמים
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראה #17 

מרבית התשובות שקבלת כאן שגויות ומטעות אותך.

ה-VTECH לא יכול לשמש ראוטר ברשת הכבלים של HOT מהסיבה היחידה שאין לו כניסת WAN בפורמט RJ45.

ה-VTECH יכול לשמש אותך - לכל היותר כנקודת גישה אלחוטית - כאשר ה-HOTBOX שלך משמש כנתב. הפיכתו ל-BRIDGE במצב שלך תשתק את הרשת שלך.

אם אתה רוצה להשתמש ב-VTECH כנקודת גישה אלחוטית, אתה צריך להגדיר אותו על פי הכתוב בפרק האחרון של המדריך הזה - http://www.netcheif.com/Articles/Router ... erAsAP.htm
באתר http://www.netcheif.com תוכלו למצוא מדריכים וסקירות על רשתות ביתיות, חיבורי אינטרנט ונתבים.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 371 פעמים
קיבל תודות: 775 פעמים

הודעה שלא נקראה #18 

לפי האתר של בזק דווקא יש לו. אבל אני מודה שאני לא מכיר אותו באופן אישי ואם אין לו כניסת WAN תלך לפי המדריך של netcheif ולא לפי מה שכתבתי קודם (כולל לא להפוך את ההוטבוקס למודם או להוציא אותו ממצב bridge אם כבר הפכת אותו למודם).

אם כן יש לו כניסת WAN אז עדיף ללכת לפי ההוראות שפירטתי בפוסט קודם (להפוך את ההוטבוקס למודם וכו').

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

הודעה שלא נקראה #19 

sone232 כתב:@eran405
·תודה על הפירוט המדהים!
לצערי אני מקבל את אותה כתובת ה-IP לאחר שלושה ניסיונות לעבור למצב ברידג' ואתחולים.

זה כותב לי כך:

Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.9;CM-MAC=e8:d1:...
Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.8;CM-MAC=e8:d1:...
DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response ;CM-MAC...
Honoring MDD; IP provisioning mode = IPv4
WiFi Interface [wl0] set to Channel 1 (Side-Band Channel:N/A)...
No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=e8:d1:1b:73...
...
·

דבר ראשון תקרא את התגובה של netcheif כי אם אין לך כניסת WAN ל-vtech כל ההוראות שנתתי לא רלוונטיות, כמו גם ההמשך של הודעה זו.

מה אתה מתכוון "מקבל את אותו כתובת IP"?

אניח לרגע שכן יש לך כניסת WAN ואתה חיברת את ההוטבוקס לכניסת ה-WAN ושההודעות שרשמת למעלה הם מהראוטר. האם זה אומר שכאשר אתה מחבר את המחשב ישירות להוטבוקס (שמוגדר כמודם) הכל עובד תקין? בהנחה שכן האם עשית clone MAC address בראוטר או שאין אופציה כזו ב-vtech?

sone232 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #20 

@eran405
·אכן יש כניסת WAN.

קצת בלבלתם אותי. מה לעשות?

NetCHEIF
סמל אישי של משתמש
גורו רשתות
גורו רשתות
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 592 פעמים
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראה #21 

צלם את הפנל האחורי עם כל הכניסות - ככה אפשר יהיה לוודא מה בדיוק האפשרויות שלך. תרשום גם את הדגם המדוייק.
באתר http://www.netcheif.com תוכלו למצוא מדריכים וסקירות על רשתות ביתיות, חיבורי אינטרנט ונתבים.

sone232 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #22 

@NetCHEIF
·דגם: iad604-il
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

Hava972
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 58 פעמים

הודעה שלא נקראה #23 

לא הבנתי למה הטרחה, 2 הקופסאות הם ברמת חומרה שערכה פרוטות עם תכנה שבקושי עובדת.
הדרך הפשוטה ביותר היא להמשיך להשתמש בהוטבוקס כהוטבוקס עד יאוש :)
הדרך הנכונה היא להשתמש בהם כמודם בלבד, כך שכמה שפחות להשתמש ביכולות החומרה והתכנה של המכשיר הדליל הזה ולממשק איתו ראוטר נורמאלי שיחזיק לך את הרשת.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

הודעה שלא נקראה #24 

לדעתי דווקא חבל על כסף אם לבינתיים ה-vtech מספק את צרכי ה-wifi שלך, תחכה עד שהוא לא ורק אז תקנה ראוטר יותר איכותי. בכל מקרה תצרך לעשות את התהליך שאנחנו מדברים עליו (אלא אם אתה נשאר רק עם ההוטבוקס אבל אם אני מבין נכון יש לך בעיות ברשת האלחוטית איתו).

במקרה שאתה כן מעוניין להפוך את ההוטבוקס למודם ולחבר אליו את ה-vtech אשמח לנסות לעזור לך אבל אני לא בטוח באיזה שלב ובאיזה בעיה נתקלת בהוראות שכתבתי מוקדם יותר. מה התכוונת שכתבת "מקבל את אותה כתובת ה-IP"? במחשב או בראוטר ואיזה כתובת בדיוק?

sone232 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #25 

@eran405
·
זה שואל אותי אם לעבור למצב ברידג', שיכבה את הרשת האלחוטית. אני מאשר ועדיין הכל כרגיל וזה לא מרגיש כמו מודם. ראוטר לכל דבר ועניין.
אמרת שהאייפי אמור להשתנות. לא השתנה.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

הודעה שלא נקראה #26 

@sone232
·

ממה שאני מכיר ה-ip כן אמור להשתנות אחרי שאתה הופך אותו לברידג'. ליתר ביטוחון תוודא שהמחשב מוגדר לקבל ip באופן אוטומטי (DHCP) ואחרי שני הדברים האלה תעשה ריסט להוטבוקס (אם עדיין לא עשית). מה הכתובת שמתקבלת אחרי זאת במחשב?

אני מניח שההוטבוקס שלך בכתובת 192.168.1.1 אז כשההוטבוקס ראוטר המחשב מקבל כתובת כמו 192.168.1.100 (או כל מספר אחר במקום ה-100). אם אתה הופך את ההוטבוקס לברידג' ועדיין מקבל כתובת כזו אז לא הגיוני שיש לך אינטרנט. אם זה באמת המצב אתה יכול להתקשר לתמיכה של הוט ולבקש שיעזרו. הם אמורים לתמוך גם במצב של ההוטבוקס כברידג' במיוחד אם הוא מחובר למחשב (כך שבטוח הבעיה בצד של ההוטבוקס).

sone232 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #27 

@eran405
·ההוטובוקס כמו שאמרת בכתובת 192.168.1.1. עד עכשיו אמרתי שהאיי פי לא השתנה. התכוונתי לזה המוצג באתרים כמו what is my ip ולא ב-cmd =<ipconfig

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

הודעה שלא נקראה #28 

@sone232
·

אכן אין סיבה שהכתובת החיצונית שלך תשתנה, על אף שהיא כן יכולה להשתנות. בכל מקרה השאלה האם הכתובת במחשב היא אותו דבר כמו הכתובת שאתה מקבל באתרים כמו what is my ip. ואת הכתובת במחשב אפשר באמת לקבל עם ipconfig. אם זו אותה הכתובת תמשיך לשלב הבא של לחבר את הראוטר במקום המחשב. אם זו לא אותה הכתובת, יש גם אופציה של NAT בצד של הספק (כרגיל כתובות שמתחילות ב-100) ולכן אני שואל איזה כתובת בדיוק אתה מקבל בצד של המחשב. המספר האחרון בכתובת לא מעניין אותי אם יש לך בעיה לחשוף את הכתובת במדיוק (אם זו כתובת חיצונית עדיף לא לחשוף את הכתובת במלואה).

sone232 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #29 

@eran405
·ניסיתי שוב לעבור למצב ברידג׳ וכתובת ה-IP היא בדיוק אותה האחת. מה שלא מובן לי זה שבמעבר זה כותב לי: ״בטל רשת אלחוטית״ ועדיין הרשת עובדת כהרגלה. זה לא נראה לי על מצב מודם בלבד.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

הודעה שלא נקראה #30 

@sone232
·

אם הכתובת של המחשב נשארת נגיד 192.168.1.7 והאינטרנט עדיין עובד אז הראוטר לא עבר למצב bridge. אתה יכול לנסות לדבר עם התמיכה של הוט ובתקווה יוכלו לעזור לך.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”