אחרי קניית מגבר וכיול רמקולים: בעיה בכל הקונספט של הקולנוע הביתי?

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'

מנהלים: מנהל אודיו רב-ערוצי, מנהל אודיו

Amir64
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 1206 פעמים

לינק להודעה #16 

FastandFurious
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 807 פעמים
קיבל תודות: 486 פעמים

לינק להודעה #17 

@Amir64
בדנון זה כמו במארנץ, דולבי סראונד זה תוספת ל5.1, יש אפשרות בחירה על ידי כפתור movie בשלט של הרסיבר,דולבי דיגיטל + דולבי סראונד או רק דולבי דיגיטל וכו.

Amir64
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

לינק להודעה #18 

@האיטלקי
אני יודע, (דנון ומרנץ זה תאומים סיאמיים :D), צפוי שההגדרות דומות.
אני יודע מה עושה DS ברסיברים (Upmix), וזה מה שכתבתי, אבל רק מקריאה, כי לי אין רסיבר כזה,
בגלל זה ההערה שלי.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 708 פעמים

לינק להודעה #19 

לא משנה כמה טוב הרסיבר, כמה טובה מערכת הכיול, רמקולים הם אלה שמייצרים את הצליל ופיור קוסטיק, עם כל הכבוד (ולצערי אין כבוד), לא ממש יתנו לך מענה טוב. זה בלי לקשר לזה שאתה שומע סטריו משוכפל ל5.1, זה תמיד נשמע לא טוב.

avinatbezeq
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

אני חושב שני מפקשש בלהסביר את כוונתי

לינק להודעה #20 

ברור שהרמקולים לא משהו, אבל לא על זה בכה המשורר.

יש לי דוגמא פרפקט למה אני מתכוון: הבן שלי ראה בסלון את "משפטו של או-ג'יי סימפסון". יש איזו מסיבה בבית, ואו-ג'יי עומד ומדבר עם הבן שלו.

פתאום אני שם לב שכשהמצלמה מכוונת לחדר עם המסיבה שומעים את הדיאלוג ברמקול הקדמי ואת המסיבה בשני הסראונד. שהמצלמה לא מכוונת לשם, לא שומעים את המסיבה בסראונד.

מה אני רוצה להגיד? זה לא כמו במציאות, זו הקצאה שעושה כנראה איזה טכנאי קול. דפיקת דלת? בוא נשים אותה ברמקולים הצדדיים. רעש של מסיבה? בסראונד. מזכיר לי כמו את ה"סטראו" בשירים הראשונים של החיפושיות, שהשיגו את האפקט בזה ששמו את השירה ברמקול אחד, ואת המוזיקה - בשני.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

Re: אני חושב שני מפקשש בלהסביר את כוונתי

לינק להודעה #21 

avinatbezeq כתב:ברור שהרמקולים לא משהו, אבל לא על זה בכה המשורר.

יש לי דוגמא פרפקט למה אני מתכוון: הבן שלי ראה בסלון את "משפטו של או-ג'יי סימפסון". יש איזו מסיבה בבית, ואו-ג'יי עומד ומדבר עם הבן שלו.

פתאום אני שם לב שכשהמצלמה מכוונת לחדר עם המסיבה שומעים את הדיאלוג ברמקול הקדמי ואת המסיבה בשני הסראונד. שהמצלמה לא מכוונת לשם, לא שומעים את המסיבה בסראונד.

מה אני רוצה להגיד? זה לא כמו במציאות, זו הקצאה שעושה כנראה איזה טכנאי קול. דפיקת דלת? בוא נשים אותה ברמקולים הצדדיים. רעש של מסיבה? בסראונד. מזכיר לי כמו את ה"סטראו" בשירים הראשונים של החיפושיות, שהשיגו את האפקט בזה ששמו את השירה ברמקול אחד, ואת המוזיקה - בשני.
...
·היתה פעם בקולנוע?

כל ה"קטע" פה הוא שאתה תקבל סאונד המדמה מציאות אשר יוצאת מהמסך אבל גם עוטפת אותך מסביב. כשאתה מסתכל על מישהו/משהו שעושה צליל במסך אתה שומע אותו מהסנטר כי משם הסאונד אמור לבוא וכך המוח שלך יכול לחיות עם האשליה הזאת (כיאלו מישהו מדבר מהמסך). כשיש יריות ואקשן אשר דורש מיקום במרחב אז הוא יוצא משני הרמקולים הקדמיים כי כך ניתן לשלוט על המיקום במרחב (לחשק עם המיקום של מרכז הסטריאו) ולתת אשליה של מרחב גדול יותר מעבר למסך, כלומר שיש משהו מחוץ למה שאתה רואה על המסך. הסראונד שם כדי להכניס אותך לתוך הסצנה וכדי לתת אפקט של מעבר מהבמה המרכזית לאחורה ובעצם לכל כיוון מכל כיוון. כלומר זה משלים את האשליה של מרחב, תלת מימד. ובשביל זה כן צריך רמקולים אשר יכולים לתת במת סטריאו טובה, הפרדה גבוה, יכולת לספק פרטים קטנים וכדומה. יש פילו דרישות מאוד ספציפיות של THX למה הדרישות הללו. זה כמו לקנות מזדה 3, ללכת למסלול מרוצים ולהגיד שאתה לא חושב שמרוצים זה משהו כיפי כי אתה לא מרגיש "את זה". יש חשיבות עצומה לציוד בתחביב הזה וצריך לאהוב סרטים וקולנוע.

מה שחשוב הוא לקבל מערכת אשר לא משוכת את הצומת לב שלך לרמקול, שאתה תתרכז בסרט ולא תחשוב על הרמקולים ולא תרגיש את המעברים מצד אחד לצד שני. אבל בשביל זה צריך רמקולים סבירים, הגדרות נכונות ברסיבר וכמובן תוכן אשר נותן 5.1 . כשאתה רואה סרטים ביס, חלקם בסטריאו אבל אתה מכוון את הרסיבר לעשות מוניפולציה על הסרטיאו אשר מדמע סראונד. זה אף פעם לא נשמע טוב ולא מציאותי כי אין את המידע לכל רמקול.

אז קודם כל, אתה לא ממש מקבל את החוויה של ק"ב ולכן אני אומר שזה עוד מקודם לשפוט את כל הקונספט כי עוד לא קיבלת אותו!

אבל, כן. לפני הדוגמה שלך, זה בערך מה שאמור להיות. או שאתה רוצה לשמוע הכל בוא זמנית מכל הרמקולים? או שאני מפספס את הכוונה שלך. מה בעצם הציפיה שלך היתה, מה אתה רוצה לקבל?

avinatbezeq
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

מה אני רוצה לקבל?

לינק להודעה #22 

אני רוצה לגבל כמו מציאות וירטואלית, אבל באודיו. זאת אומרת שאם זוג מדבר, והם מתחילים בצד ימין שלי והולכים לצד שמאל שלי, ואז הולכים מאחורי אני אשמע את הדיבור שלהם זז משמאל ימין ואז אחורה. ואם יש מסיבה והמצלמה מכוונת אליה, אני אשמע אותה מקדימה. לא שתמיד הדיבור יהיה בסנטר והסאונד של המסיבה בסראונד!

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

Re: מה אני רוצה לקבל?

לינק להודעה #23 

avinatbezeq כתב:אני רוצה לגבל כמו מציאות וירטואלית, אבל באודיו. זאת אומרת שאם זוג מדבר, והם מתחילים בצד ימין שלי והולכים לצד שמאל שלי, ואז הולכים מאחורי אני אשמע את הדיבור שלהם זז משמאל ימין ואז אחורה. ואם יש מסיבה והמצלמה מכוונת אליה, אני אשמע אותה מקדימה. לא שתמיד הדיבור יהיה בסנטר והסאונד של המסיבה בסראונד!
...
·מה קשור אודיו לווידיאו? האם במציאות ווירטואלית אתה רואה את הזוג מאחוריך כשאתה מסתכל קדימה? אני מחנש שהתשובה היא לא כי סאונד שונה לגמרי ואור והתפיסה שלו על ידי המוח שונה לחלוטין.

שוב, מה שאני אומר, שיש לך סט-אפ שלא מכוון נכון ואתה לא באמת ראיתה סרט באיכות של בלו-רי שבו יש פס קול איכותי, אז איך אתה מתחיל לפסול הכל בלי להכיר אותו רק מכמה דוגמאות לא טובות של סרט ביס, סרט סטריאו שעבר מניפולציה על יד המגבר לשער הרמקולים.
שאלתי שאלה רצינית, האם היתה פעם בבית קולנוע? אז זה מה אתה אמור לקבל בבית, רק יותר טוב. והפופקורן זול בהרבה. כמובן שבשביל זה צריך ציוד טוב.

Amir64
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

Re: מה אני רוצה לקבל?

לינק להודעה #24 

avinatbezeq כתב:אני רוצה לגבל כמו מציאות וירטואלית, אבל באודיו. זאת אומרת שאם זוג מדבר, והם מתחילים בצד ימין שלי והולכים לצד שמאל שלי, ואז הולכים מאחורי אני אשמע את הדיבור שלהם זז משמאל ימין ואז אחורה. ואם יש מסיבה והמצלמה מכוונת אליה, אני אשמע אותה מקדימה. לא שתמיד הדיבור יהיה בסנטר והסאונד של המסיבה בסראונד!
...
כמו ש- @BUGY כתב,
אתה אמור לקבל את החוויה הזו, כשאתה רואה סרט, לדוגמה באיכות בלו ריי.
כדי לקבל את האפקטים הרצויים שאתה מבקש, הם צריכים להיות ערוכים נכון בחלוקת הצלילים השונים בפס הקול לערוצים השונים במערכת.
עריכה שעושה טכנאי הסאונד.

כשהמקור הוא YES, ובפורמט סטריאו, אתה מקבל את התוצאה של עיבוד ה- Dolby Surround.
זו מערכת אוטומאטית, מתוכנתת מראש לצפות אילו צלילים לשייך לאיזה רמקול, כשהמקור הוא סטריאו.
ומה לעשות? היא מתוכנתת להשמיע צלילים של קול אנושי מהסנטר, ברוב המקרים זו התוצאה הצפוייה.
אין לה שום אפשרות לדעת שבסצינה מסויימת, הקול אמור להגיע דווקא מהצד או מאחור.

לכן עדיף לא להשתמש בהדמיות סוראונד הללו, אלא לשמוע את מספר הערוצים שיש במקור, כפי שהם, בלי לנסות ליצור סוראונד כשהוא לא קיים באודיו המגיע מהמקור.

royla
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 529 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

לינק להודעה #25 

בוא נתחיל-
Dynamic Volume: Off

כשזה על OFF-אתה מקבל סאונד אמיתי ומתפוצץ כשצריך,

כשזה על ON-הסנטר והקדמיים יקבלו יותר כוח ופתיחות אבל הפיצוצים יהיו מרוסנים,

http://www.hometheater.co.il/vt215565.html

תקרא טוב את ההנחיות של הכיול ותבצע, כמה שזה "קל " להבנה...לפעמים זה צריך תרגול של כמה פעמים בשביל להבין ולדייק,

ראיתי בקדמיים שלך הבדל של כ2 דציבל! זה הרבה...תבדוק זוויות של רמקולים ושהחיבורים והכבלים עובדים כמו שצריך...

יש לך מערכת כיול מעולה!....תעבוד איתה עד שתגיע לתוצאה הנכונה,אין סיבה להחליף את כל המערכת עד שלא תסיים ללמוד את הרסיבר ומערכת הכיול.
כיף חיים.

Amir64
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

לינק להודעה #26 

@royla
לא ראית שהמקור שלו זה סטריאו? עם upmix?
אי אפשר להוציא מהמערכת כלום, עד שלא מנגנים מקור עם פס קול 5.1.

royla
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #27 

Amir64 כתב:@royla
לא ראית שהמקור שלו זה סטריאו? עם upmix?
אי אפשר להוציא מהמערכת כלום, עד שלא מנגנים מקור עם פס קול 5.1.
...
·
שיכנס להגדרות האודיו של הYES וישנה לדולבי
כיף חיים.

Amir64
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

לינק להודעה #28 

@royla
לא קראת את השרשור.
מוגדר דולבי, אבל מה זה עוזר אם זה DD2.0?

royla
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #29 

Amir64 כתב:@royla
לא קראת את השרשור.
מוגדר דולבי, אבל מה זה עוזר אם זה DD2.0?
...
·
לא שמתי לב...באמצע העבודה...מודה.

עם זה DD2.0 אתה צודק

אבל יש המון סרטים של YES בערוצי הHD שהם לא 2
כיף חיים.

Amir64
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה