ZWAVE ובית חכם, כל מה שרציתם לדעת - שאלות-תשובות בהודעה הראשונה

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות

מנהל: מנהלי HT Home

שלח תגובה
madlib
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

לינק להודעה #16 

היי,
תודה רבה!
רק כדי לוודא לפני שאני מזמין:
המודול של התריס עד 1kW - זה במקרה ה Roller Shutter FGR211 ?
המודול של הדוד שמש עד 3kW - זה במקרה ה Relay Switch 1x3kW FGS211 ?

תודה רבה!
תמשיך לדווח על קונפיגורציות מעניינות.

puma1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 140 פעמים

לינק להודעה #17 

כן

אוהד1983
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

לינק להודעה #18 

היי מעוניין לקנות בקרים וסנסורים וגם את הוורה לייט . ציינת בשרשור שבקרים וסנסורים אתה יכול לעזור לקנות ממישהו בארץ ואת הוורה להזמין. האם אתה יכול לעזור לי בזה ובמידה ולא עד איזה סכום אני יכול להזמין מבלי לשלם מכס עשיתי חשבון קצר כל המוצרים שאני רוצה יעלו בסביבות 1000 יורו . תודה רבה אוהד

puma1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #19 

אתה יכול להזמין עד 75$ (כולל המשלוח) בלי לשלם מיסים, אבל זה לא משנה, כי אם יתפסו את זה בכל מקרה לא יתנו לך אישור להכניס את זה לארץ ותצטרך לשלוח חזרה

לגבי מודולים וחיישנים, צור איתי קשר בפרטי שתדע מה אתה צריך

אוהד1983
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #20 

אני לא יכול לשלוח הודעה פרטית מכיוון שאני משתמש חדש
נערך לאחרונה על ידי אוהד1983 ב 12/12/2013 16:55, נערך פעם 1 בסך הכל.

אוהד1983
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #21 

Puma אשמח עם תיצור איתי קשר

banjo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים

ZWAVE מאושר לשימוש בישראל בתדר 916

לינק להודעה #22 

שלום לכולם,

לשם העידכון פרוטוקול zwave אושר לשימוש בישראל בתדר 916, כרגע רק ברזיל להבנתי עובדת בתדר הנ״ל, אני עדיין מחפש אביזרים ואו יצרינים שמייצרים לתדר הנ״ל.

באם יש למישהו מידע אודות יצרנים ואו מקורות אשמח לשמוע.

בברכה,

בני

puma1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #23 

איפה שמעת את זה ? אם זה נכון זה אחד הדברים המטומטמים שהם יכולים לעשות, כי אני לא מכיר שום חברה שמייצרת בתדר הזה, מה גם שהמוצרים הכי טובים של ZWAVE הם של FIBARO, אפילו משתמשים מארצות הברית מחכים כבר 3 שנים שהם יתחילו לייצר בתדר אמריקאי (עכשיו הם בשלבי קבלת אישור ) ככה אל תבנה על זה, ואם זה נכון אין להחלטה הזאת שום ערך בשבילנו

חוץ מזה שאתה גם צריך שזה יעבוד על מתח של 220V

arnold
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 170 פעמים
קיבל תודות: 33 פעמים

לינק להודעה #24 

קודם כל, תודה על כל המידע, עוזר מאוד ודי סידר לי את הראש בנושא.
אשמח לתשובות לכמה שאלות שעלו לי:
1. מקריאה ברשת, הרבה מתלוננים שלא פשוט לקנפג מערכת כזאת, בעיקר מתלוננים על ה GUI של ה VERA, האם זה באמת מסובך או שאפשר להרים מערכת בלי יותר מידי קשיים?
2. האם המערכות האלו מוכרות ע"י חברות ביטוח כמערכות הזעקה? יכולות בטוח יש, ונראה לי די טפשי להישאר עם מערכת ההזעקה שיש לי בבית שמוגבל הרבה יותר, אם לא האם יש מערכות הזעקה שיודעות להתממשק למערכות ZWAVE?
3. האם טווח הקליטה של המערכת 'עובר' בין קומות בבית?

תודה, ארנון

puma1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #25 

1. אם תגיד לי מה אתה מעוניין לעשות אני אגיד לך עד כמה מסובך זה יהיה... הממשק של הורה באמת יחסית גרוע (למרות שהם עובדים על ממשק חדש כרגע, הוא גמור אבל יכול לקחת כמה חודשים עד ישוחרר, אין לי מושג עד כמה הוא יותר טוב, יש דברים בסיסיים שהיו אמורים להיות שם כמו IF, AND וכו'... שאפשר לעשות בעזרת PLUGINS, אבל זה בהחלט דבר בסיסי במערכת כזאת), בכל מקרה בשביל יצירת תרכישים ושליטה בבית זה לא מסובך, חלק מהדברים המתקדמים יותר יכולים להיות קצת מסובכים, אבל שוב, אני לא יודע מה אתה מתככוון לעשות ככה שקשה לי לענות לך על זה, השאלה שלך כללית מדי

2. נראה לי שאת זה תשאל את חברת הביטוח שלך, אתה לא באמת מצפה שאני אתן לך תשובה במקומם על דבר כזה, כל מערכת אזעקה יכולה לעבוד עם הורה, אם אין למערכת שלך PLUGINS לזה, תצטרך לדעת תכנות (LUA) בשביל שזה יעבוד עם הורה, חלק מהמערכות יכולות לעבוד גם בעזרת שינוי PLUGINS קיימים, תוכל להיכנס לאתר של ורה שם ניתן לראות את כל התוספים שאנשים העלו לחנות שלהם (קח בחשבון שחלק גדול מהתוספים לא קיים בחנות הזאת וניתן להוריד רק מהפורומים) או לעשות חיפוש בפורומים שלהם

http://apps.mios.com/

כמה דוגמאות בפורומים

http://forum.micasaverde.com/index.php/board,46.0.html
http://forum.micasaverde.com/index.php/board,50.0.html
http://forum.micasaverde.com/index.php/board,44.0.html
http://forum.micasaverde.com/index.php/board,52.0.html

יש גם מוצר שנקרא Fibaro Universal Binary Sensor, זה מיועד לחיבור מכשירים או חיישנים שאין להם חיבור לרשת (כמו לדוגמה מערכות אזעקה) אבל שוב, זה לא PLUG AND PLAY, זה דברים יותר מתקדמים

http://www.fibaro.com/manuals/en/FGBS3 ... .1-2.3.pdf

3. לא אמורה להיות עם זה שום בעיה, המרחק של ZWAVE מיועד ל-30 מטר בתוך הבית, ו-50 עד 100 מחוץ, בוא נגיד שגם אם זה הגזמה, עדיין לא אמורה להיות לך בעיה, וזה גם 30 מטר מהמודול הכי קרוב, ולא מהקוטרולר, כל מודול או חיישן שאתה מוסיף שלא עובד על סוללות מאריך את הטווח של הרשת, וכל אחד כזה נהייה מגשר

arnold
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 170 פעמים
קיבל תודות: 33 פעמים

לינק להודעה #26 

תודה על המידע,
לפחות בהתחלה מתכנן כמה דברים פשוטים: שליטה על כמה תריסים בבית, שליטה על הדוד מים, אולי שליטה על מזגנים, למרות שהבנתי שזה לא טריואלי .וחיבור כמה מצלמות IP.
לא מצפה ממישהו להחליף את חברת הביטוח, רק מידע כללי האם זה תופס בארץ, ברור שאפנה לסוכן שלי.
לגבי הפורומים שלהם, משום מה לא מצליח להיכנס כרגע, מקבל הודעת חסימה גם לנסיון REGISTER, אנסה בהמשך.
מתכנן להביא את ה הורה לייט בפעם הבאה שאיהיה באירופה + כמה חלקים נוספים.

puma1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #27 

מזגנים זה אכן סיפור מאוד בעייתי, יש בקר ששולט גם על מזגני IR וגם RF, אם המזגן שלך לא נמצא ברשימת המזגנים שבמכשיר זה בעיה, כי צריך ללמד אותו ידנית וזה סיפור

תקרא את זה
http://www.hometheater.co.il/vp1971704#1971704

תעבור על חוברת ההוראות שלהם, ותראה אם אתה מבין איך עושים את זה, כי למצוא מישהו שיעשה את זה בשבילך יהיה בעייתי אם בכלל תצליח למצוא ובטח שיעלה לא מעט

לגבי מצלמות, לא כל מצלמה עובדת עם ב-VERA, תעבור על הפורומים, למרות שזה לא כזה קריטי, אין הרבה צורך בזה, אפשר לקבל התראה ואז לפתוח את התוכנה של המצלמה בפלאפון או לשלוח ישירות מהמצלמה תמונות למייל במקום שורה תשלח את זה לטלפון... יש עוד כמה אופציות אבל לא כזה קריטי, חלק מהמצלמות יכולות גם לחסוך בחיישן תנועה בורה, אבל להתקין מצלמות בורה (לפחות לא אלה שהם מוכרים במחיר כפול ממה שצריך לעלות) מצריך קצת יותר עבודה וידע משליטה על אורות, טריסים וכו'

אין לי בעיה עם הפורומים הכל עובד

the-rock
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 0

לינק להודעה #28 

PUMA1 האם ניסית להשתמש במודול RGBW CONTROLLER של FIBARO לשליטה על פסי לד ?

אני מתכוון לשים בסלון הנמכת תקרה ובחלק העליון שלה פסי לד, אני רוצה לשלוט בהם כמובן עם הVERA ולכן חשבתי להשתמש במודול הנ"ל
אני הולך לשים 9 מטר בצד אחד של הסלון ועוד 6 מטר בחלק אחר בסלון
ורציתי לדעת האם ניתן להפעיל את שני הסטריפים על אותו מודול או שכל אחד צריך מודול משלו ?
מה האורך המקסימלי של פסי לד שכל מודול יכול להפעיל ?(מטרים)
האם ניתן לעמעם את הסטריפים עם המודול ?
האם צריך סטריפים מיוחדים לשימוש עם המודול ?
תודה מראש

מבטיח לשתף בסיום השיפוץ תמונות ומסקנות :)

banjo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים

לינק להודעה #29 

puma1 כתב:איפה שמעת את זה ? אם זה נכון זה אחד הדברים המטומטמים שהם יכולים לעשות, כי אני לא מכיר שום חברה שמייצרת בתדר הזה, מה גם שהמוצרים הכי טובים של ZWAVE הם של FIBARO, אפילו משתמשים מארצות הברית מחכים כבר 3 שנים שהם יתחילו לייצר בתדר אמריקאי (עכשיו הם בשלבי קבלת אישור ) ככה אל תבנה על זה, ואם זה נכון אין להחלטה הזאת שום ערך בשבילנו

חוץ מזה שאתה גם צריך שזה יעבוד על מתח של 220V
...
שלום רב,

ובכן את המידע קיבלתי מחברה שמתעסקת בייצור השבבים והחלקים בשם:
Connectivity Solutions
Sigma Designs, Israel

הם טוענים שיש קצת רכיבים כבר בתדר הנ״ל בעיקר של חברת telco, אני עדיין לא הצלחתי ליצור קשר איתם לקבת מידע מדוייק יותר, ברור שעשיתי במשרד התקשרות אכן אישרו שתדר ה 916 אושר לשימוש בארץ עבור רכיבי ה zwave

אני יעדכן בהמשך אם יהיה לי מידע יותר מדוייק אודות אביזרים ומהיכן ניתן להשיגם.

בכל מקרה אני לא הצלחתי עד היום להביא רכיבים בתקן האירופאי לארץ, האם יש דרך לעשות זאת אני מאד אשמח בעיקר אביזרי תריס לכוח של 1KW ומעלה.

תודה
בני

puma1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #30 

the-rock כתב:PUMA1 האם ניסית להשתמש במודול RGBW CONTROLLER של FIBARO לשליטה על פסי לד ?

אני מתכוון לשים בסלון הנמכת תקרה ובחלק העליון שלה פסי לד, אני רוצה לשלוט בהם כמובן עם הVERA ולכן חשבתי להשתמש במודול הנ"ל
אני הולך לשים 9 מטר בצד אחד של הסלון ועוד 6 מטר בחלק אחר בסלון
ורציתי לדעת האם ניתן להפעיל את שני הסטריפים על אותו מודול או שכל אחד צריך מודול משלו ?
מה האורך המקסימלי של פסי לד שכל מודול יכול להפעיל ?(מטרים)
האם ניתן לעמעם את הסטריפים עם המודול ?
האם צריך סטריפים מיוחדים לשימוש עם המודול ?
תודה מראש

מבטיח לשתף בסיום השיפוץ תמונות ומסקנות :)
...
כן, יש לי 4 כאלה ל-4 אזורים שונים בבית

המודול שולט על נורות ב-12V ו-24V, זה לא משנה אם זה פס לדים, או סתם 4 מנורות רגילות של 12V או 24V יש לך ארבעה ערוצים שונים שעליהם אתה יכול לשלוט

R
G
B
W

רוב פסי הלד הם RGB, אם תבדוק RGBW באיביי תמצא שהם יותר יקרים, זה פס לד שיש לו נורה אחת צבעונית ונורה אחת לבנה\צהובה, אתה לא חייב לקנות כזה, כמו שאמרתי אתה יכול לחבר איך שאתה רוצה, אם אתה קונה פס שהוא רק RGB ,יש לך עוד את ה-W פנוי שאליו אתה יכול לחבר סתם מנורה ב-24 או 12V או אפילו סתם פס לד לבן רגיל למקום אחר בבית, בלי שום קשר לפס לד שחיברת, כל אחד מהערוצים אתה יכול לעמעם מ-1 עד 100 אחוז, וככה ליצור צבעים שונים, יש לך גם 5 סוגים של FADE וכאלה שזה משנה צבעים לבד, בעיקרון יש 10, אבל בורה עובדים רק 5

ביקשתי גם משתי מפתחי האפליקציות שבהם אני משתמש באנדרואיד לשלוט על הורה (יש גם אפליקציות ל-IOS, אבל לא בדקתי ואני גם לא מתכוון לרכוש איי פעם מכשיר של אפל, ככה שמי שירצה יבדוק לבד מה יש לאפל) שיוסיפו גלגל צבעים, שבמקום לשנות כל צבע בנפרד, יהיה גלגל צבעים שתוכל לבחור צבע וזה כבר יכוון לבד את הערוצים של ה-RGB, ככה שאני מקווה שיוסיפו את זה בקרוב

לגבי כמה אפשר לחבר, לא מדובר במטר, יש המון סוגים שונים של פסי לד ולכן אני לא יכול להגיד לך כמה מטר אתה יכול לחבר, לכל ערוץ ניתן לחבר עד 6A, או 12A לכל הערוצים ביחד, ככה שאם חיברת ל-2 ערוצים 6A אתה לא יכול לחבר יותר, בשביל לחבר יותר ולשלוט עליהם מאותו מודול את צריך לחבר חשמל בנפרד להמשך הלדים (הם עדיין יעבדו ביחד עם השאר, אבל יקבלו חשמל בנפרד, ולא דרך המודול של FIBARO)

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”