ZWAVE ובית חכם, כל מה שרציתם לדעת - שאלות-תשובות בהודעה הראשונה

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות

מנהל: מנהלי HT Home

שלח תגובה
puma1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 140 פעמים

לינק להודעה #1231 

@le1982
·
כן, OPENHAB יכול לעבוד עם ורה, לא הייתי ממליץ, סטיק עולה 100 ש"ח, אם תמכור את הורה תקבל הרבה יותר, נכון תצטרך לצרף את המודולים מחדש לרשת, אבל ורה רק יגרום לך בעיות בדרך, אם כבר מתחילים מחדש, אז עדיף את הכל

מה שכן אתה יכול לנסות דרך הורה לפני שאתה מתחייב ועושה את כל המעבר, תתקין על הרסברי, תחבר את הורה, תראה שהכל עובד לך ואם אתה מסתדר, ואז תעבור לסטיק

puma1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #1232 

@ahiel
·

אם כב הוא עובר לOPENHAB לא הייתי ממליץ על חיישני ZWAVE בכלל, אין על החיישנים של שיאומי, עולים גרושים ויותר טובים מכל חיישן ZWAVE שהשתמשתי בו (כולל אלה של פיבארו שעולים לא מעט)

ahiel
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 35 פעמים
קיבל תודות: 97 פעמים

לינק להודעה #1233 

@puma1
·אם הם לא היו מדווחים לאינטרנט הייתי מסכים.. אבל להתחיל לחסום ברמת הראוטר את הgateway שלהם... לא רוצה להתעסק עם זה..
ניסית גם חיישנים של neo coolcam?

le1982
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 29 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

לינק להודעה #1234 

@puma1
נראה לי שזה בדיוק מה שאעשה,
אתחיל לשחק קצת עם OH ואולי גם עם HA לבדוק מי מתיישב לי יותר פשוט בראש - בהתחלה מול הוורה.
וכשאעבור בית וגם ככה כבר אוציא את כל המודולים וצטרך להתקין מחדש, יהיה גם יותר פשוט לוותר על הוורה ולשים סטיק.
תודה!

puma1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #1235 

@ahiel
·
הדיווח נועד בשביל לעבוד עם האפליקציה שלהם מחוץ לבית(כמו כל בקר בית חכם) אתה לא חייב לחסום, הוא שאל אם זה עובד

מעבר לזה, אתה מוכן להשקיע בחיישנים פחות טובים יותר יקרים רק בשביל לא ללחוץ חסום בראוטר שלך ? במידה ואתה בכלל רוצה לחסום, פעולה שלוקחת בדיוק שניה, זה קצת לא הדיוני מה שאתה אומר, כל הזמן שלוקח להגדיר בית חכם, זה מה ששבר אותך ?

puma1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #1236 

@le1982
·

בהצלחה (Y)

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 124 פעמים
קיבל תודות: 927 פעמים

לינק להודעה #1237 

@puma1
·הצצתי בעמוד של openHAB המפרט מהם החיישנים וההתקנים של Xiaomi שנתמכים ואני חייב להודות שלא בדיוק נפלתי מהכסא. חיישני הדלתות נראים לי גדולים ומגושמים, חיישן הטפרטורה בחדר נראה כמו בלוק גדול של פלסטיק ונכון שיש את הקוביה אבל אני שובר את הראש מה אני אמור לעשות איתה בסופו של דבר.

מה יש שם שגרם לך להמליץ עליהם בהחלטיות כל כך גדולה? אגב, אני מסכים שהחיישן דלת/חלון של פיבארו לא ראוי למאכל אדם - יש לי אחד כזה בבית.

puma1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #1238 

@Catskinner
·
היו לי מעל 30 חיישני ZWAVE, חיישני עשן, הצפה, דלתות, רטט, ואני אפילו לא זוכר את כולם, חלק זרוקים אצלי בארון חלק זרקתי לפח

אני משתמש בחיישני שיאומי מעל שנה, ללא בעיה אחת הכי קטנה (מעבר לזה שרובם משתמשים בסוללות מטבע פשוטות, נראה לי חוץ מהחיישן עשן, שקל להשיג להבדיל מרוב חיישני ZWAVE )

יש לי חיישן על כל חלון כמעט ( 14 חיישני דלת חלון שלהם) 3 חיישני תנועה, 3 כפתורים (לחיצה אחת, כפולה, וארוכה, להפעלת תרחיש או פקודה) 2 חיישני טמפרטורה. חיישן הצפה. קוביה אחת. 2 מנועים לוילונות (צריך להוסיף בקרוב עוד 4), 3 מפסקים לחשמל. וכמובן את הגטואי שאני רוצה להוסיף עוד אחד שיהיה גם בקומה למטה (לא בגלל שיש בעיות קליטה, אלא בגלל התאורת לילה והאזעקה) אני מתכוון גם להוסיף חיישני עשן שלהם, וגם יש חיישן תזוזה שאני רוצה

(יש לי גם נורות של YEELIGHT שגם עובדות עם כל שאר החיישנים)

לא יודע על מה אתה מדבר לגבי גוש של פלסטיק, לא ראיתי חיישנים שנראים טוב יותר (אם כבר דיברת על חיישן דלת של פיבארו הוא גדול יותר ומכוער יותר) אשמח לדוגמה לחיישנים מקבילים שלדעתך נראים טוב יותר (לא שעל סמך זה אני אבחר חיישן גם אם לדעתי הם היו מכוערים) מוצרי שיאומי תמיד היו עם עיצוב נקי ויפה לדעתי. הם בצבע לבן, הפלסטיק שלהם לא נראה זול כמו חיישנים אחרים שראיתי

בסופו של דבר מדובר על חיישנים, מעבר לזה שאין זולים כמותם, הם איכותיים הרבה מעבר למחיר שלהם, והכי טובים שלי יצא לנסות, כשאתה בונה בית חכם יותר מהכל חשוב אמינות, לגבי המראה, אני אוהב, אבל זה כנראה אינדיבידואלי

תמונות לא תמיד יכולות להמחיש את הגודל (חיישן תנועה, כולל חיישן LUX לכמות האור) לכן להסתמך על תמונה מהאתר של OPENHAB שלא מראה את גודלם האמיתי לא מומלץ, מציע לבדוק סקירות ביוטיוב

בית כל החיישנים שהיו לי, היה לי גם 2 של AEON, זה בערך פי 4 מהגודל של שיאומי (אולי יש להם גירסה קטנה יותר היום, לא בדקתי) עולה פי 7, ונראה הרבה פחות טוב

מהסיבות האלה ועוד... אני ממליץ בנחרצות על חיישני שיאומי :D

[imgbig]https://i.ytimg.com/vi/PkbEUfxuDBk/maxresdefault.jpg[/imgbig]

puma1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #1239 

לגבי הקוביה, מבטיח לך שלא חסר מה לעשות איתה, שים ליד המיטה, מסובב לשמאל מדליק טלוויזיה, מסובב לימין, מחליף ערוץ, הופך שם טיימר... קיצר האפשרויות לא נגמרות, זה כל כך קל ופשוט, הרבה יותר קל מלפתוח את האפליקציה, או לדבר עם גוגל שהאישה יושנת, זה מאחת הדלתות שלי, החיישן דלת\חלון

[imgbig]https://i.ibb.co/nrsJGNX/IMG-20181211-134427.jpg[/imgbig]

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 124 פעמים
קיבל תודות: 927 פעמים

לינק להודעה #1240 

בוא נתחיל מזה שאין לי טלביזיה בחדר שינה ושכבר יש על הקיר Wallmote שמריץ את כל התרחישים שאני צריך ורוצה בחדר השינה. אותי דווקא יותר מעניין לראות מה עשית עם החיישנים בחלונות.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

puma1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #1241 

לגבי הקוביה זה היה דוגמה, גם בחדר עבודה זה מעולה

לגבי חיישני החלונות, מעבר לזה שזה משמש כמערכת אזעקה, הזמנתי את החישן גשם בדיוק בשביל זה (שנה שעברה שלא השתמשתי ב-OPENHAB הייתי משתמש ב-IFTTT בשביל לקבל התראות לסיכוי לגשם יום למחרת ואז בודק איזה חלונות פתוחים) היום שהכל מתחבר ביחד ב-OPENHAB, אני מתכוון להשתמש בחיישן גשם כשיגיע, שברגע שמתחיל הגשם אני אקבל התראה ברמקולים של גוגל לגבי איזה חלונות פתוחים (משתמש במנוע TTS בעברית להקליט קבצי MP3, ככה שגם הילדים יבינו מה היא אומרת) דבר נוסף זה כשמדליקים מזגן, אנחנו לא משתמשים בשלט רק באפליקציה או גוגל הום (אם משתמשים בשלט צריך גם להוסיף שקע עם צריכת חשמל למזגן בשביל לדעת מתי הוא דלוק) ברגע שמדליקים מזגן מקבלים התראה על חלונות פתוחים, ובאופן כללי ניתן לראות גם באפליקציה בקלות איזה חלונות פתוחים בכל קומה או חדר, גם אם לא יורד גשם אבל קר, אז אפשר לקבל התראה אם הטמפרטורה בחוץ X אז תתריע שיש חלון פתוח בחדר של הילדים

דבר אחרון, אני משתמש גם בתוסף של זיהום אווויר ב-OPENHAB, אם הזיהום גבוהה אקבל התראה לגבי החלונות הפתוחים, ושכדאי לסגו כי הזהום בחוץ כרגע גבוהה, מעולה במיוחד שיש ילדים קטנים בבית (כמובן שאם כל החלונות עם תריס חשמלי זה יותר קל, כי לא ציך לסגור ידני, אצלי זה רק במרפסת)

אני גם מתכנן להוסיף את מטהר האוויר של שיאומי, גם הוא יתריע במידה ומפעילים אותו והחלונות פתוחים (זה לא פועל עם ה-BINDING הרגיל של שיאומי, יש אחד נוסף שנמצא ב-IOT MARKET, ומתאים לשאר המוצרים של שיאומי, כמו השואב שלהם, מטהר אווויר וכו')

באזז
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 38 פעמים
קיבל תודות: 10 פעמים

לינק להודעה #1242 

אם כבר כתבתם על קוד lua לורה, יש אולי משריך טוב למתחילים עבורו?
אני עם ורה, ומשתגע מהאפשרויות המצומצמות בברירת מחדל של המערכת.
חשבתי לנסות קצת לכתוב קוד שם..

ahiel
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #1243 

@באזז
·נסה לראות אם pleg יענה לציפיות לפני ההרפתקה של lua

ahiel
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #1244 

@puma1
·לא הייתי סומך על המטהר שלבם. פרסמו פעם שבדקו וניטרלו את הטיהור אוויר שלו (שמו שקית בכניסה או משהו בסגנון) ומשום מה החיישן עדיין עם הזמן הוריד את זיהום האוויר של החדר

מצאתי את הכתבה. https://www.google.co.il/amp/amp.timeinc.net/fortune/2015/12/17/chinas-media-almost-call-xiaomis-air-filter-a-fraud

באזז
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 38 פעמים
קיבל תודות: 10 פעמים

לינק להודעה #1245 

ומדריך בעברית לpleg יש?
תודה רבה

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”