ZWAVE ובית חכם, כל מה שרציתם לדעת - שאלות-תשובות בהודעה הראשונה

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות

מנהל: מנהלי HT Home

שלח תגובה
steveh
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 33 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

לינק להודעה #106 

puma1 כתב:
banjo כתב:
puma1 כתב:איפה שמעת את זה ? אם זה נכון זה אחד הדברים המטומטמים שהם יכולים לעשות, כי אני לא מכיר שום חברה שמייצרת בתדר הזה, מה גם שהמוצרים הכי טובים של ZWAVE הם של FIBARO, אפילו משתמשים מארצות הברית מחכים כבר 3 שנים שהם יתחילו לייצר בתדר אמריקאי (עכשיו הם בשלבי קבלת אישור ) ככה אל תבנה על זה, ואם זה נכון אין להחלטה הזאת שום ערך בשבילנו

חוץ מזה שאתה גם צריך שזה יעבוד על מתח של 220V
...
שלום רב,

ובכן את המידע קיבלתי מחברה שמתעסקת בייצור השבבים והחלקים בשם:
Connectivity Solutions
Sigma Designs, Israel

הם טוענים שיש קצת רכיבים כבר בתדר הנ״ל בעיקר של חברת telco, אני עדיין לא הצלחתי ליצור קשר איתם לקבת מידע מדוייק יותר, ברור שעשיתי במשרד התקשרות אכן אישרו שתדר ה 916 אושר לשימוש בארץ עבור רכיבי ה zwave

אני יעדכן בהמשך אם יהיה לי מידע יותר מדוייק אודות אביזרים ומהיכן ניתן להשיגם.

בכל מקרה אני לא הצלחתי עד היום להביא רכיבים בתקן האירופאי לארץ, האם יש דרך לעשות זאת אני מאד אשמח בעיקר אביזרי תריס לכוח של 1KW ומעלה.

תודה
בני
...
כמו שאמרתי, גם אם זה נכון אין לזה שום משמעות ובטח שלא ערך בשבילנו, גם אם אכן יש חברה אחת שמייצרת כמה קכיבים בתדר הזה, אתה צריך גם למצוא קונטרולר, ואם אין לך את הורה או את ה-FIBARO HOME CENTER, עדיף לך לא להשתמש ב-ZWAVE, יש תחליפים אחרים, ובעצם אתה מפספס את כל היתרונות של הטכנולוגיה הזאת, בלי מגוון רחב של חיישנים ומודולים וקוטרולר ששולט בעוד דברים אין מה לעשות עם ZWAVE, ותוכל למצוא בארץ תחליפים אחרים שכבר יתנו לך את אותה תוצאה בלי לשבור את הראש

לא הבנתי בשביל מה אתה צריך מודול לתריס של יותר מ1000W, יש לי תקיס אלומניום 2.5X2 שצורך 200W, מה אתה מנסה להרים בניין ? בכל מקרה, אין אפילו בארצות הברית דבר כזה, בטח שלא בתקן שאושר בארץ, הכי הרבה שיש זה 1000W, וזה אמור להתאים כמעט לכל מנוע בייתי שקיים

בכל מקרה אני מניח שאתה יכול לחבר מגען כמו שעשיתי עם הדוד, ככה שהעומס יהיה על המגען ולא על המודול, שוב, רק אם באמת יש צורך בזה, אני לא מכיר הרבה מנועים מעל 1000W, בטח לא לבית או לתריסים חשמליים

אם תרצה מודולים וחיישנים של אירופה דבר איתי בפרטי
...
שלום,
רכשתי אתמול את הוורה לייט,
אני צריך מפסק לתריס חשמלי לבית.
התריס ממש גדול ורחב (בית שאני עובר אליו באפריל כך שאין לי בדיוק מידות אבל זה לא סטנדרטי) משהו כמו 3-4 מטר

האם מודול של ה 1000W יספיק פומה או שאני צריך מודול אחר?
ה1000W זו לא הבעיה, אני מאמין שצריכת הזרם של המודל הנ"ל שהיא 0.8 היא המגבלה ואם המנוע בתריס שלי חזק במיוחד (לפי גודל התריס) אז בטח צריך מודול עם צריכת חשמל גבוהה יותר.

אני אומר זאת כי פשוט ראיתי באינטרנט מנועים חזקים במיוחד עם צריכת חשמל של 1.8 A
אני כמובן צריך לפתוח את התריס בכדי להיות בטוח איזה מנוע יושב שם ולהחליט אם צריך משהו חזק יותר מהמודול הנ:ל.

אם בכל אופן יש דגם שאתה מכיר חזק יותר אשמח לדעת כי לא מצאתי בחיפוש.

תודה

steveh
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

Re: Vera Lite

לינק להודעה #107 

ab7646 כתב:
steveh כתב:שלום,
הזמנתי אתמול את ה VERA LITE מהאתר שלהם, בחרתי את הדגם הארופאי.
לא הבנתי בדיוק אם הוא מגיע עם דונגל חיצוני של ZWAVE שמתאים לאירופה או שזה מובנה כבר בפנים לתדר אירופה.

מישהו יכול לומר לי אם זה עם דונגל חיצוני והאם מה שקונים באירופה כבר מגיע עם דונגל פנימי מובנה?
אני רוצה לדעת אולי אבטל את ההזמנה ואזמין מאירופה.

זה האתר, ניתן לבחור דגם אירופאי או אמריקאי - http://getvera.com/controllers/veralite/

תודה
...
קצת התבלבלת במושגים.

דונגל הוא בדרך כלל רכיב USB המתחבר למחשב PC שבו מותקנת תוכנה שיודעת להיות קונטרולר של רשת ZWAVE.
הוורה לייט היא התוכנה והחומרה של קונטרולר לרשת ZWAVE ולכן אין צורך בדונגל. במילים אחרות הוורה לייט היא המחשב שמנהל את הרשת.

לפי מה שראיתי, באתר שקנית דרכו אפשר להזמין את הוורה לייט האמריקאי או האירופאי אבל המחיר אצלם כולל המשלוח לישראל יוצא יקר מאוד.

תסתכל באתר הבא, המשלוח הוא מגרמניה ועולה 30 יורו לישראל:
http://www.zwave4u.com/shopping_cart.php?cPath=58_60

אל תשכח שכל הזמנה ולא משנה מאיפה יש סכנה שיעצר במכס מאחר והתדרים לא מאושרים בישראל.
...

שלום
אני שולח את החבילה לפלורידה שם אני יהיה בעוד חודש ומקווה לא להעצר במכס בחזרה

בנושאה הדונגל בלבל אוי ההסבר שלהם -
2) A small black stick attaches to the back of Vera, and is known as the Z-Wave dongle

אבל דיברתי עם נציג שאישר שהzwave הוא פנימי בוורה ודגיש שהיה לי מזל שבדרך כלל הם לא מחזיקים דגם ארופאי בארהב אבל היה להם כמה במלאי

steveh
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

Re: Vera Lite

לינק להודעה #108 

ab7646 כתב:
steveh כתב:שלום,
הזמנתי אתמול את ה VERA LITE מהאתר שלהם, בחרתי את הדגם הארופאי.
לא הבנתי בדיוק אם הוא מגיע עם דונגל חיצוני של ZWAVE שמתאים לאירופה או שזה מובנה כבר בפנים לתדר אירופה.

מישהו יכול לומר לי אם זה עם דונגל חיצוני והאם מה שקונים באירופה כבר מגיע עם דונגל פנימי מובנה?
אני רוצה לדעת אולי אבטל את ההזמנה ואזמין מאירופה.

זה האתר, ניתן לבחור דגם אירופאי או אמריקאי - http://getvera.com/controllers/veralite/

תודה
...
קצת התבלבלת במושגים.

דונגל הוא בדרך כלל רכיב USB המתחבר למחשב PC שבו מותקנת תוכנה שיודעת להיות קונטרולר של רשת ZWAVE.
הוורה לייט היא התוכנה והחומרה של קונטרולר לרשת ZWAVE ולכן אין צורך בדונגל. במילים אחרות הוורה לייט היא המחשב שמנהל את הרשת.

לפי מה שראיתי, באתר שקנית דרכו אפשר להזמין את הוורה לייט האמריקאי או האירופאי אבל המחיר אצלם כולל המשלוח לישראל יוצא יקר מאוד.

תסתכל באתר הבא, המשלוח הוא מגרמניה ועולה 30 יורו לישראל:
http://www.zwave4u.com/shopping_cart.php?cPath=58_60

אל תשכח שכל הזמנה ולא משנה מאיפה יש סכנה שיעצר במכס מאחר והתדרים לא מאושרים בישראל.
...

שלום
אני שולח את החבילה לפלורידה שם אני יהיה בעוד חודש ומקווה לא להעצר במכס בחזרה

בנושאה הדונגל בלבל אוי ההסבר שלהם -
2) A small black stick attaches to the back of Vera, and is known as the Z-Wave dongle

אבל דיברתי עם נציג שאישר שהzwave הוא פנימי בוורה ודגיש שהיה לי מזל שבדרך כלל הם לא מחזיקים דגם ארופאי בארהב אבל היה להם כמה במלאי

steveh
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

wall switch

לינק להודעה #109 

שלום,

מישהו יכול לומר האם המתג הזה מתאים לסטנדרט בארץ?
האם הוא מתאים לגודל החור בקיר שעושים בארץ או שצריך להרחיב?

http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 41279.html

תודה

eran1901
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

לינק להודעה #110 

שאלה שנובעת מהשפעה מסרטים בנושא,
האם יש דרך לשלוט קולית בחיישן? כמו מחיאת כפיים להדלקה\כיבוי? :lol:

steveh
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

קטלוג מוצרים לפי תדר

לינק להודעה #111 

היי,

ראו לניק למטה עבור כמה מוצרים שניתן לרכוש לפי תדר\מדינה
לפי מה שאני מבין ניתן לרכוש את המוצרים שמיוצרים לAU מאחר וזה אותו התדר שמאושר בארץ.
כמובן שצריך גם קונטרולר בתדר זה.

http://products.z-wavealliance.org/

תודה

ab7646
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

Re: קטלוג מוצרים לפי תדר

לינק להודעה #112 

steveh כתב:היי,

ראו לניק למטה עבור כמה מוצרים שניתן לרכוש לפי תדר\מדינה
לפי מה שאני מבין ניתן לרכוש את המוצרים שמיוצרים לAU מאחר וזה אותו התדר שמאושר בארץ.
כמובן שצריך גם קונטרולר בתדר זה.

http://products.z-wavealliance.org/

תודה
...
התדר שאושר בארץ 916MHz שונה מהתדר ב - AU

minime
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 176 פעמים

לינק להודעה #113 

יש למישהו חיישנים מפסקים (תדר אירופאי) שמעוניינים למכור ?
איך מגדירים שליטה על בקר של פס לדים כזה ?
לגבי המולטי סנסור 4IN1, אפשר לקנות אמריקאי ויעבוד ? הוא על סוללות, או שיש לו גם חשמל ומבצע שידור קליטה ?

לא הצלחתי להבין מה יותר פופולרי ה-Z-WAVE או ה-ZIGBEE. אני רואה שפיליפס בחרו ב-ZIGBEE.
http://electronicdesign.com/communicati ... and-z-wave
יש מצב שבעתיד יהיה מגשר בין 2 הפורמטים ? (i)

eran1901
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #114 

שאלה טובה לגבי זיגבי ו ZWAVE. מעניין מה פומה חושב על ההשוואה בניהם :)
האם בשקעים סטנדרטיים של גוויס יש סיכוי להכניס מודולים של fibaro?
בכאלו של 3 מודולים? ו 4?

puma1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 140 פעמים

לינק להודעה #115 

minime

הסברתי כבר שאי אפשר לערבב תדרים, אתה לא יכול לקנות חיישן אמריקאי שכל השאר אירופאי וזה לא משנה אם זה על סוללות או לא

לגבי zigbee, התשובה לשאלה פשוטה, zigbee מאושר בארץ ובכל זאת אתם חושבים לעשות בית עם zwave תשאלו את עצמכם למה, zigbee לא תואם מחברה לחברה כמו ZWAVE, ולכן אי אפשר לקנות קונטרולר מחברה אחת וחלקים מחברות אחרות, מה שיש לפיליפס זה בסך הכל נורות, זה בטח לא בית חכם, וגם על זה ניתן לשלוט עם vera, הקוטרולר של פיליפס ששולט בנורות מתחבר לרשת הביתית ולכן ניתן לשליטה דרך vera ע"י Plugin שמישהו כתב ל-vera, יש גם חיקוי לנורות של פיליפס מסין שעולות שליש מחיר וגם להן יש Plugin, בכל מקרה לא רואה סיבה להשתמש בזה, אני מעדיף להשתמש ברכיבים של zwave

ב-CES החברה שמייצרת את ה-VERA הציגה אפשרות לשלוט על רכיבים של ZIGBEE דרך ה-VERA, זה יהיה אפשרי בעוד כמה חודשים ביחד עם הממשק החדש של ה-VERA, לא ממש ברור על מה יהיה אפשר לשלוט כי כמו שאמרת לzigbee אין תאימות כמו ל-zwave

כרגע יש לי בעיה עם המחשב, לכן אני לא מגיב הרבה דרך הטבלט, ברגע שזה הסתדר אני אמשיך לעדכן את הדיון במידע נוסף, לבנתיים אתם יכולים להמשיך לשאול פה שאלות
נערך לאחרונה על ידי puma1 ב 22/01/2014 14:36, נערך פעם 1 בסך הכל.

קרמריקה
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום קפה
אחראי תחום קפה
נתן תודות: 88 פעמים
קיבל תודות: 278 פעמים

לינק להודעה #116 

כלומר, ב-zigbee ההגבלה המעשית היחידה היא שהקונטרולר והחיישנים חייבים להיות של אותה חברה?
ולמעשה אלו מוצרים שכבר מאושרים בארץ ואין כל סיכון ביבוא שלהם?

puma1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 140 פעמים

לינק להודעה #117 

זה לא שאתה חייב שהרכיבים והקוטרולר יהיו של אותה חברה, זה גם לא כמו ZWAVE שאתה פשוט קונה קונטרולר ורכיבים בzigbee, יש המון מערכות בארץ שעובדות עם zigbee, זה קיים כבר כמה שנים, זה פחות DIY, ויותר התקנות שלמות שעושות חברות לבתים חכמים (המחירים בהתאם וגם אתה לא יכול לעשות את רוב הדברים שאפשר עם ZWAVE, ראה תגובה שלי למערכת שפורסמה פה בעמוד 2-3 של הדיון, לא יודע באיזה תדר היא עובדת אבל זה אותו עיקרון של מה שאפשר עם מערכות ZIGBEE) , מה שאתה יכול לקנות זה בעיקר רכיבים בודדים שעובדים בתדר של ZIGBEE כמו הנורות של פיליפס, לא ראיתי ממש מערכת שלמה כמו של ZWAVE עם קונטרולר ורכיבים שאפשר להזמין מאירופה ופשוט להתקין לבד

קרמריקה
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום קפה
אחראי תחום קפה
נתן תודות: 88 פעמים
קיבל תודות: 278 פעמים

לינק להודעה #118 

שוכנעתי.. הוזמן בינתיים VeraLite. נקווה שיעבור בשלום.

movieman
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 346 פעמים

לינק להודעה #119 

קרמריקה -
מהיכן אתה מזמין חיישנים ?? מודולים ??
נערך לאחרונה על ידי movieman ב 26/01/2014 14:02, נערך פעם 1 בסך הכל.

eran1901
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #120 

אלו מכם עם מוצרי ZWAVE, אני אשמח לקבל משוב לגבי יכולת שקעי גוויס סטנדרטיים של 3-4 מודולים להכיל את המודולים של פיבארו מבחינה פיסית

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”