XBMC on Linux for Arm Devices

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi

מנהלים: מנהלי וידאו, מנהלי HTPC ועיבוד תמונה

שלח תגובה
photo1
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה

קיבלתי לידיים לוחות של solidrun.
WOW.
התחלתי בהרגשה, (לא טכני) ואמשיך כך.
יש בשירשור הזה הסברים ומאמרים רבים בעולם הלינוקס.

התקנה מהירה של openelec, העמסה של תוספים (ללא pvr backend) והמערכת פנטסטית במהירות.
בדקתי במקביל למחשב I5 הקשות של ENTER בין המסכים ויש מהירות זהה על פעילות וכמות הרחבות דומה.
אין כלל להשוות לRPI,Minix, Rickomagic או כל קופאת אנדרואיד Quad Core.
אמנם, מטרת החומרות השונות שהזמנתי מהחברה היתה לתחנות רזות, אבל הפיתוי... לא עמדתי בו וניסיתי openelec-Kodi.
בהנחה וה pvr יעבוד תקין (יש לי 10 דונגלים שונים כך שהדרייבר לא יהווה מעיה) שמח שניסיתי.
אני אשחרר NUC I3 מהסלון...
אני גם אקבל "מחשב חדר ישיבות".

אעדכן בהמשך.

חיים
ל...
חיים

dhead666
גורו HTPC
גורו HTPC

לינק להודעה

@photo1

כפי שמצוין בהודעה הפותחת את השרשור, לפחות לגבי Cubox-i וקרנל 3.14, בדיקות שביצעתי העלו כי המכשירים האלה לא מתאימים לשמש כשרת טלוויזיה עבור עידן+ כנראה שקיימת בעיה עם דרייבר ה־USB.
הבדיקות שלי מקיפות דונגלים מבוססים שבבים שונים ונעשו במקביל באותה סביבה עם מכשירים מבוססי ארכיטקטורות שונות כך שאני מאוד בטוח במסקנה.

C0rnFlex
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה

dhead666 כתב:@photo1

כפי שמצוין בהודעה הפותחת את השרשור, לפחות לגבי Cubox-i וקרנל 3.14, בדיקות שביצעתי העלו כי המכשירים האלה לא מתאימים לשמש כשרת טלוויזיה עבור עידן+ כנראה שקיימת בעיה עם דרייבר ה־USB.
הבדיקות שלי מקיפות דונגלים מבוססים שבבים שונים ונעשו במקביל באותה סביבה עם מכשירים מבוססי ארכיטקטורות שונות כך שאני מאוד בטוח במסקנה.
אצלי אין בעיה.

Cubox i4-Pro
Afatech AF9015 USB Dongle
Arch Linux
tvheadend
XBMC

photo1
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה

טוב, בדקתי DVB-T על שני לוחות של solidrun על RPI ועל NUC
של solidrun אחד ה TVBOX שלהם והשני HummingBoard-i2eX.
פעם עם Realtek RTL2832 ופעם עם Afatech AF9033
8 בדיקות שונות לפרק זמן של חצי שעה לערך כך שיציבות לא נבדקה, אלא רק קליטה ו streaming
סיכום: בשני הלוחות של solidrun הקליטה היתה עם הפרעות הן על המכונות עצמן והן בסטרימינג.
ב RPI, הנשמה יוצאת עד שהוא מתחיל לעבוד, אבל קליטה חלקה כולל הקלטות הן לרשת והן לזיכרון (עשיתי mount לדיסק SMB שיש לי)
ב nuc ה PVR עובד פשוט מושלם.

ד"א, צפיה בכל ההרחבות בלוחות שלSOLIDRUN נותן איכות זהה לזה של ה NUC I3

בוקר נעים וחנוכה שמח

חיים
ל...
חיים

alon24
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה

http://openelec.tv/news/21-partners/150 ... f-openelec

ספונסר חדש ל openelec עם קופסא כוללת dvbt
כלומר אמור להיות פתרון מעולה
מבוסס amlogic 8276 כמו mx2

109 אירו עם dvb

dhead666
גורו HTPC
גורו HTPC

לינק להודעה

@alon24

פתרון מעולה זה לא יהיה.
עקב מגבלה שמקורה במעבד הוידאו, מהירות העברת ערוצים עם מכשירים מבוססים Amlogic תהיה איטית יחסית (אחרת לא תוצג תמונה).
השבב MX הדו-ליבתי כבר מאוד מיושן ואין סיבה לשלם על מכשיר שמבוסס עליו מחיר שכזה, במיוחד כאשר לוקחים בחשבון שמכשירים מבוססי S805 ניתן למצוא בפחות מ־40$.

מה שכן, אם חברת Wetek משתמשת בסטים של הצ'יפים המומלצים ע"י Amlogic עבור קליטת שידורי DVB (ואני משער שכן כיוון שהרבה יותר זול ללכת על עיצוב לוח קיים), תיקנה את הדרייברים עבורם ללינוקס (קשה לי להאמין שעשתה זאת) ותעמוד בדרישות רשיון GPL, הרי כי ניתן יהיה לקחת את הדרייברים ולהשתמש בהם עבור מכשירים אחרים עם מקלטי DVB.

בשורה התחתונה, חבל על הכסף, אם רוצים פתרון נורמלי לצפיה בעידן+ ושילוב עם מכשירים שמריצים Kodi אז ההמלצה שלי היא לדאוג ששרת הטלוויזיה ירוץ על מערכת מבוססת Intel (או x86_64 / i686) שיכול לשמש גם כ־HTPC ראשי (זה יכול להיות גם מוצר שמקורר פאסיבית כמו ECS Liva).
החיסכון יתבטא ברכישת הלקוחות הנוספים, כאשר ההמלצה הגורפת היא ללכת על דגמי Cubox-i.

ido22
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה

יש ברשותי מכשיר amlogic מבוסס s802 המחובר לPVR, והוא עובד סביר ביותר, תלוי באיכות הקליטה. אני חושב שלא יותר גרוע מה cubox.

dhead666
גורו HTPC
גורו HTPC

לינק להודעה

@ido22

בגרסת Helix נכנס שינוי שמשפר את מהירות העברת ערוצים.
השינוי הזה נוגע לכל הפלטפורמות האחרות כולל i.MX6 (כלומר Cubox-i) אך לא ל־Amlogic עקב המגבלה שציינתי בהודעה קודמת.

בעלי Raspberry Pi לא יבחינו בשינוי כלשהו כיוון שזה היה מאופשר בגרסאות XBMC לפלטפורמה זו כבר די הרבה זמן.

ido22
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה

dhead666

האמת אין לי טענות בגין מהירות העברת ערוצים.
התלונה שלי אם כבר, שאינני יודע מה מקורה, הוא בפענוח הוידיאו, שמשתהה אם הקליטה היא לא מיטבית (אבל המצב טוב פי כמה מה-ר. פי)

dhead666
גורו HTPC
גורו HTPC

לינק להודעה

בבלוג CNXSoft התפרסם פוסט שמסכם את גרסאות OpenELEC הלא רשמיות ששוחררו למכשירים שונות מבוססי הפלטפורמות השונות של Amlogic, זה כולל S802, S812 ו־S805.

לא ניסיתי עד כה ואני גם ממליץ לא לרכוש מכשיר כלשהו על בסיס ההנחה שקיימת לו גרסת OpenELEC מאחר שהמפתחים צריכים לדאוג לכך שתהיה קיימת גרסת OpenELEC יחידה למכשירים מבוססי Amlogic, יצירתה הינו תהליך ארוך ולא פשוט.

קישור:
http://www.cnx-software.com/2014/12/18/ ... s806-s812/

כרגיל אחזור שוב ואמליץ להביט בהודעה הפותחת את השרשור, ההמלצה לגבי מכשירים מבוססי Arm הינה חד משמעית: המכשירים המומלצים הם דגמי Cubox-i של SolidRun.

avi326
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה

עזרה לגבי הCubox i2
קניתי אותו עם מערכת הפעלה אנדרואיד, והיא מזהה את הwifi ואני מצליח לגלוש.
אבל שאני מתקין OpenElec היא לא מזהה Wifi. ניסיתי כמה פעמים ולא הצליח...

עזרה בבקשה?

dhead666
גורו HTPC
גורו HTPC

לינק להודעה

@avi326

אני מניח שאתה מדבר על בקר הרשת האלחוטי (האופציונלי לדגם זה) שמובנה במכשיר.
היה באג בגרסאות OpenELEC קודמות, גרסת עדכנית של OpenELEC 5.0 (אחרונה RC2) כן צריכה לעבוד.

avi326
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה

אחלה. ממש תודה!

photo1
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה

יתכן ואני טועה, אולם כבר מספר שעות הסימנים טובים.
לאחר עדכון ל openelec 4.97.3 נראה שהקליטה תקינה באופן רציף.
ל...
חיים

M2
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה

dhead666 יש עידכונים באופק? :)

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”