אודיו נירוונה

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו וברב-ערוצי, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח,רסיברים, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים מעל 3000$ בלבד !

מנהל: מנהל אודיו

נעול
Eff
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה

Diz1 זה מעניין - עקבתי אחרי הפוסט הזה עד כמה שיכולתי , אתה צודק בהמון דברים . החברות הגדולות - במה כבר משפרות את הסטריאו כל שנה שנתיים מדגם לדגם? משהו שהם לא ידעו קודם כשבנו הגברה ? זו באמת שאלה מעניינת . אנחנו (העדר) מחפשים name ושואפים לדגם החדש ביותר - וזה טעות ברוב המקרים .
מה שגם מעניין אותי זה האם צריך להרחיק עד יוקומוטו הזה ? אין אודיופילים - בוני מכשירים ברמה גבוהה בארץ? כי מה שצריך בסה'כ זה ידע - ידיים - אוזניים - ניסיון ואהבה לתחום . היפני לא מתפאר בהגברה שלו - הישראלים מתפארים ומתרברבים - אולי הם חייבים? כי הם פונים לקהל הישראלי.. וזה מה שהישראלי רוצה לשמוע . אודיופיל רברבן לא חייב להיות שרלטן . מה מצב האומה על האודיופילים שלה העוסקים בתחום? והאם זו שאלה שאתה - אישית - מניסיונך - בכלל יכול לענות עליה?
אפשר תמונה של החדר המטופל - למרות שהפוסט עיקרו המגבר?
GO VEGAN

Soli
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה

אני חייב לציין
diz1 יש לך המון סבלנות 8)
לבניית מערכת טובה ומאוזנת,זה אחד המרכיבים החשובים ביותר.
לצערי לרבים אין את זה,ומשום כך השידרוגים מחליפים האזנה לשמה :עצוב:
אומנם הצד האנלוגי שלי חלש משלך(ביודעין)אבל לא הסכמתי לוותר עליו לחלוטין.
רכשתי ממך מספר תובנות בפוסט,ולהביאן לידי ישום......הדבר מצריך שינוי ראיה מבחנתי.
ואינני חושב שאבצע זאת.
ישר כח פשוט כל הכבוד (Y)
מוזיקה היתה אהבתי הראשונה

אילפור
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום

אחלה פוסט

לינק להודעה

סתם מתוך עניין - האם שאלת את קומארו למה הוא לא עושה קדם מגברים?
איל פור

diz1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה

Eff כתב:Diz1 . אנחנו (העדר) מחפשים name ושואפים לדגם החדש ביותר - וזה טעות ברוב המקרים .
מה שגם מעניין אותי זה האם צריך להרחיק עד יוקומוטו הזה ? אין אודיופילים - בוני מכשירים ברמה גבוהה בארץ? כי מה שצריך בסה'כ זה ידע - ידיים - אוזניים - ניסיון ואהבה לתחום . היפני לא מתפאר בהגברה שלו - הישראלים מתפארים ומתרברבים - אולי הם חייבים? כי הם פונים לקהל הישראלי.. וזה מה שהישראלי רוצה לשמוע . אודיופיל רברבן לא חייב להיות שרלטן . מה מצב האומה על האודיופילים שלה העוסקים בתחום? והאם זו שאלה שאתה - אישית - מניסיונך - בכלל יכול לענות עליה?
אפשר תמונה של החדר המטופל - למרות שהפוסט עיקרו המגבר?
אם משהו ממה שכתבתי עוזר לך לשנות גישה, לא על מכשיר מסויים, אלא על התחום - אני שמח
לגבי בוני מכשירים בארץ- יש כל מיני, אם תמצא מישהו שהמכשיר שלו נשמע לך- לך על זה
לגבי אודיופילים מקומיים- אני האחרון שיכול לדבר על זה מאחר ונזרקתי מפורום לאחר שטענתי שיש שם רברבנים ושלרטנים ש"מגינים\מלקקים" אחד לשני- מצאו שאני אדם מאוד שלילי ומסוכן להם.
אז אני גאה להיות "חסום" ולא בגלל שעברתי על חוקי הפורום שם(על פי "ההנהלה"), אלא שאמרתי לאנשים את האמת בפנים .אפילו קיבלתי התנצלות מההנהלה :lol: על זה. :kiss: והסבירו לי את הצד העיסקי של ניהול פורום שמצריך התנהגות מסויימת.
מה רצית לשאול? : :שישי:
עזוב.
בגדול, תזהר מאוד לא להתבסס על דיעות של אודיופילים בפורומים.
זה שקר אחד גדול. הם מספרים סיפורים מדהימים, חברים שלהם מאשרים כמה המערכת של החבר נפלאה ובתכלס אותו אדם פונה אלי ומספר את האמת, שלא טוב לו, הוא מחפש שיפור :lol:

הלוחות לא משקרים. תמצא שם את כל ההמלצות, שנתיים אחרי.
לגבי תמונות, לא צלם טוב אבל אנסה להעלות בהמשך.

diz1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

Re: אחלה פוסט

לינק להודעה

אילפור כתב:סתם מתוך עניין - האם שאלת את קומארו למה הוא לא עושה קדם מגברים?
האמת שלא זוכר ששאלתי אותו על זה (יש לי פרה אמפליפייר שמספק אותי עד מאוד).
הוא לא תעשיה. הוא לא עושה כל מיני מוצרי אודיו כי יש לו שם. את זה אחרים עשו, כמו קונדו נהפך מסחרי ותחת השם שלו יוצרו המון מוצרים שונים וכמובן רבים אחרים.
אני יודע שיש טבחים שיודעים לעשות סושי אבל לא מנות אחרונות- כנראה גם אצל המתכננים הללו, אחד לא יודע לעשות הכול באותה איכות. אם קןמארו לא בטוח באיכות שאליה יגיע- הוא לא יעשה. נשמע מוזר אולי, אבל ככה הוא.

אתה יכול לשאול את ג'ון דבור שמכיר אותו טוב
והנה התרשמות אחת
http://www.6moons.com/audioreviews/road ... our18.html

ראיתי מספר מפגשים כאילו שהם השתמשו במקור במשהו פשוט כמו פלייסטשן או משהו כזהוהפרה אמפיפייר היה של SHINDO.
אותי אישית לא מפתיע שניתן לשמוע איכות של מגבר גם כאשר המקור הוא לא יקר .

לפי דעתי, ניסיוני והבנתי- רוב הבעיות של סטאפים הוא בממשק של חדר רמקול הגברה.
זה שאנשים רצים לשדרג מקור בסכומים גבוהים כאשר חדר- רמקול- הגברה לא מתואם, מה מקור טוב יותר יתרום להם מלבד VOICING קצת אחר ושינוי הבעיות עד השידרוג הבא.

gover
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה

בתור אחד שלא אוהב לכתוב אתה בהחלט מעביר את החומר מאוד יפה. אישית אשמח אם תחליט לכתוב פוסט על תהליך הטיפול בחדר. רק שיהיה כמו הפוסט הזה על הרמקול והמגבר וכולנו נצא מאוד נשכרים בתחום שלדעתי רבים חלשים מאוד בו (למרות שאני יכול לדבר רק בשם עצמי).
כל יום לומדים משהו חדש

Eff
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה

DIZ זה לא גרם לי לשנןת דיעה - עם חלק מהדברים שאמרת ממש הסכמתי ועם חלק לגמרי לא .
לדעתי אם יש לך את הממון - ברוב המיקרים - אין צורך להרחיק עד ברוס לי . את הלקקנות של העוסקים בתחום אפשר להבין , זה עדיף מליראות אותם מתנגחים אחד בשני, צריך לקחת בפרופורציה ולסמוך על אוזנייך בלבד .
גם זה שמישהו שהתפאר בסט שלו מחפש שידרוג ממש לא אומר שהמערכת שלו לא טובה - הוא מחפש שידרוג כי ככה . לא מכיר את זה? הסט שלי אלוהי - לגמרי נירוונה , יש ממש הילה סביבו - מסנוור .. למרות זאת אם היה לי 20-30 אלף שח - תוך שנייה הסט היה היסטוריה . תוך פחות משנייה ..
גם אני כמו gover הייתי רוצה ליראות כזה פוסט על החדר המטופל - והפחות מטופל ץ (עכשיו) .
כתב:סתם מתוך עניין - האם שאלת את קומארו למה הוא לא עושה קדם מגברים?
הוא לא בונה קדמים כי הוא שם את כל מה שהוא צריך בקופסא אחת .
GO VEGAN

truejoker
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

לינק להודעה

Eff כתב: הוא מחפש שידרוג כי ככה . לא מכיר את זה? הסט שלי אלוהי - לגמרי נירוונה , יש ממש הילה סביבו - מסנוור .. למרות זאת אם היה לי 20-30 אלף שח - תוך שנייה הסט היה היסטוריה . תוך פחות משנייה ..
גם אני כמו gover הייתי רוצה ליראות כזה פוסט על החדר המטופל - והפחות מטופל ץ (עכשיו) .
למה? מה יתן לך להוציא 20K שאין לך עכשיו? את הרי יודעת שאם תכפילי את הסכום לא תגיעי להכפלת איכות , ומאידך את יכולה לשדרג ולמצוא שהפסדת את הסינרגיה ועכשיו המערכת לא עושה מוסיקה , אז למה ?

אני לא יודע כמה פעמים שידרגת , אבל כול פעם שנכנסים לרעיון של שדרוג צריך לזכור את זה , אני בטוח שיש המון משדרגים כרוניים , שלפחות פעם אחת ואולי יותר , השקיעו הרבה יותר כסף , וקיבלו הרבה פחות "קסם" מהמערכת החדשה והיקרה
חוצמיזה, אין לך דברים אחרים לבזבז עליהם את הכסף ? זה התחביב העקרי והיחיד שלך ?
מה שאני רוצה לומר שהסיבה האמיתית היחידה לשדרוג , זה רק אם אתה מוצא עצמך יותר ויותר פעמים לא שומע את המערכת , כי היא לא גורמת לך רצון לשבת ולשמוע . ואז אתה מוצא עיסוקים אחרים (שלא ממלאים אותך כמו מוסיקה :lol: ), ואז באה רצון שידרוג

אני בנאדם שאף פעם לא אוהב לקנות דברים בינוניים/זולים , אני תמיד אוציא כסף רק על דברים באיכות גבוהה , כך שאני הייתי אמור להיות המשדרג האולטימטיבי , העניין הוא שכבר הספקתי ללמוד שלעיתים מאוד קרובות באודיו במיוחד , VFM ו/או מוצרים שמתחת לראדאר של האודיופילים המקומיים , ואלו שלא מקבלים יחסי ציבור , מייצגים ערך הרבה יותר גדול , פשוט כי בונים אותם יותר טוב , ולא מבזבזים הון על פרסום ועל דברים שיגרמו למכנה המשותף הנמוך ביותר לרצות אותם .
ובמיוחד בגלל זה אני יודע טוב שליצור מערכת שעובדת בסינרגיה ובא לך לשמוע , זה לא טריוןויאלי , אם יש לך כזאת , אתה לא הולך כול פעם לשנות .
אז עם כול הכבוד , דיז בזה צודק בהחלט
Eff כתב:
כתב:סתם מתוך עניין - האם שאלת את קומארו למה הוא לא עושה קדם מגברים?
הוא לא בונה קדמים כי הוא שם את כל מה שהוא צריך בקופסא אחת .
אם לא הבנת , המגבר שדיז מדבר עליו הוא מגבר הספק בלבד , הפרה שלו זה מתוצרת אחרת לחלוטין

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

לינק להודעה

diz1,

שנתיים אחרי? נסה חצי שנה אחרי, במקרים רבים שראיתי.
לא מתנצל, לא מתפצל

Eff
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה

truejoker כתב:למה? מה יתן לך להוציא 20K שאין לך עכשיו? את הרי יודעת שאם תכפילי את הסכום לא תגיעי להכפלת האיכות
איכות לא נמדדת בכפולות
truejoker כתב:, אין לך דברים אחרים לבזבז עליהם את הכסף ? זה התחביב העקרי והיחיד שלך ?
יש הרבה דברים אחרים - והשידרוג לא במקום הראשון בשלב זה . זה לא התחביב היחידי אבל זה בין התחביבים היחידים שיש לי אפשרות לממש באופן יומיומי )שמיעת מוזיקה)
truejoker כתב:,מה שאני רוצה לומר שהסיבה האמיתית היחידה לשדרוג , זה רק אם אתה מוצא עצמך יותר ויותר פעמים לא שומע את המערכת , כי היא לא גורמת לך רצון לשבת ולשמוע
זו הצהרה אכזרית - אתה קשוח מידי
truejoker כתב:,, ולא מבזבזים הון על פרסום ועל דברים שיגרמו למכנה המשותף הנמוך ביותר לרצות אותם
ניראה לי שלא הבנתי אותך כי אני לא רואה כזה פירסום בסטריאו - ואם יש פרסום - לא נשפך עליו "הון"
truejoker כתב:,
אם לא הבנת , המגבר שדיז מדבר עליו הוא מגבר הספק בלבד
:lol: לא הבנתי.. ניראה לך שאקרא ואתעמק בפרטים עד כדי כך? יש גבול לכל תעלול
GO VEGAN

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

לינק להודעה

Diz1

מסע מרתק עם הרבה אמיתות שלדעתי פוגעות בול.

נהנתי לקרוא, תודה!!!
לא מתנצל, לא מתפצל

diz1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה

oferlaor כתב:diz1,

שנתיים אחרי? נסה חצי שנה אחרי, במקרים רבים שראיתי.

:lol: :lol:
נו, וראית מישהו מהם בא ומספר לכולם שמה שכתב חצי שנה קודם זה שטויות?

אז אחת מהשניים
או שהבעיה היא במוצרים או שהבעיה היא בקונים (החלום ושיברו).

אהה, אוקי, אז עכשיו אני מבין שגם הבעיה במוצרים היא בעצם הבעיה בקונים ולא במכשירים.

אחד התירוצים האהובים עלי זה תירוץ "הלימוד". כלומר הייתי "טמבל", קניתי משהו והבנתי שהוא לא טוב(אבל אני לא מספר לכם שהוא לא טוב), אבל, למדתי -ממש לימוד אקדמי. הבעיה היא שהקניה הבאה שלהם מראה שלא למדו כלום (גם היא תגיע ללוחות במהרה).

וזה חוזר לתחילת השירשור. איך מגיעים לאותה "נרוונה אודיופילית" ולא מגיעים לשטויות כמו "ואווו, מתפלל שיהיה לי 30,000 שקל פנויים כדי לקנות משהו". לגישה זו אין שום תכלית כמובן. זה כמו להסביר לנרקומן שהמנה הבאה לא תביא לו את האושר ואולי שיחפש אפיקי אושר נוספים.
שוב,
כדי להגיע למצב של "חוסר שירדוג" צריך להבין מהוא הרפרנס האישי. השגיאה הכי גדולה של אודיופילים היא שהרפרנס הזה לא ידוע עבורם או עובר דרך מערכות בלבד.
הוא לא ידוע מאחר ויש אודיופילים שהרפרנס שלהם הוא לא מוזיקה חיה ואקוסטית שלא מושמעת דרך מערכת קול אחרת (הגברה ורמקולים).
והתבססות על אפקטים של קול. במצב הזה יש אופנות באודיו, סאונד עגול, סאונד מפורט, סאונד גדול, בס כזו או אחר....
כל אילו מתחלפים כמו אופנות בגדים.
לטעמי ,בלבד, הדרך היחידה ליצור לעצמיך רפרנס אמיתי הוא האזנה למוזיקה חיה יותר מהאזנה למערכות. האזנה לאקוסטיקה של חדרים, אמביאנס ועוד. על ידי זה יש נקדת כיוון\התייחסות אחת ולא נקודות התייחסות שונות שמתחלפות עקב התחלפות "אופנות בסאונד".

בהמשך אתייחס למשהו "מעניין" יותר והוא התבוננות או הבנתי, על תמחור בהתחשב בתהליך שעברתי.

truejoker
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

לינק להודעה

Eff כתב:איכות לא נמדדת בכפולות
התכוונתי שבגלל החוק של התמורה הפוחתת, אם את מכפילה את סכום הכסף , את לא מגיעה להכפלת איכות , לעיתים את צריכה להכפיל את הכסף להגיע לשינוי של 10%
Eff כתב: זו הצהרה אכזרית - אתה קשוח מידי

למה ? למה את חושבת שזה אכזרי ? זה קורה , זה קרה לי אחרי שינוי לא נכון , ואני יודע שזה קרה לאחרים , ואני כמעט בטוח שזה קורה לרוב אלו שמשדרגים באופן תדיר
Eff כתב: ניראה לי שלא הבנתי אותך כי אני לא רואה כזה פירסום בסטריאו - ואם יש פרסום - לא נשפך עליו "הון"

מהיכן את חושבת שמגיעה למודעות שלך חברת היי אנד ? מהשמיים ? היא מעסיקה אנשי יחסי ציבור שעולים הון, כי בניגוד לפרסומאים רגילים , הם חייבים ליצור שיווק וויראלי . דהיינו שיווק של פה לאוזן ע"י שימוש בפורומים ובמובילי דעת קהל , ובמעט פרסומות אבל עם אימפקט הכי גדול שאפשרי . המומחיות הזו ליצור פרסום ללא פרסום עולה כסף
המודעות בסטראופייל , ובמגזינים האחרים עולים אלפי דולרים לספוט קטנטן , זה שאת לא רואה פרסומות ענק, זה בגלל שזה קהל מטרה די ממוקד ושהוא לא רוצה שהמוצר שהוא קונה יהיה המוני . כך שרק פרסום כזה יעשה את העבודה . וכמו כול דבר בחיים , מומחים דורשים הרבה על המומחיות שלהם
truejoker כתב:,
אם לא הבנת , המגבר שדיז מדבר עליו הוא מגבר הספק בלבד
:lol: לא הבנתי.. ניראה לך שאקרא ואתעמק בפרטים עד כדי כך? יש גבול לכל תעלול[/quote] :lol: :lol: :lol: :lol:

gover
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה

diz1 כתב:

אחד התירוצים האהובים עלי זה תירוץ "הלימוד". כלומר הייתי "טמבל", קניתי משהו והבנתי שהוא לא טוב(אבל אני לא מספר לכם שהוא לא טוב), אבל, למדתי -ממש לימוד אקדמי. הבעיה היא שהקניה הבאה שלהם מראה שלא למדו כלום (גם היא תגיע ללוחות במהרה).
אני לא חושב שצריך לזלזל בתהליך הלימוד. אולי אתה הצלחת לפגוע בפעם הראשונה אבל הרוב, ברוב התחומים, לא מצליחים. אם לא מנצלים את הידע הנלמד זה כבר משהו אחר.

[/quote] מאחר ויש אודיופילים שהרפרנס שלהם הוא לא מוזיקה חיה ואקוסטית שלא מושמעת דרך מערכת קול אחרת (הגברה ורמקולים).
והתבססות על אפקטים של קול. במצב הזה יש אופנות באודיו, סאונד עגול, סאונד מפורט, סאונד גדול, בס כזו או אחר....
כל אילו מתחלפים כמו אופנות בגדים.
לטעמי ,בלבד, הדרך היחידה ליצור לעצמיך רפרנס אמיתי הוא האזנה למוזיקה חיה יותר מהאזנה למערכות. האזנה לאקוסטיקה של חדרים, אמביאנס ועוד. על ידי זה יש נקדת כיוון\התייחסות אחת ולא נקודות התייחסות שונות שמתחלפות עקב התחלפות "אופנות בסאונד".

גם בנושא זה אתה מציין שזו דעתך אבל עדיין, לא כולם אוהבים מוזיקה אקוסטית. מה עושים אז? האם לאלו אין רפרנס אמיתי והם נידונו לשדרגת כרונית לכל ימי חייהם? הרי גם הופעת רוק היא מוזיקה שמנוגנת חיה אבל היא עוברת דרך הגברות רבות. מה אז?
כל יום לומדים משהו חדש

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

לינק להודעה

diz1,

אותי מטריד המצב שבו אנשים יודעים כבר מראש שהם הולכים להפטר מהציוד בעוד חצי שנה שנה וכבר מתכוננים לזה ומפארים את המוצר בפורומים (כבעליו הגאים) כאשר באותו זמן בדיוק הם כבר מחפשים את ה-fix הבא שלהם.

גם אני הייתי בסחרחורת הזו, משדרג כל הזמן כאילו אין מחר. כמעט שום דבר במערכת שלי לא השתנה זמן רב, ואני חזרתי לאותו מסך שהייתי לפני שנתיים בערך (לא זוכר מתי רכשתי את ה-5090H). גם באודיו אני בסה"כ מרוצה ויודע שכל שידרוג במחיר סביר יתן לי לכל היותר כמה נקודות שיפור. בעצם בשביל שיפור מהותי (לא באודיו) אני צריך להשקיע כמה עשרות טובות של אלפי ש"ח (במקרה הטוב).
לא מתנצל, לא מתפצל

נעול

חזור אל “אודיו יוקרתי”