תגובות לביקורת Olive Opus 4

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו וברב-ערוצי, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח,רסיברים, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים מעל 3000$ בלבד !

מנהל: מנהל אודיו

שלח תגובה
ziv_r
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1667 פעמים
קיבל תודות: 3796 פעמים

לינק להודעה #61 

michael123,
1. ומי אמר שבמוצר הנדון אין "פילטרים ואלגוריתמיקה יעודית"?
2. אז אתה יכול להמשיך לרצות, יש מידע שלא יכולים להוסיף. אתה מסכים לשלם על עיוות שמכניסים לך לסיגנל. וכן, Upscale לסיגנל הינו עיוות מכיוון שהוא מסלף את המקור.

leshets
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 44 פעמים
קיבל תודות: 9 פעמים

לינק להודעה #62 

ב. state of the art מתחיל מ- מ-5K$. כמו שרמקולים טובים FULL RANGE מתחילים מ-15K$.
למה? ככה. זה מצב של השוק נכון להיום.
...
על פי טעמו של מי נקבע ה- state of the art ? יש הצבעה? הרוב קובע?
אם יש לי רמקול ששווה 5K ואני אהבתי אותו יותר מאחד שמחירו 20K, מה זה אומר עלי? :?
מיכאל .

michael123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 285 פעמים
קיבל תודות: 64 פעמים

לינק להודעה #63 

1. ככה הבנתי שאין. ניל אולי יסביר הבדל בין MINERVA ל-OPUS.
2. איזה עיוות? אני הכנסתי פילטר בשרת (http://sox.sourceforge.net), וקיבלתי תוצאה יותר טובה ממה שנותן לי Transporter עבור מקורות "SD"

אגב, Perfect Wave DAC של PS Audio הוא גם DAC מעניין, והוא עולה "רק" 3000$ (חו"ל)
יש בו כמה אלגוריתמים מאוד מעניינים (Apodizing filters). אותם פילטרים שישנם ב-Meridian האחרון, Ayre, LINN
למה אחרים לא עושים את זה? אין לי מושג.. כנראה שיש פטנטים כאן. פיתוח עצמאי יקר אולי..

Booboo
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 50 פעמים

לינק להודעה #64 

viatalyi,
ניסיתי לחשוב מה אתה רוצה מחייו של המכשיר הזה, ובאמת לא הבנתי איפה הבעיה.
אני רוצה לעשות קצת סדר ע"ס מה שהבנתי עד עכשיו:
1. לא שמעת אותו
2. אין לך שום מושג לגבי האיכות של ה-DAC שלו. אולי החברה עשתה קומבינה והשיגה DAC איכותי בעלות נמוכה? מאיפה אתה יודע?
3. מה לעשות, אבל כשכל התכונות הרצויות והטובות (ואני מאמין שבגרסה הבאה יוסיפו גם שלט נורמלי וגם חיבורי XLR) נמצאות במכשיר אחד שגם נראה טוב וגם נשמע טוב (אני סומך על דעתו של יובל) השלם עולה על סכום חלקיו, ושווה לשלם עבורו.

נכון שמקום לקנות קסטה בחוף הים במחיר מופקע אפשר לקנות לבד את הביסקוויט בנפרד ואת הגלידה בנפרד ולהכין בעצמנו ולאכול בבית. האופציה קיימת והיא גם תהיה יותר זולה. נו אז מה? מסתבר שלרוב הציבור שווה לשלם על האפשרות שהקסטה תגיע עד אליו לכיסא נוח על שפת הים גם בעלות גבוהה פי 2.

לא לכל אחד יש ידע, זמן וסבלנות לבנות מחשב מרכיבים ולאחר מכן להתקין אותו ולקנפג אותו
האפשרות לקנות מכשיר כמו ה-Olive שבו הכל כבר מורכב ועובד, נראית לי מאוד מפתה.

יש לי 2,000 דיסקים מקוריים ו-CDP ייעודי, אבל קניה של מכשיר כמו ה-Olive (כשיהיה לו שלט) יחד עם דיסק קשיח של 2TB נראה לי כמו אופציה נהדרת לגיבוי ואולי גם להשמעה.
"When all are one and one is all, To be a rock and not to roll"

michael123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

לינק להודעה #65 

leshets

גם אני שמעתי רמקולים ב-32K$ ואהבתי את שלי יותר שעולה רק 22K$.
ושמעתי רמקולים ב-110K$ ואהבתי מאוד.

state of the art נקבע באיזה שהוא אופן כן, ע"י רוב
זה די נדיר.

למשל Transporter שלי הוא CLASS A ב-stereophile וגם במומלצים של TAS (נדיר ביותר).
כנ"ל גם מגבר שלי - Halo

אבל זה לא אומר שאתה תואהב אותם, עניין של טעם הרי.

ב-DAC אבל מבחינתי מה שעושה את העבודה זה האלגוריתם.
מה שעומד מאחורי BADA אלה אותם אנשים שפיתחו את HDCD למשל. אין להם DAC-ים אחרים. אין להם מוצרים אחרים. הם מוכרים רק DAC אחד. שבכל מקום אנשים מתלהבים ממנו.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

לינק להודעה #66 

michael123,
1. אין צורך לחכות לניל. אתה חושב שב DAC הנידון אין אפילו פילטר אחד? כמובן שיש ואז המשפט שלך לא נכון. סביר יותר להניח שקיימים הבדלים ביחידות בשל עיבוד שונה.
2. כל תוצאה שמרחיקה אותך מהמקור הינה סילוף. יש אנשים שמאוד אוהבים את הסילוף שמתקבל עקב הגברה שפורפרתית לדוגמה, אם זה נכון או לא? כל אחד יחליט על כך בעצמו.

michael123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

לינק להודעה #67 

זיו
לא נכון.
האלגוריתם של SOX הוא מדויק יותר ונכון יותר מבחינה מתמטית. קראתי המון ביקורות והשוואה שלו כנגד אחרים.
ופלא שלאוזניי הוא גם נשמע טוב יותר.. לא קשור לשפורפרות בכלל. אם אתה רוצה לינקים, אשלח לך מחר..

DAC זה לא רק צ'יפ שעולה 2$ (ובמקרה של AKM יותר קצת). יש אלגוריתם עיבוד לפני ואחרי.
היום יש כמה DAC-ים של דור חדש. PS AUDIO הוא הזול מבינהם עד כמה שאני יודע.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

לינק להודעה #68 

שלח לינקים כאוות נפשך, זה לא משנה את העובדה כי כל שינוי שאתה עושה לסיגנל מהווה סילוף של המקור.

leshets
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #69 

מצד אחד אתה אומר
state of the art נקבע באיזה שהוא אופן כן, ע"י רוב
זה די נדיר.
...
ואני לא ממש מבין איך במיוחד לאור העובדה שאתה גם אומר
אבל זה לא אומר שאתה תואהב אותם, עניין של טעם הרי.
...
ועם זה אני מסכים במיליון אחוז :!:

מה שאני מנסה להגיד זה שלדעתי הלא מחייבת לא כדאי להשתמש במונחים אבסולוטיים בתחום יחסי ולהגיד ש-state of the art מתחיל במחיר X ורמקולים טובים אפשר לקנות ממחיר Y וצפונה זאת בלי להוסיף "לטעמי" או "לדעתי" .... מה נמצא באיזה דרוג רחוק מלהיות רלוונטי לדעתי... אני מעדיף להתרכז בהאם אהבתי מוצר נתון והאם מחירו מוצדק לדעתי...

שוב זו רק דעתי (b)
מיכאל .

vitalyi
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 18 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

לינק להודעה #70 

Booboo כתב:,
........
יש לי 2,000 דיסקים מקוריים ו-CDP ייעודי, אבל קניה של מכשיר כמו ה-Olive (כשיהיה לו שלט) יחד עם דיסק קשיח של 2TB נראה לי כמו אופציה נהדרת לגיבוי ואולי גם להשמעה.
...
booboo

לא הבנת את הבעיה – כי אינך מכיר את הנושא. אתה איש CDP ויש לך אפס ניסיון (מעשי - לא מקריאות באתרים) בממירים. תשמע ממירים ברמות שונות, תשווה אם ה-CDP שלך ואז תבין. לא תרצה להתעמק - קנה את OPUS ותהנה, הבעתי את דעתי האישית ולא אסרתי על אף אחד לרכוש את המכשיר.
ויטלי

truejoker
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 74 פעמים

לינק להודעה #71 

ziv_r כתב:
vitalyi כתב:אני שופט על ציוד אודיו לפי איך שהוא נשמע ולא לפי תג המחיר
...
זה יפה מאוד לומר את המשפט, אבל כל התגובה שלך הינה שפיטה של המוצר בלי ששמעת אותו בכלל, לכן בדיוק אמרתי שאם המוצר היה מתומחר בפי 3 יותר יקר, כנראה שהיית מגיב בדיוק הפוך.
...
אני רוצה לשאול אותך שאילה , אתה בטוח שבמחיר של 2000 ש"ח אני אמצא DAC באיכות הסונית (בהנחה שאתה מבדיל בין DAC ) של DAC שנמכר ב5K$ ?
ושאלה נוספת , האם אתה חושב שאם מוכרים DAC כלשהו בנפרד בכ5K$ , ימכרו אותו בחבילה עם מסך ותוכנת סטרימר ודיסק קשיח בפחות ?
בהנחה ששתי התשובות הן שליליות (שזה הכי הגיוני ), אזי ברור היכן הטעות שלך ומה מנסה ויטאלי להסביר לך

truejoker
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 74 פעמים

לינק להודעה #72 

Booboo כתב: viatalyi,
1. לא שמעת אותו
2. אין לך שום מושג לגבי האיכות של ה-DAC שלו. אולי החברה עשתה קומבינה והשיגה DAC איכותי בעלות נמוכה? מאיפה אתה יודע?
...
ואני מבין שאתה מאמין שהם עשו/מצאו DAC שהם יודעים שהם יכולים למכור אותו ע"ס איכויותיו ב5K ומוכרים אותו בפחות מחצי מחיר ?!!!! עד כמה שידוע לי אנחנו עדייו לא באוטופיה , והיצרנים לא עובדים על צדקה
Booboo כתב:
3. מה לעשות, אבל כשכל התכונות הרצויות והטובות (ואני מאמין שבגרסה הבאה יוסיפו גם שלט נורמלי וגם חיבורי XLR) נמצאות במכשיר אחד שגם נראה טוב וגם נשמע טוב (אני סומך על דעתו של יובל) השלם עולה על סכום חלקיו, ושווה לשלם עבורו.

נכון שמקום לקנות קסטה בחוף הים במחיר מופקע אפשר לקנות לבד את הביסקוויט בנפרד ואת הגלידה בנפרד ולהכין בעצמנו ולאכול בבית. האופציה קיימת והיא גם תהיה יותר זולה. נו אז מה? מסתבר שלרוב הציבור שווה לשלם על האפשרות שהקסטה תגיע עד אליו לכיסא נוח על שפת הים גם בעלות גבוהה פי 2.

לא לכל אחד יש ידע, זמן וסבלנות לבנות מחשב מרכיבים ולאחר מכן להתקין אותו ולקנפג אותו

...
אני חושב שאתה טועה ובמחיר שלו הוא לא שווה את הכסף , אבל אם תקנה אשמח אם תעמיד אותו לעומת DAC בסדר גודל המחיר שלו ותדווח על ההתרשמות . שנדע בדיוק כמה כסף חסכתי שלא קניתי :lol:

michael123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

לינק להודעה #73 

leshets

זה לא "מתחיל במחיר X".
זה מצב נתון של השוק היום.

כמו שפלזמה שלפני 6 שנים קניתי ב-30K, היום אתה קונה משהו דומה בשליש מחיר (דומה, כי מבחינת עיבוד תמונה, היא עדייו טובה)

DAC זה תחום שמתפתח היום מאוד

DAC state of the art הוא DAC שלא נשמע דיגיטלי.
מה זה דיגיטלי? זה בדיוק מה שיובל כתב בביקורות הזאת
הוא לא נשמע דיגיטלי, אבל יחד עם זאת הוא מדויק מאוד.

זיו,
המקור היה ב-96/24 או 44.1/24 או 88.2/24
מהנדס הפעיל שורה של פעולות כדי לקבל mix נחות של 44.1/16
DAC טוב יודע לשחזר את הסיגנל מקורי (בקירוב מסוים כמובן)

http://leute.server.de/wilde/resample.html
http://sox.sourceforge.net/SoX/Resampling
http://src.infinitewave.ca/

מה שאני עושה כרגע, אני ממיר FLAC בשרת ע"י polyphase filter (מוסבר בלינק הראשון) ל-96/24 ושולח את זה ל-Transporter, שכבר ממיר את זה לאנלוגי.

Booboo
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 50 פעמים

לינק להודעה #74 

truejoker כתב:
Booboo כתב: viatalyi,
1. לא שמעת אותו
...
ואני מבין שאתה מאמין שהם עשו/מצאו DAC שהם יודעים שהם יכולים למכור אותו ע"ס איכויותיו ב5K ומוכרים אותו בפחות מחצי מחיר ?!!!! עד כמה שידוע לי אנחנו עדייו לא באוטופיה , והיצרנים לא עובדים על צדקה
Booboo כתב:

...
אני חושב שאתה טועה ובמחיר שלו הוא לא שווה את הכסף , אבל אם תקנה אשמח אם תעמיד אותו לעומת DAC בסדר גודל המחיר שלו ותדווח על ההתרשמות . שנדע בדיוק כמה כסף חסכתי שלא קניתי :lol:
...
לצערי מה שאני רואה פה גם אצלך וגם אצל ויטלי זה כשל בהבנת הנקרא.
מישהו דיבר על DAC?
ה-DAC שדחפו במכשיר לא מעניין את הסבתא שלי (מנוחתה עדן)
אני רוצה מכשיר אחד. לא שניים. לא שלושה. אחד.
בלי מחשב, בלי SqueezeBox, בלי Firewire, בלי תואר שלישי במחשבים.
מכשיר אחד שיעשה בשבילי הכל.
וזה בדיוק ה-Olive.
מכשיר שפותח במיוחד עבור לבנטינים קצת מוגבלים שכלית כמוני שלא מבינים ולא רוצים להבין בדאקים ושמאקים.
לשים CD פעם אחת במכשיר וזה הכל. תודה ושלום.

נ.ב.
ג'וקר אמיתי. אני אגב חסכתי המון כסף כשלא קניתי מרצדס SL55 AMG ווילה עם בריכה בקיסריה.
נורא קל לחסוך כסף אם רק יודעים איך. אתה מוזמן לפנות אלי בפרטי לקבלת פרטים.
"When all are one and one is all, To be a rock and not to roll"

leshets
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #75 

זה לא "מתחיל במחיר X".
זה מצב נתון של השוק היום.
...
מי קבע את ה"נתון"? נחזור למשל הרמקולים.... אם שמעתי DAC ב-3K והוא נשמע מצויין, אני יכול להגדיר אותו כ-state of the art? או ש"המגבלה" היא 5K? יכול להיות שמה שנשמע לך מאוד "דיגיטלי" לי נשמע ממש לא? אולי אני בכלל אוהב שזה נשמע "דיגיטלי".... זה אומר ששום DAC שמצא חן בעיניי לא יחשב כ- state of the art :?:

במילים פשוטות, בוא לא נשתמש בהגדרות אבסולוטיות בתחום יחסי... אם יצא לך לשמוע מספר רב של DACs ואלה שאהבת וחשבת שהם שווים את המחיר ומתאימים לטעמך היו כאלו שעלו מעל מחיר X זה בסדר גמור, אתה יכול להגדיר את זה כ-state of the art שלך. אבל לא הייתי על בסיס טעם אישי מגדיר מגבלות מחיר וקובע שרק מעליו זה נשמע טוב...

אגב אם לא הבנתי אותך נכון ואתה לא טוען את מה שהזכרתי לעיל קבל את התנצלותי הכנה!
מיכאל .

שלח תגובה

חזור אל “אודיו יוקרתי”