דו-קרב יפני: Audio-Technica Ath-W5000 VS Denon Ah-D5000

כל מה שאי פעם רציתם לדעת על אוזניות, מגברי אוזניות ומה שבינהם.
truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 72 פעמים
קיבל תודות: 52 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

תתחדש ותהנה

Ilyan (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 133 פעמים
קיבל תודות: 155 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

יפה מאוד oferlap, שמח שיכולתי לעזור לך לבחור. תעדכן כשתקבל אותן.

oferlap
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 35 פעמים

החמודות שלי הגיעו היום :P

נושא שלא נקרא #18 

כרגע הן בהרצה לפחות עד סוף השבוע הבא. אחרי 8 שעות של הרצה כבר מורגש שיפור ניכר באיכות הבאסים, אבל זה עדיין רחוק מלהיות "זה".........

בינתיים הזמנתי גם מגבר - מי אם לא Woo Audio 6....
ו- DAC - התפשרתי כרגע על Zhaulo D3.5 Pro. נראה לכמה זמן יספק את הסחורה.
נראה שהם יגיעו אלי רק בעוד שבועיים-שלושה, אולי יותר (ב- Woo Audio אמרו שלוקח להם 3 שבועות בממוצע להכין את המגבר ולשלוח אותו).

בנוסף, רכשתי גם USB Extender שיאפשר לי למקם את המערכת בצד השני של הסלון מהמחשב ומהטלויזיה. למעשה הזמנתי שניים כאלה - אחד ב- 19$ והשני ב- 70$. יהיה מעניין למצוא את ההבדלים ביניהם, אם יש.

Ilyan (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #19 

וואו יפה, נתת בראש לחזרזיר אה? :D

תהנה, אני מצפה לשמוע אם הרשמים שלך דומים איכשהוא לשלי.

Ilyan (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #20 

אמרתי שהD5000 לא אמרה את המילה האחרונה וכמה שזה נכון... עם קצת עזרה של מוד מפורסם שנקרא markl mod על שם יוצרו כפי שזה בדר"כ בענייני המצאות וכאלה. אחרי איזה חודש שניסיתי להשיג את הdynamat (הזמנתי בארץ וביטלתי אחרי שנזכרו להודיע לי שאין במלאי ואז הזמנתי מאיביי והגיעו אחרי 3 שבועות אחרי שחשבתי כבר שהלכה החבילה) וגם כן חומר מילוי ספציפי לפדים שנעשה בו שימוש במוד, ללא הצלחה, התפשרתי לבסוף על צמר גפן פשוט ולא אקזוטי. :| נסחבתי איתו עוד שבוע אחרי שחוררתי לעצמי את אצבע או שתיים עם סכין יפנית אבל לבסוף סיימתי אותו לפני יומיים... דם, יזע וזפת (מהדיינמאט) אבל זה היה שווה את ההקשעה ביותר מ100%. המוד הזה פשוט מקפיץ את האוזנייה קדימה בכמה רמות, אני די המום ממה שהן מוציאות מעצמן כרגע. . להגיד את האמת, הן שכבו מפורקות איזה שבועיים ולפני כן לא הקשבתי להן איזה שבוע טוב אבל בכל זאת אני לא זוכר שהן הגיעו לרמה כזו לפני המוד. אז מה נשתנה:
הבאס. שורה תחתונה הבאס הכי טוב ששמעתי מאוזניות by far. יש בו את הכל, SLAM אדיר שלפעמים אני חושב שאני מרגיש אותו בחזה למרות שאני יודע שזה לא אפשרי באוזניות. עדיין טיפה פחות הדוק מהW5000 אבל לא שמן כמו שנטה להיות מקודם אלא פשוט גדול. רב-עוצמה זה המילה הכי טוב שיכולה לתאר אותו, לפעמים אני מרגיש את דחיפת האוויר שהדרייבר עושה... או כך נראה לי לפחות :O
הטרבל/מידריירנג' עליון נפתחו בצורה משמעותית ועכשיו הם לא נשמעים לי חסרים. עדיין לא ברמה של ההארכה של W5000 אבל הכי קרוב ששמעתי, אני אוהב אותו לפחות כמו את זה של K701. מצד שני אני לא שומע ולו טיפה של חדות, הוא מאוד חלק ומאוזן ו"נכון" טונאלית.

מבחינת במה אני לא מרגיש שיפור כלשהוא מקודם... אולי קצת יותר פוקוס, כלומר שכלים לא נשמעים מרוחקים מ2 הצדדים אלא יותר ברציפות. קשה לדעת. הרוחב והעומק נשארו כמו שאני זוכר- מעולים.
נושא אחד שלא התייחסתי אליו מקודם זו הפרדה בין כלים, בשניהן היא מצויינת אבל בD5000 היא יותר ברורה פשוט כי האוזניות יותר ניטרליות ומאוזנות טונאלית. בW5000 אני מרגיש לפעמים עודף בהירות שקצת מפריעה לאימג'ינג שלהן וגורמת ומקשה להתרכז בכלי ספציפי פשוט כי המיד/טרבל כל כך דומיננטיים (אבל בשום אופן לא צורמים).

סה"כ אני יותר ממרוצה משתיהן עכשיו, הD5000 כרגע מציעה חבילה כוללת שלמה יותר, רק חסר להן הגוון הAT הזה שיש לW5000 ואם היה להן אותו הייתי עוצר שם ולא נוגע באוזנייה אחרת בחיים שלי. הייתי מוכר את סבתא שלי לפניהן (מזל שלסבתא אין מחיר :))

אה כן ואם נראה לכם מהתמונה שהאוזנייה כבדה אז זה מרגיש כמו שזה נראה... הדיימנמאט מוסיף עוד איזה 50 גרם טובים למשקל וזה לא שמקודם הן היו אוזניות קלות במיוחד. אני מרגיש את הרצועת ראש הזאת יותר מדי טוב על הראש, קצת יותר ריפוד היה יכול להיות נחמד. אולי אני אשים עליהן רצועה של בייר pro אם היא תתאים. לפחות אין לחץ מהצדדים.

עכשיו קראתי על המוד הזה לW5000 פעם, נראה מה בלו-טאק יכול לעשות להן...

תמונה

yossi126
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 30 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

נחמד לראות שלא וויתרת על האוזניות למרות הכל.. זו מסירות לתחביב חברים :)
בכל זאת, עם ערך כל הציוד שלך אתה כבר יכול לעלות רמה אתה לא חושב כך? Stax, JH13 או HD800 (שלדעתי קצת מחוץ לחשבון כי אתה יודע מה מצריך כדי להריץ אותן טוב).

truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 72 פעמים
קיבל תודות: 52 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

בתיאור , קצר מה זה המוד הזה ? פשוט מעניין לדעת אם זה גם ל"ידיים שמאליות" כמו שיש לי ?

FOXY
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

האם ביצעת את הmarkl mod המלא?

Ilyan (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #24 

כן זה המוד המלא, לא רציתי לדלג על משהו ולחשוב מה פיספסתי... עשיתי אפילו את "הבולמי זעזועים" על המסגרת. גם קיבלתי גיליון די רחב של דיינמאט אז לא היה חסר לי. אני סקרן מה הוא יכול לעשות לW5000. (i)

ג'וקר כל אחד יכול לעשות את המוד, הוא לא דורש כישורים טכניים כלשהם למרבה המזל. אבל זה לא המוד הכי פשוט כרוכה בזה די הרבה עבודת מלאכה. בגלל זה היוצר שלו לוקח 140$ על העבודה, שזה ריפ-אוף גמור בהתחשב בזה שעלות החומרים לא עוברת את ה20-30$. לינק:
markl mod

יוסי, אני באמת חושב שהדנון כרגע ברמה כזו שרק אוזניות באמת בליגה עולמית יצדיקו שידרוג. אני גם לא מחפש סאונד רפרנס אולטימטיבי... לא נראה לי שאני אממ.. מוכן נפשית. :oops: בכל זאת מפה זה או אלקטרוסטטיות או IEM מותאים בשבילי. אני אחכה לרשמים שלך לגבי הJH13 לפני שאני אתחיל להתעסק עם הלוואות וחסכונות וכאלה...

Ilyan (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #25 

אני רק רוצה לעדכן שהD5000 כמעט לא יורדות לי מהראש בזמן האחרון, הן עד כדי כך טובות אחרי המוד. הסאונד נשמע לי כל כך שלם שקשה להצביע על משהו רציני שחסר לי. הבאס יכול להיות טיפה יותר הדוק אני מניח, הוא נשמע לפעמים גדול מדי על קטעים מסויימים, אקוסטיים שקטים בעיקר, נגיד Byzntium Underground של Jesse Cook. ואני חושב גם שהשלמתי עם העניין שהמידריינג'/גבוהים פחות מוארים מהAT, אין ספק שזה פשוט נשמע יותר אמיתי. למרות שאני עדיין מאוד אוהב את החתימת סאונד של הW5000, אני מבין עכשיו שהדנון "אודיופיליות" יותר בתמונה הכוללת. יותר נייטרליות זה בטוח אבל פחות יוfוניות גם כן... מצטער על השבלוניות אבל אם רק היה דבר כזה WD5000 אני חושב שהעולם היה מקום טוב יותר. בשבילי לפחות :)אז כדי להתאים לגמרי את רמת הנוחות לרמת הסאונד הייתי רוצה להלביש על הדנון רצועת ראש של בייר, מישהו יודע אם יש מקום להשיג אותה בארץ? אני מעדיף להימנע מלשלם 20 יורו משלוח על פריט של 7 יורו אם אפשר.
נערך לאחרונה על ידי Ilyan ב 12/01/2011 10:54, נערך פעם 1 בסך הכל.

gab
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

אחלה סקירה
יש לך את ה- 770- האם תוכל לפרט איך הן יחסית לשתיים שהושוו בסקירה?
האם אתה מכיר את הדגמים הבכירים יותר של באיירדינמיק כמו 880/990 ?

slavazh
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

איליה דבר אם מרום כלי נגינה הם היבואן של בייר ויש להם חנות בצומת מוצארט. אני לא בטוח שיצא הרבה יותר זול.
"לכולנו שמורה הזכות להביע את דעתנו, אך בדרך כלל דעה היא רק דעה ולא עובדה מוכחת." - דונלד ג' טראמפ.

SoapSeller
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #28 

שתי שאלות ברשותך,
א. מה רע בנוחות כרגע של האוזניות?
ב. איך האטימה\דליפה של ה-W5000 ושל ה-D5000?

אני שוקל אחת מהן לשימוש בעבודה(כשדרוג ל-A900 המזדקנות שלי), ואלו שני פרמטרים שמאוד חשובים לי.

Ilyan (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #29 

א. הבעייה שהן די כבדות, ב423 גרמים בריאים ליתר דיוק. בגלל שאן להן clamping כמעט בכלל אז כל המשקל מתרכז ברצועת ראש ואחרי כמה זמן זה הופך להיות לא נעים. לא כואב פיזית, אבל אתה תמיד מודע לזה שהיא שם. בלי הדיינמאט הן בסדר, כמו שכתבתי בסקירה, אבל אתה לא תשכח שהן על הראש כמו שלK701 יש נטייה לעשות.
ב. האטימה לא משהו האמת... אתה תשמע בשתיהן קולות רקע בווליום נורמלי, במיוחד אם אתה שומע בווליום חלש ומישהו קורא לך. אבל לדעתי זה פלוס אם לא עובד לגמרי לבד. בכל מקרה אחלה ג'וב יש לך אם אתה יכול להביא כאלה אוזניות איתך. :)

רפי תודה על ההפניה, אני אברר איתם מחר. (Y)
gab כתב:אחלה סקירה
יש לך את ה- 770- האם תוכל לפרט איך הן יחסית לשתיים שהושוו בסקירה?
האם אתה מכיר את הדגמים הבכירים יותר של באיירדינמיק כמו 880/990 ?
...
הDT770 דומה הרבה יותר לD5000, אם להשוות לדנון לפני המוד אז יש דמיון ביניהן בסאונד חם וlaid back, לבייר יש גם כן באס דומיננטי, לדעתי אף עדיף על הדנון בפאנצ' . המיד בדנון הרבה יותר טוב, למעשה זה החלק הכי עשיר בדנון והכי עני בבייר. בגבוהים בDT770 יש אולי יותר נוכחות אני לא כל כך זוכר... סה"כ הדנון פשוט יותר מפורטות, יותר מוזיקליות ומאוזנות טונאלית מהבייר, בפער ניכר, אבל הDT770 אוזנייה מאוד כיפית בזה אין ספק. כל זה מזיכרון, אף פעם לא ממש עשיתי ביניהן השוואה ישירה וכאמור זה כשהדנון בסטוק, אחרי המוד כמעט אין מה להשוות בכלל...
היה לי גם את הDT880, אני אישית מצאתי אותן קצת יבשושיות לטעמי הבהיר, הבאס שלהן גם לא מלהיב מדי, אם כי מפורט. מה שכן הן פתוחות ובאופן לא מפתיע יש להן במה יותר רחבה וטונאליות "שקופה" יותר. אני מעדיף את הDT770.

gab
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

מענין שאתה מעדיף את ה 770 על ה 880
שווה בדיקה..
תודה.
:o

שלח תגובה

חזור אל “אוזניות ומגברי אוזניות”