WINDOWS 7 נגד לינוקס?

תוכנות ניהול מדיה: KODI, תוספים, XBMC, Media Portal, PLEX וכו'

מנהלים: מנהלי וידאו, מנהלי HTPC ועיבוד תמונה

osherov
סמל אישי של משתמש
גורו Android
גורו Android
נתן תודות: 201 פעמים
קיבל תודות: 513 פעמים

לינק להודעה #76 

רן (Shed),
מה אני אגיד לך, פשוט אוטופייה!!
אני מרגיש שאנחנו כולנו פשוט חיים במאה ה 19 שמול עינינו קיימת מערכת לא פחות ממושלמת! תשמע חתיכת שיווק עשו החבר'ה מרדמונד כדי לדחוק את לינוקס במשך כמעט 20 שנה הצידה!
בעיני, הכשל בהצגת הדברים שלך היא בסובייקטיביות הכל כך מוגזמת במשפטים שאתה רושם. לדעתי הם סינורו אותך לגמרי! כל האמיתות שיש בנימוקים שלך פשוט הולכים לאיבוד באוטופיה שאתה מציג! אני לא יודע אם זה נובע כתוצאה מלהט הרצון שלך להוכיח או שזה נובע מכך שייתכן שמה שנראה ונשמע פשוט וקל לך, הוא לא כל כך פשוט, קל ונוח לאחרים. ייתכן שדבר שנראה לך כל כך הגיוני ונכון לא ככה יחשוב אדם מן השורה.

רק ככה בקטנה רשמת:
א. יותר קל להתקין תוכנות בלינוקס
האומנם כל כך קשה להתקין תוכנות בחלונות?! להריץ איזה קובץ setup.exe וללחוץ על next-ים?! בזמנו כשאני התקנתי לינוקס על מנת לבחון שם את המדייה סנטר כמות החבילות והאופציות להתקנה שהיו שם בילבלו אותי לגמרי! מה אני צריך? מה כל דבר עושה? בסוף כשמישהו אומר לך תתקין חבילה X אז באמת זה נעשה בקלות אבל להגיד קל להתקין בלינוקס.

ג. ממשק משתמש גראפי חזק ויפה יותר.
למי?! לך ?! לכולנו? ריבוי דסקטופים וריטואלים זה מה שכולנו צריכים? באמת כל אחד מאיתנו ביום יום פותח במקביל 7 מצגות PPT שונות 8O

ב. עושה יותר, בלי שאני צריך להתקין ולקנפג דברים.
אתה קובע את זה על סמך מה? הדברים אותם אתה צריך?! לדוגמה, כמעט כולם יתקינו MS Office, רן, אולי תתאר לנו את הקלות הבלתי נבלת בהתקנת ה Office על מערכת הלינוקס לעומת התקנתה נניח בחלונות
אני באמת לא מכיר את הנוהל, אבל הנה משהו שמצאתי בסרטון ב YouTube. באמת נראה פשוט :wink:

Shed
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 133 פעמים

לינק להודעה #77 

osherov,
לא אמרתי שאין ללינוקס בעיות, או שמדובר בכליל השלמות. הטענה הבסיסית שלי בשרשור הזה היא:
1. לינוקס לא תופסת נתח משמעותי בשוק המחשבים הביתיים בגלל בעיות שיווק, ולא בעיות מוצר.
2. לינוקס נותנת פתרון טוב יותר ואיכותי יותר לחלק נרחב מהמשתמשים הביתיים.

על מנת לתמוך בטענות האלה הבאתי כמה טענות משנה:
1. יותר קל להתקין תוכנות בלינוקס - מה שלך (ולי) נראה מאוד פשוט וטרוויאלי בחלונות לא ממש פשוט וטרוויאלי למליוני משתמשים, בהם אמא שלי. הצורך לחפש תוכנה, להוריד אותה ממקור לא ידוע, להריץ אותה (רצוי גם לזכור לאן הורדנו אותה), לגלות שהיא צריכה עוד תוכנות משנה על מנת לעבוד כמו שצריך, להוריד גם אותם, להתחיל להתעסק עם מסכי XYZ, כל מיני אופציות של opt in/ opt out וכו'.
התהליך הזה הוא תהליך בעייתי בכמה מישורים. הוא ארוך ומסורבל, הוא דורש ידע מהיוזר, הוא מאפשר החדרת קוד זדוני במסווה של תוכנה טובה. הוא בעייתי.
לפני יותר מעשר שנים הייתי חלק מצוות פיתוח של תוכנה שהותקנה על עשרים מליון מחשבים ברחבי העולם, ואשר היתה ב-top5 של download,com מספר שנים, תאמין לי שאני מכיר די טוב סטטיסטיקות על כמות התקנות שנכשלות, שנעצרות, אחוזי לחיצה על opt in או opt out, ועוד.

מודל התקנת התוכנה בהפצות מודרניות של לינוקס הוא מודל פשוט הרבה יותר. הוא נותן ליוזר כל מה שהוא צריך, בלי לחשוף אותו לקוד זדוני, בלי לדרוש ממנו להבין יותר מדי מה מגיע מאיפה - אם צריך להביא קוד מהרשת - הוא מגיע אוטומטית. העובדה היא שגם אפל וגם גוגל העתיקו את המודל הזה ל-iphone ולאנדרואיד.

2. ממשק משתמש יפה וחזק יותר - אין לי ספק שכולנו כאן צריכים ממשק טוב יותר, יעיל יותר ונוח יותר. אתה כנראה מעולם לא התנסית בממשק הגרפי של לינוקס או של מק ולכן הדברים שתיארתי זרים לך. ברגע שתנסה אותם - לא תוכל לחזור אחורה (זה בערך כמו הרומבה).

3. לינוקס ישירות מהקופסא עושה הרבה יותר מאשר חלונות ישירות מהקופסא. החל מקריאת מסמכי אופיס ומצגות (אין תאימות של 100 אחוז לאופיס של מיקרוסופט, יש תאימות של 95 אחוז. בשביל ה-5 אחוז הנוספים אפשר להתקין msoffice), דרך PDFים, דחיסות למיניהם וטיפול במולטימדיה.
הוידאו שהבאת, אשר מסביר איך מתקינים אופיס של מיקרוסופט הוא וידאו שטותי לחלוטין שאינו קשור לעניין. בוידאו מסבירים איך להתקין את ms office מעל שכבת אמולציה חופשית, שאינה יודעת לעבוד כמו שצריך עם office.
ישנו מוצר מסחרי, שנקרא crossover office, אשר מאפשר להתקין מגוון רחב של תוכנות מבית מיקרוסופט על גבי הלינוקס בצורה שקופה למשתמש.
מכיוון שביקשת: הנה הוראות התקנה ל-ms office על לינוקס:
1. התקן crossover office.
2. הכנס את הדיסק של ms office לכונן.
3. לחץ על "התחל", בחר -windows software -> install windows software.
4. בחלון שיפתח, בחר installation source: cd.
5. המשך בהתקנה בדיוק כמו בחלונות.

רק בשביל הדוגמא הנגדית - על מנת לנגן MKV בחלונות צריך להסתבך עם קודקים כאלה ואחרים (חלקם טובים למערכת, חלקם לא, חלקם מומלצים כאן וחלקם לא). בשביל לנגן MKV בלינוקס צריך רק ללחוץ עליו. זה הכל.

ניר - אם אתה כבר מוריד אובונט 9.04, תעשה לעצמך טובה גדולה, ותוריד את kubunto 9.04. חווית המשתמש שלך תהיה טובה הרבה יותר, ועקומת הלמידה פשוטה יותר (KDE מזכירה יותר את חלונות מאשר gnome).
לאחר שההתקנה תסתיים, אתה מוזמן לשחק עם ה-desktop effects, וכמובן להתקין compiz ממנהל ההתקנות שלך.
You are never fully dressed without a smile

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 128 פעמים
קיבל תודות: 2980 פעמים

לינק להודעה #78 

Catskinner כתב:
Huber כתב:אתם יודעים מה שמתי לב? למרות ההייפ התקשורתי רואים שאין ממש התלהבות מווינדוס 7 אצל ה"מומחים" בצורה די פשוטה - אף אחד מהאתרים הרציניים לא עשה "סקירה" מקיפה שמשווה אותה למערכות הקודמות כמו שכולם עשו בעת ההשקה של ויסטה ובעת השיחרור של SP1.
...
Arstechnica, שהוא האתר החשוב ביותר מכין מאמר סקירה נרחב אבל אתה כנראה צודק. מערכות הפעלה למחשבים כבר לא זוכות למיקוד, לסקירות ולהתלהבות שהן היו זוכות לו לפני כמה שנים ן Windows 7 היא כנראה לא יוצאת מהכלל.
...
יש לך לינק? נכנסתי לאתר הזה ולא מצאתי השוואה מקיפה של 7 למערכות הקודמות.

לכל מי שענה לי לגבי זה, השאלה הופנתה בהקשר הזה, פשוט עד שלחצתי שליחה כבר נוספו 2-3 תגובות ולא שמתי לב :wink:
ה FAQ - הכרחי לקרוא לפני פרסום תגובה בדילים המפורסמים על ידי:

https://www.hometheater.co.il/vt284213.html

"ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא שלגאונות יש גבולות."

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 124 פעמים
קיבל תודות: 924 פעמים

לינק להודעה #79 

מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

nir11
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 161 פעמים
קיבל תודות: 180 פעמים

לינק להודעה #80 

התקנתי אובנטו. המחשב הוא P4 במהירות 3G עם גיגה זכרון, ללא ספק גרוטאה, לכן אני לא אתייחס לנושא מהירות ההתקנה וכו'.
ההתקנה עברה חלק, עשיתי ריסטרט, ודבר ראשון ניסיתי לקסטם את הדסקטופ. ניסיתי להוסיף אפקטים ויזואלים, הוא אמר לי שצריך בשביל זה להתקין דרייבר של NVIDIA, לא יודע למה הוא לא התקין אותו קודם. אחרי ההתקנה הוא ביקש ריסטרט למחשב, משהו שלא זכור לי שקורה בחלונות.
המבחן הבא היה כניסה ל YNET. כל הדפדפנים שהרצתי בלינוקס בעבר תמיד הסתבכו עם איזה פלאש פלאגין שYNET צריך, אבל הפעם זה עבד חלק!YNET עולה! אמנם עם פונטים מגעילים, אבל זה ניתן לשינוי.
השלב הבא - צפיה בסרט ב YOUTUBE. נכנסתי לאתר, ולחצתי על סרט מקרי. קפץ לי פופ-אפ שחסר לי פלאש פלייר עדכני, והציע לי להתקין. אישרתי את הבקשה,והנה, הפלא ופלא, לא רק שזה זרק לי מסך אזהרה על בעיית סקיוריטי, זה גם ביקש ממני את הססמא שלי בשביל ההתקנה. בדיוק אותה חוויה שיש בחלונות, ושד סולד ממנה, רק שכאן זה כאן מבקש ססמא בנוסף. כרגע אני מנסה להתקין את זה ללא הצלחה, מקבל כל מני הודעות שגיאה שאני לא מבין. אני אדווח בהמשך.

בינתיים, לפי שד PDF עובד מהקופסא - יוטיוב לא. כמובן שבחלונות יוטיוב עובד מהקופסה.
אני אמשיך לעדכן. כרגע ברור שכל מה ששד כתב על התקנה פשוטה - יתכן שהוא נכון (עוד לא בדקתי - אני לא יודע עדיין איפה עושים את זה), אבל כשמשתמש פשוט נדרש להתקנה שהוא לא יזם אותה - זה עובד בדיוק כמו בחלונות - רק טיפה יותר גרוע (ססמא).

שד, אני מניח שכעת תסביר לי מה עשיתי לא נכון, אני אישית רגיל לגלוש ברשת, ואם מבקשים ממני משהו (ואני מסכים) - להתקין אותו. יש דרך יותר אינטואיטיבית לעשות את זה?

עדכון: הצלחתי להתקין את הפלאש פלייר, אבל אני מקבל עדיין הודעת שגיאה זהה שאומרת שאין לי אותו - או שJAVA SCRIPT לא מופעל. קשה לי להאמין ש JS לא מופעל, אבל אני אבדוק.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד

לינק להודעה #81 

אני לא מבין אותך כאן. גם ב Windows אתה צריך להתקין Flash Player ו Java , שלא לדבר על קורא PDF כדי לספק חוויה מינימלית בגלישה באתרים.

אפקטים ויזואלים? פחות או יותר כמו ב Windows ששם גם לא תקבל חווית Aero מלאה עם הדרייברים שמגיעים במערכת ההפעלה ותצטרך להוריד אותם מהאתר של NVIDIA. זה שב Linux זה דורש גם איתחול מחדש זה בגלל שב Vista ו Windows 7 הדרייברים הגרפיים עברו ל user mode. ב XP זה דרש איתחול גם כן ולפני כן היית צריך לאתחל מחדש בגלל כל שטות - כמו שינוי שיטת קבלת IP ברשת למשל.

Shed אולי מגזים כשהוא מתאר את נפלאות ה Linux אבל זו לא מערכת הפעלה גרועה בכלל - היא רק לא מתאימה לי, לך ול 95% מהאוכלוסיה.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

Shed
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

לינק להודעה #82 

ניר,

המלצתי לך להתקין קובונטו, אני מניח שהתקנת אובונטו. לא נורא.

1. כאשר רכיב מאתר חיצוני מבקש להתקין את עצמו על המחשב שלך - אתה נדרש לתת סיסמא כדי לוודא שאתה יודע מה אתה עושה, ולהימנע ממצב שבו האח הקטן שיחק עם הרגי'סטרי ופתאום אין לך explorer.
אני מבקש: אל תכניס לי מילים לפה: לא אמרתי שאני סולד מהודעות אזהרה לגבי רכיבי תוכנה שעלולים להכיל קוד זדוני. אמרתי שבלינוקס מערכת ההרשאות חכמה, משוכללת ומפותחת שנות דור מהמקבילה בחלונות. ויסטה ניסתה לממש משהו דומה - ויצא לה משהו גרוע הרבה יותר.
אני מזכיר לך: אתה טענת ש"לא תקבל שום הודעת שגיאה כאשר תעשה rm -rf. אני טענתי שכן, ושתידרש להכניס סיסמא על מנת לעשות זאת.

כדי שלא תגיד שאני לא נחמד, הקלטתי עכשיו screen cast של המחשב שלי שמדגים איך מתקינים wireshark.

osherov
סמל אישי של משתמש
גורו Android
גורו Android

לינק להודעה #83 

Catskinner כתב: Shed אולי מגזים כשהוא מתאר את נפלאות ה Linux אבל זו לא מערכת הפעלה גרועה בכלל - היא רק לא מתאימה לי, לך ול 95% מהאוכלוסיה.
...
קלוד,
סוף סוף, למרבה הצער אני חייב להסכים איתך במאת האחוזים :( :D

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד

לינק להודעה #84 

אני יודע שזה כאב אבל כדאי שתתרגל כי אני רוב הזמן צודק - ועובדה, יש לי גם תעודה המאשרת זאת:
תעודת צודק
 תעודת צודק

Shed
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

לינק להודעה #85 

osherov,

על מנת שלא תרגיש שאני לא משקיע בך, הקלטתי עכשיו עוד screen cast שבו אתה יכול להתרשם מהמהירות שבה אפליקציות של ms office עולות על המחשב שלי (מדובר בלפטופ עם מעבד T2390 @ 1.86GHz ).

אתה יכול להתרשם מהמהירות שבה האפליקציות עלו, בזמן שהמחשב היה עסוק גם בהזרמה של המופע של U2. נתתי גם טעימה של scale אשר מאפשר מעבר מהיר בין חלונות. שים לב, שגם כאשר חלון של אפליקציה מוקטן - החיווי הוא חיווי מלא של האפליקציה, וכך אתה ממשיך לראות את הוידאו של U2 זורם גם כאשר המחשב מציג על אותו מסך 9 אפליקציות שונות שפתוחות באותו רגע..

אגב, מעולם לא הקלטתי screencast עד היום, ולא היה לי שמץ של מושג איך עושים את זה בלינוקס. על מנת להקליט פתחתי את מנהל ההתקנות, היקשתי" screencast" בחלון החיפוש ובחרתי את האפליקציה הראשונה שהוא הביא לי (נקראת recordmydesktop).
נערך לאחרונה על ידי Shed ב 26/10/2009 12:10, נערך פעם 1 בסך הכל.

nir11
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 161 פעמים
קיבל תודות: 180 פעמים

לינק להודעה #86 

Shed כתב:ניר,

המלצתי לך להתקין קובונטו, אני מניח שהתקנת אובונטו. לא נורא.

אני מבקש: אל תכניס לי מילים לפה: לא אמרתי שאני סולד מהודעות אזהרה לגבי רכיבי תוכנה שעלולים להכיל קוד זדוני. אמרתי שבלינוקס מערכת ההרשאות חכמה, משוכללת ומפותחת שנות דור מהמקבילה בחלונות. ויסטה ניסתה לממש משהו דומה - ויצא לה משהו גרוע הרבה יותר.
...

זה ציטוט שלך:
לאחר שהתוכנה ירדה, הרצתי אותה על ידי double click - קיבלתי הודעה שהתוכנה עשויה להיות מסוכנת. אן היא מסוכנת למה חלונות נתנה לי להוריד אותה מלכתחילה? התעלמתי מהאזהרה הזו והמשכתי. קיבלתי שם כמה מסכים שלא ממש טרחתי לקרוא ולחצתי על next עד שהכל נגמר (למה אני צריך לקרוא כל כך הרבה דברים רק בשביל להתקין תוכנה?). אחרי שכל התהליך הזה עבר, הצלחתי, סוף סוף, לראות את קובץ ה-PDF שנשלח אלי.

בלינוקס, אגב, התהליך הרבה יותר פשוט: ניגשים ל-gmail, לוחצים על הקובץ - ומיד רואים אותו. לא צריך לגעת/ להתקין כלום.
...
אלה דברים שכתבתעל חלונת בקשר לפורמט PDF. אותו דבר בדיוק תקף לגבי לינוקס עם פלאש פלייר. למה זה הודיע לי שזה מסוכן? למזה זה נותן לי להוריד את זה עם זה מסוכן?
אתה כן אמרת את הדברים האלה, וכרגע הטיעון שלך התאפס.

צר לי לא שמתי לב שהתכוונת לקובנטו, לא שמעתי על זה, והתקנתי אובנטו.

לגבי RM-RF, אני מאמין לך שאתה צודק, אני לא אבדוק את זה בגלל שאם טעית (ובאמת, אני לא חושב לשניה שתגיד לי דבר כזה סתם כך, אבל זה פשוט מחיר יקר מדי) - זה ימחק לי הכל.

אני עדיין בלי יוטיוב, התקנתי אופן אופיס ואני אנסה לזרוק אליו מאוחר יותר קצת קבצי וורד.

osherov
סמל אישי של משתמש
גורו Android
גורו Android

לינק להודעה #87 

יש לי כל כך הרבה דברים רעים להגיד על מיקרוסופט ועל השליטה והכפייה שלהם בשוק מערכות ההפעלה הביתיות,
אבל את הטענה הזאת שלינוקס היא הפתרון הטוב יותר למשתמש הביתי בגלל נוחות ופשטות יתר מול חלונות פשוט...

רק להדגיש את מה שרן רשם, שעל מנת להשתמש ב MS Office יש להתקין את ה crossover office, שזאת תוכנה מסחרית כלומר עולה כסף!
בנוסף יש לציין שה crossover office לא מבצעת אמולצייה מלאה לחלונות!! והעסק לא מושלם כמו שרן נוטה להציג:
שימו לב לרשימת התוכנות הנתמכות ויתרה מכך שימו לב למשמעות של המדליות (מצד ימין) שניתנות לכל תוכנה, ושימו לב לציון שניתן שם למוצרי ה MS Office:
http://www.codeweavers.com/compatibility/browse/name/

אה, אבל למה לא להשתמש במוצר ה built in שמגיע עם לינוקס הרי על פי רן יש תאימות של של 95 אחוז :!:

Shed
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

לינק להודעה #88 

ניר, אל תשווה תפוחים לעגבניות.

אני תיארתי תהליך התקנת תוכנה מתוך מערכת ההפעלה. אתה תיארת תהליך התקנת פלאגין מתוך דפדפן. אלו שני תהליכים שונים, עם flow שונה לגמרי. בראשון - המשתמש הוא זה שיוזם את ההתקנה, בשני, גורם חיצוני (אתר אינטרנט) יוזם את ההתקנה והיוזר נדרש להסכים.

אגב, אם היית פותח את מנהל החבילות/התקנות והיית רושם flash plugin היית מקבל את mozilla flash plugin ברשימה והיית יכול להתקין אותו משם. בלי אזהרות מיותרות.

osherov
רק להדגיש את מה שרן רשם, שעל מנת להשתמש ב MS Office יש להתקין את ה crossover office, שזאת תוכנה מסחרית כלומר עולה כסף!
...
לי יש crossover חוקי, לא פרוץ, שלא עלה לי סנט אחד. החברה שיחררה אותו לעולם, וכל אחד רשאי להפיץ אותו בשנית. (אגב, הם הפיצו גם את crossover games).
אה, אבל למה לא להשתמש במוצר ה built in שמגיע עם לינוקס הרי על פי רן יש תאימות של של 95 אחוז
...
בדיוק בשביל החמישה אחוז הנותרים. ישנם כל מיני פנאטים של לינוקס שחושבים שהם יכולים לחנך את העולם לשנות את דרכיו. אני לא כזה, וברור לי שכאשר אני שולח למישהו מצגת - הוא יפתח אותה ב-powerpoint.

Shed
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

לינק להודעה #89 

osherov כתב:יש לי כל כך הרבה דברים רעים להגיד על מיקרוסופט ועל השליטה והכפייה שלהם בשוק מערכות ההפעלה הביתיות,
אבל את הטענה הזאת שלינוקס היא הפתרון הטוב יותר למשתמש הביתי בגלל נוחות ופשטות יתר מול חלונות פשוט...
...
הטענה שלי ושל משה היתה שחלונות שולטת בשוק מערכות ההפעלה הביתיות בגלל שיווק, ולא בגלל עליונות מוצר.
לינוקס, לא היתה אלטרנטיבה ב-1995, וגם לא ב-2001. המוצר שהיה לה אז פשוט לא התאים.
מאז עברו הרבה מים מזוהמים בירקון ובקישון, והמצב השתנה. היום לינוקס, כמוצר, הוא מוצר איכותי יותר בלא מעט פרמטרים בהשוואה לחלונות. זה כמובן לא משפיע כהוא זה על השוק שנשלט ביד רמה בידי מיקרוסופט, ואני מעריך שהמצב הזה לא ישתנה בקרוב.

ufffnick
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 133 פעמים
קיבל תודות: 485 פעמים

לינק להודעה #90 

וחבל...
השוק יתחיל לזוז כאשר תהיה אכיפה לסטנדרטיזציה של כלים נפוצים ושימושיים ביותר (כמו בתוכנות גלישה ובניית אתרים, כך גם למסמכים, מתגות וכד').
כיום, לינוקס "רודפת" אחרי התקנים של חלונות כאשר התאימות לעלום לא תהיה 100%.
ברגע שיהיה ישור קו כזה יהיה מה לדבר על תחרות בשוק מול MS.
עד אז, השוק ישאר בן ערובה לגחמות של MS (שהן לא ממש כאלה גרועות ורובינו די אדישים להן).

לי אישית די נמאס מהן וכמשתמש יומיומי בויסטה אני חייב לומר שבמשך יום עבודה אני מאוד לא נהנה מהמערכת (שיושבת על נייד עם INTEL DUO 2 CORE T9400 2.53GHz ו- 2GB זיכרון), זוחלת, מסורבלת וגם אחרי שיתוק מוחלט של כל האפקטים מראה סימני קשיים בלהחזיק יותר משתי מצגות, וורד ואאוטלוק עם תוכנת גלישה ברקע.
כאשר בבית מותקן אובונטו על IBM ישן (מאלה שעוד כתוב עליהם IBMמסדרת R עם 1GB זיכרון שהוספתי בעצמי, ומעבד CELERON ישן,
לא הצלחתי לגרום לו עדיין להתקשות בפעולות יומיומיות (גלישה, הזרמת מוסיקה/סרטים ברשת הביתית, צפייה בערוצי טלוויזיה עם דונגל וכו').

למען הסר ספק, אני משתמש סופר טרי בלינוקס (למרות שחויתי גרסאות החל מאובונטו 7.04), אני מאוד סולד משימוש בשורת קוד,
והדרישות שלי ממערכת הפעלה הן פשוטות - להפעיל את התוכנות שאני צריך תוך יציבות ומהירות תגובה.
וכן - השימוש בויסטה, והוירוס שחיסל את מערכת ההפעלה במחשב הנייד מבית IBM (XP אגב), דחפו אותי לנסות לינוקס בפעם הראשונה.
מלבד שידרוגים עם יציאת גירסא חדשה או עידכונים תקופתיים, לא מצאתי שום סיבה להתעסק עם נבכי המערכת.

SHED
מעולם לא שמעתי על ה- crossover הזה,
תוכל להוסיף קישור לאתר שלהם?

שלח תגובה

חזור אל “תוכנה - KODI”