WINDOWS 7 נגד לינוקס?

תוכנות ניהול מדיה: KODI, תוספים, XBMC, Media Portal, PLEX וכו'

מנהלים: מנהלי וידאו, מנהלי HTPC ועיבוד תמונה

Shed
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC
הודעות: 2832
הצטרף: אפריל 2007
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 133 פעמים

לינק להודעה #31 

osherov כתב:
רן (Shed), כמה שאלות לי אלייך:
-איך בדיוק אתה מריץ Half life על לינוקס?! וירטואליזצייה? Wine? או שאתה משחק רק בסוליטר?
-אולי תסביר למישהו שיש לו מחשב ורוצה להתקין לינוקס למה כדאי לו להשתמש בכרטיס מסך X ולא Y?
-אולי תסביר קצת על כמות המפיצים שיש בלינוקס ומהם ההבדלים ביניהם?
-האם כל כרטיס חומרה שאני רוכש או שכבר יש לי ייתמך בלינוקס?
-האם לכל תוכנה נפוצה בחלונות יש מקבילה, לפחות שוות ערך בחלונות?
-אולי תסביר קצת על פרוצדורת המציאה וההתקנה של תוכנות בלינוקס? האם זה ברור ונוח?
-לא הבנתי, איך אתה מצליח להריץ MS Office בלינוקס מהר יותר מאשר ב XP או בויסטה?
-תסביר קצת מזה KDE ו Gnome, ולמה זה צריך לעניין את משתמש ביתי?
-האם לא היו מקרים בעבר שלקוחות קיבלו גרסאות לינוקס מותקנות על מחשבים חדשים אבל, מסיבה כלשהיא החזירו אותם?
-רן, האם אתה היית ממליץ לאדם רגיל "בלי ידע במחשבים" שמחפש מחשב לשימוש ביתי (Office, אינטרנט, משחקים, תוכנות וכו) לרכוש מחשב חדש ולהתקין עליו לינוקס, על פני התקנה של חלונות 7 (או XP)?
...
1. לינוקס לא מתאימה לגיימרים - אני אומר את זה בפה מלא. נא לא לשכוח שאין חפיפה מלאה בין שוק הגיימרים לשוק מערכות ההפעלה הביתיות.

2. אני לא צריך להסביר לאף אחד למה להשתמש בכרטיס מסך X או Y. בדיוק כמו שמיקרוסופט לא טורחים להסביר לאף אחד שצריך להשתמש בכרטיס מסך שתומך ב-XYZ פיצ'רים בשביל להריץ ויסטה או win7.

3. אאל"ט, היום רק דל ואסוס מפיצים מחשבים ביתיים עם לינוקס. וזה כשלון שיווקי של לינוקס (או הצלחה שיווקית של מיקרוסופט).

4. סביר להניח שכל כרטיס שיש לך יתמך בלינוקס. רמת הסבירות שהחומרה של מחשב שמריץ XP תיתמך באופן מלא בלינוקס גבוהה מרמת הסבירות שאותה חומר תיתמך בויסטה או 7.

5. לא לכל תוכנה בחלונות יש מקבילה ללינוקס, ולהיפך. יש תוכנות שיש רק בלינוקס, יש תוכנות שיש רק בחלונות, ויש תוכנות שיש רק במאק.

6. הסברתי את פרוצדורת התקנת תוכנה בלינוקס: לוחצים על software package manager, מקבלים רשימה אינסופית של תוכנות מסודרות לפי קטגוריות (ניתן לעשות חיפוש כמובן). עבור כל תוכנה יש תיאור קצר ותיאור מפורט יותר (כולל screenshots בחלק מהמיקרים). כאשר בוחרים תוכנה להתקנה, המערכת בודקת באופן אוטומטי האם צריך להתקין עוד דברים בשביל שהתוכנה תעבוד כמו שצריך - במידה וכן - הדברים האלה יותקנו באופן אוטומטי.
לאחר שבחרנו - לוחצים על apply, מתרווחים בכיסא ומביטים איך המחשב הולך עצמאית לאינטרנט, מוריד כל מה שצריך, מתקין, מקנפג ומודיע לנו שהוא סיים.

7. התקנתי crossover office ללינוקס. זו למעשה שכבת אמולציה שמאפשרת לי להתקין את האופיס של מיקרוסופט על הלינוקס. בצורה כזו אני מריץ microsoft word/ excel/ powerpoint/ outlook על הלינוקס שלי, וזה רץ יותר מהר מאשר על חלונות שמותקנת באותו לפטופ בדיוק.

8. המשתמש הבייתי לא צריך להתעניין ב-KDE או GNOME. הוא רק צריך לדעת שיש לו שתי אופציות ל-GUI, את שתיהן הוא יכול לראות - הוא רק צריך לבחור. זה הכל.

9. אני לא יודע האם היו מיקרים שלקוחות קיבלו מחשב עם לינוקס והחזירו אותו, אני בטוח שהיו יותר מיקרים בהם אנשים קיבלו מחשב עם חלונות והתקינו עליו לינוקס.

10. אני חושב שהאידאל למחשב בייתי (אופיס + אינטרנט) זה לינוקס + מיקרוסופט אופיס מותקן עליו. המחלות הגדולות של מיחשוב בייתי נובעות מפרצות אבטחה (הן במערכת ההפעלה והן אצל היוזר). קונפיגורציה כמו שתיארתי לא תצריך את המשתמש לעשות התקנה מחדש לעולם.
יש סיבה לזה שעבור חלונות קיים מוצר מסחרי בדמות ghost. עבור לינוקס - לא ממש נולד הצורך הזה (יש כמה פרוייקטים, שום דבר רציני מדי).
You are never fully dressed without a smile

moco
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
הודעות: 20524
הצטרף: דצמבר 2004
נתן תודות: 191 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

לינק להודעה #32 

osherov כתב:משה ורן,
האם הסיבה שלינוקס לא הצליחה לחדור לשוק הזה היא רק בגלל בעיית שיווק, You’ve gotta be kidding me ?!
אני ככה קורא ברצף את ההודעות שלכם והרושם שניתן לקבל הוא שלינוקס חד משמעית עדיפה על XP בכל פרמטר והסיבה שהשוק לא משתמש בלינוקס היא שיווקית לגמרי!!
...
כהרגלך בקודש :-) , אתה שוב מייחס לי דברים שלא כתבתי.
התייחסתי לסיבה שלינוקס הוא לא סיפור הצלחה בשוק הביתי בלבד (אכן עיניין שיווקי) ולא לפרמטרי השוואה אחרים.
אצלי, אגב, מאז שהתקנתי לפני 15 שנה לינוקס בבית (לצד ווינדוז) , לצורכי פרנסה, יש לי רק ווינדוז במחשבים בבית.
osherov כתב: ומשה (moco) ידידי,
-אתה מדבר על זה שאנשים פשוט לא מכירים לינוקס ולכן מחוסר הכרה הם מתקינים חלונות! אבל אתה מכיר! אז תסביר לי אתה משתמש בויסטה?!
...
תודה עבור ההרמה להנחתה :-)
הסיבה שאני משתמש בויסטה בדיוק מסבירה את הטענה שלי, שזה עיניין שיווקי ולא טכני.
1) המחשב שקניתי בא עם ויסטה מותקן. לצערי לא הייתה לי אפשרות אף לרכוש אותו עם XP, לא כל שכן עם לינוקס. (למרות שאני איש תוכנה לפרנסתי, לא בז*ן שלי לבזבז זמן בהתעסקות במחשב האישי כמו החלפת מערכות הפעלה. המחשב שלי הוא פשוט חלון לעולם.)
2) בכל מקרה לא הייתי רוכש עם לינוקס מותקן גם אם היה כי אני צריך תאימות עם שאר העולם. רוצה לחיות באותה סביבה כמו הילדים שלי וכמו אבא שלי (כדי שיהיה לי קל לתמוך בהם :-) ) .

שתי הנקודות הנ"ל הן נקודות שיווקיות מובהקות. לא נכנסים פה שיקולים של השוואה טכנית כי בכלל לא עשיתי השוואה טכנית. השיקולים שקשורים לשוק מנעו ממני בכלל להגיע לשם.
תוסיף לזה שאני חריג כי אני מכיר לינוקס מהעבודה וחי אותו יום יום דרך remote shell, ומוקיר את המערכת הזו.
לעומת זאת, לרוב העולם אין מושג מה זו המילה הזו "לינוקס" בכלל.
osherov כתב: אגב, ויכוח הרבה יותר רלוונטי הוא למה אנשים לא עוברים באופן משמועתי לעולם המאק?! שמה האלטרנטיבה למשתמש הביתי היא ללא ספק מצויינת גם ביחס לחלונות!!
...
נו, אתה רק מחזק את ההסבר השיווקי.
פה יש מוצר יותר טוב (כך אומרים, לא מעיד אישית), יש גם מערכת שיווק, אבל מה מערכת השיווק של מיקרוסופט הרבה יותר חזקה.
יש לך הסבר אחר לנצחונה של ווינדוז את מאק?
משה

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
הודעות: 70204
הצטרף: נובמבר 2004
מיקום: מודיעין, ישראל
נתן תודות: 501 פעמים
קיבל תודות: 3870 פעמים

לינק להודעה #33 

חברים, אני מבין שזה חם בעצמות שלכם, אבל זה שרשור על WINDOWS 7 ולא על יתרונות UBUNTU על RED HAT LINUX...

נא להישאר ON TOPIC. אם יש לכם רצון לדון על LINUX מול WINDOWS בשוק ה "אזרחי", נא לפתוח שרשור יעודי לכך בפורום המתאים (אני מניח ש-HTPC זה הפורום הכי מתאים לכך כרגע).

nir11
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
הודעות: 2754
הצטרף: אפריל 2007
נתן תודות: 161 פעמים
קיבל תודות: 180 פעמים

לינק להודעה #34 

Shed כתב:[quote="nir11"

נכון - כל הסיפור זה ביצועים, וויסטה היא מערכת גרועה מבחינת ביצעוים. נכון שאם קונים איזה מחשב על ומשקיעים עוד כמע מאות דולרים, מצליחים לעקוף את הבעיה הזו. זה בדיוק כמו לשים מנוע של 1000 כוחות סוס ברכב שיש לו מקדם גרר גבוה להחריד.
[
אגב, שיעור הצמיחה של אובנטו כמערכת הפעלה הוא אחד הגבוהים (אני לא זוכר אותו כרגע, ואין לי זמן/עצבים לחפש עכשיו מחקרים). ולראיה - אובנטו היא מערכת ההפעלה היחידה שדל מוכרת pre-installed על לפטופים שלה שאינה מבית מיקרוסופט.


נו - בגלל שאתה כל כך שבוי בתפישה של מיקרוסופט, עבדת כמו מיקרוסופט: הורדת קובץ מהאינטרנט, וניסית להריץ אותו.
משתמש לינוקס ביתי היום לא צריך לדעת בכלל שיש דבר כזה שנקרא "קובץ בינארי". כאשר הוא רוצה להתקין תוכנה (נניח videolan) הוא פותח את "מנהל התוכניות שלו", בוחר "videolan" ולוחץ "apply. המערכת מורידה לבד את התוכנה ומתקינה אותה. לאחר כמה שניות המתנה - יש לו VLC בתפריטים, עובד כמו שצריך.
התהליך הזה הוא התהליך הכי קל להתקנה והרצה של תוכנה. לראיה - אפל (אלופי העולם ב-UI) העתיקו את המודל הזה ל-iphone.
אני עובד עם לינוקס יום יום (גם אישתי). באמת שקשה ליזכור מתי הרצתי איזה שהוא קובץ בינארי או executable משורת פקודה על המחשב הביתי שלי. אני יכול להגיד לך בוודאות שאישתי מעולם ביצעה זאת, כי היא פשוט לא יודעת שיש לדבר כזה שנקרא CLI, ומעולם לא פתחה xterm.

על אותו משקל של "חווית המשתמש שלך" הנה חווית המשתמש שלי עם מחשב חדש שהותקן עליו windows:
פתחתי את האקספלורר וניגשתי למייל שלי בגוגל, היו לי שני מיילים חדשים, אחד מהם הגיע עם קובץ PDF מצורף. ניסיתי לפתוח את הקובץ אבל אז המחשב שאל אותי עם איזו תוכנה לפתוח אותו? האם PDF זה כזה פורמט איזוטרי שחלונות לא יודעת לפתוח? מכיוון שלא ידעתי את התשובה ניגשתי שוב לגוגל, וחיפשתי תוכנה שתדע לפתוח PDFים, גוגל שלח אותי לאתר של איזו חברה בשם adobe. לאחר שקצת הסתבכתי עם הניווט שם, הצלחתי להגיע לעמוד שבו מורידים את התוכנה, אבל נאלצתי לתת להם כמה פרטים ולהסכים לתנאי השימוש שלהם (שלא טרחתי לקרוא).
לאחר שהתוכנה ירדה, הרצתי אותה על ידי double click - קיבלתי הודעה שהתוכנה עשויה להיות מסוכנת. אן היא מסוכנת למה חלונות נתנה לי להוריד אותה מלכתחילה? התעלמתי מהאזהרה הזו והמשכתי. קיבלתי שם כמה מסכים שלא ממש טרחתי לקרוא ולחצתי על next עד שהכל נגמר (למה אני צריך לקרוא כל כך הרבה דברים רק בשביל להתקין תוכנה?). אחרי שכל התהליך הזה עבר, הצלחתי, סוף סוף, לראות את קובץ ה-PDF שנשלח אלי.

בלינוקס, אגב, התהליך הרבה יותר פשוט: ניגשים ל-gmail, לוחצים על הקובץ - ומיד רואים אותו. לא צריך לגעת/ להתקין כלום.
...


עופר, זה שירשור מעניין, אני אשמח אם תעביר את ההודעות הרלוונטיות, שהן אוף טופיק, למקום אחר, בונוכ לדון בלי לחטוף את הדיון המקורי. כרגע אין לי אפשרות מלבד להגיב כאן (או לא להגיב).SHED,


יש תשובה מסוג אחד:
מה זה כל הפאקאג'ים האלה שאתה מדבר עליהם? נשמע כמו איזה WALLED GARDEN שמישהו סגר אותי בתוכו.
לא אחת אני מחפש תוכנה ברשת, לא לפי בשם שלה, אלה לפי מה שהיא עושה. למשל "MOUNT ISO FILES", או "control keyboard via network".
ואז אני מוצא לינק,מוריד ומתקין. גישת ה WALLED GARDEN שאתה מתאר היא אנטי חופש, ומשום מה אני לא מופתע שאפל גם סגרו אותך בתוך מסגרת.
לגבי PDF ספציפית, אני בכלל משתמש ב FOXIT READER, אני צריך עכשיו לקוות שהוא ברשימה, גדולה ככל שתהיה?
לגבי כל הודעות האזהרה, חלונות, בניגוד גמור ללינוקס, בנויה להתקנה המונית, על ידי כל אחד, גם אנשים שלא מבינים כלום בתוכנה. בויסטה מימשו את ה UAC בצורה זוועתית, וכולם ביטלו אותו. היה קשה לבטל אותו, מי שלא הצליח חטף קריזה מהודעות אזהרה אינסופיות. בWIN7 הוא ממומש בצורה הרבה יותר נעימה. נעימה עד כדי כך שאני כרגע בכלל לא שוקל לבטל אותו. מה יש בלינוקס? איזה אזהרה אני מקבל אם אני עושה / rm -rf ???
כמו שכבר אמרתי 7 פעמים, זו לא מערכת הפעלה שבנויה למשתמש בבית. ככזאת אפילו אי אפשר לומר שהיא נכשלה בשוק הבייתי - היא פשוט לא קיימת בו, לא מיועדת לו. היא מיועדת לאנשי תוכנה שיודעים *בדיוק* מה הם עושים.

לגבי זה שויסטה לא יעילה, השוואות לא נכונות למכוניות וכו'. לא נכון ויסטה בסדר גמור , היא רק צריכה מחשב יותר חזק ממה שהיה להרבה אנשים שהתקינו אותה, או קיבלו אותה איתו. באותה מידה אתה יכול לקחת את WIN7, להתקין אותה על פנטיום 2 ואז לטעון שהיא בזבזנית ולא יעילה.
אני אדגיש :הטענה שלך על כך שויסטה סתם לא יעילה - משוללת כל יסוד, טועה ומטעה.
כל הסיפור זה שמיקרוסופט הסתבכו עם דרישות החומרה. הם חשבו שמי שלא צריך ארו צריך מחשב פחות חזק, הם טעו, וזאת טעות זוועתית ומטופשת.
אבל בזה זה נגמר. E8500 עם 4 גיגה זכרון רחוק מלהיות מחשב העל שאתה מדבר עליו. אתה סתם מגזים הגזמה פרועה, ואני ארשה לעצמי לומר שזה לא נובע מבורות.
לגבי שיעור הצמיחה של אובנטו, את שוב עושה טעות, ושוב לא נראה לי שזה מבורות. נניח שבשנה הראשונה אובנטו הייתה מותקנת על 100000 מחשבים.נניח ששנה לאחר מכן היא מותקנת על מליון. זה שיעור צמיחה של 900 אחוז.
מתמטית, קל מאוד להגיע לשעורי צמיחה ענקיים במספרים קטנים.

והתשובה מהסוג השני:
אני לא צריךלתת לך שום תשובה. השוק אומר את דברו. לא ניתן לחלוק על האמירה שככל שהדברים נוגעים לשוק הבייתי - ללינוקס יש פלח שוק מזערי. לא צריך בכלל להשוות אותה לקו המוצרים של מיקרוסופט. עובדתית - היא כישלון חרוץ. אתה רוצה להטיל את האשמה רק בשיווק? אני אומר שזו תקיעת ראש בתוך החול מתוך סרוב להסתכל למציאות בפרצוף.
אני מכיר לפחות 100 power users (הערכה מאוד מאוד שמרנית) שאין להם שום בעיה טכנית להתקין לינוקס, וגם הם שמעו עליה (ביי ביי לכישלון השיווקי) וגם הם לא התקינו אותה בבית וגם לא בעבודה.
אני מכיר שני אנשים שיש להם לינוקס בבית והם בכלל לא מוכנים לשמוע על חלונות. אחד מהם מפתח SYSTEMבלינוקס, והשני איש IT\ פרהסייל שכתב ספר על DEBIAN.

Shed
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC
הודעות: 2832
הצטרף: אפריל 2007
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 133 פעמים

לינק להודעה #35 

ניר, אני לא אענה כאן תשובה מקיפה, כי עופר ביקש לחדול.
אני רק אגיב לכמה נקודות שאתה מעלה / כותב ללא ידיעה:
ש תשובה מסוג אחד:
מה זה כל הפאקאג'ים האלה שאתה מדבר עליהם? נשמע כמו איזה WALLED GARDEN שמישהו סגר אותי בתוכו.
לא אחת אני מחפש תוכנה ברשת, לא לפי בשם שלה, אלה לפי מה שהיא עושה. למשל "MOUNT ISO FILES", או "control keyboard via network".
...
לא מדובר ב-closed garden בשום פנים ואופן. מעצם התיאור שלך אני מבין שמעולם לא ראית אפליקציה כזו. אתה יכול לחפש כל תוכנה לפי שמה, לפי הפונקציונאליות או סתם לפי תחום ("תן לי אפליקציות שקשורות לעבודה עם תמונות").
כל תוכנה שיוצאת עבור לינוקס נכנסת לאותה רשימה באופן אוטומטי. כל משתמש יכול להחליט שהוא מבצע subscription לרשימות הפצה נוספות, רבות כאוות נפשו. אף משתמש לא כבול בשום רגע ובאותה נשימה - הרוב המוחלט של המשתמשים (קרי המשתמש הביתי) מקבל אינספור אפליקציות להתקנה בקליק אחד (מקסימום שניים).
מכיוון שזו דרך ההפצה המקובלת לתוכנות עבור לינוקס - כמעט כל תוכנה שיש עבור לינוקס קיימת במאגרים.
היתרון הגדול: אני לא צריך לחפש תוכנות בגוגל, להגיע לאתרים שאני לא יודע למי הם שייכים, ולסמוך על קוד שאין לי מושג (או יכולת ) לדעת מה הוא עושה.
כל תוכנה שכל משתמש אובנטו מתקין ממאגר התוכנות היא תוכנה שאין בה וירוסים, אין בה spyware, היא לא מרגלת אחרי כלום, והיא לא פוגעת במחשב בשום אופן. בחלונות - המשתמש צריך להבין מה הוא עושה (קודם מתקינים dot net, אח"כ מתקינים את תוכנה X, ואז מריצים אותה כ-service). בלינוקס הוא פשוט מבצע double click. זה הכל.
כותבי וירוסים ותוכנות זדוניות מנצלים בדיוק את חוסר הידע של המשתמשים בחלונות, ואת העובדה שאף אחד לא בודק את הקוד שלהם לפני שהוא נותן להם להתקין אותו על מחשבי חלונות. זו בדיוק הדרך בה הם הגיעו למליוני מחשבים ברשתות bot nets.
התקנת תוכנות ממאגר מרכזי מביאה עוד יתרון חשוב: כאשר יש עדכון של מערכת ההפעלה - תוכנות מותקנות יעודכנו אוטומטית במידת הצורך. בחלונות זה פשוט בלתי אפשרי.
בויסטה מימשו את ה UAC בצורה זוועתית, וכולם ביטלו אותו. היה קשה לבטל אותו, מי שלא הצליח חטף קריזה מהודעות אזהרה אינסופיות. בWIN7 הוא ממומש בצורה הרבה יותר נעימה. נעימה עד כדי כך שאני כרגע בכלל לא שוקל לבטל אותו. מה יש בלינוקס? איזה אזהרה אני מקבל אם אני עושה / rm -rf ???
...
בלינוקס אתה לא תוכל לעשות rm -rf - כי המערכת לא תיתן לך ותודיע לך שאין לך הרשאות למחוק את הכונן. אם אתה מזדהה בתור משתמש על במערכת - אזי ההחלטה אם למחוק או לא למחוק היא שלך בלבד וכמובן שזכותך למחוק או לפרמט את כל הדיסק.

הערה אחרונה בנושא יעילות (או חוסר יעילות) של ויסטה - מע' הפעלה שצריכה מעבד חזק פי שלוש ופי ארבע זכרון כדי לעשות פעולות בסיסיות היא מערכת הפעלה לא יעילה. נקודה. האבסורד הוא, שגם מה שהיא עושה - היא עושה לא טוב. אם אני צריך מעבד מהשורה הראשונה (כשויסטה יצאה, E8XXX עדיין היה בתכנון) ו-4G כדי להציג file browser בסיסי בסביבה גרפית זה אומר שאני נוסע מתל אביב לאילת דרך חיפה. מגיעים בסוף - אבל צריך הרבה יותר דלק.
You are never fully dressed without a smile

Nunatak
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
הודעות: 3715
הצטרף: דצמבר 2005
נתן תודות: 194 פעמים
קיבל תודות: 212 פעמים

לינק להודעה #36 

Shed כתב: על אותו משקל של "חווית המשתמש שלך" הנה חווית המשתמש שלי עם מחשב חדש שהותקן עליו windows:
פתחתי את האקספלורר וניגשתי למייל שלי בגוגל, היו לי שני מיילים חדשים, אחד מהם הגיע עם קובץ PDF מצורף. ניסיתי לפתוח את הקובץ אבל אז המחשב שאל אותי עם איזו תוכנה לפתוח אותו? האם PDF זה כזה פורמט איזוטרי שחלונות לא יודעת לפתוח? מכיוון שלא ידעתי את התשובה ניגשתי שוב לגוגל, וחיפשתי תוכנה שתדע לפתוח PDFים, גוגל שלח אותי לאתר של איזו חברה בשם adobe. לאחר שקצת הסתבכתי עם הניווט שם, הצלחתי להגיע לעמוד שבו מורידים את התוכנה, אבל נאלצתי לתת להם כמה פרטים ולהסכים לתנאי השימוש שלהם (שלא טרחתי לקרוא).
לאחר שהתוכנה ירדה, הרצתי אותה על ידי double click - קיבלתי הודעה שהתוכנה עשויה להיות מסוכנת. אן היא מסוכנת למה חלונות נתנה לי להוריד אותה מלכתחילה? התעלמתי מהאזהרה הזו והמשכתי. קיבלתי שם כמה מסכים שלא ממש טרחתי לקרוא ולחצתי על next עד שהכל נגמר (למה אני צריך לקרוא כל כך הרבה דברים רק בשביל להתקין תוכנה?). אחרי שכל התהליך הזה עבר, הצלחתי, סוף סוף, לראות את קובץ ה-PDF שנשלח אלי.

בלינוקס, אגב, התהליך הרבה יותר פשוט: ניגשים ל-gmail, לוחצים על הקובץ - ומיד רואים אותו. לא צריך לגעת/ להתקין כלום.
...
דמגוגיה.
אני בכלל לא אתייחס לויכוח של האם עדיף שמערכת ההפעלה תבחר עבורך באיזו תוכנה להשתמש או שעדיף שאתה תבחר לבד כי שאר הטענות שלך הן שטות.
היה קשה לך לנווט באתר של אדובי? אולי זו הפעם הראשונה שאתה גולש באינטרנט, כי אין בו שום דבר יוצא דופן. מהעמוד הראשי של האתר נדרשים בדיוק שני קליקים עד להתקנת התוכנה.
היית צריך לתת פרטים ולהסכים לתנאי השימוש? אתה לא חייב לתת פרטים ובמה זה שונה מבלינוקס?
תהליך ההתקנה - הסכמה לתנאי שימוש, אפשרות לשינוי מיקום ההתקנה ואפשרות לשינוי ההגדרות הראשוניות. רק ניתנו לך אופציות מתקדמות, אם אתה לא מעוניין פשוט תקליק next.

עכשיו אני זז לבחור לי איזו הפצה נחמדה ולהתקין מחדש לינוקס אחרי איזה שנתיים וחצי מאז הפעם האחרונה שהיא היתה על המחשב שלי כמערכת קבועה כתוצאה מסקרנות שהשרשור הזה עורר בי, בנתיים אני אשמח לקבל הסבר איך אני מריץ על הדבר הזה BD.

nir11
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
הודעות: 2754
הצטרף: אפריל 2007
נתן תודות: 161 פעמים
קיבל תודות: 180 פעמים

לינק להודעה #37 

שד, בקצרה, בגלל ההערה של עופר- אתה מציג את לינוקס כאילו היא הרבה יותר נוחה למשתמש מאשר חלונות. היא גם בחינם. אתה צריך להפסיק לחיות בחלום ולהתחיל לשאול את עצמך למה רק אתה רואה את האור, וכולם חוטפים התקף בחילה מהדבר הזה. בודדים מתקינים את זה. בודדים הרבה יותר יטענו שיש להם מדיה סנטר מבוסס לינוקס שעובד כמו אפליינס, בהשקעה של שעה. מישהו טועה. זה אתה - או מאות מליוני משתמשים.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
הודעות: 15938
הצטרף: נובמבר 2006
מיקום: הוד השרון
נתן תודות: 124 פעמים
קיבל תודות: 924 פעמים

לינק להודעה #38 

nir11, אני לא חוטף בחילה מלינוקס ואני גם מסוגל לקבל ש Shed מרגיש עם המערכת הזו בנוח וטוב לו איתה בדיוק כפי שאחרים למדו לחיות עם כל המוזרויות של Vista שנסחבות עוד מ NT 3.5 - זה הכל סוגיה של תיאום ציפיות.

אני אישית לא מתלהב מלינוקס, אדיש לחלוטין מ Windows 7 וחוטף חררה מ Mac OS X. אני גם לא מתבייש להגיד שהסיבה המרכזית שבמחשב העבודה הראשי שלי בבית מותקנת Vista היא אינרציה+עצלות. המערכת אולי לא מושלמת, לפעמים מעצבנת ודפוקה פונקציונלית אבל אין לה שום מגרעה או חיסרון בולט שיצדיק בעיני את הטירחה של התקנת מערכת הפעלה חדשה והסתגלות מחדש לסט שונה של מוזרויות.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
הודעות: 70204
הצטרף: נובמבר 2004
מיקום: מודיעין, ישראל
נתן תודות: 501 פעמים
קיבל תודות: 3870 פעמים

לינק להודעה #39 

ניסיתי גם את לינוקס וגם את MAC.

בשניהם חטפתי תוך רבע שעה כאב ראש גדול כשניסיתי לעשות משהו בדרך המוכרת לי והתייאשתי מהר מאוד.

במקרה של לינוקס, אני לא קונה את הסיפור שלך - SHED.

אני רואה המון דברים שאתה מריץ ופתאום לשניה אתה מקפיץ איזה CONSOLE WINDOW כותב כמה מילים וכאילו כלום. לדעתי אתה אפילו לא שם לב שאתה עושה את זה. אני עושה אותו דבר ב-WINDOWS כבר שנים רבות. יש דברים שהיה לוקח לי רבע שעה לעשות ב-EXPLORER שאני יכול לעשות תוך שניה ב-CONSOLE WINDOW.

הבעיה הגדולה שמישהו שיש לו השקעה במע' הפעלה כלשהי (POWER USER) יתקשה להפוך ל-POWER USER במע' הפעלה אחרת.

נדיר שאני נתקל בבעיות שאף אחד לא נתקל בהם בעבר. לאחרונה נתקלתי בשלוש בעיות שונות שבהן הייתי צריך רמה של TECH SUPPORT מאוד מאוד מאוד גבוהה (כולל דברים שלא היו מתועדים גם אצל מיקרוסופט). אם זה היה כל גוף אחר חוץ ממיקרוסופט, יש סבירות שאו שהייתי מתייאש מלהפעיל את הפונקציה שהפעלתי או שהייתי פשוט מפרמט את המחשב ומתחיל מהתחלה. למה? כי אף אחד לפני לא נתקל בבעיה הספציפית, או כאלה שנתקלו ולא מצאו פיתרון. הפיתרון לקח שבועיים ימים לטכנאי בכיר של מיקרוסופט לפתור אבל הוא פתר אותה.

בסך הכל אני אוהב את מע' ההפעלה של מיקרוסופט. אני פחות אוהב את הכיוון שהם לוקחים (שפות שהן יותר ויותר INTERPRETED ובמקום לפשט את תהליך הפיתוח רק מסבכות אותו יותר ויותר).

אולי אני OLD FASHIONED אבל מע' ההפעלה הכי יעילה של מיקרוסופט וזו שאני הכי אוהב עדיין זו WINDOWS 2000... כמו XP רק בלי ה-BLOAT WARE.

moco
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
הודעות: 20524
הצטרף: דצמבר 2004
נתן תודות: 191 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

לינק להודעה #40 

nir11 כתב: זה אתה - או מאות מליוני משתמשים.
...
דיברנו על שיווק או לא שיווק?
מה בדיוק המשפט הזה מבטא לדעתך?
את זה שמיליוני משתמשים בחרו בWindows כי העדיפו את תכונותיה על אלה של לינוקס? :roll: :roll:
לא חסר לנו שרשורים אחרים באתר על כל מיני מוצרי אודיו או וידיאו שהם נפוצים ומצליחים בלי קשר ליתרונות טכניים (או של מחיר).

הדוגמא המאלפת זה מה שosherov הזכיר, למרות שחשב שהוא טוען לכיוון השני, וזה המאק.
הנה מערכת, שלמרות שאין לי ניסיון אישי איתה, מקריאה ושמיעה מאחרים, היא ללא ספק עולה בצורה מובהקת על Windows ובערך באותו מחיר.
לא רק זה, אלא גם הרבה מאוד משתמשי Windows דווקא מודעים לעובדה הזו, להבדיל מלינוקס שהם בכלל לא שמעו עליה.
עדיין, מיקרוסופט מכה את אפל בתחום הזה שוק על ירך.
משה

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
הודעות: 50302
הצטרף: מאי 2005
נתן תודות: 128 פעמים
קיבל תודות: 2980 פעמים

לינק להודעה #41 

אתם יודעים מה שמתי לב? למרות ההייפ התקשורתי רואים שאין ממש התלהבות מווינדוס 7 אצל ה"מומחים" בצורה די פשוטה - אף אחד מהאתרים הרציניים לא עשה "סקירה" מקיפה שמשווה אותה למערכות הקודמות כמו שכולם עשו בעת ההשקה של ויסטה ובעת השיחרור של SP1.

לגבי לינוקס - בתור ממ"רניק לשעבר ובתור אחד שבהחלט מגדיר את עצמו POWER USER, גם אני לא ממליץ עליה לאף אחד כיום, בטח לא למשתמש מהשורה ולא משנה מה תגידו. לינוקס מצריכה ידע מיוחד שאין לרב המשתמשים והרבה דברים שנהירים ופשוטים בווינדוס מצריכים "מחקר" ברשת בלינוקס. איך שלא תסובבו את זה, למשתמש הרגיל לינוקס עדיין לא מתאימה. וכן - יצא לי לעבוד עם לינוקס כמה וכמה פעמים, בכל המיקרים הודיתי לאל שאני יכול לחזור לווינדוס.
ה FAQ - הכרחי לקרוא לפני פרסום תגובה בדילים המפורסמים על ידי:


https://www.hometheater.co.il/vt284213.html

"ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא שלגאונות יש גבולות."

moco
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
הודעות: 20524
הצטרף: דצמבר 2004
נתן תודות: 191 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

לינק להודעה #42 

oferlaor כתב: בשניהם חטפתי תוך רבע שעה כאב ראש גדול כשניסיתי לעשות משהו בדרך המוכרת לי והתייאשתי מהר מאוד.
...
וברור שאם היית משתמש מאק, היית רגיל אליו וכותב בדיוק אותו דבר על ווינדוז.
אנחנו כבר "התמכרנו" לWindows, זה הסיפור.
משה

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
הודעות: 70204
הצטרף: נובמבר 2004
מיקום: מודיעין, ישראל
נתן תודות: 501 פעמים
קיבל תודות: 3870 פעמים

לינק להודעה #43 

moco,

זה בדיוק הפואנטה שלי.

אני מריץ כבר 5 שנים לינוקס על השרת הזה ועדיין כשאני צריך לעשות משהו מסובך אני צריך להתקשר למישהו בשביל שיעזור לי לסדר איזו בעיה דבילית. גרר....

moco
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
הודעות: 20524
הצטרף: דצמבר 2004
נתן תודות: 191 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

לינק להודעה #44 

עופר,
דווקא ההיבט של תמיכה טכנית משחק יותר לטובת לינוקס.
עם Windows אתה תלוי בארגון אחד גדול ומסורבל. בלינוקס יש קהילה לא צנטרליסטית והסיכוי למצוא עזרה מהירה (לבעיות לא נפוצות) לרוב גדול בהרבה. גם קל יותר להגיע ישירות למפתחים הרלוונטיים.
שלא לאמר, שאם אתה כבר Power user, אז עקרונית (רק עקרונית) אתה יכול גם לתקן את זה בעצמך.

שמתי לב שאני היחיד פה בשרשור שכותב כביכול "נגד" המערכת שבה הוא משתמש וממשיך לבחור להשתמש :lol:
נערך לאחרונה על ידי moco ב 25/10/2009 16:22, נערך פעם 1 בסך הכל.
משה

moco
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
הודעות: 20524
הצטרף: דצמבר 2004
נתן תודות: 191 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

לינק להודעה #45 

oferlaor כתב:moco,

זה בדיוק הפואנטה שלי.

אני מריץ כבר 5 שנים לינוקס על השרת הזה ועדיין כשאני צריך לעשות משהו מסובך אני צריך להתקשר למישהו בשביל שיעזור לי לסדר איזו בעיה דבילית. גרר....
...
אני יודע. רק הדגשתי אותה :wink:
משה

שלח תגובה

חזור אל “תוכנה - KODI”