תגובות לכתבה: התלות הגוברת והולכת שלנו ב´ציוד´

הודעות מערכת, והודעות שאינן קשורות לאף פורום אחר.
עתיד
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

Kosh כתב:
roypeles כתב:מה שאותי יותר מטריד, זה חוסר האמינות של המוצרים כיום עם עמידות שואפת לאפס, וחבל.
למה אתה צריך להחזיק כמה נגני MP3 לגיבוי? זה שערורייתי... ולמה הווקמן מאמצע שנות ה 80 עוד עובד מצויין. זו הליכה אחורה ולא קדימה. - זה מה שמטריד אותי יותר מהכל...
...
אותי למשל מטריפים כל בעלי האייפונים/אייפודים שלא אכפת להם שאי אפשר להחליף להם סוללה..זו דוגמה רעה במיוחד לוויתור על חומרת LEGACY רק לצורך החמדנות של ואפל סטיב ג'ובס-התפגרה לך הסוללה? קנה חדש,ואייפון הוא לא מוצר זול..
...
קודם לא מומלץ שטוטרף עדיף לקחת הכל באיזי :)
דבר שני כל אחד בעל ידיים נורמאליות יכול להזמין מ-EBAY סוללה ולהחליף, עלות סוללה - כ10 דולר כלל הציוד הנדרש להחלפתה
אם אתה עם ידיים שמאליות ב250 שקל יחליפו לך בחנות (את הסוללה עצמה בעלות של 6 דולר תביא לבד)

עופר : אני ממליץ לך להחליף את השנאי המשתנה בהקדם, הוא לא מיוצב ומשם לראוטר שרוף הדרך קצרה.

truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 72 פעמים
קיבל תודות: 52 פעמים

Re: הרבה זמן רציתי לכתוב על זה

נושא שלא נקרא #17 

Kosh כתב:במרדף ההולך וגובר של האנושות אחרי הטכנולוגיה,שוכחים לאט לאט שויתור מוחלט על המדיה הפיזית וטכנולוגיות שהן לא
LEGACY,פירושו גם ויתור על שרידות טכנולוגית שהייתה בעבר טובה יותר ועמידה להפרעות סביבתיות כמו הפסקות חשמל.
זה נכון שבעתיים במדינה כמו ישראל,ששום דבר בה לא יציב באמת..לטכנולוגיות LEGACY שהיום (לצערי) הולכות ונעלמות-
יש יתרון אחד-הן, שבהן התוכן שלך לא יכול פתאום להעלם כמו הענן,לא יכולים לפרוץ אליהם או לחבל בהן במזיד.והתוכן הפיזי גם "שייך לך".כשהכל יהיה תלוי רק בכבל התיקשורת שמגיע אליך הבייתה ובלעדיו אתה מושבת,כי מערכת ההפעלה
שלך והקבצים האישיים שלך יושבים על הענן באיזשהו שרת,ולא אצלך על המחשב,אז תגלה את החסרונות הגדולים של מחשוב ענן.וזה לא רק התוכן והנגישות-רשתות הטלפונים הסלולריות פה בארץ קורסת ישר כשיש פיגוע או אסון המוני (העיקר שהחברות כל כך מתגאות ברשתות שלהן) רשת ה-NGN החדשה של בזק הרבה פחות שרידה מאשר רשת ה-POTS הקלאסית של חוטי הנחושת.במקרה של
של אסון/מלחמה,בזק סגרה את כולן פרט לשתיים מרכזיות והכסף ממכירת הנדל"ן הלך לכיסי הבעלים.על הטלפון של הוט אין על מה לדבר-תלויים במודם שלהם-בלעדיו,ואין חשמל=אין טלפון.חברות ותאגידים גדולים שמנוהלות
על ידי מנכלי"ם וסמנכלי כספים שכל מה שמעניין אותם זו שורת הרווח ימהרו להיפטר מחדר השרתים הגדול שלהן בשביל
לחסוך עוד כמה גרושים וישימו את כל מערכות המידע באיזה שרת וירטואלי שיושב באיזה חור אחר בעולם,יגלו שבוקר אחד,
בגלל תקלה פעוטה באיזה ראוטר או סוויץ',הם לא יכולים בכלל לעבוד.ויש עוד לא מעט דוגמאות.
ויתור מהיר מידי על חומרת "ברזלים" וזריקת כל המידע שלנו,הפרטי,האישי,והעסקי שלנו לתוך משהו וירטואלי פירושו גם
חוסר אונים מוחלט כשיש תקלה.תאמרו-קוש הוא איש וינטאג' רוצה לחזור לקלטות הוידאו ולדפדוף באלבומי תמונות
ולטלפון שמחכים 10 שנים להתקין אותו,ולימים שבהם הכל היה יותר פשוט..אני לא כזה,ואני מכיר (ומשתמש) ומוקיר
את היעילות של שירותים כגון העננים.אני רק אומר-קחו הכל בערבון מוגבל,במיוחד את הריצה המטורפת אחרי שירותים
וירטואליים שמבטיחים לכם "איכסון 100 אחוז בטוח."אני בטוח שיהיו פה לא מעט טכנופילים שיתקיפו אותי על הדיעה הלא
פופולרית שלי אבל זה מה שיש.אין NAS שברגע שההרדיסקים בו ילכו לאיבוד,אין לי GMAIL שכל החברים שלי תלויים בו,
יש לי רק את המייל של ה-PROVIDER שלי ואת המייל של מקום העבודה שלי,אני אוהב לאסוף ולהשתמש במדיה פיזית-CD,DVD,תקליטים ועכשיו גם בלוריי,את הקבצים האישיים שלי אני מעדיף אצלי בבית,על המחשב שלי,על ההרדדיסק שלי ועל הגיבויים שמאוחסנים אצלי,ולא באיזה שרת שנמצא בטיזאלנבי,ככה אני אוהב את זה.יש בעיות? :D :) :lol:
אהה,ותצחקו עלי,יש לי גם מכשיר וידאו SVHS בבית..ואני לפעמים עוד משתמש בו.קצת מצחיק ליד הממיר HD,אבל בסדר. :D
...
(Y) חוץ מהVHS :lol: , אני מסכים עם כול מילה שלך

bossgt6
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 138 פעמים
קיבל תודות: 131 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

אתמול במקרה יצא לי לראות תכנית מהפנטת של ה CBC אם אני לא טועה , שנקראת

The Nature of Things with David Suzuki--"Build Green"

אמנם זה קשור יותר לסביבה ירוקה וכו'.... אבל הראו שם איך בקנדה בונים את הבית מבלי להתחבר בכלל לחברת השחמל ומבלי להיות תלוי , הבתים מודרנים יפים גדולים וממלאים את כל הפונקציות החשמליות כולל חימום הבית וכל השאר , רעיונות מטמטמים ולמעשה מאוד פשוטים

החסכון הוא אדיר וכו'...

התכנית היתה מעלפת ומאלפת - מומלץ מאוד ! ממש שווה צפיה !!!
לא משנה מה יש לך בחיים אלא את מי יש לך בחיים .........

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away

עתיד
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

אגב שכחתי להגיד בנוגע לכתבה.
UPS הוא מצרך חובה בבית המודרני, אך עם זאת המצב בעייתי היות וצרכני החשמל מפלצתיים היום
וכל UPS יגמר תוך 15 שניות בלחץ.

הצעתי : UPS על סטרואידים.
יש ביננו לא מעט אנשים שיש להם UPSים שכבר לא עובדים.
אני ליקטתי 2 UPSים מחברים שכבר הסוללה שלהם מטה, וחיברתי אותם למצבר 72 אמפר של מכונית.
את העסק הזה (שדיי מסורבל בכל זאת מצבר ו2 UPSים) מיקמתי במחסן על הגג ומשכתי כבל NYY מוגן לתוך הדירה.
כרגע בסלון יש לי שקע בקיר שלמעשה יכול בפועל להחזיק עומס של 1600 וואט (כל UPS מייצר 800 וואט)
לזמן לא קצר בכלל.
בכך יש לי חשמל יציב ונקי בסלון. שעליו נמצאים 2 מסכים (גם של החדר שינה וגם של הסלון) ממירים של יס, מחשב. רסיבר. ראוטר ועוד כמה רכיבים

בהצלחה

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

עתיד,

המאמר עצמו נכתב לפני כחודש וחצי (אפשר לחפש שרשורים שלי על הנושא מאז) - מאז עברתי לספק מיוצב (SWITCHED) אל חשש...

יש לי כאן UPS עם בטריה חלשה ואני חושב להפוך אותו ל-UPS עבור הרואטר והמודם בלבד...

Kosh
סמל אישי של משתמש
גורו וינטאג'
גורו וינטאג'
נתן תודות: 339 פעמים
קיבל תודות: 366 פעמים

Re: הרבה זמן רציתי לכתוב על זה

נושא שלא נקרא #21 

truejoker כתב:
Kosh כתב:במרדף ההולך וגובר של האנושות אחרי הטכנולוגיה,שוכחים לאט לאט שויתור מוחלט על המדיה הפיזית וטכנולוגיות שהן לא
LEGACY,פירושו גם ויתור על שרידות טכנולוגית שהייתה בעבר טובה יותר ועמידה להפרעות סביבתיות כמו הפסקות חשמל.
זה נכון שבעתיים במדינה כמו ישראל,ששום דבר בה לא יציב באמת..לטכנולוגיות LEGACY שהיום (לצערי) הולכות ונעלמות-
יש יתרון אחד-הן, שבהן התוכן שלך לא יכול פתאום להעלם כמו הענן,לא יכולים לפרוץ אליהם או לחבל בהן במזיד.והתוכן הפיזי גם "שייך לך".כשהכל יהיה תלוי רק בכבל התיקשורת שמגיע אליך הבייתה ובלעדיו אתה מושבת,כי מערכת ההפעלה
שלך והקבצים האישיים שלך יושבים על הענן באיזשהו שרת,ולא אצלך על המחשב,אז תגלה את החסרונות הגדולים של מחשוב ענן.וזה לא רק התוכן והנגישות-רשתות הטלפונים הסלולריות פה בארץ קורסת ישר כשיש פיגוע או אסון המוני (העיקר שהחברות כל כך מתגאות ברשתות שלהן) רשת ה-NGN החדשה של בזק הרבה פחות שרידה מאשר רשת ה-POTS הקלאסית של חוטי הנחושת.במקרה של
של אסון/מלחמה,בזק סגרה את כולן פרט לשתיים מרכזיות והכסף ממכירת הנדל"ן הלך לכיסי הבעלים.על הטלפון של הוט אין על מה לדבר-תלויים במודם שלהם-בלעדיו,ואין חשמל=אין טלפון.חברות ותאגידים גדולים שמנוהלות
על ידי מנכלי"ם וסמנכלי כספים שכל מה שמעניין אותם זו שורת הרווח ימהרו להיפטר מחדר השרתים הגדול שלהן בשביל
לחסוך עוד כמה גרושים וישימו את כל מערכות המידע באיזה שרת וירטואלי שיושב באיזה חור אחר בעולם,יגלו שבוקר אחד,
בגלל תקלה פעוטה באיזה ראוטר או סוויץ',הם לא יכולים בכלל לעבוד.ויש עוד לא מעט דוגמאות.
ויתור מהיר מידי על חומרת "ברזלים" וזריקת כל המידע שלנו,הפרטי,האישי,והעסקי שלנו לתוך משהו וירטואלי פירושו גם
חוסר אונים מוחלט כשיש תקלה.תאמרו-קוש הוא איש וינטאג' רוצה לחזור לקלטות הוידאו ולדפדוף באלבומי תמונות
ולטלפון שמחכים 10 שנים להתקין אותו,ולימים שבהם הכל היה יותר פשוט..אני לא כזה,ואני מכיר (ומשתמש) ומוקיר
את היעילות של שירותים כגון העננים.אני רק אומר-קחו הכל בערבון מוגבל,במיוחד את הריצה המטורפת אחרי שירותים
וירטואליים שמבטיחים לכם "איכסון 100 אחוז בטוח."אני בטוח שיהיו פה לא מעט טכנופילים שיתקיפו אותי על הדיעה הלא
פופולרית שלי אבל זה מה שיש.אין NAS שברגע שההרדיסקים בו ילכו לאיבוד,אין לי GMAIL שכל החברים שלי תלויים בו,
יש לי רק את המייל של ה-PROVIDER שלי ואת המייל של מקום העבודה שלי,אני אוהב לאסוף ולהשתמש במדיה פיזית-CD,DVD,תקליטים ועכשיו גם בלוריי,את הקבצים האישיים שלי אני מעדיף אצלי בבית,על המחשב שלי,על ההרדדיסק שלי ועל הגיבויים שמאוחסנים אצלי,ולא באיזה שרת שנמצא בטיזאלנבי,ככה אני אוהב את זה.יש בעיות? :D :) :lol:
אהה,ותצחקו עלי,יש לי גם מכשיר וידאו SVHS בבית..ואני לפעמים עוד משתמש בו.קצת מצחיק ליד הממיר HD,אבל בסדר. :D
...
(Y) חוץ מהVHS :lol: , אני מסכים עם כול מילה שלך
...
שים לב,זה לא VHS זה SUPER VHS,זה עוד יותר נדיר כיום,זה בערך הדוד המוזר של ה-VHS..או אם תרצה,הלייזר דיסק של ה-VHS.. :D :lol:
Vintage audio is a way of life

Retro audio is good for you

ערוץ הסטריאו וינטאג' שלי:
http://www.youtube.com/user/Kosh31100

sam22
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 938 פעמים
קיבל תודות: 819 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

בכל פעם אני נדהם מחדש כמה הבית תלוי באיזה מחשב וראוטר
בקרוב המקרר יהיה מחובר לזה
העם דורש..... כל מיני דברים

חיים
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: חיים לגו
נתן תודות: 1169 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

בעקבות הפסקת חשמל שהיית לי ליפני שבוע בבית
החלטתי לקנות UPS נורמלי שלפחות יחזיק לי את ה-NAS,

איזה מחירים ....ממש מפחיד (n)
נפט וסולר לחימום ביתי,ולתעשיה.
חיים-0532253784

איתי_הגיתי
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 92 פעמים
קיבל תודות: 76 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

עופר, כתבה יפה ונכונה...
אוסיף ואומר, כשעברתי כמה דירות בזמנו, תמיד היה לי לחוץ להתקין אינטרנט ASAP.
כל הדירה הזו לא שווה כלום, אם המחשב לא מחובר לעולם החיצון.
זה ההבדל ממערה משעממת של האדם הקדמון, חסרת תועלת (טוב, יעילה נגד גשם), לעומת החיבור הזה, לרשת, שכה התמכרנו לו היום.
כל הרשתות החברתיות, שהורסות לאנשים את החיים (עכשיו שותלים שם חצילים ומשקים פרחים וירטואליים),
כלומר, האדם נמשך לתוכן הוירטואלי, ונוצרה ישות חדשה, רשת, וחיים חדשים, מקבילים.
זה לא חדש, אבל זה מדהים אותי העוצמה של הצורך הזה.
מבוגרים, צעירים, אין הבדל. זה צורך אנושי לחברה, שהרשת מספקת ללא הפסקה (כמעט) ודי בזול.
כמה מאות שקלים ואתה מסודר.
כמו סם.

מה קנית נגד ההפסקות חשמל?
מזה ספק מיוצב?
:)

hrox
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 25 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

oferlaor כתב:פתאום באמצע תוכניתכם האהובה (משחק הגמר בכדורגל, נניח) היתה פריצה לשידור של אירוע חשוב (אופרה לה-בוהם, למשל).
...
נראה לי שהתכוונת לאופרה הנודעת לה-מרמור מאת פרלש... :lol:
http://video.google.com/videoplay?doci ... 12334455#

רונן
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 1053 פעמים
קיבל תודות: 152 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

תמיד ייחסתי חשיבות להגנה על המערכת שלי מנזקי החשמל,
השקעתי כסף , זמן , מחשבה , ארגון ותכנון במוצרי הגנה עד כדי כך שחברים בפורום הבהירו לי שאני מגזים .
יכול להיות .
הרי לא טוב להגזים בכל דבר,
אבל אצלי זו דרך חיים :
הרכב ( הפרטי ) מטופל טיפ טופ למען הבטיחות
עבודות בבית עם משקפי מגן וכפפות
נסיעות לא חיוניות מתוכננות לא בשעות העומס בכבישים
וכו'
רוצה לומר , בנושאים שיש לי שליטה עליהם , אני עושה את המקסימום שביכולתי,
ארועים לא בשליטתי - לא בשליטתי , אך אם משתדלים להיות מוגנים בכל נושא,
הנזק לדעתי מצטמצם בקרות הארוע ( לא עלינו )

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

hrox,

סליחה - לה-מרמור, צודק 100%...

oreach
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 45 פעמים

נושא שלא נקרא #28 

oferlaor כתב:עתיד,

המאמר עצמו נכתב לפני כחודש וחצי (אפשר לחפש שרשורים שלי על הנושא מאז) - מאז עברתי לספק מיוצב (SWITCHED) אל חשש...

יש לי כאן UPS עם בטריה חלשה ואני חושב להפוך אותו ל-UPS עבור הרואטר והמודם בלבד...
...
דווקא עבור ראוטר ומודם לא כדאי להשתמש ב-UPS שממתג בין רשת החשמל אל הסוללה בזמן הפסקת חשמל, אלא ב-Online UPS שבו המוצא מחובר קבוע לסוללה.
הסיבה נעוצה בעובדה שזמן המיתוג אורך מספר עשרות מילישניות, שעלול להיות ארוך מדי עבור מכשירים רגישים כגון הראוטר או המודם, שעלולים לבצע איתחול או במקרה הגרוע להיתקע בעקבות כך. זאת בניגוד לחיבור למחשב, שם לספק המחשב יש בדר"כ עמידות טובה יותר למשך זמן המעבר הנדרש למיתוג ה-UPS (אם כי כבר נתקלתי בספקי מחשב זולים שגם זמן המיתוג הקצר יחסית הכריע אותם וגרם לאתחול המחשב).

Shed
גורו HTPC
גורו HTPC
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 135 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

קראתי את המאמר, ואת התגובות אליו. אני לא חושב שיש לנו תלות ב"ציוד" אלא תלות בתשתיות. אני גם חושב שהתלות שלנו היום לא גדולה יותר מהתלות שהיתה לפני עשרים שנה.

התשתית הכי קריטית שהוצגה במאמר ובתגובות הינה תשתית החשמל. רוב העצות הפרקטיות נעות סביב נושא ה-UPS.

התלות שלנו היום בחשמל (טלוויזיה, מחשב, אינטרנט, טלפון) אינה גדולה יותר מהתלות שהיתה ב-1985 בחשמל (טלווזיה, מחשב, BBS, תאורה וכו') או ב-1995. היום אנחנו פחות טולרנטים לתקלות תשתית, גם כאשר לא מדובר בתשתית קריטית.
עם יד על הלב, אני לא מצליח לזכור מתי היתה הפסקת החשמל האחרונה שחוויתי, אני יודע להגיד בוודאות שלא היתה הפסקת חשמל כזו בשנתיים וחצי האחרונות (מאז שעברתי דירה האחרונה) וגם בבית הקודם שלי לא זכורות לי הפסקות חשמל.
מבחינתיי - התלות שלי מתחילה ונגמרת בתשתיות קריטיות: מים, חשמל, ביוב. תקשורת קולית (טלפוניה קווית או סלולרית) אינה מוגדרת אצלי כתשתית קריטית שאיני יכול להתמודד עם קריסה שלה למשך 24 שעות, להבדיל מחשמל/מים/ביוב.
You are never fully dressed without a smile

menzib
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 1 פעם

UPS

נושא שלא נקרא #30 

אחלה כתבה אחלה תמונות.

עברנו לאלפי מנשה בתחילת השנה ומסתבר שיש הפסקות חשמל קצרות בחורף פעם פעמיים ביום אז אני עם UPS על ציוד התקשורת, ומאז ומתמיד UPS למחשבים שרעננתי לו את הסוללות ואפילו שדרגתי מעט.

וכן אנחנו נעשים מנהלי רשתות בבית אין מה לעשות, אבל אם השקענו כל כך הרבה כסף בציוד, שווה להשקיע עוד פחות מ5% מערכו בהגנה שלו.

לסלון עוד לא הגעתי, אני עדיין ניובי עם סטרימר בסיסי :lol:

שלח תגובה

חזור אל “כללי”