windows 7

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות

מנהל: מנהלי רשתות

zaviv
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 101 פעמים
קיבל תודות: 52 פעמים

לינק להודעה #31 

האם כונן בלו ריי מצריך עבודה ב- 64 ביט האם אני ארגיש בהדל בין 32 ל- 64
אני חייב לציין שאני לא גיימר

nirmv
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 53 פעמים
קיבל תודות: 108 פעמים

לינק להודעה #32 

בלינוקס, המעבר ל-64 ביט ייצר שיפור ביצועים משמעותי גם במחשבים מעוטי זכרון (היו גם בעיות אבל הם ממש מאחורינו).

ארכיטקטורת 64bit לא מאפשרת רק יותר זכרון אלא גם הכפלת גודלם של הרגיסטרים כמו כן הכפלת כמות הרגיסטרים ל-General purpose.
קומפיילר טוב צריך לדעת לנצל את זה לחיסכון בגישה לזכרון, מה שמייצר ביצועים טובים יותר.
חוץ מזה, בד"כ בגלל שמעבדי 64 ביט הם חדשים יותר ממעבדי 32 ביט, אפשר להשתמש בהרבה פקודות חדשות כמו אלה ממשפחת SSE (הוראה לקומפיילר), מבלי לדאוג לכך שהתוכנה לא תרוץ בפנטיום 3 עתיק. גם זה יכול לתת הרבה ביצועים.
לא יודע למה לא רואים את השיפור בוינדוס. אולי הם מסרסים את הפיצ'רים החדשים בארכיטקטורה כדי לעזור לתאימות אחורה.

michael123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 285 פעמים
קיבל תודות: 64 פעמים

לינק להודעה #33 

nirmv

לא לעניין.
מדובר על סביבת ביתית WINDOWS עם רוב אפליקציות 32BIT.
והשאלה - מה להתקין?

מי יעשה מעבר ל-64BIT?
TJ יוריד מ-sourceforge ויקמפל מחדש? :lol:

osherov
סמל אישי של משתמש
גורו Android
גורו Android
נתן תודות: 201 פעמים
קיבל תודות: 513 פעמים

לינק להודעה #34 

michael123 כתב:משחקים כותבים בסוג של p-code
יש להם שכבת הרצה - engine - בטח שמעת
בכל מקרה אותו engine כתוב עם מינימום פניות למערכת הפעלה
...
כיום משחקים בסביבת חלונות משתמשים בשירותים (ספריות) של מערכת ההפעלה או של ספריות אחרות (כגון OpenGL) על מנת ליצור את התמונה התלת מימדית שמרונדרת (מוצגת) על מסך, הספריות האלה מכילות פונקציות ואלגוריתם לעיבוד תמונות בתלת מימד בזמן אמת. הספריות של מיקרוסופט בשימוש לפעולת 3D אלה נקראות כמובן DirectX3D (בחלונות 7 הגענו כבר לגירסה 11). בקצרה, הרעיון כמו שמיכאל רשם, הוא ליצור חיבור ישיר בין שכבת האפליקציה (המשחק) לחומרה עצמה (כרטיס המסך, כרטיס הקול וכו). המנוע של DirectX יודע לבדוק מהם היכולות של החומרה במחשב ולהשתמש ביכולות האלה (של כרטיס החומרה) במידה והחומרה תומכת בכך, אם החומרה לא תומכת ביכולת כלשהיא אז בדר"כ (לא תמיד זה נתמך) מנוע ה Direct3D יודע לבצע אמולציה בתוכנה ליכולת הזאת.
כנראה שרוב המשחקים היום, עדיין לא מנצלים מספיק את יכולות הזיכרון הנוסף (מעל 4 ג'יגה) ויתרה מכך כנראה שהם לא משתמשים בכל היכולות של מעבדי ה 64 ביט ואני לא אפול מהכיסא אם הדריברים של יצרני כרטיסי המסך לא עברו אופטימיזציה אמיתית ל 64 ביט! (תוכנות שנכתבו כמו שצריך ל 64 ביט, ויש להן כמובן צורך להשתמש ביכולות של מעבדי ה 64 ביט (לדוגמה תוכנות CAD למיניהן) ירוצו ורצות מהר יותר גם בחלונות 64 לא רק ביוניקס:roll: , אגב, באמת זה נקרא פקודות SSE שהן פקודות (אגב, הן לא חדשות כל כך) שיכולות לנצל את היכולות של מעבדי ה 64 ביט (כגון שימוש ברגיסטרים נוספים על המעבד))

הנה חומר קצת יותר מקצועי (מתערוכת WinHEC) שמסביר קצת יותר לעומק את ההבדלים ואת היתרונות והדרך לעשות מעבר לקוד 64 ביט (מתייחס למעבדי AMD אבל זה דומה גם על אינטל) :
http://download.microsoft.com/download/ ... ortApp.doc

והנה הסבר קצר ופשוט יחסית לגבי ניצול היכולת במעבדי AMD (שוב, זה דומה גם עם מעבדי אינטל)
http://developer.amd.com/documentation/ ... 00613.aspx

אגב, אומנם לא בדקתי את זה, אבל ההגיון שלי אומר שמערכת ההפעלה 64 ביט תרוץ על מחשב (חזק) מהר יותר מאשר על מערכת של 32 ביט על אותו המחשב (זמני עלייה, פתיחת אפליקציות, העתקות בשימוש זיכרון, פעולות חישוב, פתיחת תהליכים ונימים (threads) מהיר יותר וכו)

עוד דבר קטן, צריך להבין שבגלל העוצמה של המחשבים החדשים היום המון "תכנים" מתחילים לזלוג משוק השרתים לשוק הביתי! דברים כמו וירטואליזצייה. כל אלה יתחילו לחדור עוד ועוד לשוק הביתי וכאן כמובן יש יתרון גדול למערכות 64 ביט

ת'כלס,
את הרוב כאן הרי כל קשקושי האופטימיזציה לא מעניינים והשאלה שהם שואלים היא האם להתקין חלונות 7 ל 64 ביט או 32 ביט! לדעתי שהכל קם ונופל על התמיכה שיש לתוכנות ובעיקר לדרייברים לרוץ על 64 ביט. כלומר אם יש לכם מחשב חזק מאוד, עם הרבה זיכרון (או שבעתיד הקרוב תרצו להוסיף לו עוד זיכרון) ואין לכם שום כרטיס חומרה ישן, "והאפליקציות " שאתם משתמשים ירוצו כמו שצריך בסביבת ה 64 ביט (אפילו אם הם עדיין אפליקציות 32 ביט) אני הייתי הולך על גירסת 64 ביט! אבל, אם יש לכם מחשב ממוצע עם 1-2-3 גי'גה זיכרון ואתם לא רואים שום סיבה להוסיף בעתיד עוד או אולי יש לכם איזה כרטיס חומרה שאין לו תמיכה ל 64 ביט, או אולי אתם משתמשים באיזה תוכנה או קודק שלא נתמכים כמו שצריך ב 64 ביט אז פה הייתי עדיין מחכה עם גירסת ה 32 ביט.

יוצא דופן בעיני הוא הגיימר שהוא דווקא כן מחזיק מחשב מאוד חזק והחומרה שלו לבטח תומכת ב 64 ביט! כאן אני דווקא עדיין הייתי נשאר עם 32 ביט ומחכה עד שהמשחקים ינצלו את עולם ה 64 ביט (כגון זיכרון גדול וכו)! כשזה יקרה לא תהיה לכם שום בעייה לעשות מעבר מהיר ל 64 ביט (ת'כלס אם אתה גיימר-פיל :wink: אז למעט המשחקים לא מותקן אצלך כלום על המחשב)
נערך לאחרונה על ידי osherov ב 16/10/2009 10:16, נערך פעם 1 בסך הכל.

שח_מט
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 598 פעמים
קיבל תודות: 114 פעמים

לינק להודעה #35 

מישהו יודע מתי נראה נטבוק עם 7? לפטופים עם 7?

יש שמועה שמי שקונה עכשיו עם ויסטה יקבל שדרוג חינם. מישהו מכיר?

אני קיבלתי בזמנו את הדיסק של הבטא ומאוד התרשמתי.

sagyle
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 83 פעמים
קיבל תודות: 45 פעמים

לינק להודעה #36 

התקנתי את הביטא על מחשב גרוטאה של ההורים שרצינו לזרוק .
pentium 3.0 GHZ HT
עם 512MB ו 40GB הארד דיסק
המחשב חזר לחיים . עובד טוב יותר מאשר הXP שהיה מותקן עליו.
למרות שמדובר בגירסאת בטא היא עובדת מצוין.

truejoker
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 74 פעמים
קיבל תודות: 64 פעמים

לינק להודעה #37 

יש ידיעה אם מכשירים (חומרה ) שעובדת על USB , זה משנה לה אם זה 64 או 32 ? כי מבחינת חומרה לפחות , אין לי שום דבר מיוחד , כלומר יש לי כרטיסים ONBOARD . מה שלמעשה אני צריך בתור תוכנות זה BSPLAYER שהוא מתקין את כול הקודקים שצריך ועובד לי מצויין , וFOOBAR , כול שאר התוכנות זה קודקים ועוד דברים כאלו , פוטושופ אני אצטרך להתקין עוד כמה זמן , ואני לא יודע אם יש גרסת 64BIT או לא
כך שהשאלה היא במקרה הספציפי הזה אם כדאי לי להמתין עד שאשיג גרסת 32 BIT או לנסות להתקין את ה64 ?
כמו כן , זה משנה אם הHD מלא בסרטים ? או שכדאי להעביר הכול לחיצוני ולפרמט לפני שמנסים להתקין ?

כמו כן האם מישהו יודע איך נושא הסאונד של הקרנל שם ? כלומר גם שם צריך ASIO ? ובכלל איך איכות הקול של המערכת הזו ? כמו XP או כמו לינוקס ?

Booboo
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 50 פעמים

לינק להודעה #38 

עובד מצוין ויותר טוב מ-XP גם בעבודה וגם בבית (על מחשב טוב בזמנו אבל כבר בן 4)
עד היום נתקלתי רק בשלוש תוכנות שלא היו מוכנות לרוץ בכלל.
בעבודה שלי יצא לי להתעסק עם כל מערכות ההפעלה של מיקרוסופט החל מ-DOS 3.3 ו-Windows 7 בהחלט ראויה לציון כאחת הטובות בהן.
"When all are one and one is all, To be a rock and not to roll"

RUJI
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 15 פעמים
יצירת קשר:

לינק להודעה #39 

מערכת הפעלה מדהימה.
עובד איתה המון המון זמן עוד משלבי הבטא שהודלפו לרשת.

inverminx
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 34 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

לינק להודעה #40 

amittzor כתב:אני מסכים עם ניר.

אני "תקוע" עם גרסת בטא של 64-ביט, שמדי פעם עושה לי בעיות עם דרייברים, במיוחד עם הדונגל DVB-T שרכשתי באי-ביי, שאומנם לאחר מסכת ייסורים הצלחתי להתקין אותו, אבל בחלק מהתוכנות הוא לא מתפקד כמו שצריך.

אין שום הצדקה להתקין 64 ביט. 99% מהתוכנות לא תומכות בזה.
...
גם אני רכשתי את הדונגל מאיביי ויש לי 7 64 ביט - ולא הצלחתי להתקין לו דרייבר
אתה יכול לשתף אותי בפתרון?

תודה

inverminx
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 34 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

לינק להודעה #41 

וזה מסביר למה אין הרבה הבדל בין הרצת משחקים כבדים בפלטפורמת 32 ביט ופלטפורמת 64 ביט, למרות שבפועל היית מצפה להבדל משמעותי

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”