McAlister Audio OTL 195

פורום לאודיופילים בלבד! חבר מביא חבר בלבד!

מנהל: מנהל אודיו

שלח תגובה
דורון3
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 19 פעמים

McAlister Audio OTL 195

לינק להודעה #1 

מגברי מונובלוק בעל TV Sweep Tubes עם 195 וואט לערוץ, נטול שנאי יציאה Output Transformer-less
שמסוגלים להתמודד עם התנגדויות של 2 אוהם ללא נפילת כוח? דוחפים בקלות בלתי נסבלת אלקטרוסטטיים איומים לדחיפה?
לא יאומן כי יסופר אבל The proof of the pudding is the eating כמו שאומרים:

להלן מכתב ששלחתי היום לארתור סלבטורה שהתעניין בחוויות של חברי ושלי לאחר האזנה של כשעתיים רצופות עם חיוך דבילי על פרצופי:
[left]
Dear Arthur,

Just came from my Friend’s house with the McAlister OTL 195 hooked to his Acoustat 3.

This is the best reproduced sound I have ever heard from any system at any price, bar none.

So what is so good about it?

Let’s start with the obvious – the Acoustat 3 with its 82db and 0.5 to 40 ohm impedance swings and reactive load is a damn hard speaker to drive. I cannot emphasize it more and you probably are well aware of this fact so I will not dwell on that too much.

Suffice to say it is extremely difficult to assume this speaker’s potential and most owners drive them with a dry-as-a-toast and hard-as-a-rock high power solid state amps.

This is the best way to give up on these speakers as this way they lack everything that is important (to me) in music – the emotion, the spatial information, the micro-dynamics, etc, etc.

One ex owner even told me: they create a sound stage that crushes to the floor two meters from the speakers…oh well.

My friend used to drive them with McAlister MB-130, 130 w/channel push-pull, TV sweep (27GB5) Tube design.

They worked well but the amp was straining, mid range was a bit too forward and aggressive, compression would set-in at times and harshness and aggressiveness would kick-in.

It felt like the amp is trying too hard.

Not with the OTL’s.

The word “Purity” comes to mind.

What does sound “purity” means?

Effortless, cleanliness, very detailed presentation with texture and micro-dynamics but most of all, an uncanny presentation of contrasts between music and silence.

To use your terms I would have to say: an ultra low sound floor.

It almost feels like the sound comes from outer space and it is immediate and intimate as they get (given the recording calls for it).

My 300B/805 A2 SET driving my Sonus Faber Grand Piano Home sounds smeared in comparison (and it is not smeared until you compare to these OTL’s). Just to show there is always higher mountain in this hobby.

Than there is better bass control and bass cleanliness than with the MB-130 and unbelievable smoothness (it is more unbelievable given the very detailed presentation – very unusual as ultra detailed sound usually comes with a price like brightness, sibilance, harshness or raspiness. not here. Eva Cassidy that tends to “shout at you” at times, sounds detailed, extended top to bottom and silky smooth all at the same time).

I am speechless, really. Sometimes descriptions just do a disservice to a listening experience because when it sounds so right you do not even feel that you want to describe why. You just want to listen (and than sell your gear, give-up this hobby and get a boom-box instead… :lol: )

This is one of the best kept secrets that reminds me of the Buddhism phrase about whether a tree that falls in the middle of a forest when nobody is there to hear it actually makes a sound or not.

I am saying this since I cannot see snot-nose audiophiles standing in-line to buy these amps (no marketing, no advertising and no glowing review in the mainstream press) and I cannot see Peter McAlister building truck load of these amps within a reasonable timeline either.

My friends and I were joking that we can all sell our systems, chip in to buy these amps and visit my friend once a week to quench our thirst for high resolution sound reproduction…:lol:

Just sharing my experience,

Best regards,

Doron

[/left]
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

Joshua_G
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

לינק להודעה #2 

תודה על השיתוף.
חיפשתי דרך גוגל ולא מצאתי מידע על מגבר זה ומחירו.
אפשר פרטים נוספים?
בברכה,
יהושע גומא

דורון3
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #3 

בבקשה יהושע,

אתר החברה:
http://www.mcalisteraudio.com/

כמו שאמרתי המגבר הנ"יל הוא מוצר חדש שהיה בפיתוח כעשר שנים, היה אב-טיפוס ונמכר על בסיס מס' אנשים שבחנו אותו במערכת הפרטית שלהם והחליטו לרכוש.
כדי לקבל מחיר ושאלות על אפשרות לבדוק אותו במערכת שלך (קח בחשבון שעלות משלוח עלולה להיות יקרה כי ספק הכוח הנפרד כבד בטירוף) - פנה אל פיטר ישירות ובקש מידע.
מניסיוננו, מעבר ל - Acoustat 3 המגבר הצליח לדחוף בקלות בלתי נסבלת לא מעט רמקולים קופסתיים "קונבנציונאליים" כמו Polk Audio Monitor 7 (מתיו פולק מעולם לא היה מאמין שהרמקולים שלו יכולים להישמע כל כך טוב... )
Jazzman 2.5 - חיקוי של Proac Response 2.5,
Wharfedale EVO 2
כולם נשמעו מצויין עם המגבר הזה והרבה יותר טוב ממה שהיינו מתארים לעצמנו - דבר שבדרך כלל לא קורה בצורה גורפת (אני מניח שיש שילובים שלא עובדים - אין לנו אפשרות לבדוק הכל). פרה הגברה שניסינו הוא ה - Joule-Electra LA-100 Mk III (כמו הנ"ל - http://www.audiogon.com/cgi-bin/cls.pl? ... MK3-linest)

עוד לא ניסיתי על הרמקולים שלי - ננסה בהזדמנות ונשווה ל - SET שלי.
באינטואיציה - נראה לי מגבר שמאוד דומה בפרזנטציה שלו אבל מהיר יותר עם באס עוצמתי ונקי יותר אבל הכל ספוקלציות:
אי אפשר לדעת לפני שבודקים במערכת שלי.

דבר אחד אני מזהיר אותך לגבי פיטר - יש לו לוחות זמנים "בדואיים" - We get there when we get there ומנטליות של מתכנן DIY ולא של איש עסקים עם שיווק מלוטש ומערך שירות לקוחות מסודר. מדובר ב - One man show.
יש לדרוש מפיטר אריזה נורמלית (להתעקש על העניין הזה) ובנוסףלמגבר הנ"ל יש גם פרוצדורת Biasing לא קצרה בפעם הראשונה לפני שאתה מחבר אותו לרמקולים שלך (זה לא מגבר מנורות שגר ושכח) אבל כמו ב -Oracle שלי יש תמורה גבוהה מאוד לאלה שיש להם סבלנות ואהבה לעניין.
הדברים האלה הם לא ניסיון להפחיד רוכש פוטנציאלי אלא פשוט מידע כן על ההתעסקות הכרוכה.
כמו כן - למען הסר ספק, לי אין שום אינטרס כלכלי או אחר בשיווק המגבר הנ"ל. ברוך השם יש לי ג'וב מעניין ומכניס (אני מהנדס כימי העוסק במכירות ויעוץ טכני של מוצרים תעשייתיים) ואין לי שום עניין בהתעסקות במוצרי retail ובמיוחד לא מוצרי אודיו (אני לא בז למקצוע - זה פשוט נראה לי בלבול מוח לא קטן ואני מצדיע לעוסקים בו על סבלנות האין קץ שלהם).

מטרת כתיבתי היא אך ורק לשתף בחוויותי וחוויות חברי לתחביב.

Joshua_G
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #4 

תודה על השיתוף, דורון.
לא עלה בלבי אפילו צל של חשד שיש לך כאן עניין מסחרי כלשהו ... :)
בברכה,
יהושע גומא

ramkol
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 80 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

לינק להודעה #5 

אחלה,
תודה.

.

ramkol
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 80 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

לינק להודעה #6 

יש איזו מחשבה בחוגים מסוימים שאלקטרוסטטים מסתדרים טוב עם מגברי מנורות חסרי שנאי יציאה. נראה לך שזו חלק מההצלחה של החוויה שלך?

MartinHSabag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
נתן תודות: 812 פעמים
קיבל תודות: 1598 פעמים
יצירת קשר:

לינק להודעה #7 

ramkol כתב:יש איזו מחשבה בחוגים מסוימים שאלקטרוסטטים מסתדרים טוב עם מגברי מנורות חסרי שנאי יציאה. נראה לך שזו חלק מההצלחה של החוויה שלך?

...
זו תאוריה מוזרה לי שכן מגברי OTL לא ממש יודעים להתמודד עם רמקולים בעלי עכבה לא יציבה.
הרמקול שלי למשל, תוכנן במקור והודגם עם TENOR 75W OTL.
לצערי לא יצא לי לשמוע את השילוב הזה, אבל אומרים שהוא פנטסטי.
Making Products, Mentor, Lecturer
twitter facebook linkedin
About.me

Joshua_G
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #8 

לעניין מגברי OTL .
אמנם, לצערי טרם שמעתי מגבר כזה.
בגדול, אני יכול להבין מדוע באופן עקרוני מגבר כזה יכול להישמע טוב יותר מאשר כל מגבר בעל שנאי יציאה. אם לנסח את זה בפשטות – שנאי במסלול אות השמע יכול רק לגרוע. במקרה הטוב, שנאי מעולה יגרע רק מעט.
מאידך, ברור לי שנדרשת מיומנות תכנון ממדרגה ראשונה כדי לתכנן מגבר הספק OTL בעל הספק מוצא גדול, יחסית, שיישמע טוב.
בברכה,
יהושע גומא

truejoker
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 74 פעמים
קיבל תודות: 64 פעמים

לינק להודעה #9 

דורון , דיברת על הביאס , זה דבר שמוסבר היטב ע"י היתרן ? והאם מישהו עם" ידיים שמאליות" יכול לטפל בזה או שזה משהו שדורש קצת יותר יכולת טכנית ?
כמו כן אשמח אם תגיד לי בערך את העלות כי אני לא רוצה לחפור אצל היצרן אם זה לא בכיוון שלי בכלל . אתה יכול לעשות זאת בה"פ ואני אבין שזה רק הערכה.
בתודה מראש

Joshua_G
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #10 

היי דורון,

שמעת התרשמויות לגביי PH-6 Phono Stage שלו?
בברכה,
יהושע גומא

דורון3
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #11 

MartinHSabag כתב:
ramkol כתב:יש איזו מחשבה בחוגים מסוימים שאלקטרוסטטים מסתדרים טוב עם מגברי מנורות חסרי שנאי יציאה. נראה לך שזו חלק מההצלחה של החוויה שלך?

...
זו תאוריה מוזרה לי שכן מגברי OTL לא ממש יודעים להתמודד עם רמקולים בעלי עכבה לא יציבה.
הרמקול שלי למשל, תוכנן במקור והודגם עם TENOR 75W OTL.
לצערי לא יצא לי לשמוע את השילוב הזה, אבל אומרים שהוא פנטסטי.
...
זה בדיוק מה שמיוחד ב - OTL הספציפיים האלה.
ה - Acoustat נעים בין 0.5 אוהם ל - 40 אוהם! וה - OTL האלו שולטים בהם ביד רמה ובקלות בלתי נסבלת.
איך? לפיטר מקאליסטר פתרונים. אבל ה - Acoustat המקוריים נקראו Acoustat X והיו רמקולים אקטיביים עם הגברת....OTL
כלומר זה לא דבר חדש אבל זה דורש תכנון שונה מה - OTL הקלאסיים שמתמודדים היטב עם עכבות גבוהות (רצוי 16 אוהם).

דורון3
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #12 

truejoker כתב:דורון , דיברת על הביאס , זה דבר שמוסבר היטב ע"י היתרן ? והאם מישהו עם" ידיים שמאליות" יכול לטפל בזה או שזה משהו שדורש קצת יותר יכולת טכנית ?
כמו כן אשמח אם תגיד לי בערך את העלות כי אני לא רוצה לחפור אצל היצרן אם זה לא בכיוון שלי בכלל . אתה יכול לעשות זאת בה"פ ואני אבין שזה רק הערכה.
בתודה מראש
...
היי Truejoker,

הביאס מוסבר היטב. צריך Voltmeter/Amperemeter.
אחד השלבים דורש הזנת סיגנל של 1Khz (לא צריך Signal Generator. ניתן להוריד תוכנה באינטרנט ושימוש במחשב וכבל בננה עם שתי יציאות RCA לתוך המגברים).
בנוסף דרוש רזיסטור 8 אוהם.
תהליך מעט ארוך אבל לא מורכב. החדשות הטובות הן, אם להאמין לפיטר, שהמגברים יציבים פעם שסיימת את התהליך.

משיחה עם פיטר העלות היא בסיבות $9K קנדי אבל מאחר שהמוצר חדש לא פורסם מחיר רשמי. ייתכן שהמחיר יקבע יותר מאוחר ויהיה תלוי במס' היחידות שהוא מצפה למכור וכו' וכו'.
יחסית ל - OTL אחרים זה מחיר מציאה (נסה Joule-Electra, Tennor, Atmasphere וכו' עם high power) ובנוסף לבנות OTL זה הרבה עבודה.
בנוסף אחת הבעיות היא שכשיותר מידי אנשים (ואני כמובן אשם לא פחות) כותבים כמה נפלאים המוצרים נוצר ביקוש שתמיד מעלה את המחיר.

דורון3
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #13 

Joshua_G כתב:היי דורון,

...
לא האמת שהסתקרנו וייתכן שנבקש ממנו שישלח אלינו דוגמה להתרשמות ובחינה.
אני וכל חברי כרגע משתמשים ב - Jolida JD-9 עם שפופרות Telefunken 12AX7 Smooth Plate משנות החמישים.
דבר מעניין לגבי ה - Jolida הוא שהדגם הישן יותר עלה מעט יותר ועשה שימוש בקבלים אחרים מהדגם החדש.
לאוזננו הישן נשמע טוב יותר (השווינו ראש בראש).

אם נשאיל אחד מפיטר אשמח לשתף בהתרשמויותי.

Joshua_G
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #14 

דורון3 כתב:
Joshua_G כתב:היי דורון,

...
לא האמת שהסתקרנו וייתכן שנבקש ממנו שישלח אלינו דוגמה להתרשמות ובחינה.
אני וכל חברי כרגע משתמשים ב - Jolida JD-9 עם שפופרות Telefunken 12AX7 Smooth Plate משנות החמישים.
דבר מעניין לגבי ה - Jolida הוא שהדגם הישן יותר עלה מעט יותר ועשה שימוש בקבלים אחרים מהדגם החדש.
לאוזננו הישן נשמע טוב יותר (השווינו ראש בראש).

אם נשאיל אחד מפיטר אשמח לשתף בהתרשמויותי.
...
אשמח לראות את שיתוף החוויות וההתרשמויות. (f)
בברכה,
יהושע גומא

שלח תגובה

חזור אל “High End Club”