התחדשתי במפלצת – C-J MV-60 SE

פורום לאודיופילים בלבד! חבר מביא חבר בלבד!

מנהל: מנהל אודיו

שלח תגובה
danlior
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 147 פעמים
קיבל תודות: 97 פעמים

לינק להודעה #196 

Booboo כתב:אין דבר כזה "טוב יותר", ולא בא לי לשחק יותר ב"למי יש יותר גדול".
יש דבר כזה "מתאים יותר"
בדקתי הרבה מגברים שנשמעו אצלי גרוע, חלקם יקרים משמעותית יותר מה-AARON, חלקם זולים יותר וחלקם באותה קבוצת מחיר.
זה שהם נשמעו גרוע אצלי לא אומר, עובדתית, שכולם/רובם/חלקם/אחד לפחות לא יישמע טוב יותר מה-AARON על סטאפ אחר.
כל מקרה לגופו - הכל עניין של סינרגיה.
...
בוא אספר לך סוד, אבל אל תספר לאף אחד:

מנסיוני כשכל רכיב מתפקד כמו שצריך ועושה מה שהוא אמור לעשות ולא יותר, כל עניין "הסינרגיה" נהפך ללא רלוונטי.

אבל כשה-CD עושה סאונד בהיר והאינטרקונקט מוסיף באסים והמגבר חלש בבאסים אבל חזק במיד והרמקולים סתומים אז עניין הסינרגיה נהפך לרלוונטי.

עם נגן ה-CD משחזר את הסאונד במדויק ולא יותר, האינטרקונקט מעביר את הסאונד כמו שהוא, המגבר רק מגביר, אז ורק אז אתה יכול לבחור רמקולים שהכי מתאימים לטעם שלך ונכונים לחדר שלך.

Joshua_G
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

לינק להודעה #197 

יש דבר כזה "מתאים יותר"
בדקתי הרבה מגברים שנשמעו אצלי גרוע, חלקם יקרים משמעותית יותר מה-AARON, חלקם זולים יותר וחלקם באותה קבוצת מחיר.
זה שהם נשמעו גרוע אצלי לא אומר, עובדתית, שכולם/רובם/חלקם/אחד לפחות לא יישמע טוב יותר מה-AARON על סטאפ אחר.
...
לדעתי, הכול עניין של:
1. טעם אישי;
2. התאמה (סינרגיה).

גם לדעתי אין "טוב יותר", אלא "מתאים יותר" – מתאים יותר לטעם האישי ולהתאמה עם שאר רכיבי המערכת, כולל האקוסטיקה.
בברכה,
יהושע גומא

Joshua_G
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #198 

danlior כתב: עם נגן ה-CD משחזר את הסאונד במדויק ולא יותר, האינטרקונקט מעביר את הסאונד כמו שהוא, המגבר רק מגביר,
...
אתה מתאר מערכת אידיאלית, אשר ככל הידוע לי – לא קיימת במציאות – בכל מחיר שהוא.
בברכה,
יהושע גומא

Booboo
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 50 פעמים

לינק להודעה #199 

danlior כתב:
יש דבר כזה "מתאים יותר"
...

מנסיוני כשכל רכיב מתפקד כמו שצריך ועושה מה שהוא אמור לעשות ולא יותר, כל עניין "הסינרגיה" נהפך ללא רלוונטי.

אבל כשה-CD עושה סאונד בהיר והאינטרקונקט מוסיף באסים והמגבר חלש בבאסים אבל חזק במיד והרמקולים סתומים אז עניין הסינרגיה נהפך לרלוונטי.

עם נגן ה-CD משחזר את הסאונד במדויק ולא יותר, האינטרקונקט מעביר את הסאונד כמו שהוא, המגבר רק מגביר, אז ורק אז אתה יכול לבחור רמקולים שהכי מתאימים לטעם שלך ונכונים לחדר שלך.
...
בוא אני אספר לך סוד, אבל רק בינינו:
צר לי, אבל לדעתי אין לך מושג קלוש במערכות סטריאו.
"When all are one and one is all, To be a rock and not to roll"

danlior
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 147 פעמים
קיבל תודות: 97 פעמים

לינק להודעה #200 

Booboo כתב:
danlior כתב:
יש דבר כזה "מתאים יותר"
...

...
...
ללא ספק תמיד אוכל ללמוד יותר ממה שאני יודע. ואולי גם ממך! (f)

דורון3
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 19 פעמים

לינק להודעה #201 

itzo כתב:
Joshua_G כתב:שלום דורון,
תודה.
גם הרגשתי היא שהמעבר הוא בלתי הפיך, אך עדיין, מבחינתי הכול פתוח ואיני נעול על טכנולוגיה או טופולוגיה זאת או אחרת.

אגב, הבחנתי בתופעה שאין לי הסבר עבורה.
הדבר הראשון שנתן לי בעיטה בפרצוף כאשר שמעתי את המפלצת היה ההבדל בבסים, שבמפלצת הם מודגשים הרבה יותר מאשר בכל אחד מהמגברים הטרנזיסטוריים ששמעתי.
מאז שיש לי פטפון, איני שומע תקליטורים להנאתי.
אתמול בא אלי אדם שלא הכרתי קודם לכן, שביקש לשמוע את הרמקולים שלי, משום שהוא שוקל לקנות כאלה. הוא בא עם תקליטור CD . להפתעתי, תוספת הבסים של המפלצת בהשוואה למגברים טרנזיסטוריים בולטת בתקליט הרבה יותר מאשר בתקליטורים. Go figure … .
...
מניסיוני המעבר הפיך לשני הכיוונים.

הבעיה בבאסים היא כנראה במגברים הטרנזיסטוריים שלך ולאו דווקא ביכולתו של ה - CJ בתחום זה.

מכיר את המגבר שלך לא רע, והוא לא מתחרה בתחום הבאסים מול מגברי SS טובים של כ- 80W ומעלה.
...
יש לי הערה אחת לגבי באסים ב - SS לעומת באסים ב - Tube:
בבאסים יש עניין של איכות ויש עניין של כמות. באסים של מגברים טרנזיסטורים שונים שהאזנתי להם לא נשמעים לי טבעיים יותר. עוצמתי יותר והדוק יותר זה לא בהכרח טוב יותר (וברוב המגברים הטרנזיסטוריים שהאזנתי להם זה מה שמתקבל לאוזניי).

michael123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 285 פעמים
קיבל תודות: 64 פעמים

לינק להודעה #202 

danlior כתב:מנסיוני כשכל רכיב מתפקד כמו שצריך ועושה מה שהוא אמור לעשות ולא יותר, כל עניין "הסינרגיה" נהפך ללא רלוונטי.
...
רמקולים full range מתומחרים החל מ-15-20K$. לרוב האנשים כאן אין את הלוקסוס הזה..
כך שאני מבין כי המגבר נועד "לפצות" על חוסר יכולת של רמקול לשחזר את ה-"מקור"

אפילו אם ניקח את רמקול full range אז כל רמקול נשמע שונה לגמרי.. מן הסמם זה בנוי על פי הטעם של המתכנן.
בנוסף, יש כמה מגברים שיצרן רמקולים עובד איתם, מדגים איתם ובודק איתם במעבדה שלהם. (למרות שבהדגמה יש לפעמים שיקולים שיווקיים)
כך שבגדול, רמקולים ומגבר היא מערכת אקוסטית סגורה..

דורון3
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #203 

Joshua_G כתב:
truejoker כתב: איזה SET שרירי יכול להזיז את הרמקולים שלו חוץ מה845 ?
ואיזה OTLו SET חזקים שמעת ?
...
מצטרף לשאלות.
...
כשאומרים SET יש להיזהר מלנסות לחזות מראש איך הוא ישמע על בסיס מס' הוואטים שיש לו.
להזכירך מאוד הופתעתי מכך שהמגבר הבא:
http://www.musicalparadise.ca/mp/index. ... 0mlsijg311
לא רק שדחף את הרמקולים שלי.
הבאס היה יותר מלא ונקי מ - JAS Array 2.1 שלי והמיד ריינג' היה מצויין לטעמי (אם כי לא בעל גוף, עומק והפרדה כמו ב - JAS).
כלומר תכנון המעגל, שנאי היציאה והמנורות בהן משתמשים מאוד משמעותיות.

יש מס' חוקים לגבי "קלות לדחיפה" לדוגמא:
http://www.symphonysound.com/articles/tubefriendly.html

אבל מבחן הניסיון הוא האמין ביותר מבחינתי.

מס' מגברים שהייתי מנסה במערכת שלך (תמורת תשלום ליבואן אם צריך) הם המגברים הבאים:

1. Unison Research S6 ו - 845 Smart אבל גם יותר "חלשים" על הנייר. שווה לנסות ולו רק כדי לקבל פרספקטיבה.
בעלים של Sonus Faber Cremona Auditor (לא התגלמות הקלות לדחיפה) עשה שימוש ב - Unison Sinfonia וטען לתוצאות טובות מאוד. לא יודע כי לא הקשבתי אבל לא הייתי מבטל את חוויותיו על הסף.
2. מגברים בסגנון ה- Cary Audio Design 805:
כגון:
א. Cayin 9085D
ב. Mingda MC-805-A
ג. ASL 805 DT
ד. JAS Array 2.1.

לגבי OTL: אלה שניסיתי הם Joule-Electra VZN-100 ו - VZN-220 ובנוסף אנחנו בוחנים את ה - McAlister OTL-195.

שוב - מבחן התוצאה. OTL בדרך כלל לא אמורים להתמודד עם התנגדות נמוכה אבל ה - McAister מתמודד גם מתמודד והוא תוכנן לעבוד עם רמקולים אלקטרוסטטיים (שינויי התנגדות דרסטיים).
זה כמו לעשות הכללות ולהגיד שכל הרמקולים האלקטרוסטטיים לא מאוד דינמיים (מאקרו) ולא יכולים להידחף חזק בגלל סיכוי ל - Arcing של הממברנה. לא כל הרמקולים האלקטרוסטטיים הם זהים.

אחת האפשרויות לבחינת ציוד מבלי להיות מחוייב ליבואן כזה או אחר היא לחבור למישהו שיש לו מגבר כזה (או דומה) ולנסות את המגבר שלו (לעשות החלפות כמו שאני וחברי עשינו).
זו דרך מאוד יעילה וזולה יחסית לבדיקת התאמה לרמקולים שלך. הקמת מועדון אודיופילי לא פורמלי בה החברים נפגשים לצורך האזנה משותפת למוסיקה ולצורך בחינה והשוואת ציודים במערכת של אחד החברים היא שוב אופציה זולה ויעילה לשיפור המערכת של כל אחד מהחברים.
ארתור סלבטורה כתב לי שהוא עשה בדיוק אותו דבר כשהוא שיפר את המערכת שלו. עקומת הלימוד מאוד תלולה בסיטואציות כאלה ושום פורום או "מאמר ביקורת" ב - Stereophile לא ייתן את זה לדעתי. במיוחד לאור העובדה שהתאמה למערכת שלך ולטעם שלך היא מאוד ספציפית ואישית.
נערך לאחרונה על ידי דורון3 ב 20/08/2009 6:19, נערך פעם 1 בסך הכל.

Joshua_G
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #204 

תודה, דורון.
המידע שלך בהודעה למעלה לא יסולא בפז.
בברכה,
יהושע גומא

דורון3
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #205 

Joshua_G כתב:תודה, דורון.
המידע שלך בהודעה למעלה לא יסולא בפז.
...
בבקשה יהושע.
אני תמיד שמח לשתף בחוויות ובניסיון שלי ושמח ללמוד מנסיונם של אחרים.
זה אחד מהפרמטרים שהופכים את התחביב הזה לדבר מהנה.
תמיד אמרתי - אני לומד כל יום ובסוף אמות טיפש... :lol:

בברכה,

דורון

MetalliJoe
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

לינק להודעה #206 

Booboo כתב:
danlior כתב:
יש דבר כזה "מתאים יותר"
...

...
...
לא מתאים לך בכלל, בובו. ממש לא.

ואני מסכים עם דני במאה אחוז.
Silence speaks louder than words

דורון3
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #207 

MetalliJoe כתב:
Booboo כתב:
danlior כתב:
יש דבר כזה "מתאים יותר"
...

...
...
לא מתאים לך בכלל, בובו. ממש לא.

ואני מסכים עם דני במאה אחוז.
...
לא יודע לגבי המילה "סינרגיה" אבל התאמה בהחלט חשובה.
לצערי מעולם לא נתקלתי ברכיב אולטימטיבי שנשמע טוב בכל מערכת ללא שיקולי התאמה.
אם זה היה כל כך פשוט לא היינו מבזבזים דקה בניסוי וטעיה. היינו רוכשים איזה רשימת Reference Components כזו או אחרת וכל קומבינציה אקראית של רכיבי רפרנס הייתה עובדת מצויין.
המציאות היא אחרת לדעתי:
כל רכיב מביא אתו Inductance, Capacitance, Resistance והוא צריך לעבוד חשמלית בתוך מכלול של רכיבים וכבלים. למעשה הכנסתו למערכת משנה את התנהגות כלל המערכת. זה כמו להוסיף תבלין מסויים לתבשיל. ההשפעה היא גורפת.
מערכת מותאמת רכיבים יכולה להשמע טוב בהרבה מאחת שהורכבה ללא שיקולי התאמה.
אני משתמש במילה התאמה כי סינרגיה נשמע כמו מושג ספרותי מידי.
מדובר בשיקול טכני שבאמצעות ניחוש אינטילגנטי ניתן לצמצם את מס' הניסיונות והטעיה.
למשל פרה שדורש 100Kohm התנגדות כניסה, סביר שלא יעבוד טוב עם 20Kohm. אין כאן עניינים אזוטריים.
אם זאת לעיתים דברים עובדים כנגד ההגיון או החוכמה המקובלת. סביר להניח שהסיבה טמונה בזה שאנו לא מבינים מספיק כדי למדוד את הפרמטרים הנכונים שמשפיעים על התאמת רכיבים.

Joshua_G
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #208 

דורון3 כתב: לא יודע לגבי המילה "סינרגיה" אבל התאמה בהחלט חשובה.
...
גם אני משתמש במילה התאמה – ולו רק בשל כך שאני, במידה מסוימת, טהרן של השפה העברית.
דורון3 כתב: אם זאת לעיתים דברים עובדים כנגד ההגיון או החוכמה המקובלת. סביר להניח שהסיבה טמונה בזה שאנו לא מבינים מספיק כדי למדוד את הפרמטרים הנכונים שמשפיעים על התאמת רכיבים.
...
דורון יקירי, בהנחה שאינך מהנדס אלקטרוניקה – אין לך מושג עד כמה התחושה האינטואיטיבית שלך נכונה.

בשתי מחרוזות (שרשורים) אחרות בפורום "שאלות בנושאים טכניים" מתנהלים שני דיונים נוקבים, האחד בעניין הגישה "המדעית" לעומת הגישה הסובייקטיבית והשני בנושא המשוב השלילי. מה שכתבתי בשתי מחרוזות אלה (ואני מקווה שגם הצלחתי להוכיח, או לפחות להראות) הוא שהמאפיינים (פרמטרים) היותר חשובים לעניין איכות הצליל של מגברים, אינם נמדדים, או לפחות אינם מתפרסמים על ידי היצרנים.

ללמדנו שהתחושה האינטואיטיבית של אודיופיל יכולה להיות נכונה יותר וקולעת יותר מאשר החשיבה הנוקשה, "בתוך הקופסא", של מהנדסים מסוימים, או של טכנופילים מסוימים.
בברכה,
יהושע גומא

truejoker
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 74 פעמים
קיבל תודות: 64 פעמים

לינק להודעה #209 

דורון , תודה על התשובות

yuvalb
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 8 פעמים

לינק להודעה #210 

danlior כתב:
יש דבר כזה "מתאים יותר"
...

...
מה הכוונה מתפקד "כמו שצריך"? לפי איזו הגדרה?
מה זה "עושה את מה שאמור לעשות"? המגבר שלי בבית למשל לא מוציא אספרסו אלא יודע להתחבר לרמקולים... זה מספיק טוב?

שלח תגובה

חזור אל “High End Club”