תחזית קשה לענף הרכב: המכירות יצנחו ב-35%

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 3053 פעמים

תחזית קשה לענף הרכב: המכירות יצנחו ב-35%

הודעה שלא נקראה #1 

http://www.moto4x4.co.il/article/10349.aspx

אני אישית מאוד אשמח לראות את המפלצת הזו שנקראית "ליסינג" חוזרת למימדים שפויים. בתור לקוח פרטי שלא משתמש בשירתיהם אני אישית מרגיש שאני ושכמותי מאוד נפגעים מהתופעה.

AviBiton
סמל אישי של משתמש
גורו HTmobile
גורו HTmobile
נתן תודות: 501 פעמים
קיבל תודות: 357 פעמים

הודעה שלא נקראה #2 

אולי עכשיו מחירי הרכב ירדו לרף שפוי...

moco
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 191 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

הודעה שלא נקראה #3 

הבעיה עם ירידות מחירים בעקבות מיתון (בין אם רכב, נדל"ן, מוצרי חשמל, ...) שהאדם הממוצע לא יכול להנות מזה, כי הוא בעצמו במוד של מיתון ופחות מוכן להוציא כסף. כמובן שאם אתה לא ממוצע, אלא יושב על מזומנים ועם ביטחון תעסוקתי גבוה, אז מיתון זה טוב לך. בגדול, רמת החיים אצל רוב האנשים לא תעלה, אלא תרד.
משה

Nissim
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 53 פעמים

הודעה שלא נקראה #4 

moco כתב:הבעיה עם ירידות מחירים בעקבות מיתון (בין אם רכב, נדל"ן, מוצרי חשמל, ...) שהאדם הממוצע לא יכול להנות מזה, כי הוא בעצמו במוד של מיתון ופחות מוכן להוציא כסף. כמובן שאם אתה לא ממוצע, אלא יושב על מזומנים ועם ביטחון תעסוקתי גבוה, אז מיתון זה טוב לך. בגדול, רמת החיים אצל רוב האנשים לא תעלה, אלא תרד.
...
moco,
ראשית, הרשה לי לפרגן לך, תמיד יש לך תשובות לעניין.
שנית,
יש כאלו שמצליחים לשבור את המעגל, לדוגמא, כדאי עכשיו להשיג נזילות באמצעות הלוואות לטווח קצר, שנתיים-שלוש ע"מ לבצע רכישות בזול.
אבל בעקרון אתה צודק, שהמשק גואה והמחירים יקרים אז קונים יותר, שהמשק בשפל פוחתות הקניות והרבה לא נהנים מירידת המחירים.
זה עניין פסיכולוגי גרידא.

moco
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד

הודעה שלא נקראה #5 

זה עניין פסיכולוגי גרידא
...
לא לגמרי ברורה הכוונה במשפט הזה. כל התנהגות אנושית היא פסיכולוגית על פי הגדרה. פחד בימי מיתון כמו עיניים גדולות בימי צמיחה.
אם הכוונה, ואני מנחש שזו הכוונה, שזה נובע מפחד לא ראציונלי, אז איני מסכים כי החשש הוא מאוד ראציונאלי.
קח את הדוגמא שלך של לקיחת הלוואה. אדם שהבטחון הפיננסי שלו יורד (מסיבות ראציונאליות, כי הוא רואה את הפיטורים מסביב או צמצומי השכר וגם חסכונותיו נפגעו), לא יהיה סביר בשבילו להסתכן בהלוואה. לקיחת ההלוואה מניחה שתוך כמה שנים הכל יסתדר, אף אחד לא מבטיח לך את זה.

בקיצור, כלכלה מונעת על ידי פסיכולוגיה, כמו כל תופעה אנושית אחרת. המילה "גרידא" לא במקום, כי זה לא שיש איזה אמת אוביקטיבית אחרת.
משה

AviBiton
סמל אישי של משתמש
גורו HTmobile
גורו HTmobile

הודעה שלא נקראה #6 

moco כתב:הבעיה עם ירידות מחירים בעקבות מיתון (בין אם רכב, נדל"ן, מוצרי חשמל, ...) שהאדם הממוצע לא יכול להנות מזה, כי הוא בעצמו במוד של מיתון ופחות מוכן להוציא כסף. כמובן שאם אתה לא ממוצע, אלא יושב על מזומנים ועם ביטחון תעסוקתי גבוה, אז מיתון זה טוב לך. בגדול, רמת החיים אצל רוב האנשים לא תעלה, אלא תרד.
...
כמובן שאם אתה מנפגעי המיתון אין לך את היכולת להנות מכל אותן ירידות מחירים, אבל, לא כולם נפגעו מהמיתון, ואני לא מדבר רק על אנשים שיושבים על מזומנים, אלא על שכירים ממוצעים שלא פוטרו ושתנאיהם לא הורעו בעקבות המצב, ויש לא מעט כאלה.
לכל פלח האוכלוסיה הזה רמת החיים תעלה במקצת.
כמובן שאני לא לוקח בחשבון את ההיבט הפסיכולוגי שלא אנשים שלא נפגעו אבל מפחדים בכל זאת להוציא כסף כי הם לא יודעים מה יהיה מחר או כי הם לא רוצים לנקר עיניים...

moco
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד

הודעה שלא נקראה #7 

TheAman,
המיתון רק התחיל.
אנשים עוד לא יודעים אם הם גם יהיו מנפגעי המיתון, לכן יוציאו כסף יותר בזהירות (מה שבעצמו יגביר את המיתון).

לגבי ההיבט הפסיכולוגי, רא תגובה קודמת שלי. ה"היבט הפסיכולוגי" הוא המהות. יש לי הרגשה שאנשים משתמשים במילה "פסיכולוגי" במובן של "זה לא באמת, זה סתם פסיכולוגי". לצערי, זה באמת.
משה

AviBiton
סמל אישי של משתמש
גורו HTmobile
גורו HTmobile

הודעה שלא נקראה #8 

moco כתב:TheAman,
המיתון רק התחיל.
אנשים עוד לא יודעים אם הם גם יהיו מנפגעי המיתון, לכן יוציאו כסף יותר בזהירות (מה שבעצמו יגביר את המיתון).

לגבי ההיבט הפסיכולוגי, רא תגובה קודמת שלי. ה"היבט הפסיכולוגי" הוא המהות. יש לי הרגשה שאנשים משתמשים במילה "פסיכולוגי" במובן של "זה לא באמת, זה סתם פסיכולוגי". לצערי, זה באמת.
...
כמובן שזה באמת, והחשש של אנשים מוצדק מאד, כשאני מדבר על פסיכולוגי, אני מתכוון שגם מי שעוד לא נפגע בפועל ולא יודע אם הוא ייפגע בכלל או לא, נמצא במצב של הידוק חגורות וחושב פעמיים על כל שקל שהוא מוציא (בדיוק כמו שתיארת בתגובתך), יכול להיות שפסיכולוגי הוא לא המונח המתאים פה לתיאור המצב...

moco
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד

הודעה שלא נקראה #9 

זאת בדיוק הנקודה.
כשאמרת שלא כולם נפגעו מהמיתון, ולכן יוכלו להנות מירידות מחירים, זאת הייתה טעות (בהכללה).
היחידים שיכולים ממש להנות מהמיתון זה אלה שיש להם מספיק מזומנים ו/או ביטחון תעסוקתי גבוה במיוחד.
אבל אלה גם נהנו קודם, אז המיתון לא מאפשר להם דברים חדשים שלא היה להם קודם.
ככלל, מי שלא יכול היה להרשות לעצמו לרכוש משהו לפני המיתון, גם לא יוכל להרשות לעצמו לאחר ירידת המחירים.

במילים אחרות, אין כמעט אנשים שאורח ורמת חייהם ישתנו לטובה בגלל המיתון.
משה

AviBiton
סמל אישי של משתמש
גורו HTmobile
גורו HTmobile

הודעה שלא נקראה #10 

אחרי כל מה שנאמר, אני חוזר לתגובה המקורית שלי, אני עדיין מקווה שמחירי המכוניות (ולא רק, גם מוצרי חשמל, ביגוד ועוד...) ירדו לרף שפוי, גם אם לא יהיה מי שיהנה מזה בינתיים.

moco
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד

הודעה שלא נקראה #11 

theAman כתב:אחרי כל מה שנאמר, אני חוזר לתגובה המקורית שלי, אני עדיין מקווה שמחירי המכוניות (ולא רק, גם מוצרי חשמל, ביגוד ועוד...) ירדו לרף שפוי, גם אם לא יהיה מי שיהנה מזה בינתיים.
...
בדיוק לזה הגבתי בהתחלה.
מה זה יעזור אם לא יהיה מי שיהנה מזה? הרי כשישתפר המצב ואנשים יוכלו להתחיל להנות מזה, המחירים יעלו חזרה למעלה. שינויי מחירי הרכב שאנו רואים פה קשורים קשר הדוק למצב הכלכלי.
משה

AviBiton
סמל אישי של משתמש
גורו HTmobile
גורו HTmobile

הודעה שלא נקראה #12 

moco כתב:
theAman כתב:אחרי כל מה שנאמר, אני חוזר לתגובה המקורית שלי, אני עדיין מקווה שמחירי המכוניות (ולא רק, גם מוצרי חשמל, ביגוד ועוד...) ירדו לרף שפוי, גם אם לא יהיה מי שיהנה מזה בינתיים.
...
בדיוק לזה הגבתי בהתחלה.
מה זה יעזור אם לא יהיה מי שיהנה מזה? הרי כשישתפר המצב ואנשים יוכלו להתחיל להנות מזה, המחירים יעלו חזרה למעלה. שינויי מחירי הרכב שאנו רואים פה קשורים קשר הדוק למצב הכלכלי.
...
זה לא כ"כ נכון שלא יהיה מי שיהנה מזה,
המצב ישתפר כשהשווקים יהיו יציבים ואנשים לא יחיו בפחד מפני פיטורים ושיהיה להם את הביטחון להוציא כסף.
מהרגע שנגיע למצב כזה ועד הרגע שהמחירים יתחילו לעלות בחזרה יהיה איזשהו פרק זמן שבו אנשים יוכלו לנצל את המצב.

moco
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד

הודעה שלא נקראה #13 

איך הגעת למסקנה הזו?
כלומר, מה שאתה מתאר זה דווקא סביר, אבל האנשים שיקנו ראשונים לפני עליית המחירים, הם בהכרח אלו שיקחו סיכון מסוים. מי שילך "על בטוח" ויחכה "מספיק" לוודא שהמיתון נגמר, לא יהנה.
אין מצב שכולם יהנו.
משה

AviBiton
סמל אישי של משתמש
גורו HTmobile
גורו HTmobile

הודעה שלא נקראה #14 

moco כתב:איך הגעת למסקנה הזו?
כלומר, מה שאתה מתאר זה דווקא סביר, אבל האנשים שיקנו ראשונים לפני עליית המחירים, הם בהכרח אלו שיקחו סיכון מסוים. מי שילך "על בטוח" ויחכה "מספיק" לוודא שהמיתון נגמר, לא יהנה.
אין מצב שכולם יהנו.
...
לא אמרתי שכולם יהנו, גם במצב תקין לא כולם נהנים.
אמרתי רק שיהיו אנשים שיצליחו לנצל את המצב.

zy
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

הודעה שלא נקראה #15 

אז מה נראה לכם, המחירים ירדו או יעלו :?:
הדיווחים מדברים על עליות בינואר (בעיקר ליפניות, שערי מטבע וכו'...)!
javascript:emoticon(':hammer:') javascript:emoticon(':bat:')

שלח תגובה

חזור אל “ללא קשר”