האריה של פיז'ו

המלצה על סרטים ותוכניות טלויזיה, פורמטים, חוויות ועוד.
d-tox (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 28 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

האריה של פיז'ו

נושא שלא נקרא #1 

"סססאמק, על זה שמתי 40 ש"ח?" המשפט הזה שגור בפי בכל פעם שאני הולך לקולנוע בארץ. ומה לעשות אני ממשיך ללכת ולראות סרטים.
בהתחלה חשבתי שרק אנשי הבירה נולדו לסבול, בסופ"ש האחרון גליתי שכנראה זו תחלואה שמתפשטת כמו הדבר השחור שהיכה בימי הביניים באירופה.
לא אלאה אתכם בהרפתקאותיי (גמרתי את מלאי הקללות שלי על הסדרנים והמקרין, חוצמזה אין לי כח להתעצבן עוד פעם), אני רק אסביר את זה כך;
כדי לראות היום סרט בקולנוע כנראה שחייבים להיות רובאי 08 ולהיות מומחה בלוחמה בשטח בנוי. אה, גם שכפ"צ וקסדה יכולים לעזור.

חוץ מזה הספקתי עוד לראות גם שני סרטי אקשן (בבית, בבית), ולא סתם סרטים, צרפתיים...
מה הקשר בין הצפרדעים לאקשן, לא ברור, האגדה מספרת שכשמכונית עושה בק-פאייר בצרפת, הם נכנעים....
לא בדקתי, יכול להיות וזה נכון, אבל איכשהו חברים, הפעם יצאו להם סרטים די טובים.

----------------------------------

אכזבה................
אם יבקשו ממני לתמצת את 'נרניה' למלה אחת זו תהיה המילה. לא חוכמה גדולה לתמצת סרט למילה אחת אבל תחושת הבלבול וחוסר ההחלטה השתלטו עלי מיד עם תום ההקרנה של 'נרניה'.
בתור אחד שבילדותו שרף לא מעט שעות עם הספרים של ק.סי. לואיס, יצאתי מהסרט עם תחושת אכזבה. "למה?" תשאלו, לא יודע, אין סיבה נקודתית. אבל כל אחד כמוני, שהיה נרקומן לספרי פנטזיה יאמר לכם את אותו דבר בדיוק.
איך אני יודע? כי גם אחי שהיה עושה עירויים לורידים של טולקין ולואיס לפני השינה (וממנו ההשפעה כמובן) יצא עם אותה תחושה בדיוק.
אחרי שגדלתי בכמה שנים הגיעה הסדרה המצויירת בחינוכית ובהמשך הסדרה המצויינת של ה-BBC (מי שיכול שיחטוף בסיפריות) של כל 'דברי ימי נרניה' או - THE CHRONICLES OF NARNIA, כך שאתם מבינים מה גודל ההתמכרות.
ולענייננו, אם אהיה נחמד במיוחד אומר שטבילת האש הראשונה של במאי 'נרניה', אנדרו אדאמסון (שרק) עוברת מסך בסך הכל.
המלעיזים יאמרו שזה לא כל כך בעיה בהתחשב בעובדה שיש מאחוריך סיפור מוצק ומצליח כמו 'נרניה', אבל מסתבר שגם סיפור כל כך מפורט ועמוק הוא לא חלופה להצלחה.
כשמעלים סיפור כל כך מצליח לסרט חייבים אדריכלי הסרט לרקוד ריקוד עדין כל כך בין הסיפור האורגינלי לבין הסיפור שמתאר הסרט. למשל על אילו קטעים מהספר כדאי לוותר, על אילו קטעים לא כדאי לוותר וכן הלאה. פיטר ג'קסון עשה זאת מצויין עם 'שר הטבעות' שהשתבחה מסרט לסרט, לאדאמסון זה לא כל כך הלך וחובבי הסדרה המקורית פשוט לא יתחברו אליו.
הבעיה של 'נרניה' היא ככל הנראה דירוג הצפייה שלו. ביסודם, ספרי פנטזיה הם ספרי ילדים, הבעיה היא שגם מבוגרים מוצאים עצמם מרותקים לספר או לסרט.
'נרניה' דורג כ-PG 13 זאת אומרת שכל פעפוס זב חותם שגמר את הדרשה של הבר מיצווה יכול לרוץ לקולנוע ולקנות כרטיס. את זה ידעו אולפני דיסני והסרט נעשה בהתאם, סצינות שיכלו להוסיף משקל ובשר לסרט, למשל בקרב הגדול, פשוט לא צולמו וחובבי הסדרה נשארים עם חצי תאוותם בידם.
למרות שבהרבה ביקורות קראתי שהילדים לא משחקים טוב, אני חייב לא להסכים, הילדים, שדמויותיהם הם העמוד שדרה של הסרט מציגים רמת משחק טובה בהחלט וביחד עם התמיכה של השחקנים הותיקים (טילדה סווינטון, הביצ'ית הקפואה וג'ים ברודבנט הפרופסור), אפשר בקלות לאמר שהמשחק הוא לא הבעיה של 'נרניה'.
האפקטים בסה"כ הכללי עושים רושם טוב מלבד סצינה אחת, הקולות של רופרט אוורט וליאם ניסן מצויינים. ומה עם אסלן אתם שואלים?...
ובכן, בואו רק נאמר שיכלו לעשות אותו טיפ טיפה יותר מרשים.

בזמן מלחמת העולם השניה, נשלחים 4 ילדים לביתו של דודם בכפר, תוך כדי משחק הם מגלים חדר אחורי בו ניצבת שידה שמובילה לממלכת נרניה, ממלכה קסומה שנמצאת בחורף תמידי ונשלטת על ידי מלכה מרשעת.
הילדים חייבים להגשים נבואה עתיקה ולאחד כוחות עם אסלן האריה ושאר כוחות הטוב כדי לשחרר את נרניה מאחיזתה הקפואה של המלכה.

אז מה בתחתונה אתם שואלים? ככה:
אם אתם חובבים מושבעים של סדרת הספרים הנהדרת של לואיס, האכזבה מובטחת, חכו שייצא לסיפריות, עדיף מהזוהמה שבארץ קוראים להם בתי קולנוע.
אם אתם לא, ויש לכם ילדים, סרט קלאסי לחופשת חנוכה, הילדים ייהנו, למבוגרים אני ממליץ לא להגיע עם ציפיות גבוהות.

------------------------------------

את שני הסרטים הנ"ל ראיתי אחרי האכזבה מהחירייה הקניונית של ג.ג. ומה אתם יודעים, הופתעתי.
לרוב, אקשן והשפה הצרפתית פשוט לא הולכים ביחד, אבל הפעם הכלל נשבר והרי לכם שני סרטי אקשן מטופשים למדי, אבל כאלה שיעשו את העבודה בסופ"ש גשום וסגרירי.

לוק בסון כתב את התסריט, פייר מורל ביים וסיריל ראפאלי ודייויד בל מככבים באקשן עתידני עטור קרבות, סמים, ואקדחים.
בפאריז של שנת 2013 הבלאגן חוגג, הפשע נמצא בכל פינה וכנופיות שולטות במחוזות שלמים בבירה הצרפתית.
האיזור המועד ביותר לפורענות נקרא B-13 (כשם הסרט) והשלטונות שמו להן למטרה לבודד את האיזור כולו.
חומות נבנו מסביב לB-13 ואין יוצא ואין בא. (תודו שזה נשמע כמו איזה שורה מתוך שיר של נעמי שמר)
כשראש נפץ גרעיני נגנב ונמצא כעת בתוך B-13, נשלחים שוטר מיחידה מיוחדת ותושב המקום, שמתגלה כספיידרמן לא קטן, להשיב את האבידה.
----------------------------------------
הסרט השני, '36 תחנת משטרה' עושה רושם של מותחן יותר מסוגנן בעיקר בגלל הופעתם של ז'ראר דפרדייה ודניאל אוטיי.
שני בלשי משטרה מצטיינים אשר מופקדים לטפל בפשע המאורגן, נאבקים על המינוי לדרגת מפקח. הם מנסים ללכוד בכל מחיר כנופיית פשע שאחראים על מעשה שוד ורצח, והראשון שיצליח יזכה במשרה ובתוספת הנכספת בתלוש המשכורת.
הבמאי, אוליבר מרצ'ל שלו זהו סרט ביכורים, עושה עבודה מצויינת והתוצאה היא סרט משעשע, עשוי היטב, שנסחב על גבם של שני שחקנים מצויינים.
---------------------------------------

זהו, קצת ארוך אני יודע,
אבל אני חייב להצדיק את סכומי העתק שעופר ומרטין משלמים לי.
בכל אופן, שלושה מוסרי השכל יוצאים מכל זה.

-שאם הצרפתים באמת, אבל באמת רוצים, הם מוציאים סרטים לא רעים.
-שלא כל כך בעיה להרוס סיפור יפה גם אם התקציב הוא 180 מיליון דולר.
-או שנותנים להיכנס בחינם לסרטים, או שיסגרו את הבתי קולנוע בארץ.

אה, עוד משהו, בקשר לאגדה האורבנית על הבק-פאייר, הם לא נכנעים, הם פשוט בורחים לאנגליה........

:D

tamiral
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: תמיר אלוש
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #2 

ברח לי השם של הסרט הצרפתי הזה שמראים כל פעם ב-YES3;
בולדוג, או משהו כזה השם של הסרט.

אני מת עליו! 8)
Good advise $5, me shut up $10

lironk
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 34 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אחלה סיקור (Y)

doron_amedey
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

מסכים איתך לחלוטין!
יצאתי מנרניה בתחושה ש...חסר משהו.
אולי (לדעתי) יכלו לעשות את זה בכמה חלקים ולהתמקד בכל האספקטים היפים.
לגבי הקרבות, מעורר רחמים (כולל הרגע שהורגים את אסלן)
אולי סרט זה טוב היה אם היו משאירים ל-פיטר גקסון (שר הטבעות וקינג קונג).

לגבי איכות קולנוע, ברב חן בקולנוע שלהם שהוסמך כ-THX ו-DD
(לא מבין איך קבלו THX) לכל אורך הסרט חלק מהרמקולים עבדו והפסיקו ושמעו פתאום עוצמה עולה ...ונעלמת, אכזבה אבל אין לי כח לריב איתם ולקבל עוד כרטיס חינם שגם ממנו אתעצבן (בקיצור BENQ8700 בבית עם מערכת של ONKYO חוויה טובה יותר).

לגבי B-13 סרט מעולה! (לדעתי הוא ו-TAXI נם 2 ניסים שיצאו לצרפתים).
סיקור מעולה.
מזדהה ב-100%.
אף פעם אל תחשוב שמשהו מצחיק, הוא עלול לקרות גם לך

MartinHSabag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: מרטין סבג
נתן תודות: 858 פעמים
קיבל תודות: 1619 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #5