פתרון בעיית הדלקת מארז Fusion משלט + פתרון בעיית טווח IR

תוכנות ניהול מדיה: KODI, תוספים, XBMC, Media Portal, PLEX וכו'
Trip
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
הודעות: 949
הצטרף: פברואר 2008
מיקום: ארה"ב
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 91 פעמים

פתרון בעיית הדלקת מארז Fusion משלט + פתרון בעיית טווח IR

הודעה שלא נקראה #1 

קניתי לפני מספר ימים שלט הרמוני one וישבתי להגדיר אותו. גיליתי שלמרות שLogitech כללה את המארז בDatabase שלה, לא כל הפונקציות עבדו לי חלק. בין היתר, לא הצלחתי להפעיל את המחשב מהשלט באמצעות פקודת power on. חיפוש באינטרנט העלה הרבה תוצאות, אבל אף אחת לא הייתה ברורה ולקח לי כמה ניסיונות עד שהבנתי מה הפתרון המתאים.
בעיה נוספת שנתקלתי בה הייתה בעיית טווח. השלט הצליח לפקוד על המסך רק ממרחק של חצי מטר או פחות! גם כאן נדרשה התערבות - הכל מפורט בהמשך.

עבדתי לא מעט בשביל לפתור את שתי הבעיות הללו כי כמעט בשום מקום באינטרנט לא מפורט פתרון, וכשירות לדורות הבאים אני שמח להעלות כאן את מה שמצאתי.

במקור, אל לוח האם אמור להתחבר כבל מכפתור הPower. כדי לאפשר הדלקה מהשלט, יש לבצע מעקף - לחבר כבל מכפתור ה power אל צג המארז (LCD\VFD, תלוי איזה Fusion יש לכם), ומהצג לחבר כבל אל לוח האם.
במארזים ישנים יותר של fusion, הדבר הצריך לפרק את כל הפאנל הקדמי, לפרק את כיסוי הפלסטיק שמגן על המסך, ואז לחבר את הכבל מכפתור הכוח אל המסך. לאחר תלונות של משתמשים רבים, Antec יצרה חור בכיסוי הפלסטיק שמגן על המסך (מהצד הפנימי) כדי לאפשר חיבור של הכבל. אני אסביר את ההליך הארוך יותר מבין השניים, ולכל מי שיש מארז עם החור הנ"ל פשוט יכול לדלג לשלב ##.

1) פירוק הפאנל הקדמי מגוף המארז.
יש להבריג שלושה ברגים הנמצאים בחלק הקדמי-עליון של המארז מבפנים, ואז לשחרר שלושה קליפסים שנמצאים ישירות מתחת לברגים, בחלק התחתון של המארז. שימו לב שהבורג האמצעי מחובר גם להארקה של המארז. כדאי לזכור לחבר אותה מחדש אח"כ כיון שאנשים רבים מספרים על בעיות חשמל סטטי בלי ההארקה.

תמונה

2) כעת הפאנל מתנתק מהמארז. אם המארז פונה אליכם, תוכלו כעת לראות שני חלקים חשובים: מימין כפתור ה Power, ממנו יוצא חוט שחור-לבן, ופלסטיק שחור משמאל המגן על המסך. הסירו את ארבעת הברגים המחברים את הפלסטיק המגן והורידו אותו. אולי יהיה לכם נוח לנתק גם את הכבל הצבעוני (שחור/אדום/כתום) שנכנס לחלקו העליון של המסך. כעת הפאנל האחורי של המסך חשוף.
למי שיש לו חורים במגן המסך, כמו שמופיע בתמונה למטה, אין צורך ללהסיר את הכיסוי המגן.

תמונה


3) חברו את החוט השחור-לבן עם הכיתוב Power-SW אל חיבור CN3 (היחיד הפנוי). מחיבור CN2 יוצא כבל שחור אדום והקצה שלו נמצא בתוך צמה המובילה למארז. חברו את הקצה הזה ללוח האם, לחיבור PWR_SWITCH (השם שונה מלוח ללוח). בתמונה הראשונה ניתן לראות את הכבל מכפתור ה Power מחובר אל ההמסך (VFD במקרה זה. הפאנל של מסך LCD נראה קצת אחרת):

תמונה

זהו. עכשיו השלט אמור להפעיל את המחשב בשמחה.
מומלץ להפעיל את המחשב בשלב זה באמצעות השלט, כדי לראות שאכן הכל עובד. (חבור חזרה למסך את הכבל הצבעוני, במידה ופירקתם אותו).
רק אח"כ הרכיבו חזרה את הכל כדי שלא תצטרכו לעשות זאת שוב.

בעלי מארז בו יש חורים במגן המסך - פשוט חברו את החוש השחור-לבן אל החיבור הנ"ל דרך החורים. זה עלול להיות לא נוח, אבל זה יותר פשוט מלפרק הכל. בתמונה, החורים המדוברים והכבל השחור -לבן לאחר חיבורו.

תמונה


פתרון בעיית הטווח
כאמור, השלט הצליח לפקוד על המארז רק ממרחק של חצי מטר. אתה לא רוצה לקנות שלט ב-1000 ש"ח (או יותר, או פחות) ולגלות שהוא לא מצליח לדבר עם המארז שלך...
חיפוש מקיף מאוד באינטרנט העלה מספר מקרים דומים, אבל רק במקרה אחד הגיעו לפתרון ע"י פירוק הפלסטיק השחור שמגן על ה VFD מבחוץ.

החלטתי לנסות את מזלי.
פירקתי (שוב) את הפאנל הקדמי והצאתי את המסך כך שהוא ממוקם על המארז ועדיין מחובר. להפתעתי, במצב זה הוא קלט ממרחק של 5 מטרים ואפילו יותר, מה שישר הוביל לאשמתו של הפלסטיק השחור.
מבט זריז עליו גילה שהוא מרוסס באיזשהו צבע שחור, כאשר רק היכן שממוקם ה-VFD ושתי עיניות (שאיני יודע מה תפקידן) לא ריססו צבע.]עינית ה-IR שאמורה לקלוט את השלט למעשה מוסתרת ע"י הצבע..
כדי לבחון את הבעיה מקרוב פירקתי לגמרי את הפאנל הקדמי, אבל זה לא באמת נחוץ:

תמונה

בעזרת כוהל 95% וקצת נייר מטבח, שפשפתי חזק את חלקו הפנימי של המסך, מה שהוריד את הצבע מכל החלק החשוף שלו. כיון שבפועל חלק גדול יותר של המסך מוצג כלפי חוץ ממה שנגיש מבפנים, עדיין נשאר צבע בחלקו החיצוני של המסך וזה לא פגע במראה שלו.

תמונה

כעת הצבע לא הסתיר את עינית ה IR וזה פתר את הבעיה לגמרי - המארז קולט את השלט גם אם השלט מופנה בכלל לקיר הנגדי (מרחק של 6 מטרים בקו אוירי ואף יותר).

אני מקווה שמדריך זה יעזור למי שיתקל בעתיד בבעיה דומה. :wink:

pixies
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC
הודעות: 32776
הצטרף: מרץ 2007
מיקום: פאתי מלאבס
נתן תודות: 771 פעמים
קיבל תודות: 2246 פעמים

הודעה שלא נקראה #2 

תודה רבה על ההסבר המושקע והמפורט! (Y) (Y)
"החלפתי כבל דיגיטלי ונפתח לי הסאונד"

שלח תגובה

חזור אל “תוכנה - KODI”