[Peter's New Silent HTPC] הפרויקט לקראת סופו! הוספתי סרטון!

תוכנות ניהול מדיה: KODI, תוספים, XBMC, Media Portal, PLEX וכו'

מנהלים: מנהלי וידאו, מנהלי HTPC ועיבוד תמונה

פיטר
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 0

[Peter's New Silent HTPC] הפרויקט לקראת סופו! הוספתי סרטון!

לינק להודעה #1 

שלום לכולם,

אחרי לא מעט המתנה, ולכבוד היום הולדת שהייתה לא מזמן, פרויקט ה-HTPC החדש יצא לדרך!

התקציב: 650-700$.
השימושים: הרצת תכני HD/SD לכל סוגיהם, הקלטות, ניגון מוזיקה, ושימוש כשרת מדיה משפחתי.
הדרישות: מחשב חרישי, מספיק חזק לעיבוד רציני של תכני SD, מארז שחור-שוכב שיתאים לסלון, ושליטה נוחה (מלאה, לא שלט).

המפרט הנבחר: תמונה

חיבורים:
  • וידאו (ראשי) - HDMI למסך.
    סאונד (ראשי) - S/PDIF דרך כבל Toslink Optical לרסיבר.
    ממיר הקלטות - Scart to S-VIdeo + 2RCA to 2RCA (ל-PVR150).
    ממיר צפיה - Scart to Scart (לטרנסקודר) וכבל 2RCA to 3.5mm (ל-HTPC).
    ** כל הסאונד של המערכת עובר דרך המחשב, ויוצא ב-5.1 לרסיבר, סטיראו וסראונד כאחד.
תוכנות (בינתיים לפחות):
  • Windows Vista Home Premium SP1 Eng
    Kaspersky Anti-Virus 7
    Media Portal 1.0 RC1 (+ Rev 19158) + MP-TVSeries v2.0.765 + Indigo v2.1.837
    FFDShow - Clsid's rev 2014
    Haali Media Splitter - 29/03/2008
    DAEMON Tools Lite v4.12.3
תהליך ההרכבה:

תמונה
*** ניקוי המארז - הוצאת מאוררים, כלוב הקשיחים והכוננים.

תמונה
*** לוח האם פוגש בפעם הראשונה את המעבד, הזכרונות והנינג'ה מיני.

תמונה
*** ישר לתוך המארז. נוסף כרטיס הרשת האלחוטי וכרטיס לפורטי USB נוספים.

תמונה

תמונה

תמונה
*** שלושת התמונות האחרונות הם התוצאה הסופית. הקשיח וכונן ה-DVD נכנסו גם הם. כל הכבלים חוברו למקומם וסודרו עד כמה שהתאפשר.

כמובן, שהמחשב הראשי לא הוזנח. הוא קיבל את ה-OCZ Reaper HPC והחלפת משחה טרמית. אני מאמין שאין צורך לציין שהזכרונות עברו OC עוד לפני הבוט הראשון והם עובדים על 1000Mhz @ 2.2V! (עדיין בתוך טווח האחריות).

תמונה

לוג התקנות / OC / התרשמות (הכל ביחד):
  • אוקי.. שלב שלב מהתחלה.
    Boot ראשון, ישר לתוך ה-Bios - סידור הגדרות, מתחים (הזכרונות הם 1.9V), סדר עליה וכו'. שמירה של הכל, הפעלה מחדש. הדיסק של ה-Vista 32Bit בפנים, המחשב עולה ישר להתקנה. להפתעתי לא היה צורך בפרמוט הדיסק הקשיח, רק לבחור – וההתקנה החלה. נתתי לזה לעבוד במשך הלילה, בבוקר כל מה שהייתי צריך לעשות זה רק להגדיר את שם המחשב ומצאתי את עצמי בסביבה העבודה האהובה והמוכרת של המערכת הפעלה. התחלתי עם הדיסק דרייברים של לוח האם, רק התקנת רשת. ברגע שהייתי מחובר לאינטרנט הורדתי דרייברים עדכניים של האוודיו והוידאו (ATI Catalyst 8.6). משם המשכתי להתקנה של האנטי וירוס – Kaspersky 7. הפעלה מחדש וחזרה לעבודה. כניסה לאתר של מיקרוסופט, הורדתי את SP1, נתתי לו את הזמן שלו וההתקנה הסתיימה בהצלחה. כמובן שאין צורך לציין שויסטה ישר עשתה את מה שהיא כלכך טובה בו, זיהתה את כל הרכיבים המחוברים, בלי לבקש אפילו אישור אחד ואפילו האינטרנט האלחוטי התחיל לתפקד. עכשיו הגיע הזמן ל-IR ו-LCD. התוכנה שבאה עם המארז לא עושה את העבודה, אז החלטתי ללכת על תוכנה קטנה בשם iMON 7.2. התקנה קצרה, וישר הכל עובד. מידע אקראי מוצג על ה-LCD, ובלי להגדיר דבר המקלדת האלחוטית החלה לעבוד גם היא! התאמה מושלמת. בשלב הזה כבר ממש לא הבנתי מה הולך, איפה השלב שאני צריך להילחם בשביל שדברים יעבדו? איפה כל הבעיות שקראתי עליהם ברשת? טוב, אז המשכתי. עכשיו הגיע זמנם של הקודקים, Haali ו-FFDShow בגרסאותיהם העדכניות. ניצלתי את ההפעלה מחדש ובשניה בתוך ה-Bios המעבד עובד על 3Ghz (מתח סטוק) והזכרונות על 800Mhz. בדיקת יציבות קטנה (PRIME95) וטמפרטורות (מעבד: 32 במנוחה – 44 במאמץ מלא, לוח על 26 והדיסק הקשיח באזור ה-30) נתנו לי את האישור להמשיך. העברתי את המחשב מהחדר לסלון, כבל HDMI מהלוח לפלסמה, הדלקה של המחשב ובלי לגעת בכלום התמונה יוצאת ב-1360*768 @ 60Hz ולהפתעתי, NR מושלם! פה כבר החלטתי שזה מספיק להיום.. הפעלתי את NEXT ב-720P, טיפה משחק עם ההגדרות של ה-FFDShow (רק בשביל הפרוטוקול, Resize של X2 בסוגו האיכותי לא העלה את המעבד למעבר מ-45%!), התיישבתי על הספה, ופשוט לא האמנתי איך לא רכשתי HTPC קודם. התמונה היתה מדהימה! פשוט, אני לא ממש יודע איך לתאר את זה, תאמת, לא נראה לי שאפילו צילום יוכל להעביר את ההרגשה.

אני חוזר לסלון, יש לי שמה עסק לא גמור, אני יעדכן פה בקרוב.
הגדרות ה-FFDShow נכון ל-25 ליוני:
http://img204.imageshack.us/img204/7844 ... e08xb7.jpg

סרטון קצר של המערכת:
http://video.google.com/videoplay?docid ... 4744&hl=en

עוד בתכנון:[/u]
  • - החלפת מאורר ה-80ממ של הספק כח.
    - סיקור המערכת וחוות דעת אישית.

תגובות, דעות, הצעות ואפילו סתם פידבקים יתקבלו בברכה :)
פיטר.
נערך לאחרונה על ידי פיטר ב 26/06/2008 17:36, נערך 7 פעמים בסך הכל.

Trip
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 91 פעמים

לינק להודעה #2 

קודם כל - אחלה תמונות!
תתחדש על המערכת - נשמעת שילוב יעיל של רכיבים טובים. כיף לראות שלא התפרעת מבחינת העלויות ובכל זאת הצלחת להרכיב משהו טוב.
ראית שלא השתמשת בכלוב של הדיסקים הקשיחים. למה זה?
היכן אתה מתכוון למקם את המארז שבשביל זה היית צריך להחליף לו את כל האוורור למשהו סופר חרישי? לי יש את אותו מארז, ובינתיים המאוררים על Low ובקושי שמועים אותם. אני צריך לבדוק מה יקרה אחרי שאני אכניס אותו למזנון (מעץ), אבל אני לא צופה התחממות גדולה.

אני חייב להוסיף - אני ממש מקנא בך על המחירים האלה. 26$ למקלדת כזו, מאורר 80 מ"מ של אנרמקס ב-20 ש"ח....לא פייר!

פיטר
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #3 

דבר ראשון, תודה על התגובה
המטרה היתה להרכיב מחשב שיעשה את הנדרש במינימום מחיר, ובנתיים - נראה שיש הצלחה.

מה שקורה בכלוב של הקשיחים זה שהוא בעצם מחזיק את הקשיחים על הצד, בזמן שרק 2 גומיות סופגות את התזוזות.
בגלל שפה אני משתמש רק בקשיח אחד, אין לי צורך בכלוב הזה. פרקתי את הכל, שמתי 4 גומיות על רצפת המארז (הכל שם רשת - מאורר מאוד) והקשיח יושב עליהם. בינתיים זה עובד מצויין, הטמפרטורות טובות ולא שומעים את הדיסק בכלל!

המחשב הולך להיות ממוקם בסלון (עדיין לא הוחלט הסידור), שקט יחסית, ופשוט החלטתי שאם כבר לבנות מחשב אז שיהיה שקט.
לא החלפתי את כל האוורור, זוג ה120ממ שבאים עם המארז הפתיעו אותי לטובה, הם די שקטים (עם הסליקון) ומזרימים לא מעט אוויר. הבעיה היחידה בינתיים היא המאורר של הספק (עדיין לא החלפתי לאנרמקס, זה מבטל את האחריות) שברגע שיש טיפה מאמץ במערכת הוא ממריא.

המחירים באמת מצויינים, אין מה לדבר. Newegg היא ללא ספק החנות הטובה ביותר ברשת לרכישות מהסוג הזה.
ההזמנה בוצעה ב-17 בבוקר, ועם המשלוח הזול ביותר הגיע ב-19 ב2 בצהריים.

udi13
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

לינק להודעה #4 

תתחדש ותהנה (Y)

מספר הערות בונות מתוך נסיון(יש לי סט דומה http://www.silentpcreview.com/forums/vi ... pc+nsk2400), את הדיסק הקשיח רצוי לתלות על גומיות (אני יודע שזה נשמע מצחיק אבל אני מבין ששקט זה נושא חשוב לך, אחרת לא הייתי קונה את המיני נינג'ה) הגומיות מבטלות את הרעידות לאפס!!!
אני הצלחתי לתלות דיסק קשיח "3.5 באופן שבו הרכבת את שלך (שוכב ולא עומד כמו שהוא אמור להיות במקור) ומעליו תליתי דיסק קשיח "2.5, האמת שממש בימים האחרונים החלפתי את הדיסק של ה-"3.5 לדיסק "2.5, ושיניתי את תלית הדיסקים לצורת התליה המקורית (לאורך ולא לרוחב, כמובן ששניהם תלוים על גומיות).

החסרון שנוצר ממיקום הדיסק לרוחב, הינו האטת זרימת האוויר מהחלק התחתון של המארז.

אני מנטר את מהירות המאווררים ואת הטמפרטורה של הרכיבים בעזרת תוכנת SPEEDFAN ובעזרת Zalman ZM-MFC2

הייתי מאוד ממליך לך להחליף את ה-Northbridge Cooler המקורי ל-Zalman ZM-NBF47 Fanless, הוא מוריד את הטמפרטורה בכמעט 15-20 מעלות!!!!

ולסיום, אני משתמש ב-2 מאווררים של Scythe S-Flex 1200 RPM ומה שקורה הוא, שמעל 600 סל"ד המאוור שקרוב יותר לקידמת המארז יוצר "שריקה" מהמיני נינג'ה :D

אגב, אני כבר החלפתי את המאוורר של ספק הכח

בהצלחה :)

פיטר
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #5 

אודי,
תודה רבה על תגובתך!
נכון לעכשיו אני לא מתכנן פרוייקט תליה (עשיתי כזה בעבר במחשב שלי ולא הייתי מרוצה מהתוצאות), אבל במידה ויהיו לי בעיות טמפרטורה וארצה זרימה טובה יותר מתחת לדיסק אני בהחלט אשקול את האפשרות הזאת.

ה-Zalman ZM-NBF47 נכנס ל-WIsh List וירכש בהזמנה הבאה מ-Newegg. תודה על ההמלצה.

אולי ישמע לך טיפה מוזר, אבל נתקלתי בקישור שהוספת פה בעבר, והוא זה שנתן לי את הרעיון להחליף את המאורר של הספק מהתחלה.
בהחלט נחמד לדעת שאתה הבחור שעומד מאחוריו (Y)

pixies
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC
נתן תודות: 770 פעמים
קיבל תודות: 2243 פעמים

לינק להודעה #6 

פיטר, תתחדש ותיהנה! (תמונות כבר יש... ;) ).

עשית מודינג נחמד מאוד למארז, עבודה יפה מאוד!

נוסיף רק בתור הערה קטנה, ששימוש במארז הנוכחי ללא מודינג של המאווררים הגדולים ומיקום ההארד דיסק, והחלפה של הקירור למעבד בלבד ייתן מחשב שיתאים לרוב המשתמשים מבחינת שקט וקרירות (כולל אני).
"החלפתי כבל דיגיטלי ונפתח לי הסאונד"

kobil
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 2 פעמים

לינק להודעה #7 

תתחדש !!! אחלה מפרט ואחלה מארז ! אהבתי ! (Y)
ולכבוד היום הולדת שהייתה לא מזמן
...
מזל טוב !!! (b) (b) (b) (b) (b) (b)

מה אם כרטיס רשת אלחוטית Wi-Fi ?

איתי_הגיתי
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 80 פעמים
קיבל תודות: 83 פעמים

לינק להודעה #8 

יופי של מדריך, תודה על ההשקעה של להעלות את זה לפורום עם תמונות מעולות!
ההרדיסק שיושב בצד ללא מאוורר עליו לא יתחמם מדי? או שהמאוורר לא בתמונה?

ישראל123
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 10 פעמים

לינק להודעה #9 

כל הכבוד!
נראה נהדר
תתחדש ותהנה (Y)
מת"ל עיסקיים בחברת מירס

FIRE_WIRE
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 415 פעמים
קיבל תודות: 128 פעמים

לינק להודעה #10 

יפה מאוד, תתחדש על הציוד ומזל טוב ליום ההולדת (b)
And the meek shall inherit the earth
...

ZeppeliN
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 28 פעמים
קיבל תודות: 26 פעמים

לינק להודעה #11 

תתחדש :)
אגב, Newegg עושים משולחים לארץ? לא ידעתי.

udi13
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

לינק להודעה #12 

איתי_הגיתי כתב:יופי של מדריך, תודה על ההשקעה של להעלות את זה לפורום עם תמונות מעולות!
ההרדיסק שיושב בצד ללא מאוורר עליו לא יתחמם מדי? או שהמאוורר לא בתמונה?
...
איתי, מכיוון שהמארז הנ"ל מצטיין בזרימת האוויר שלו, לדיסקים הקשיחים יש פתח איורור ממש מתחתם.

פיטר, אני מבין שהיא לך ניסיון כושל לתלית הדיסקים הקשיחים, אני אשתדל לצלם בהקדם את הדיסקים הקשיחים שלי נכון להיום.(מן הסתם הרבה יותר פשוט לתלות 2 דיסקים של "2.5 מאשר אחד "2.5 ואחד "3.5
מכיוון שאני משתמש ב-2 דיסקים קשיחים "2.5 ואני גם חובב סרטי HD, אני משתמש בדיסק "3.5 בתוך במארז חיצוני של VANTEC NEXTAR3 בחיבור ESATA שמתנהג כחיבור SATA לכל דבר, למרות שהמארז עצמו הוא ללא מאווררים, הוא מצליח לשמור על הטמפרטורה של הדיסק.

כמו שאני מבין, גם אתה חובב שקט כמוני :lol:

נכון להיום אני ממש אבל ממש מאושר מהתוצאה, המחשב נמצא במצב Cool 'n' Quiet
המאווררים מסתובבים על 600 סל"ד וטמפרטורת המעבד 29-32 מעלות במצב idle

אשמח לעזור ולהיעזר במידת הצורך
תהנה :D :D :D
אודי
נערך לאחרונה על ידי udi13 ב 20/06/2008 11:15, נערך פעם 1 בסך הכל.

Rino
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 58 פעמים
קיבל תודות: 134 פעמים

לינק להודעה #13 

(Y)

MarioMan
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 193 פעמים

לינק להודעה #14 

תתחדש ותהנה.

בנוגע לדיסקים - יש 2 גומיות בתחתית המארז כך שאפשר להעמיד שם 2 דיסקים כאשר בכל צד מוברגים 2 ברגים (צריך להעמיד את המארז על הצד בשביל זה ולהפעיל קצת גמישות, אבל זה בר ביצוע).
Vermoze - Innovative Technology Solutions Ltd.

פיטר
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #15 

תודה רבה לכולם (Y)
אני עכשיו בשלבי התקנה אחרונים (בינתיים, Its too good to be true!) , אני יעלה לפה עדכון יותר מאוחר.

pixies,
אני מסכים אתך, המארז בסטוק נותן יופי של תמורה. אבל אם כבר פרוייקט, אז עד הסוף לא? 8)

kobil,
המחשב מיועד להתחבר בכבל לרשת, הכרטיס האלחוטי הוא זמני.

איתי_הגיתי,
בינתיים הקשיח עובד על 30 וטיפה מעלות. מבחינתי - לא יכול להיות יותר טוב מזה.
הוא יושב על 4 גומיות סיליקון, שכל הרצפה של המארז בחלק הזה היא רשת. מה גם שהמאורר 120 האמצעי (באופן די מוזר) זורק לשם אוויר.

ZeppeliN,
אני גר בארה"ב. מקווה שזה עונה על השאלה שלך.

udi13,
תודה רבה על התמיכה.
בהחלט ישלך עסק עם חובב שקט פה :)
מהמעט שיצא לי לבדוק, המעבד בסביבות ה28-32 בעבודה רגילה.

MarioMan,
לא בדיוק הבנתי מה באת להגיד.

שלח תגובה

חזור אל “תוכנה - KODI”