התחברות לסיב אופטי כלשהו בבית פרטי

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
iddqd0 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

התחברות לסיב אופטי כלשהו בבית פרטי

נושא שלא נקרא #1 

שלום,

אני גר בבית פרטי (5 משפחות) בחיפה ברחוב קטן של פחות מ20 בתים, לעשרות בתים ברחובות הצמודים (גם כן באותו סדר גודל של 5-6 משפחות) יש תשתיות סיבים פעילות, אבל 100 מטר מהם אצלנו ברחוב אין אף אחת.

ניסיתי לדבר ישירות עם בזק, 018, HOT, ITC, פרטנר וסלקום ואף אחד לא מסוגל לזרז את זה או בשום אופן לשלוח טכנאי לחבר את זה ישירות (פרטנר אמרו שאפשר לפנות עם טופס חתום מועד הבית ושזה יקח בין 6 ל8 חודשים!) - יש לציין שיש תעלות בזק תקינות של DSL עד הבניין וממש עד הדירה גם כן ומרכזיה ממש בקצה הרחוב.

בסופו של דבר השאלה שלי היא - האם יש חברה או אדם פרטי שיכולים לחבר אותי ישירות איך שהוא לאיזה שהוא סיב ללקוח פרטי (לא תמסורת)? אם כן, איך ולאן אני פונה?

תודה רבה

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

Re: התחברות לסיב אופטי כלשהו בבית פרטי

נושא שלא נקרא #2 

אתה יכול להצטרף למס' קבוצות סיבים בפייסבוק ופשוט לשאול. אתה בוודאות תמצא קבלנים עצמאיים אשר עוסקים בפריסת תשתיות סיבים.
השאלה הגדולה היא, האם פרטנר או בזק בכלל יבואו לסיים את ההתקנה גם אחרי ההכנה. נכון להיום, יש להם סדר עדיפות אחר והוא לחבר בתי אב
עם כמות גדולה של דיירים.

בעיה..
נערך לאחרונה על ידי tzah ב 24/11/2021 23:05, נערך פעם 1 בסך הכל.

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 451 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

ולמה לא להפנות אותו למדריך לפריסה עצמית של סיבים ?

iddqd0 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #4 

התקנה עצמית של סיבים בתוך גבולות הבניין אני יכול לבצע בעצמי/לשכור קבלן לעשות זאת (במקרה אני בעל ניסיון וידע בתחום) - הבעיה כמובן היא החיבור מהבניין לנקודה של בזק/חברה אחרת.

לצערי אין לי חשבון פייסבוק ואינני מתכנן ליצור אחד, אבל אכן ראיתי את הקבוצה המדוברת והתקשרתי לכמה טלפונים שפורסמו שם - כך קיבלתי תשובה מפרטנר.

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #5 

הבנתי..

במידה ואתה רוצה לקבל פטור מעלות ההתקנה, אתה אמור להכין נקודת תקשורת בתוך הבית/דירה עם הסיב שאתה מתכוון לפרוס עד לארון השירות. ואז פשוט לקרוא לטכנאי ההתקנה של בזק או פרטנר לצורך השלמת החיבור וכמובן ביצוע פעוות נוספות כגון אקטיבציה ובדיקת עוצמה. לא מדובר על תורה מסיני, אבל צריך לתכנן את זה בצורה חכמה ,בהנחה שבזק או חברה אחרת בכלל ירצו לבוא לסיים את ההתקנה.

אצלי זה פשוט יותר. מדובר על בניין יחסית ישן , בעל 3 קומות עם סה"כ 18 דיירים. לצורך הפריסה רכשתי סיב באורך 50 מטר וכבר קדחתי חור בקיר ולמעשה רק נותר לי
להשחיל את הסיב דרך החור ופשוט למתוח אותו עד לארון השירות של בזק פייבר וזהו. העלות הפריסה של הסיב שלי תסתכם בסכום כולל של כ- 32 דולר ולא 450 ש"ח.

iddqd0 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #6 

הבעיה מבחינתי היא לא המחיר, אני מוכן לשלם גם 2000 ש''ח התקנה עבור תשתית פרמננטית מודרנית של אינטרנט (הדירה בבעולתי, לא שכורה) - אבל כמו שאמרת אין הבטחה שיחברו אותי גם אם אשחיל סיב בעצמי עד הארון, וזה גם נכנס פוטנציאלית לעניינים פליליים.

זה פשוט מתסכל שאין לי אפשרות להתחבר לתשתית שקיימת כל כך קרוב אליי, לא משנה כמה אני מוכן לשלם על זה.

קווי תמסורת לא עוזרים לי פה גם, בעבר ניהלתי שיח מול בזק מטעם עסק שעבדתי בו והכל מחויב בחוזים של שנה לפחות, וכמובן שגם אם אני מוכן לשלם 2000 ש''ח התקנה, אני ממש לא מוכן לשלם 2000+ ש''ח לחודש ל100 מגה סימטרי (לפני מע''מ).

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #7 

24/11/2021 15:41  
Borderline1 כתב:
ולמה לא להפנות אותו למדריך לפריסה עצמית של סיבים ?
...
בגלל שהוא עדיין לא מוכן :). עדיין עובד עליו...
אבל הבעיה שלו היא שחברת בזק או פרטנר בכלל לא רוצים לבוא אליו, אפילו אם הוא יפרוס את ההכנה של הסיב. הרי מישהו צריך לחבר אותו פיזית לארון תקשורת.

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #8 

25/11/2021 4:29  
iddqd0 כתב:
הבעיה מבחינתי היא לא המחיר, אני מוכן לשלם גם 2000 ש''ח התקנה עבור תשתית פרמננטית מודרנית של אינטרנט (הדירה בבעולתי, לא שכורה) - אבל כמו שאמרת אין הבטחה שיחברו אותי גם אם אשחיל סיב בעצמי עד הארון, וזה גם נכנס פוטנציאלית לעניינים פליליים.

זה פשוט מתסכל שאין לי אפשרות להתחבר לתשתית שקיימת כל כך קרוב אליי, לא משנה כמה אני מוכן לשלם על זה.

קווי תמסורת לא עוזרים לי פה גם, בעבר ניהלתי שיח מול בזק מטעם עסק שעבדתי בו והכל מחויב בחוזים של שנה לפחות, וכמובן שגם אם אני מוכן לשלם 2000 ש''ח התקנה, אני ממש לא מוכן לשלם 2000+ ש''ח לחודש ל100 מגה סימטרי (לפני מע''מ).
...

אני לא אוהב התקפלויות מסוג: "אני מוכן לשלם כל מחיר" ואז החברות מרשות לעצמן להקפיץ מחירים בגלל קבוצת פראיירים שמוכנים לשלם פי 4
ובסוף כל הלקוחות סובלים.

שום פלילים, זה חוקי לחלוטין. מותר לך לפרוס סיב בתוך הבית וכמובן להשאיר עודף סיב. נגיד 100 מטר עבור הטכנאי אם וכאשר יבוא לחבר אותך.
אולי יש לך תוואי שטח בעייתי. האם יש עצים, סלעים או מבנים בסביבה אשר עלולים להפריע לפריסה? . תבדוק את הנושא!

באופן כללי , מדובר על עניין של סדר עדיפות ועצלנות מצד חברות התקשורת לפרוס בבתים פרטיים. הרי קבלן משנה באופן טבעי לא
ירצה להשקיע ,נגיד 1-3 שעות בפריסת סיב לבית בודד עם 5 משפחות כאשר הוא יכול לחבר ביום לחבר 2 בניינים עם 40 דיירים.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”