המלצה לסטנדים לרמקולים QA 3020i. ובכלל איך בוחרים סטנדים?

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
17sarsha (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

המלצה לסטנדים לרמקולים QA 3020i. ובכלל איך בוחרים סטנדים?

נושא שלא נקרא #1 

היי,

יש לי רמקולים QA 3020i שכרגע תלויים מצידי הטלויזיה ואני רוצה להוריד אותם לגובה האוזן על ידי סטנדים.
הבעיה היא שאני צריך סטנדים לבנים בעדיפות עם שילוב עץ כדי שיעברו את מבחן האישה.

האם קיימת חיה כזו?
האם הסטנדים צריכים להיות מותאמים לרמקולים?
איך זה עובד?
אם הם לא מותאמים, איך אני מקבע את הרמקול לסטנד?

(אישתי מבחינתה זורמת עם לקנות את הריצפתיים 3050i - אבל הפעם אני עוצר את השידרוג כי אפשר לפתור את בעיית הגובה על ידי סטנדים שבטוח יהיו זולים מלקנות ריצפתיים.)

אשמח להכוונה.
תודה!

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

Re: המלצה לסטנדים לרמקולים QA 3020i. ובכלל איך בוחרים סטנדים?

נושא שלא נקרא #3 

הרבה פעמים יש סטנדים תואמים למדפים ואז השפה העיצובית גם תואמת אבל זה ממש לא חובה.
יש כל מיני עניינים עם סטנדים כמו שיכוך, ויברציות עם פתרונות כמו ספייקים ומילוי חול וגם המחירים יכולים להיות בשמיים (ברמב שיותר זול לקנות קדמי מאשר סטנד ורמקול מדפי או שהסטנד אף יקר מהרמקול) אבל מבחינת התאמה לא צפויה לך בעיה עם אף סטנד לרמקול מדפי ממוצע.
נערך לאחרונה על ידי Alon_Solo ב 05/05/2021 1:53, נערך פעם 1 בסך הכל.

17sarsha (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #4 

...
תודה,
איך מקבעים את הרמקול למעמד?
הרי אין לו חורים מתאימים כדי להבריג (ל 3020 יש אפשרות הברגה מלמטה)

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

03/05/2021 22:57  
17sarsha כתב:
תודה,
...
נראה שעל רוב הסטנדים זה פשוט מונח... ראית ברשת אנשים שרושמים שהם מדביקים עם blu-tack. אבל עדיין יכולים להפיל את כל הסטנד עם הרמקול. לא מצאתי סטנדים סטנדרטים שיהיו עמידים להתעללות של ילדים או סתם אנשים שאוהבים להיתקל בדברים, נראה שצריך לשפצר או לבנות לבד אם רוצים משהו כזה.

gal-cohen
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 630 פעמים
קיבל תודות: 1001 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

04/05/2021 9:16  
GalZohar כתב:
03/05/2021 22:57  
17sarsha כתב:
תודה,
...
נראה שעל רוב הסטנדים זה פשוט מונח... ראית ברשת אנשים שרושמים שהם מדביקים עם blu-tack. אבל עדיין יכולים להפיל את כל הסטנד עם הרמקול. לא מצאתי סטנדים סטנדרטים שיהיו עמידים להתעללות של ילדים או סתם אנשים שאוהבים להיתקל בדברים, נראה שצריך לשפצר או לבנות לבד אם רוצים משהו כזה.
...
רק מעמידים, או שעושים חורים מותאמים.
אבל אני לא מבין מדוע להשתמש בסטנד, כשיש לרמקול זה מתלה ייעודי נפלא שמאפשר לך התקנה בכל גובה, כולל אפשרות של הטייה כמו שאין לאף מתלה אחר.
https://www.qacoustics.co.uk/q-acoustics-3000wb.html
אני אישית משתמש במתלים ומאוד מרוצה מהם, הרמקול יושב צמוד, חזק ומאפשר לי הטיות בהמון וריאציות.

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

04/05/2021 10:58  
gal-cohen כתב:
GalZohar כתב:

...
אבל אני לא מבין מדוע להשתמש בסטנד, כשיש לרמקול זה מתלה ייעודי נפלא שמאפשר לך התקנה בכל גובה, כולל אפשרות של הטייה כמו שאין לאף מתלה אחר.
אני אישית משתמש במתלים ומאוד מרוצה מהם, הרמקול יושב צמוד, חזק ומאפשר לי הטיות בהמון וריאציות.
...
רמקול כזה, עם פורט באס מאחורה, מעדיף מרווח נשימה מהקיר. לא שהוא יישמע רע על מתלה, אבל אם תרחיק אותו 30-40 ס"מ ויותר מהקיר ותקבל ביצועים טובים יותר.

gal-cohen
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #8 

04/05/2021 13:15  
Yuvalfrr כתב:
gal-cohen כתב:

...
רמקול כזה, עם פורט באס מאחורה, מעדיף מרווח נשימה מהקיר. לא שהוא יישמע רע על מתלה, אבל אם תרחיק אותו 30-40 ס"מ ויותר מהקיר ותקבל ביצועים טובים יותר.
...
על הנייר - אתה צודק
הרמקול מגיע גם עם פקקים לסגירת הפורט במידת הצורך.
אבל אומר לך יותר מזה, הרמקול יורד נמוך ועושה זאת גם בווליום גבוה, ובדקתי אותו גם מרוחק מהקיר וגם על המתלה - לא היה הבדל שמיע.
אני מניח שיש רגישים ממני שאולי להם תהיה תחושה אחרת, אבל הרמקול כמו שהוא על המתלה, נותן ביצועים מצויינים.

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

Yuvalfrr כתב:
gal-cohen כתב:

...
...
דווקא התדרים הנמוכים הם לא הסיבה שמרחיקים רמקול מהקיר. ההפך סאב ״אוהב״ קירות ופינות.

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #10 

05/05/2021 1:52  
Alon_Solo כתב:
Yuvalfrr כתב:

...
דווקא התדרים הנמוכים הם לא הסיבה שמרחיקים רמקול מהקיר. ההפך סאב ״אוהב״ קירות ופינות.
...
בהחלט, כמובן הרחקה מהקיר משפרת את הסאונד באופן כללי ועוזרת ל- imaging, אבל לומר שסאב אוהב פינות וקירות זה לא מדוייק. אתה מתייחס לכמות הבאס, אני מדבר על איכות/דיוק. בפינה טובה הסאב יהיה הכי חזק, אבל מי שמחפש דיוק עשוי להתאכזב. כאשר הפורט האחורי צמוד לקיר אולי הבאס ייגבר אבל עשוי להשמע boomy ו- muddy , כמו סאב בפינה בהרבה מקרים (לעתים פינה זה מיקום מצויין).

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #11 

אם הפורט חסום זה לא דווקא מפחית את העוצמה של התדרים הנמוכים?
למיטב הבנתי קירבה לקיר/פינה מחזקת את הבאסים בתדרים שיוצרים גלים עומדים שהשיא שלהם במקום הנ"ל (אם זה בפינה על הרצפה אז זה כל הגלים העומדים בתכל'ס). ולכן זה גורם לתדרים מסוימים להתחזק יותר מאחרים. מצד בתכל'ס נראה שבכל נקודה בחדר תהיה קרוב לפיקים של גל עומד בתדר כזה או אחר, ככה שמיקום שהוא לא בפינה גם יחזק תדרים ספציפים, רק פחות תדרים, ככה שזה יכול לצאת אפילו יותר גרוע.

אומנם אני עדיין טירון ובדקתי רק לפי האוזן, אבל נשמע שבחדר גדול יחסית אצלי זה נשמע הכי סביר במרחק של כמטר מהקירות של הפינה. התיאוריה זה שבגלל שהחדר גדול יש הרבה מאד תדרים של גלים עומדים שזה מחזק אבל המרחק מהפינה גורם להבדל ביניהם לבין שאר התדרים להיות פחות קיצוני. או לפחות ככה אני מבין את זה בינתיים עד שאמצא הסברים טובים יותר. וזה כמובן אם לא מחשיבים לשבת עם הראש בתוך הסאב שאז זה נשמע הכי טוב (או לפחות עם בלי תדרים מסוימים שחזקים/חלשים יותר מהאחרים)...
כשהיתרחקתי מאד מהקיר, חוץ מזה שהכל היה חלש יותר (שעל זה בטח אפשר לפצות), עדיין היו תדרים חזקים ותדרים חלשים באופן ברור ונראה שאפילו יותר גרוע מהפינה, כי אולי היו פחות פיקים, אבל זה רק גרם להם לבלוט יותר, וגם היו יותר חורים שלא היו בפינה.

ניסיתי לחפש הסברים יותר מדעיים ובדוקים ברשת אבל רוב מה שמצאתי הסביר איך לשטח את עקומת התדרים ע"י שימוש ב-2 ו-4 סאבים, משהו שכרגע ממש לא בתקציב בהתחשב בכמות הסרטים שאני רואה.

17sarsha (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #12 

gal-cohen כתב:
GalZohar כתב:

...
...
מכיוון שהרמקולים תלויים גבוה כרגע (צמודים לפינות העליונות של טלויזיה 75'' ) - וזה מכוער מאוד.
לאחרונה שיחקנו עם הרעיון להחליף מזנון כדי שיהיה מקום להעמיד אותם בצדדים - אבל מהתגובות אני מבין שזה ממש לא ישים כשיש ילדים יחסית קטנים בבית (3,4,6)
אז כנראה ההפתרון יהיה להחליף אותם בריצפתיים - שלמזלי אישתי זורמת עם הרעיון (למרות שאני הייתי מעדיף את הפתרון היותר זול).

ולגבי הדיון של מרחק מהקיר - יש לי סאב אז התדרים הנמוכים בכל מקרה לא מגיעים אל הרמקולים.

gal-cohen
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #13 

הבנתי
אצלי הם תלויים בצידי המסך, אך לא בגובה פינה עליונה אלא באמצע (גובה אוזן כמעט), וכמובן במרווח נאה של כ 30-40 ס"מ לכל צד.
אם זה בר ביצוע אצלך, אז בהחלט ממליץ, משום שילדים בגיל הזה קשה להרחיק מסטנדים.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #14 

אומנם רק עברנו לדירה לפני חודש אבל בינתיים הילד בן שנתיים לא נגע ברמקולים. רק כשהוא מתקרב לאזור כבר מרחיקים אותו. לא שמים באזור שום דבר מעניין. לא נוגעים בשום דבר באזור בזמן שהוא רואה. ככה הוא מבין שזה מקום מסוכן ולא מעניין. נראה אם זה גם יעבוד לאורך זמן. בכל מקרה צריך להגיב מיידית ולהתייחס לכל התקרבות לאזור הטלויזיה כמו לריצה לכביש.

אם כבר סטנדים זה מפחיד כי אפשר להיתקל בהם ולהפיל אותם וזה יכול לקרות גם לאדם מבוגר.

עוד משהו לגבי מזנון זה שאומנם המזנון שלנו בגובה 65 יצא טוב בשביל הרמקולים, אבל הוא יצא גבוה בשביל הטלויזיה שנתלתה בגובה 72 ס"מ מהרצפה בגלל זה, כשהאידאלי שלה היה יותר לכיוון ה-60-65 ס"מ מהרצפה. אולי עדיף מזנון נמוך ולמצוא דרך לשים את הרמקולים על משהו שיגביה אותם קצת מאשר להכריח את הטלוזיה להיות גבוהה מדי. ואם רוצים רמקול סנטר אז בכלל סיפור (צריך להנמיך עוד את המזנון או להגביה את הטלויזיה) - אני ויתרתי מראש קודם כל משיקולי תקציב ואח"כ משיקולי השידה (שהוזמנה מראש לפני שידעתי שזה בעייתי) וגובה הטלויזיה (שלא רציתי להגביה לגובה שיאפשר לשים סנטר).

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #15 

05/05/2021 17:54  
GalZohar כתב:
אם הפורט חסום זה לא דווקא מפחית את העוצמה של התדרים הנמוכים?
למיטב הבנתי קירבה לקיר/פינה מחזקת את הבאסים בתדרים שיוצרים גלים עומדים שהשיא שלהם במקום הנ"ל (אם זה בפינה על הרצפה אז זה כל הגלים העומדים בתכל'ס). ולכן זה גורם לתדרים מסוימים להתחזק יותר מאחרים. מצד בתכל'ס נראה שבכל נקודה בחדר תהיה קרוב לפיקים של גל עומד בתדר כזה או אחר, ככה שמיקום שהוא לא בפינה גם יחזק תדרים ספציפים, רק פחות תדרים, ככה שזה יכול לצאת אפילו יותר גרוע.

אומנם אני עדיין טירון ובדקתי רק לפי האוזן, אבל נשמע שבחדר גדול יחסית אצלי זה נשמע הכי סביר במרחק של כמטר מהקירות של הפינה. התיאוריה זה שבגלל שהחדר גדול יש הרבה מאד תדרים של גלים עומדים שזה מחזק אבל המרחק מהפינה גורם להבדל ביניהם לבין שאר התדרים להיות פחות קיצוני. או לפחות ככה אני מבין את זה בינתיים עד שאמצא הסברים טובים יותר. וזה כמובן אם לא מחשיבים לשבת עם הראש בתוך הסאב שאז זה נשמע הכי טוב (או לפחות עם בלי תדרים מסוימים שחזקים/חלשים יותר מהאחרים)...
כשהיתרחקתי מאד מהקיר, חוץ מזה שהכל היה חלש יותר (שעל זה בטח אפשר לפצות), עדיין היו תדרים חזקים ותדרים חלשים באופן ברור ונראה שאפילו יותר גרוע מהפינה, כי אולי היו פחות פיקים, אבל זה רק גרם להם לבלוט יותר, וגם היו יותר חורים שלא היו בפינה.

ניסיתי לחפש הסברים יותר מדעיים ובדוקים ברשת אבל רוב מה שמצאתי הסביר איך לשטח את עקומת התדרים ע"י שימוש ב-2 ו-4 סאבים, משהו שכרגע ממש לא בתקציב בהתחשב בכמות הסרטים שאני רואה.
...
לצער כולנו אין נוסחא או הנחיה איפה למקם את הסאב. כל חדר שונה משני. בחדר אחד סאב בפינה יישמע עצמתי ומדויק דיו ובחדר שני הוא יהיה boomy עם פיקים מגעילים. אני בחדר קטן עם מבנה קטסטרופלי והמיקום היחיד שעובד במידה מספקת זה בפינה השמאלית. לא רק זה, אלא אני ממש מצמיד אותו עם מרווח של פחות מ-10 סמ מהקיר. אם אני לא מצמיד הוא נשמע רע. אני ניסיתי מה שאמרת, מטר מהפינה ליד אחד הרמקולים, זה היה סביר אבל מאוד חלבי. במבנה חדר אחר הפינה יהיה על הפנים ומטר מהפינה יהיה מושלם. הלוואי והייתי יכול לשים את הסאב ליד מושב ההאזנה, שם הסאב נשמע מעולה ומאוד עצמתי אבל מציג את הבעיה הכי גדולה עם סאב לידך - לוקאליזציה של הנמוכים ואז אתה שומע באס נהדר אבל מימינך/שמאלך.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”